Şimdi Ara

Chrome 60 ile titreşen reklamlar engellenebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Chrome 60 ile titreşen reklamlar engellenebilecek

Mobil taraftaki Chrome tarayıcısına önemli özellikler eklemeye devam eden Google yeni sürümde de geleneği bozmuyor. Chrome 60 özellikle titreşimli reklam gönderen sayfaların engellenmesi konusunda ciddi adımlar atıyor.

Titreşimli reklamlara son

Henüz dağıtıma başlayan Chrome 60 sürümünde Web Vibration API’sinde değişiklikler yapıldı. Herkesin bir şekilde karşılaştığı bu olay, reklam gösterimi yapan web sitelerinin titreşimlerle kullanıcıları uyarmasını sağlıyor. Ayrıca web üzerinden oynanan mobil oyunlarda da kullanılıyordu.

Değişikliğe göre bundan sonra kullanıcı ilk olarak ekrana tıklamadığı takdirde web sitesi titreşimlerle uyarı veremeyecek. Ayrıca ödeme modülündeki değişiklikle de artık Android Pay haricindeki üçüncü taraf mobil ödeme platformları da Chrome tarayıcısına entegre olabilecek.

Ayrıca Bkz.Google Nearby 2.0 ile daha büyük bir potansiyel sunuluyor

Son olarak Chrome widget’ında da önemli bir değişiklik var. Özellikle Yandex’in Rusya’da Google’a tekelleşme davası açmasının ardından Google bazı çalışmalara başlamıştı. Bunun ilk sonucu olarak Chrome widget’ı doğrudan Chrome adres çubuğunu açacak şekilde geliştirildi. Böylece kullanıcı varsayılan arama motoru olarak neyi belirlediyse adres çubuğunda doğrudan arama yapabilecek. Bu widget, Rusya’da satılan Android cihazlarında varsayılan widget haline gelecek. Chrome 60 sürümü yakın zamanda tüm cihazlara sunulacak. 

• tittttrettin benii tittrettin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ilk başıma geldiğinde facebooktan doğru linke tıklamıştım sonra yeni pencerede açılan site akabinde telefonunuzda bilmem ne var diye var gücüyle telefonu titretmişti üstelik titreme durmuyor. Ana sayfa tuşuna bastım çıktım dedim ne oluyor. Sonra telefonu restart ettim ve tüm şifrelerimi vs değiştirdim panikle yarım saat. Bilmiyordum o zamanlar bunu. Ne küfür saydım siz düşünün.

• Hele şükür. Android kullanıp şu tarz ekranları görmeyen çok azdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 3 Ağustos 2017; 19:46:50 >
  • Firefox kullanın rahat edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oha be böyle bir şey mi varmış ilk defa gördüm androidde mi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Hele şükür. Android kullanıp şu tarz ekranları görmeyen çok azdır

Bazı reklamlarda Telefonun modeli,Kullandığım operatör,konum vs. Bilgilerim çıkıyordu. Açıkcası tırsıyordum.

• bu ne ya hiç karşılaşmadım ben
  • Brave browser kullanıyorum dahili reklam engelleyici var chrome tabanlı ve ondan daha az şarj kullanıyor memnunum sıkıntı yok.

• onemli gelisme ilk baslarda cok rahatsiz ediyordu
  • Genelde absürt sitelerde çıka reklamlardan geliyordu :D

• Chrome son senelerde bir kaç adım ata ata ilerliyor mobil alanda. Bu oldukça sevindirici umarım iOS Chrome'da hızlı bir şekilde gelir.
  • Chrome hızlı ve kullanışlı olmasına rağmen güvenlik ve bu tür şeylere çoktan önem vermesi gerekiyordu. Bir browser aracılığı ile telefona titreşim gonderebilme gerçekten çok saçma bir çok kez karşılaştım. Neyse ki sevindirici bir haber

• Chrome'u güncelledim fakat titreşen reklamlar halen gitmedi, sülük gibiler gitmiyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.