Şimdi Ara

RX Vega 56’nın oyunlardaki değerleri sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RX Vega 56’nın oyunlardaki değerleri sızdırıldı 
    AMD’nin geçtiğimiz günlerde SIGGRAPH 2017 fuarında tanıttığı yeni RX Vega ailesi henüz satışa çıkmadan en alt modelin oyun içi performans değerleri sızdırıldı. Gelen habere göre RX Vega 56, GTX 1070’ten bir hayli iyi sonuçlar elde ediyor.

Kaynağı belli olmayan bu sebeple kesin diyemeceğimiz sonuçlara göre RX Vega 56’nın piyasadaki popüler oyunlardaki aldığı değerler şöyle:

Battlefield 1: 95.4FPS (GTX 1070: 72.2FPS) Ultra ayarlar
    Civilization 6: 85.1FPS (GTX 1070: 72.2FPS) Ultra ayarlar+4x MSAA

DOOM: 101.2FPS (GTX 1070: 84.6FPS) Ultra ayarlar+ 8x TSAA
    COD:IW: 99.9FPS (GTX 1070: 92.1FPS) High ayarlar

RX Vega 56’nın oyunlardaki değerleri sızdırıldı

Battlefield 1'de fark %32'ye tırmanıyor

Testlerin 2560x1440 çözünürlükte yapıldığı belirtilirken modelin GTX 1070’den yer yer ciddi farklarla önüne geçtiği görülüyor. DOOM’da %20 seviyesinde olan fark BF1’de %32’ye çıkıyor. Bu haliyle 400$'lık fiyatına göre etkileyici görünen kartın rakibi ise geçtiğimiz mart ayında fiyat indirimine uğramış ve 349$'ı görmüştü ancak madencilerin sebep olduğu stok sıkıntısı nedeniyle fiyatı GTX 1080'le yarışır hale gelmişti. Dolayısıyla eğer RX Vega 56 madencilerin çılgınlar gibi stok tüketmesine maruz kalmazsa biz oyuncular için oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

Çözümün GTX 1070’e karşı dezavantajı ise rakibinin 150 watt’lık TDP’sine karşılık 210 watt TDP değerine sahip olması. Bu TDP değeri de madencilerin sevmediği bir unsur. Ne gariptir ki tüketiciler olarak bizi şimdiye kadar TDP'si düşük kartlar görmek mutlu ederdi.

Son dönemde ise madenciler dolayısıyla bazı kullanıcılar TDP'nin biraz yüksek olmasına seviniyor. Son olarak değerlerin doğruluğu hakkında bir kesinliğin olmadığını tekrardan belirtmekte fayda var.İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte takip ediyor olacağız.

• Ah tsubasa kardeş ah o eleştirdiğin Vega 56'ya bir dön bak istedim. Tesadüfen denk geldim bloku kaldırıp yazıyorum sonra tekrar bloklayacağım. Ara ara hortlatıp hatırlatmak lazım bunları sanırım. Bak daha U.v yapılmış olandan bahsetmiyorum onlar da stock Rtx 2070 performansı veriyor. Yıl olmuş 2019 bu arada.

https://www.pcgamer.com/nvidia-geforce-gtx-1660-ti-review/

Buradan da bakabilirsin incelemelere
    https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1660_ti_ventus_xs_review,1.html
    Abbooooovvvv adam ne dert etmiş böyle yav!! Nasıl bir kin beslediyse artık, 1,5 yıl önceki konuyu bulmuş, oradaki olmuş bitmişe cevap vermeye çalışıyor garibim.

Genco, senin o yere göğe sığdıramadığın Vega'lar var ya, şu durumda:

Bak hem de senin verdiğin site diyor, ben demiyorum.

Yazık ya, Amd kartların iyi olduğu 1-2 tane oyunu seçip koyunca, önde olduğunu sanıyorsun ya, ne demeli bilmem. Herkes şamar yiye yiye bir hal oldun, sonunda 1,5 yıl önceki konuyu hortlatma pahasına sözüm ona blokladığın kişinin mesajını bulup cevap vermeye çalışıyorsun. Yazık ya, kıyamam.
  • http://www.guru3d.com/news-story/radeon-rx-vega-56-reportedly-beating-gtx-1070-by-20.html

Benim kartım geliyo :) sonuçlar böyle ise bu saatten sonra 1070 alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Ağustos 2017; 10:45:35 >
  • Vega zeta isterse Andromeda çıkarsın Nvidia her zaman tercih nedeni olacaktır. Yıllarca AMD ati kartlardan dili yanmış biri olarak diyorum, özellikle 3d uygulamalarda Nvidia hep önde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orodruin

Vega zeta isterse Andromeda çıkarsın Nvidia her zaman tercih nedeni olacaktır. Yıllarca AMD ati kartlardan dili yanmış biri olarak diyorum, özellikle 3d uygulamalarda Nvidia hep önde.

Tdp değeri verdiği performansa göre kabul edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 350 $ a 1070 mi var şuan da tek beklentimiz tdp den dolayı miningcilerin tercih etmemesi 1700-1800 TL civarında çıkacaksa 1070 alınır

• Bu TDP size ne yaptı

• Bu veriler doğruysa vega 56 modeli tutulur gibi duruyor... Fiyat konusunda da çıkışından 3-5 ay sonra 370 dolar seviyelerine geriler diye düşünüyorum.. (miningciler kapışmazsa )

• madenci saldırısı başlar çıktığı gibi görürsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: turyunus

Bu TDP size ne yaptı

tdp yüksek demek kartın ısınması demek ayrıca doğru düzgün oc da yapamıyosun
  • Vega 56 gerçekten alınabilir duruyor fakat buna da miningciler dadanır ilk çıktığında almak mantıklı ama fiyatı yüksek olur.
  • Ah şu tdp yi düşürebileydi AMD tercih edilirdi FS avantajıyla. Değerler gerçekten şaşırtıcı ve güzel. İncelemelerini heyecanla bekliyorum ama aradaki tdp farkı ve sonucunda ısınma durumu üzüyor zira msi gaming x gtx 1060 ın bile ısınma durumu rahatsız edici. Özellikle yaz aylarında odaya sağladığı ısı kaynağı durumu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiasco

quote:

Orijinalden alıntı: turyunus

Bu TDP size ne yaptı

tdp yüksek demek kartın ısınması demek ayrıca doğru düzgün oc da yapamıyosun

ısınma çok fark yaratmaz overclock desen zaten getirisi %0.5 boş iş elektirk sarfiyatıda cabası
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Oc gereksiz mi

TAMAM

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RXx70 RXx80 gibi olacak galiba vega 56 ve 64.

Vega 56 her türlü tercih edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Excellent Intel Fanboy

Oc gereksiz mi

TAMAM

Nick mesaj

Pls dont oc 7700k

• "Madenciler Tdp değerini sevmezmiş"

Ne yapayım madencilerin sevip sevmemesinden arkadaş, 1070'den daha iyi ve onunla benzer fiyatlandırma olursa kimse Tdp falan bakmaz zaten gömer parayı bu modele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 3 Ağustos 2017; 12:33:22 >
  • -RX VEGA 64 performans olarak GTX 1080 ile kafa kafaya.

-GTX 1080 ile GTX 1070 arasındaki performans farkı %25 civarında.

-RX VEGA 56 , GTX 1070 den %20 civarı daha performanslı.

-RX VEGA 56 , RX VEGA 64 den %5 daha yavaş ? , teknik verilere göre %15 civarı.

Pek mantıklı durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 3 Ağustos 2017; 19:43:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberde yapılan testlerin i7 7700K ile işlemcisi ile yapıldığını da yazsaydınız iyi olurdu. Umarım o sonuçlar fake değildir. Zira Vega 56 'dan umutluydum. Fiyat ve performans oranı ile dikkat çekmesi iyi olur.

Aşağıda da Gtx 1070 ile 1440p çözünürlükte yapılan Doom ve Battlefiled 1 testi paylaştım.

Bu i7 7700K + Gtx 1070 1440p Doom testi;

https://youtu.be/BPhbGJys4FA?t=639

Bu da i7 6700K + Gtx 1070 1440p Battlefiled 1 testi;

https://www.youtube.com/watch?v=fNN95x_eEh0

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dogruysa Vega ailesinin en cok satani olur bu kart

• Türkiye'de ne zaman bulabiliriz bu kartları ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.