Şimdi Ara

KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.769
Cevap
46
Favori
276.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMA EN GÜZELLERİ BİZE GEÇMİŞİMİZİ ÖĞRETEN KİTAPLAR.OSMANLI TARİHİ.HERKESİN GEÇMİŞİNİ BİLMESİ GEREKİYOO.BUNUN YANINDA DOSTOYEVESKİ NİN KUMARBAZ ÇOK GÜZEL.TAVSİYE EDERİM...
  • İSKENDER PALA NIN BİRDE KİTAB-I AŞK DİYE Bİ KİTABI VAR .ONUDA OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: Isabella

DANTE_İLAHİ KOMEDYA , AGATHA CHRISTIE VE PATRICIA CORNWELL'N POLİSİYELERİ , ÜMİT YAŞAR VE KAVAFİS'İN ŞİİRLERİNİ TAVSİYE EDERİM

Kavafis'in Şehir şiiri çok etkiler beni... Çocukluğumu hatırlatır bana nedense... Galiba tüm çocukluğum bu şehri anlamaya çalışmakla geçtiği içindir... Bak hemen bulup okumam lazım onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _uMaY_ -- 9 Haziran 2005, 8:08:59 >
  • belki merak eden veya okumak isteyen ler olabilir diye buraya koydum şiiri...

'Bir başka ülkeye, bir başka denize giderim', dedin
    'bundan daha iyi bir başka şehir bulunur elbet.
    Her çabam kaderin olumsuz bir yargısıyla karşı karşıya;
    -bir ceset gibi- gömülü kalbim.
    Aklım daha ne kadar kalacak bu çorak ülkede?
    Yüzümü nereye çevirsem, nereye baksam,
    kara yıkıntılarını görüyorum ömrümün,
    boşuna bunca yıl tükettiğim bu ülkede.'

Yeni bir ülke bulamazsın, başka bir deniz bulamazsın.
    Bu şehir arkandan gelecektir.
    Sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın,
    aynı mahallede kocayacaksın;
    aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
    Dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin sonunda.
    Başka bir şey umma-
    Ömrünü nasıl tükettiysen burada, bu köşecikte,
    öyle tükettin demektir bütün yeryüzünü de.

Konstantinos Kavafis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _uMaY_ -- 9 Haziran 2005, 8:09:33 >
  • jean christophe grange'in bütün romanları yeni bi romanı daha çıktı o'nu da şiddetle tavsiye ederim.bide okumayanlar için yüzüklerin efendisi ve öncesini anlatan hobbit hatta yüzüklerin yapılışını anlatan silmarillion da önerilerim arasında ayrıca matthew pearl ün dante kulubü de sağlam bi kitaptır bilgilerinize saygılar
  • DAN BROWNUN KITAPLARI

BIR DE CATI NIN SERISI MUTIS BIR KITAP
    YAZARINI HATIRLAMIYORUM AMA VC. ANDERSIN GIBI BISEY HATIRLIYORUM SANKI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felsefika -- 12 Haziran 2005, 19:23:59 >
  • italyanca aşk başkadır iyi kitaptır okuduktan sonra karakterleri çok yakından tanıyormus gibi oluyorsunuz
  • Dostoyevski- Eylül......türkiyenin ilk psikolojik romanı... bu yüzden biraz karışık
  • tabiki stephen king kara kule serisi
  • kutsal çilr güzel kitapdır
  • ırvın yalov_ hergun bıraz daha yakın
    delılıgın tarıhı _yazarını hatırlayamıyorum sımdı.
    frank mccourt_1-encılanın kullerı 2-umuda dogru
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak_keceli

tabiki stephen king kara kule serisi

kara kuleyı okumaya basladım bugun 106 cı sayfadayım hala bısey anlamıs degılım yav neresı guzel bu kıtabın
    gercı sonuna gelmedım deha ama bakalım nasıl bıtecek.
  • ARKADAŞLAR TAVSİYELERİNİZ ÇOK TEŞEKKÜRLER.BENİM DE DÜNYA KLESİKLERİNDEN BİR TAVSİYEM VİCTOR HUGO'NUN SEFİLLER .GERÇİ OKUMAYANINIZ YOKTUR AMA OLSUN.......
  • HARRY POTTER serisini oku
  • arkadaşlar e-kitap indirebilecegim site varmı acaba yazarsanız sevinirimda vinci şifresi özellikle
  • Ben size jean christopher in romanlarını öneririm arkadaşlar. eğer polisiye mecarayı seviyorsanız kesinlikle okumanız gereken kitaplar diye düşünüyorum.Kitapları: kızıl nehirler, taş meclisi, leyleklerin uçuşu, kurtlar imparatorluğu.yeni kitabı Siyah Kan yayımlananı kısa bir süre oldu.Bence bu yazarın en önemli özelliği kitabı okurken yaptığın tahminlerin bi sonraki bölümde yanlış olduğunu görmen. Gerçi son romanında bunun için biraz bekliyorsunuz ama...
    Bide soner yalçının efendi kitabını öneririm. Tarihte olan birçok şeyi daha iyi anlıyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: evildoer angel

arkadaşlar e-kitap indirebilecegim site varmı acaba yazarsanız sevinirimda vinci şifresi özellikle

ALIPTA OKUSANA MUTIS BIR KITAP BILGISAYARDAN TADINI ALAMASSIN.
    EGER YAZICIDAN CIKARICAM DIYORSAN AYNI PARAYA GELIR SANA.
  • KARAKULENIN SERISINI OKUMAKTAN VAZGECTIM
    BOSUNA VAKIT KAYBI
  • o zaman şuna bi bak stephen king -mahşer veya -medyum ikiside harika
  • quote:

Orjinalden alıntı: semxx

o zaman şuna bi bak stephen king -mahşer veya -medyum ikiside harika

ok zamanım oldugunda onlarıda okurum.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.