Şimdi Ara

Megane2 Kasnak problemi ?? ses dosyasıyla beraber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
24.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar soğuk havada ilk çalıştırmada bazen şöyle bir ses geliyor ve genelde motor stop ediyor, bazen direnip devam ediyor, stop ederse hemen ardından tekrar çalıştırınca sorunsuz çalışıyor. bir kez çalıştı mı bir daha gün içinde yapmıyor.

http://b.domaindlx.com/ali82/Anormal.wav

haftada 1 falan oluyor, hatta öğlene kadar çalıştırmadıysam arabayı öğlenleri ilk çalıştırma olsa dahi yapmıyor ...

servis kasnak arızalanmış değişecek dedi ve 1milyar masraf çıkardı kasnak için, bu kasnak nedir hangi kasnaktır bu sesi vermesinin sebebi nedir bilgisi olan varmı, bunu çıkmacılarda veya sanayide bulabilirmiyiz kaça malolur bize?

ayrıca bir kasnak için 1 milyar çok değil mi sizce ???
    mesela ingiltere forumlarında aynı sorun için kasnak 180 sterling yani 500milyon diye geçiyor ve hatta alternatör, şarj dinamosu (yada marş dinamosu kasnağı olduğu söyleniyor) ancak bu bilgiyi serviste teyit etmedim henüz

ayrıca servis bana bunun problem yaratmayacağını, sadece sesi çekmem gerekeceğini söyledi, ayrıca aynı sorunu yaşayan başka Megane 1.6 lar da var yabancaı forumlarda ve sikayetvar.com da

açıkçası bunun fabrika hatası olduğunu düşünüyorum ve ayıplıyorum Renault yu, 30bine gelmemiş bir aracın 1milyarlık masraf çıkarması utanç verici Renault için ...

bu da normal çalışma sesi

http://b.domaindlx.com/ali82/normal.wav

http://b.domaindlx.com/ali82/normal.wav

• bu kasnak değilde supap iticiler olmasın bi ara merso 190 amg alacaktım adama sorunu varmı dedim senin yazdıklarının aynısını aktardı ortalama 500 600 falan masrafı var demişti
  • quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

bu kasnak değilde supap iticiler olmasın bi ara merso 190 amg alacaktım adama sorunu varmı dedim senin yazdıklarının aynısını aktardı ortalama 500 600 falan masrafı var demişti

bilmiyorum ben de servisin dediğini aktarıyorum size.
  • ikitelli organize sanayi de sorduk
    sıfır kasnak 500,
    çıkma (garantiliymişmiş) 300 +işçilik 100 + 25 ytl de siboplar mış =) ne sibobuysa artık

625le 425 ytl arası bişey yani, hala fikri olan yokmuu :(
  • arkadaşım benm de 2004 model megane ıı arabam var dediğin gibi problemler ben de yaşadım 60 000 bakımını yaptırdım hala ilk çalıştırmada stop ediyordu sonra servis bakımından 3 gün sonra falan bir sabah hiç çalışmadı akü değiştirdiler (110 ytl) ardından hemen stop etmeye devam etti hatta yakın bir servise zar zor götürdüm orada manyetik tutucu ve exantrik kirişini değiştirdiler 200 ytl problemim çözüldü sanırım fakat bana 60 000 bakımında 1500 ytl ödettiler bu ilk çalışmadaki stop etme ve kaba ses çıkarma meselesi için onlar içerde bir çark kırdığını söylemişlerdi ve megane ıılerde bu oluyor dedilerdi ben de bu arada 1850 ytl yolundum sanırım fakat iyi bir motor ustası bularak (servis dışında) derdini anlamak lazım çünkü içerdeki problem neyse tekrarı olabilir
  • bende 2005 sedan dynamiqe var.haziran da garanti doluyor.aynı ses bende de var.dediğiniz gibi soğuk iken yapıyor ve her zaman olmuyor.nadiren olduğu için de servise tespit ettiremiyorum.
  • arkadaşım bizim de problemimiz böyle başladıydı
    arabada arada bir ses oluyordu servise gidince olmuyordu bişey yok diyorlardı en son bakımda içerde bir şey kırdığını söylediler ve garanti dolduğu için bir sürü para ödemek zorunda kaldım biz ilk çıkan seriden aldığımız için bu problemin bu kadar yaygın olduğunu bilmiyorduk şimdiki bilgim olsaydı peşini bırakmazdım aslında ben renaulta şikayet etmeyi düşünüyorum duyduğum kadarıyla pek çok kişide bu problem var fabrika montaj v.s. hatası sanırım bence peşine düş vaktin varsa biz yapamadık ve de servis dışında iyi bir motor ustası bul
  • kesinlikle peşini bırakmıycam... bunun ücretini masie ödetecem.
  • 2004 megane II benimkide..
    ayni problem var
    hatta COK daha beter bir ses vardi bende
    goturdum
    egzantrik aci kaydirici (adi altinda) parca degistirildi
    650 YTL...
    bi daha renault'mu??? allah dusurmesin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: telenor

SLM ARKADAŞLAR SİZE SÖYLEYECEKLERİMİ İYİ DİNLEYİN,

2004 megan 2 arabam var ve doğal olarak derdim de var,hem de ne dertlermiş;

1.ÖĞRENDİM Kİ BU ARAÇLARDA SUNROOF FABRİKA HATASI

2.KASNAK FABRİKA HATASI

3.SAGEM BOBİNLER FABRİKA HATASI

4.KAPI MENTEŞELERİ FABRİKA HATASI

5.DİREKSİYON KUTULARI FABRİKA HATASI

6.HALI DÖŞEME VE KOLTUKLAR FABRİKA HATASI

7.CAM MOTORLARI FABRİKA HATASI

8.DEVİRDAİM POMPALARI VE DİNAMOLAR FABRİKA HATASI VS. VS..

9.FRENLERİN ÖTMESİ VE ABS NİN YERLİ YERSİZ ÇALIŞMASI FABRİK HATASI

İYİ DÜŞÜNÜN YILLARDIR SEVİLEN RENAULT ARTIK ÇOK DEĞİŞMİŞ. BİTMİŞ

ELİNİZDEN ÇIKARIN DİYCEM AMA KİME ÇIKARICANIZ YİNE CANIM TÜRK HALKIMA MI ?

ŞEREFSİZ FRANSA ALSIN ARAÇLARINI BİR AN ÖNCE SERVİSTEKİLER DE MÜŞTERİ HİZMETLERİ DE

SEKİZ ÇİZMEK ZORUNDA KALMASINLAR .EY RENAULT YETKİLİLERİ SİZ DE UYUMAYIN DA BU SORUNLARI

ANA MERKEZE FRANSAYA BİLDİRİN KENDİ HALKINIZI BİRAZ SEVİYORSANIZ TABİ......

ARKADAŞLAR BİZLER DE HEP BERABER HAKKIMIZI ARAMAZSSAK SONUCU BELLİ. SEVGİ VE SAYGILARIMLA

HERKESE.

Bende 2004 Megane 2 HB Dyn. kullandım 25.000 km dey ken sattım,sizin söylediğiniz problemlerin aynısını 3 ve 6 nolu arızalalar haricindekilerin hepsini yaşadım,ama araç o zaman garantide olduğu için ücretsiz olarak hallettirebildim zaten garantisi dolduğunda aracı satıp kurtuldum.Ayrıca yukarıdaki maddelere ek olarak bir arıza daha var onuda eklemek istiyorum
    10.Koltuk kılıfları özellikle kapı kenar kısımlarında tüylenme ve renk atması mevcut.
    Çözüm ön koltuk minder ve sırtlık kılıfları değişiyor garantiden (garanti harici satın almak isterseniz fiyatı 2500-3000 ytl).
    Ayrıca sabahları motordan gelen sesler açı kaydırıcı ve orada bulunan kaptör (sensör) arızasından kaynaklanıyor,aslında servis bunu çok iyi biliyor ama illaki sesi duymak istiyor garantiniz devam ediyosa peşini bırakmayın,birde şöyle bi test yapın araç rolantideyken deviri 1500-2000 aralığına getirip sabit tumaya çalışın gazı sabit tutarken motordan garip şıkırtılar geliyosa buda açı kaydırıcı ve kaptör arızasından kaynaklanıyor,ama en bilinen hali sabahları dizel gibi şıkırdayıp stop etmesidir.
    Kullananlara tavsiyem garanti bitiminde ek garanti alıp garanti süresini uzatsınlar.

• Arkadaşlar ilk çalıştırmadaki ses bende de var, ama sadece sabahları ilk çalıştırmada ve haftada 1 defa oluyor. Ayrıca araç stop etmiyor.Sadece ses problemim var. Aracım 2004 model dyna. sedan. ve LPG li. Acaba sorunumuz aynımı?
  • hayır bu kasnak problemi değil.. sonsuz açılı dişli gibi tbir edilen birşeyden kaynaklanıyor tam ismini hatırlamıyorum ..marş motorunun dişlisi.. 800 lira kaçmış içine .. arabanın torpidosunda faturası var.. tam adını yazacağım hastaneye gidince ..maliyetinide .. kalfanın cebine bir yirmilik sıkıştırdım garantiden değiştirdiler.. sabah soğuk havada düğmeye basınca yapıyor o sesi .. aynı sorun sanırım tüm meganelarda var...
    megane ilk aldım 2006 da kış geliyor diye antifrizini koyduracam .. bir tane araba çekiciyle geldi adamın elinde tuhaf bir mekanik parça kardeş geçmiş olsun bu ne dedim .. benzin pompası dedi ..asfalttan almış adam :) dumur kere dumur oldum ..
    ya bir arabanın benzin pompası düşermi .. ya şu gümrükleri açsınlar vatandaş adam gibi arabaya binsin
    ya da

yerli araba satın alanlara tamir destekleme fonu filan kursunlar ..
    ya kardeş sen iyi hos düşündün yerli araba aldında sanada yazıktır kaça aldın bu arabayı 40 milyarmı diyecekler sana ..bunu gideceksin beyan edeceksin maliyeyye maliyedeki memur cık cık yazık diyerek gözünün içine bakarak sana 10 milyar verecek araban bozuldukça ki çok bozulacak diyecek al bununla yaptırırsın diyecek.. sonra yanındaki diğer memura dönüp yazık yerli araba almış ..üstelikte reno diyecek .. arkandan öylece bakacak .. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 16 Nisan 2007; 9:01:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: telenor

SLM ARKADAŞLAR SİZE SÖYLEYECEKLERİMİ İYİ DİNLEYİN,

2004 megan 2 arabam var ve doğal olarak derdim de var,hem de ne dertlermiş;

1.ÖĞRENDİM Kİ BU ARAÇLARDA SUNROOF FABRİKA HATASI

2.KASNAK FABRİKA HATASI

3.SAGEM BOBİNLER FABRİKA HATASI

4.KAPI MENTEŞELERİ FABRİKA HATASI

5.DİREKSİYON KUTULARI FABRİKA HATASI

6.HALI DÖŞEME VE KOLTUKLAR FABRİKA HATASI

7.CAM MOTORLARI FABRİKA HATASI

8.DEVİRDAİM POMPALARI VE DİNAMOLAR FABRİKA HATASI VS. VS..

9.FRENLERİN ÖTMESİ VE ABS NİN YERLİ YERSİZ ÇALIŞMASI FABRİK HATASI

İYİ DÜŞÜNÜN YILLARDIR SEVİLEN RENAULT ARTIK ÇOK DEĞİŞMİŞ. BİTMİŞ

ELİNİZDEN ÇIKARIN DİYCEM AMA KİME ÇIKARICANIZ YİNE CANIM TÜRK HALKIMA MI ?

ŞEREFSİZ FRANSA ALSIN ARAÇLARINI BİR AN ÖNCE SERVİSTEKİLER DE MÜŞTERİ HİZMETLERİ DE

SEKİZ ÇİZMEK ZORUNDA KALMASINLAR .EY RENAULT YETKİLİLERİ SİZ DE UYUMAYIN DA BU SORUNLARI

ANA MERKEZE FRANSAYA BİLDİRİN KENDİ HALKINIZI BİRAZ SEVİYORSANIZ TABİ......

ARKADAŞLAR BİZLER DE HEP BERABER HAKKIMIZI ARAMAZSSAK SONUCU BELLİ. SEVGİ VE SAYGILARIMLA

HERKESE.

zaten üretilmesi fabrika hatasi

• merhaba arkadaşlar, kasnak problemi sebebiyle servise verdiğim araçta kasnak + triger seti ve tapa vs alternatör kayışı değişti parçaların fotoları aşağıda, fotoğraf makinam arkadaşımda olduğu için telefonla çekilmiş olanları gönderiyorum, sonra daha kaliteli olanları ekleyeceğim ki onlarda açıkça görüncektir kasnağın yağ kaçırdığı yer, uzun süreli beklemelerde araçtaki ses problemine sebep olan da bu yağ kaçağı miş. acaba diyorum iyi bir usta bu kasnağı tamir edip çalıştıramaz mı ???

resim1

resim2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specops -- 19 Nisan 2007; 13:05:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: specops

merhaba arkadaşlar, kasnak problemi sebebiyle servise verdiğim araçta kasnak + triger seti ve tapa vs alternatör kayışı değişti parçaların fotoları aşağıda, fotoğraf makinam arkadaşımda olduğu için telefonla çekilmiş olanları gönderiyorum, sonra daha kaliteli olanları ekleyeceğim ki onlarda açıkça görüncektir kasnağın yağ kaçırdığı yer, uzun süreli beklemelerde araçtaki ses problemine sebep olan da bu yağ kaçağı miş. acaba diyorum iyi bir usta bu kasnağı tamir edip çalıştıramaz mı ???

resim1

resim2

Kasnagin icinde kucuk kucuk bilyalar vardir. Bunlarin bozulmasindan dolayi ses yapmaya basliyor zaten. Ne yazik ki tamiride yok. Ama 1.000 YTL gibi bir masraf cikarmasi da cok tuhafima gitti. Cunku bir kasnagin ortalama fyati en fazla 150-200 YTL olur en fazla. Tum kasnak ve kayislar icin fiyat vermis olabilirler.

• serviste, triger seti ve kasnağın değişimi + işçilik 780 ytl

buna ek indirimler alabiliyorsunuz tabi ama o sizle servis arasında

bu fiyatta yeni şindirime girmiş hali, 1-2 ay önce sorduğumda 1150 demişlerdi.
  • Uzun bir aradan sonra tekrar ilk çalıştırmadaki ses duyulmaya başlandı. Servise gittim ve indirilmiş hali 900 ytl fiyat çıkarttılar. Bu arabaya kadar kullandığım hiç bir arabam böyle yüklü bir masraf çıkarmamıştı. 31500 km deki arabanın şimdi de parçalarını yenilemeye başlayacağız. (Gerçi önceden başlamıştık)İlk defa renault aldım, bin pişman oldum. İkinci defa mı? Yanından bile geçmem.Bence siz de geçmeyin. Beş para etmezmiş.
  • olurmu yumusak göğüslük malzemesi konforu yeter
  • eski bir renault kullanıcısı olarak;
    renaultmu? bir daha asla....
  • renaultu alan zaten hayatının hatasını yapıyor reno fabrika hatası yapmış ne var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.