Şimdi Ara

Sony ikinci çeyreği yükselişle kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yılın ikinci çeyreğini geride bırakırken önemli yükseliş değerlerine imza atan bir firma daha vardı. Japon devi Sony bu yıl ki en iyi performansını göstererek faaliyet karını neredeyse üçe katlamayı başardı. Özellikle mobil bölüm ve yarı iletken bölümü en iyi performansı gösterdi.

Patlama oldu

Firmanın yaptığı açıklamaya göre yılın ikinci çeyreğinde toplam gelir 16.8 milyar dolar oldu. Yıl bazında yüzde 15.2 artış elde edildi. Faaliyet karı ise yüzde 180 artışla 1.42 milyar dolara yükseldi. Hemen tüm bölümleri büyüyen Sony sonuçlardan oldukça memnun.

Firmanın sensörleri yeni amiral gemilerinde sıkça kullanıldığı ve çift kameralı amiral gemileri de arttığı için yarı iletken bölümü sıçrama yaptı. Geçen yıl aynı dönemde zarar açıklayan bölüm bu yıl yüzde 227 artışla 500 milyon dolar civarında faaliyet karı elde etti.

Mobil bölüm ise firmanın üst seviye telefonlara yönelme stratejisi sonrasında artışa geçti. Sony Xperia XZ Premium gibi modellerin de etkisiyle mobil bölüm sıfır faaliyet karından 30 milyon dolar faaliyet karına yükseldi.

Ayrıca Bkz.Sahte Forex uygulamalarına engel

Konsolları barındıran Oyun ve Ağ Servisleri bölümü ise satışlarda yüzde 5 artış yaşayarak 3.15 milyar dolara ulaştı. Faaliyet karı ise geçen yıl aynı döneme göre bir miktar düşerek 160 milyon dolar oldu. Bunda PS 4 fiyatlarının bir miktar aşağı çekilmesi büyük rol oynadı. Bugüne kadar satılan PS 4 sayısı ise 63 milyon oldu.

Yaşanan gelişmeler firmanın yıl genelindeki umutlarını da tazeledi. Mart 2018 tarihinde sona erecek 2017 mali yıl genelinde firma 75 milyar dolar gelir bekliyor. Faaliyet karı ise 4.52 milyar dolar civarında gerçekleşecek. 

Sony ikinci çeyreği yükselişle kapattı

• Gayet normal ben büyüğüm diyen markalar zam kazıkları yola bizi yıkmaya çalışırken Sony diğerlerine uymayarak tüketici dostu olduğunu gösterdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede hani "Sony batıyor" cular?

• Sony batıyor

• Bide şu telefonların tasarımlarını düzeltseler daha başarılı olacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bimposeti

Bide şu telefonların tasarımlarını düzeltseler daha başarılı olacaklar.

Zevk meselesi. Bence piyasadaki eli yüzü düzgün telefon, sony ve iphone var...
  • Vallahi sevindim. Sony ne olursa olsun efsane bir markadır ve ayakta kalmalıdır. İnşallah kârını daha da arttırmaya devam eder.

• basartenk kullanıcısına yanıt
    Her çirkinin bir seveni çıkar tabii ama kalabalığın zevkine göre yapmak daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: tstctstc

Her çirkinin bir seveni çıkar tabii ama kalabalığın zevkine göre yapmak daha mantıklı

Aynen daha büyük çerçeveler, çirkin ötesi anten çizgileri, ergen sivilcesi gibi kamera çıkıntısı ekleyip genele hitap etmeye çalışsın Apple gibi.

• Sony için battı baticak deniyordu ama ben her zaman sony batmaz dedim dediğimde de haklı çıktım sayılır çünkü sony potansiyeli yüksek ve köklü bir şirkettir ilklerin buluşların şirketidir..

• naci54 kullanıcısına yanıt
    Sony mi bizi düşünüyormuş?

Sony en bencil markalardan biri. Diğerleri de Microsoft ile Apple.

Kâr getirsin diye mobil birimin çalışanlarını dışarı döktü.

Her zaman en pahalı telefonları bize itekledi. (G2 vs Z1)

İnatla eski teknoloji sundu (Htc de bir zamanlar aynen böyleydi.)

(Arc S vs diğer firmaların çift çekirdekli cihazları, Xperia S/ion vs diğer firmaların dört çekirdekli cihazları)(Z1 e kadar TFT ekran kullanması)(Kasanın cam olma sebebiyle z3 e kadar düşmesi ısınma ile)(4K fail lideri olması Z3 e kadar) (Diğer firmalar çoktan bu işi geride bırakmışken Z3+ a kadar kapakçık sistemini devam ettirmesi)

Samsung gibi telefonundan güzel özellikleri çıkartıyor.

LG gibi sürekli bataryayı küçültüyor.

Millete en iyi kamera sensörlerini satıp kendi en çamurlarını kullanıyordu (XZ premium'a kadar)

Burada bencilliği sökmez diyenlere doğru ama sözüm olsun diyor ki kendince zaten alacak kemik kitle *fanboy* var o saflar gitsin çamur kameralı telefonumu kapsın ben niye gidip kasama fazla para sokabilecekken diğerlerine satıp kendim kullansam kar edemiyorum (Xperia S zamanında Samsung 12 13 MP kamera lensi istemişti reddetmişti Sony al sana 8 kullan demişti Samsung'u kendine küstürmüştü. Sonra pişmanlıkla bunu bu politikaya çevirmişti.)

Yanlış anlaşılmasın şu ana kadar tanıtılmış en sevdiğim 3 telefonu sorsalar Z3,Xperia x ve mi5S derim. Bu kesin. Ama Sony gerçekten tüketicisinden çok kendine düşkün. Tabi ki kendine düşkün olacak o zaman kâr nerede ama bunu gözümüzün içine baka baka uygulandığından hala garezim var bu firmaya karşı.

Yanlış anlaşılmasın fanboy kitleye kendimi de katıyorum aşırı derecede sony i severim ama doğruya doğru konuşmak gerekir diye düşündüm.

• 75 milyar dolar gelir yeterince yüksek,kar düşük.karlılığı da yavaş yavaş arttırırsa daha da sırtı yere gelmez

• Sony <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 3 Ağustos 2017; 22:42:41 >
  • Sony hala elindeki PlayStation kozunu mobilde oynayamadı.

• Müşteri memnuniyeti sıfır, sorunları belirtmemize rağmen düzeltmeseler bile Sony yine kazanıyor bunun sebebi isim ve deneyimdir bence. Tebrikler Sony.. ister Sony Xperia olsun ister PlayStation olsun ilklerin markası Sony!
  • Tasarımı begenmiyorsunuz olabilir ama yigidin hakkıni vereceksin.

Samsung parmak izi okuyucusunu aldı sivasın şarkışla ilcesine koydu. Kullanmak aşırı zor.

İphone 8 de güya ekranda olacak dendi ki yok öyle bisey en iyi ihtimalle arkada olacak oda. Ama samsungdan daha iyi yerde olur.

Ama Sony yan tarafa güç tuşuna koydu olay bitirdi. En iyi konum Sony'de. Tek tuş 2 özellik.

Bide kamerası iyi olan telefon 2 kademeli deklanşör tuşu koysun

Bunu yapanda Sony.

Telefon düşmesin diye telle foto cekerken şaklabanlık yapiyor millet. Ses tuşunu deklanşör tusu olarak kullananlar 2 kademeli olayı bilmiyordur simdi. Atlarlar hemen.

Sony compact serisi var ki başka hiç bir firmada yok. Z1 compact ile sony uçacak.

Sony'nin oled tvleride ilerleyen dönemlerde ucuzlayip alınacak seviyeye geldiginde yemede uzan film izle apple tv bağla.

Sony candır, gerisi teknoloji üreten firmalardır hepsine saygı sonsuz. Arge yapiyorlar calişiyorlar. Bizim gibi hic bisey uretmeyen insanların laf atamaması lazım. Hiç bir markaya.

• son bir ayda sony

EĞLENCE
    sony ps4 slim (ps4'ün harika tasarımlısı) bimde 999 liraya satıldı

TELEVİZYON
    55xe9005 (yılın f/p oranı en iyi tvsi) sony eurasia garantisiyle istanbulbilisim'de 4850 liraya satıldı.

TELEFON
    Z5 çift sim kartlı (iphone dan çok daha fazlasını sunuyor) hepsiburada da 1400 küsür liraya satılıyor.

• sony=tasarım.

• Ben Ps satışlarının etkilediğini düşünüyorum Pro felan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.