Şimdi Ara

Reddit'in değeri 2 milyar dolara dayandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 300 milyona ulaşan kullanıcı sayısı ile dev bir internet topluluğu haline gelen Reddit, son finansman turunu rekor yatırımla tamamladı. San Francisco merkezli şirketin CEO'su Steve Huffman yaptığı açıklama ile şirketin, Silikon Vadisi'nin önde gelen yatırımcılarından 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Reddit'in toplam değeri bu yatırımla birlikte 1.8 milyar dolara ulaşırken şirket, bu yatırımı yeni gelir modelleri oluşturmak ve platform üzerinde yıllardır aynı olan şeyleri değiştirmek istiyor. 

Reddit'in değeri 2 milyar dolara dayandı 

Recode'a verdiği demeçte hem yatırım hem de platform hakkında açıklamalar yapan Huffman, "Reddit yaşlandığını hissediyor. Bizim eski şeylerle işimiz olmaz." diyerek topluluktan birtakım yenilikler yapılacağını duyurdu. Yeniliklerden ilki Reddit'in kurulduğu 2005 yılından beri neredeyse hiçbir değişikliğe uğramayan anasayfa üzerinde gerçekleşecek. Yeni anasayfada Facebook'takine benzer bir haber akışı olacak ve siteyi ilk kez ziyaret eden kişilerin, sitenin amacını anlaması sağlanacak.

Yeni Gelir Modeli 

Bir diğer yenilik ise Reddit'in kazancına yönelik olacak. Şirket, milyonlarca kullanıcıya sahip olsa da değeri artık milyar dolarla ifade edilir hale gelse de hâlen kârlı değil. Bu sorunu aşmak için şirket kullanıcıların videolarını kolayca paylaşabildiği bir altyapı üzerinde çalışıyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bütün Reddit üyeleri videolarını herhangi bir sosyal medya platformunda paylaşır gibi paylaşabilecek ve Reddit bu videolara reklam yerleştirerek kazanç sağlayacak. 

Tabi bir web sitesini yeniden tasarlamak için 200 milyon dolar oldukça yüksek bir miktar gibi görünüyor ancak Huffman, Reddit'in 300 milyon kullanıcısının olduğunu ve bu kullanıcıların yüzde 80'inin Reddit'i masaüstünde ziyaret ettiğini belirtiyor. Bu kitleyi memnun edecek düzenlemeler getirmek Huffman için oldukça önemli. Yıllardır internet dünyasının önde gelen topluluğu olan Reddit bu yeniliklerle beraber topluluğa yeni bir soluk getirmek istiyor. Halihazırda 140 civarında çalışanı bulunan şirket yıl sonuna kadar çalışan sayısını 300'e çıkarmayı hedefliyor

• Nedir bu değişiklik merakı yeni kullanıcılar edinme hevesi? ben memnunum o eski nostaljik anasayfasından. Bir de facebook denilmiş çok mu güzel facebook!

• Masaüstü versiyonu kullanıcı dostu değil bence. Önümde bilgisayar bile olsa mobilden girmeyi tercih ediyorum uzun süredir. Değişiklik iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Finn Mertens

Nedir bu değişiklik merakı yeni kullanıcılar edinme hevesi? ben memnunum o eski nostaljik anasayfasından. Bir de facebook denilmiş çok mu güzel facebook!

Çok güzel ki milyarlarca kullanıcısı var. Diğer firmaların Facebook u örnek alması gayet normal. İster boğan ister beğenme. Rakamlar yalan söylemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH nin değeri ne kadar onuda yazın bakalım bir :)

• Masaüstü versiyonunu kullanıyorum ve subredditlerde sıkıntım yok lakin bir uygulama yazsalar güzel olurdu. Hatta JxBrowser lisansı alıp java tarayıcı yapsınlar. Sonrasında açık sekmelerimi kapattığım gibi kaydetsin. Ben de şirketteyken falan rahatça açar kapatırım bellek durumlarına bağlı.

• Yalnız ben reddit'i pek sevmiyorum çağ dışı arayüzü tamamen.Tek artısı ağırlık yok yağ gibi akıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 7 Ağustos 2017; 23:52:41 >
  • 300 milyona ulaşan kullanıcı sayısı ile dev bir internet topluluğu haline gelen Reddit, son finansman turunu rekor yatırımla tamamladı. San Francisco merkezli şirketin CEO'su Steve Huffman yaptığı açıklama ile şirketin, Silikon Vadisi'nin önde gelen yatırımcılarından 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Reddit'in toplam değeri bu yatırımla birlikte 1.8 milyar dolara ulaşırken şirket, bu yatırımı yeni gelir modelleri oluşturmak ve platform üzerinde yıllardır aynı olan şeyleri değiştirmek istiyor.

kazanıyorlar mübarek
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Masaüstü versiyonunu kullanıyorum ve subredditlerde sıkıntım yok lakin bir uygulama yazsalar güzel olurdu. Hatta JxBrowser lisansı alıp java tarayıcı yapsınlar. Sonrasında açık sekmelerimi kapattığım gibi kaydetsin. Ben de şirketteyken falan rahatça açar kapatırım bellek durumlarına bağlı.

Java performanslı olur mu?

Çok performansa ihtiyacımız olur mu? JxBrowser bayağı başarılıydı, kullandığım için direkt onu örnek verdim. Bir de Mac ve Linux üzerinde de kullanılabilir olur bu sayede. Java yerine C# ile yazılırsa sadece Windows'a yönelmek gibi olacak. Tabii alternatif diller kullanılabilir ama Java ve JxBrowser (Chromium tabanlı bir proje) bayağı hızlı sonuca da ulaştırır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.