Şimdi Ara

Xiaomi giyilebilir cihaz pazarının yeni lideri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi giyilebilir cihaz pazarının yeni lideri

Giyilebilir cihaz pazarında sadece alt seviye ürünlerle boy gösteren Xiaomi, buna rağmen dişli rakiplerini geride bırakarak yılın ikinci çeyreğinde liderlik kürsüsüne çıkmayı başardı.

Örneği yok

Yapılan son analizlere göre firmanın yılın ikinci çeyreğindeki satışı 3.7 milyon olarak gerçekleşti. Firma henüz piyasaya yeni bir ürün sürmedi. Hali hazırda piyasada Mi Band ve Mi Band 2 modelleri bulunuyor. 20$ altındaki fiyat etiketi sayesinde halen modeller büyük ilgi görüyor.

Xiaomi’nin akıllı saat tarafında Amazfit adında bir ürünü daha var ancak Band serisi kadar popüler değil. Bu bakımdan satışlara katkısı da sınırlı oluyor. Yıl bitmeden firmanın üçüncü nesli de piyasaya çıkması bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Apple artık 261 milyar dolar nakiti olan bir dev

Xiaomi’nin liderliğinde elbette Fitbit’in büyük katkısı var. Geçen yıl 5.7 milyon adet giyilebilir cihaz satan firma bu yıl 3.4 milyona geriledi. Son olarak Pebble firmasını satın alan Fitbit kendisine bir ekosistem oluşturarak satışları arttırma peşinde.

Pazarın üçüncüsü ise Apple. İkinci çeyrekte 2.8 milyon adet satan firma istikrarlı bir yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte pazarın daralmaya başlaması Apple’ın satışlarını da doğrudan etkileyecektir. Artık eskisi gibi çift haneli büyümelerden uzak kalan pazar bir nevi doyuma ulaşmış durumda. Bu bakımdan artık düşük seviyelerde büyüme gerçekleştiriyor. 

• Ama ürünleri çok kullanışlı değil belki çeşitliliği olduğu için zirvededir.

• Mi Band 2'den çok memnunum, sadece orijinal kayışı 1-2 ay önce kullanılmaz hale geldi, onun orijinalini bulmakta güçlük çektim (Banggood'da bulup sipariş ettim bugün), eğer yeni nesli çıkarsa fiyatının normalleşmesini bekleyip alırım.

Görünüm olarak aşırı güzel değil ama işlevsellik o kadar küçük bir cihaz için zirvede. Keşke dev firmalar da kendilerine 20-25 dolar maaliyeti olan basit ürünler çıkarıp bunu telefon kutusunda kulaklık, şarj cihazı nasıl demirbaş ise bunu da o hale getirseler.

Amazfit benim için hayal kırıklığıydı ama umarım düzgün tipli bir şey yaparlar o seviye için de.

Aslında pazarın daralması insanlık olarak biraz maymun iştahlı olduğumuzu kanıtlıyor galiba, birden mucizevi görünen bir teknolojik atılım çıkıyor, insanlar çılgın gibi atlıyor, sonra bu teknoloji ya yok oluyor ya da doyuma ulaşıp normal seviyede ilerliyor.

Bu arada haberde eksik var bir de ekransız kalp atış sensörlü 1S modeli mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 4 Ağustos 2017; 18:16:44 >
  • Sırf Mi Band 2 bile markanın başarısını taçlandırır nitelikte :))

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Kardeş cahilliğime ver o bileklikte neler yapabiliyorsun tam olarak ve kullanman için telefon ile mi eşleştirmen lazım yoksa telefondan bağımsız çalışan bir şey mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Kardeş cahilliğime ver o bileklikte neler yapabiliyorsun tam olarak ve kullanman için telefon ile mi eşleştirmen lazım yoksa telefondan bağımsız çalışan bir şey mi?

Telefona uygulamasını indiriyorsun oradan eleştiriyorsun.Bileklik ile nabız ölçülüyor uyku düzeni ölçülüyor adım sayıyor istediğin bildirimler bilekliğe aktarılıyor örneğin Whatsapp tan mesaj geldi telefon sessizde ise bileklik titriyor.

• Anladım hocam birde tansiyon ölçse süper olurmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Hocam, aslında forumda ana konusu vardı ama linki bulamadım.

Adımsayar
    Uyku takibi
    Kalp atış sensörü
    Alarm
    Bildirim

gibi özellikleri var. Telefonla eşleştirmek bazı özellikler için gerekli ama mesela sadece günlük adım sayınızı veya anlık kalp ritminizi görmek için gerek yok. Benim telefon sıkıntılı olduğu için kullanamıyorum, ama saat koşu/yürüyüş yaparken işimi görüyor tek başına.

Xiaomi ürünleri kapış kapış gittiği için ilk çıktığı günler karaborsa oluyor, normal fiyatın 2 katını istiyorlar. O yüzden ilk çıktığında 40$'dan satan yerler varken şu an normal fiyatı 22$-25$ arası.
  • limoncu7 L kullanıcısına yanıt
    Kullandığım xiaomi ürünlerini yaar mısın kardeşim. Ha yok hiç kullanmadan markaya sallıyorsan ayıp!

• Xiaomi adamdır.(Mi 5 Kullanıcısı)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.