NİSSAN Qashqai
940 Cevap242835 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 8 [10] 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

845 Mesaj
22 Eylül 2009; 17:18:31 

herkese iyi bayramlar. bayram dönüşü 11 bin km'yi devirmenin de verdiği heyecanla(!) toplu cevapları vermeye çalışayım. bu arada servise de gitmek lazım bu hafta :)

@ demirba:

witson, incelediğim ürünler arasında en "dolu" olanı idi, bu nedenle tercih ettim. bu arada MVDR'ye çok teşekkürler, sayesinde keşfettik :) yine MVDR'nin dediği gibi, dubai'de henüz bulamayabilirsin. geçen hafta witson ile iletişime geçtim ve ellerinde olmadığını, bu hafta içinde gönderebileceklerini söylediler. gelişmelerde haber veririm buradan. TV konusunda inan bilgim yok, geldiğinde göreceğiz hep birlikte. cihazı ve kamerayı sipariş verirken yazıştığım witson yetkilisine "başka ne önerirsiniz, cihazı tüm fonskiyonları ile kullanabilmem için?" dediğimde sadece tv anteni önerdi, onu da sipariş verdim. gelsin, montajı yapalım, sonucu paylaşırım. Gerçi benim için TV çok önemli bir kıstas değildi, olmasa da olur yani. ama varsa iyi olsun diye anten aldım :)

Netten araştırdığım kadar ile montajı ben yapabilirim gibi geliyor. Diğer marka-modellerde "kablo kes ekle" muhabbeti var ama bunda sadece soket takarak montaj yapılıyor gibi, o anlamda da hoşuma gitti zaten. kafalıklara ekran düşünmediğim için araştırmadım. benim için biraz abartı olur, sadelikten yanayım :) Garanti konusunda ise bu nedenle çok endişem yok, yani kablo kesme muhabbeti olmayacağını varsaydığım için. daha önce görüştüğüm yerli firmalar, "montaj esnasında aracın elektronik donanımına müdahale edilirse garanti dışı kalır" demişlerdi, mantıklı. teorik olarak yapacağımız bu işlem garanti anlamında vites topuzunu değiştirmekten farklı değil gibi. ama eğer sorun edeceklerini hissedersem (servise gittiğimde, montajdan önce soracağım) servis zamanlarında eski müzik sistemini monte edip gidebilirim :D

hırsız konusuna gelirsek... o risk her zaman var. aletin konsola monte olması işi zorlaştırır muhtemelen bu nedenle caydırıcı olacağını düşünüyorum. hırsız camı kıracak, konsolu sökecek, cihazı alacak, sonra o cihazı satacak bir nissan sahibi bulacak... bunları göze alan hırsız, zaten varsın soysun, engel olamayız ona :)

@ murti:

alınganlık yapmana gerek yok, kaale alınmama durumu yok çünkü. cevap verilmemesinin nedeni ya tecrübe olmayışıdır, ya da tecrübeli arkadaşların foruma sık uğrayamamasıdır. rüzgarlık konusuna gelirsek... yüksek hızda cam aralanınca elbette ses yapıyor. rüzgarlık bu sesi engelleyecektir bir miktar ama bu sefer de kendisi rüzgar direncinden dolayı ses çıkaracaktır. bu anlamda taktırmış bir arkadaş daha net bilgi verebilir. ben de düşünmeye başladım yağmurlar da başlayınca. zira araçta ilk günlerde farkettiğim bir tuhaflık var. cam suyunu fışkırtıp silecekleri çalıştırınca, hareket halinde iseniz cam aralığından içeri su alıyor. ha keza yağışlı havalarda da. bu anlamda mantıklı olabilir ama ses olayı gerçekten önemli. onu öğrenmek lazım.

koltuk ısıtma bende yok ancak o tip elektronik donanımlar kontağa bağlı çalışmak durumunda. açık bırakıp gitme gibi durumlarda çalışır durumda kalacağını hiç sanmıyorum. hele hele ısıtma donanımı en tehlikelilerinden biri.

@ gokere:

hayırlı olsun diyelim. hoparlör konusunda bir upgrade düşünüyor musun? ben Witson geldikten sonra o işe el atacağım da...

39 Mesaj
23 Eylül 2009; 2:46:13 

rockerdem,

Satis Temsilcisiyle gorustum.
Navitech satiyoruz biz, montajini da yapiyoruz 2500 tl diye soyledi.
Adamla artik samimi oldugumuz icin sordum, piyasada daha ucuzunu taktirirsam garanti disi kalir mi diye. Kalmaz ama beynini yakma ihtimali var, o yuzden iyi bir yerde yaptir yaptiracaksan dedi. Beyin yanarsa 7-8 milyar masraf cikar durduk yerde dedi.

Witson'dan bir yetkili ile gorustum, dediginiz gibi sadece bizden alabilirsiniz dedi. Yani baska yerde yokmus bayileri.

Nissan'a uygun yabanci bir marka dvd-nav. sistemi var mi bildiginiz ? Olmazsa, Dubai'ye gidince bakacagim cunku. Yurtdisindan getirirken Witson direk kalir gumrukte. Ben 2 adet tulum icin, ki sirketim gonderiyor bana, 200$'lik tulumlara 300$ vergi verdim. 100 TL araci koydum araya tabi o da icinde.. Dikkat etmek gerekir.

328 Mesaj
23 Eylül 2009; 10:56:12 

quote:

Orijinalden alıntı: demirba

rockerdem,

Satis Temsilcisiyle gorustum.
Navitech satiyoruz biz, montajini da yapiyoruz 2500 tl diye soyledi.
Adamla artik samimi oldugumuz icin sordum, piyasada daha ucuzunu taktirirsam garanti disi kalir mi diye. Kalmaz ama beynini yakma ihtimali var, o yuzden iyi bir yerde yaptir yaptiracaksan dedi. Beyin yanarsa 7-8 milyar masraf cikar durduk yerde dedi.

7-8 milyarlık beyin mi varmış? Ne işe yararmış bu beyin? Niye yansın? neyse...

Edit: çok merak ettim ben bu beyni, üretim kodu neymiş bir öğrenelim fiyatını... eğer çok meraklı arkadaşlar var ise...

http://www.cmdelectroni...=viewProd&productId=183

bu aleti alabilir, üstelik bir beyin fiyatından da ucuz... kendi kendine aracının elektronik düzenini kontrol eder, fabrika ayarlarına döndürür, tune eder...

çok isterlerse de beyni yakalabilir bu aletle... :)

Bu da türkçe site

http://www.otoelektroni...page_1214572632109.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 23 Eylül 2009; 11:13:01 >

845 Mesaj
23 Eylül 2009; 11:03:29 

hakikaten akıl sır ermiyo bu servis milletine :)

meğer arabanın bütün sihri o 7-8 bin liralık beyindeymiş. nerde olduğunu çok merak ettim :)

daha önce de dediğim gibi, bu müzik sistemi. takacağımız cihaza joystick bağlayıp aracı sürmeyeceğiz. öyle bir "beyin" varsa bile, yakmak için araca ait bir şeyleri cihaz üzerinden kontrol edebiliyor olmamız lazım. oysa ki cihaz sadece kendini kontrol etmekte. bunun dışındaki tek görevi ise araçtan bilgi almak, o da aracın verdiği kadarı ile.

benim mantığımca bu cihaz bişileri yakabiliyorsa, yaksa yaksa hoparlörleri yakar :)

51 Mesaj
23 Eylül 2009; 11:20:07 

Merhaba,
Ben 1 ay kadar önce 1.5 dizel tekna QQ aldım. Aracımdan şimdiye kadar memnunum. Benim merak ettiğim araç 6 vitesli olduğu için ekonomik kullanım için aracı hangi hızda hangi visteste kullanmam lazım bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini de göstermiyor, doğru hızlardamı kullanıyorum bilmiyorum

276 Mesaj
23 Eylül 2009; 12:02:16 

Sayın hercai1999, aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın, 1.5 dCi motorlarda ben şuana kadar hep 2000-2500 araı vites değiştirerek kullanıyorum, sürate göre değilde daha çok devir göstergesine göre kullanıyorum, katalogda hangi viteste hangi km kullanıması gerektiği belirtilmekteydi, yol bilgisayaraı yakıt tüketim değeri ekranında iken "i" düğmesine bir süre bastığınızda bu değer sıfırlanacaktır o andan itibaren ki lt/100 km değerini görebilirsiniz,

39 Mesaj
23 Eylül 2009; 15:50:39 

o beyin muhabbetinde bence haklilar.

rockerdem'in dedigi gibi ucu soketli bir sistem degilse eger, kablolar birbirine acik uclu temasta bulunabilir. Bu da birseyleri etkileyecektir, eger yanlislikla ugrasirken degerse kablolar. Ha soket varsa, tabiki birsey olmaz.

845 Mesaj
23 Eylül 2009; 15:54:52 

her durumda bunun için devre uçlarında sigortalar vardır, sigorta atar anlarım. kablo kesilse, şase yapsa ve beyin denen şeye zarar verse diyelim... 7-8 bin liralık nasıl bir beyin olduğunu merak ettim ben. 10 laptop parasına nası bi işlem yapıyo o beyin yahu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockerdem -- 23 Eylül 2009; 15:56:11 >

51 Mesaj
23 Eylül 2009; 17:18:37 

Ben de 2000 devirde kullanmaya özen gösteriyorum. Fakat katalogtaki katalogtaki hangi km'de hangi viteste kullanılacağına ilişkin tablolardan hiçbirşey anlamadım orada birsürü motor tipi var ve k9k gibi motorlara değişik isimler verilmiş benim motorum 1.5 hangisine karşışık geliyor acaba

713 Mesaj
23 Eylül 2009; 17:37:14 

quote:

Orijinalden alıntı: hercai1999

Ben de 2000 devirde kullanmaya özen gösteriyorum. Fakat katalogtaki katalogtaki hangi km'de hangi viteste kullanılacağına ilişkin tablolardan hiçbirşey anlamadım orada birsürü motor tipi var ve k9k gibi motorlara değişik isimler verilmiş benim motorum 1.5 hangisine karşışık geliyor acaba

K9K 1.5 DCI
HR16DE 1.6 Benzinli
MR20DE 2.0 Benzinli
M9R 2.0 DCI

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

460 Mesaj
24 Eylül 2009; 2:21:56 

herkese selamlar. ben de şu sıralar qashqai yi araştiriyorum.seat leon marka aracimi verip nissan almayi düşünüyorum. bu kapsamda birkaç sorum olucakti.
1. benim için önemli olan hususlardan biri özellikle istanbulun bu bozuk yollarinda araci rahatca kullanabilmek, yerden yükseklik ve de sürüş pozisyonu yeterlimi?
2. geri dönüş kamerasinin oldugu lcd ekran müzik ve kamera dışında da herhangi bir bilgi amacli kullanilabiliyormu mesela golflerde oldugu gibi klima açildiği zaman ve ya başka bilgilendirmeler iiçin
3.115 beygir benzinli aracı çok zorluyormu özellikle yokuşlarda
4. son olarak da leonu verip nissann almaya degermi
şimdiden teşekkür ediyorum cevaplariniz için.

Yürüsende koşsanda yol hep aynı yol

570 Mesaj
24 Eylül 2009; 8:53:25 

şöyle bir tablo buldum diğer konularda.
eğer fiyatlar böyleyse oldukça pahalı. ben şu an bindiğim arabayla kıyaslamak zorundayım. aracım, citroen c3 1.4 92 hp dizel. qashqai almayı düşünüyorum.
qashqai'ın 1.5 dizelinde bakımlar her 10 binde bir iken, c3'te hem 15 binde bir hem de daha ucuz.

c3'le 4 yılda 110 bin km yapmışım ve şimdiye kadar 2,5 milyar bakım parası verdim, qashqai'da ise aynı km'ye geldiğimde 6 milyar bakım parası vereceğim!

c3'te triger 180 binde değişiyor, nissan'da 100 binde galiba, hadi diyelim ki onu da c3'te erken değişip 1 milyar da ona versem, yine arada fahiş fark var. çok kötü.

0

Ekteki dosya (1)

845 Mesaj
24 Eylül 2009; 10:03:36 

citroen ile qashqai'yi karşılaştırmak? eski bir c3 kullanıcısı olarak bana pek makul gelmedi. ben de yapayım bir karşılaştırma:

C3 1.4i X FURIO 5K 24.327 TL
QASHQAI 1.6 VISIA 41.649 TL

sanırım demek istediğimi anlatabilmişimdir :)

328 Mesaj
24 Eylül 2009; 10:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

herkese selamlar. ben de şu sıralar qashqai yi araştiriyorum.seat leon marka aracimi verip nissan almayi düşünüyorum. bu kapsamda birkaç sorum olucakti.
1. benim için önemli olan hususlardan biri özellikle istanbulun bu bozuk yollarinda araci rahatca kullanabilmek, yerden yükseklik ve de sürüş pozisyonu yeterlimi?
2. geri dönüş kamerasinin oldugu lcd ekran müzik ve kamera dışında da herhangi bir bilgi amacli kullanilabiliyormu mesela golflerde oldugu gibi klima açildiği zaman ve ya başka bilgilendirmeler iiçin
3.115 beygir benzinli aracı çok zorluyormu özellikle yokuşlarda
4. son olarak da leonu verip nissann almaya degermi
şimdiden teşekkür ediyorum cevaplariniz için.

1. Aracın bozuk yollarda beklentinizi karşılayıp karşılamadığını, ancak kendiniz kullanarak anlayabilirsiniz. Bunun için bir test sürüşüne mutlaka çıkın. QQ bir arazi aracı değil. Kullanımı, yerden yüksekliği ve sürüşü rahat ancak bu yüksekliğe zamanla alışıyorsunuz. Beklentinizi yüksek tutmazsanız aracı kullanmaktan daha fazla zevk alırsınız.
Son olarak tekrar belirtiyorum test sürüşü yapmadan bu sorunuza kesin bir cevap alamazsınız.

2. Multimedia sistemi ile şimdilik geri görüş kamerası, telefon ve radyo-cd-mp3 kumanda ediliyor. Yol bilgisayarı bilgileri hız ve devir göstergelerinin ortasındaki göstergeden alabiliyorsunuz. İleriki bir zamanda da Navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz. Diğer bilgilendirmeleri ekrandan göremezsiniz çünkü bu sistem diğer QQ'leri mevcut ses sisteminin soketlerini kullanıyor.
http://www.bosch-presse...164738&Search=1&id=4011
http://www.youtube.com/watch?v=zizPFbJOp7I

3. 115 beygir alt devirlerde biraz ağır kalabilir, üst devirlerde kullanınca canlı ancak yakıt tüketimi artıyor. Yine test sürüşü yapmadan Leon'la aradaki farkı anlayamazsınız.

4. Leon'da hoşunuza giden özellikler, QQ'da var mı? Leon yere yakın bir araç, virajlarda QQ'ya göre farklı davranacaktır. QQ, Leon kadar sportif olamayacaktır bunu hatırlamanızda fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 24 Eylül 2009; 10:22:26 >

570 Mesaj
24 Eylül 2009; 10:46:31 

böyle bir cevap beklediğim için zaten mesajımda belirtmiştim " şu an bindiğim araçla kıyaslamak zorundayım" diye. eğer almayı düşünüyorsam ve bu araçlar çok uç segmentte arabalar değilse (sonuçta QQ bir 4x4 değil, bir cupe de değil) yani ben bir c3'e biniyorken QQ'yi alabiliyorsam elbette kıyaslarım.
ha, mesela bir citroen c4 picasso hdi ile veya ford c-max tdci ile kıyaslasanız da pahalı zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem

citroen ile qashqai'yi karşılaştırmak? eski bir c3 kullanıcısı olarak bana pek makul gelmedi. ben de yapayım bir karşılaştırma:

C3 1.4i X FURIO 5K 24.327 TL
QASHQAI 1.6 VISIA 41.649 TL

sanırım demek istediğimi anlatabilmişimdir :)

845 Mesaj
24 Eylül 2009; 10:50:44 

ben 2 sene c3 kullandım ve yaklaşık 4-5 bin tl para harcadım sadece servise... ben şimdi bunu neyle kıyaslayayım :)

321 Mesaj
24 Eylül 2009; 12:38:13 

akhenaten verdiğiniz tabloyu bende daha önce bu forumda da gördüm. Qashqai ile ilgilendiğim için bende gidip serviste fiyatları sordum. Ancak buradaki fiyatlar çok abartılı. Sanki bir satır kaymış gibi. Zira sizin tabloda Micra 1.5 dci için yazanlar Qashqai 1.5 Dci için, aynı şekilde benzinli Micra'nın karşısındaki rakamlar, Qashqai 1.6 için beyan edilen rakamlarla uyuşuyor. Dizel ile benzinli arasında çok fazla servis ücreti farkı yok. Ama en önemli fark dizel 10.000 km.de benzinli 15.000 km.de bir bakıma giriyor.

460 Mesaj
24 Eylül 2009; 12:49:23 

Cevabınız için teşekkür ederim.115 beygir sanki gözüme biraz az geliyor. o tarzda bir araç en az 150 felan olmali diye düşünüyorum.dediğiniz gibi en iyisi bir test sürüşü ayarlamak.
quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

1. Aracın bozuk yollarda beklentinizi karşılayıp karşılamadığını, ancak kendiniz kullanarak anlayabilirsiniz. Bunun için bir test sürüşüne mutlaka çıkın. QQ bir arazi aracı değil. Kullanımı, yerden yüksekliği ve sürüşü rahat ancak bu yüksekliğe zamanla alışıyorsunuz. Beklentinizi yüksek tutmazsanız aracı kullanmaktan daha fazla zevk alırsınız.
Son olarak tekrar belirtiyorum test sürüşü yapmadan bu sorunuza kesin bir cevap alamazsınız.

2. Multimedia sistemi ile şimdilik geri görüş kamerası, telefon ve radyo-cd-mp3 kumanda ediliyor. Yol bilgisayarı bilgileri hız ve devir göstergelerinin ortasındaki göstergeden alabiliyorsunuz. İleriki bir zamanda da Navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz. Diğer bilgilendirmeleri ekrandan göremezsiniz çünkü bu sistem diğer QQ'leri mevcut ses sisteminin soketlerini kullanıyor.
http://www.bosch-presse...164738&Search=1&id=4011
http://www.youtube.com/watch?v=zizPFbJOp7I

3. 115 beygir alt devirlerde biraz ağır kalabilir, üst devirlerde kullanınca canlı ancak yakıt tüketimi artıyor. Yine test sürüşü yapmadan Leon'la aradaki farkı anlayamazsınız.

4. Leon'da hoşunuza giden özellikler, QQ'da var mı? Leon yere yakın bir araç, virajlarda QQ'ya göre farklı davranacaktır. QQ, Leon kadar sportif olamayacaktır bunu hatırlamanızda fayda var.

570 Mesaj
24 Eylül 2009; 13:08:25 

bu tablo sanırım bir nissan servisinin duvarında asılı bir tablonun fotoğrafı. eğer servis bunları yanlış yazmışsa pes yani.
siz serviste qashqai bakım ücretlerini sorduğunuzda size bu tabloda micra için yazılı olan fiyatları mı verdiler, belki onlar da yanlış söylemiş olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: speaker

akhenaten verdiğiniz tabloyu bende daha önce bu forumda da gördüm. Qashqai ile ilgilendiğim için bende gidip serviste fiyatları sordum. Ancak buradaki fiyatlar çok abartılı. Sanki bir satır kaymış gibi. Zira sizin tabloda Micra 1.5 dci için yazanlar Qashqai 1.5 Dci için, aynı şekilde benzinli Micra'nın karşısındaki rakamlar, Qashqai 1.6 için beyan edilen rakamlarla uyuşuyor. Dizel ile benzinli arasında çok fazla servis ücreti farkı yok. Ama en önemli fark dizel 10.000 km.de benzinli 15.000 km.de bir bakıma giriyor.

186 Mesaj
24 Eylül 2009; 13:18:03 

Merhaba,

Yaklaşık 1.5 Tonluk bir araba olan Toyota Verso kullanıyorum. 110 beygir ve 1.6 motora sahip aracım ve kesinlikle yokuşlarda hiçbir sıkıntı yaşatmıyor.
Sollama, yokuş çıkma, hatta araç full yüklüyken dahi sorunsuz. Tabi bu aracı kullanırken Honda Civic, Mazda RX7 gibi bir performans zaten beklenmiyor diye düşünüyorum.

Bugün Qashqai Platinum'u teslim alacağım. Gözlemlerimi paylaşırım.

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim.115 beygir sanki gözüme biraz az geliyor. o tarzda bir araç en az 150 felan olmali diye düşünüyorum.dediğiniz gibi en iyisi bir test sürüşü ayarlamak.

BMW R1200GS, BMW 3.20d, Chevrolet Captiva LTZ

321 Mesaj
24 Eylül 2009; 15:12:50 

Bende servisin duvarındaki levhayı inceledim. Ayrıca müşterilere kesilmiş faturaları gösterdiler. Duvardaki liste ile faturalar aynı idi. Sanırım bu tabloyu asan serviste yazan satırları karıştırmış.

Benim incelemedeki ana gayem dizel-benzinli karşılaştırmasını yapabilmek içindi. Biliyorsunuz arada 5.000TL fark var. Servis ücretleride bu tablodaki gibi olursa aradaki fark hiç bir zaman kapanmadığı gibi, dizelin pahalı olmasına neden olur ki, (insanlar dizeli ekonomi için seçiyorlar) bu durumda dizel almanın mantığı kalmıyor.

Gerçi LPG uygulaması yapılsa benzinli dizelden daha ekonomik olabiliyor. Ama Nissan servisleri LPG uygulamasına karşılar ve garantiden çıkmış sayılacağını belirtiyorlar. Bende Nissan'a mail atıp neden LPG uygulamasına izin verilmediğini sordum. Henüz cevap alamadım. Cevap alabilirsem bir karar vereceğim.

276 Mesaj
24 Eylül 2009; 17:08:38 

12.09.2009 tarihinde Nissan - Adana yetkili servisinde duvarda yazılan panodan yazdığım servis fiyatları 12. sayfada da vermiştim zaten

...........QQ 1,5 dci..... QQ 1,6
10.000.... 265 ..........235
20.000.... 550.......... 440
30.000.... 315.......... 265
40.000.... 550.......... 580
50.000.... 245.......... 265
yalnız bu fiyatlara listenin altında yağ ücreti ve olabilecek değişim ücreti eklenmemiştir diyordu,
yukarıdaki sayfalarda, dizel-benzinli farkı zannedersem detaylı karşılaştırılmıştı, benzinli fiyatına dizel aldığım için çok memnunum :)
** serviste bir almera araca LPG taktırılmıştı elektriği kontak anahtarından bağlamışlardı araç LPG ile çalıştırılmak istenince çalışmıyordu arıza tespit cihazı sürekli arıza gösteriyordu tüm elektrik bağlantılarını kontrol edeceklerdi, sayın speaker'ın dediği gibi servisin LPG olayına sıcak baktığını söyleyemiyeceğim.

460 Mesaj
24 Eylül 2009; 19:20:12 

arkadaslar sanirim qq dan yana tercihimi kullanacam. bu araçin agirliği aslinda okadar da fazla değilmiş. yani 115 beygirle ilgili biraz daha iyimser düşünüyorum şuan. kullanan arkadaslarin performansiyla ilgili ( yokuş yukari gidiş süratlenme ) yorumlarini alabilirmiyim ve de tekna executive modelinde 6 lı cd çalar var diyor.
m p 3 cd lerini çaliyormu bu sistem? deri ısıtmalı koltuk akıllı anahtar dan dolayı sanırım tekna ex. den yana olucak seçimim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslanut -- 24 Eylül 2009; 20:38:36 >

328 Mesaj
24 Eylül 2009; 21:29:55 

quote:

...tekna executive modelinde 6 lı cd çalar var diyor.
m p 3 cd lerini çaliyormu bu sistem? deri ısıtmalı koltuk akıllı anahtar dan dolayı sanırım tekna ex. den yana olucak seçimim.

mp3 cd'si çalmıyor. mp3 çalarınızı orta kolçak'ın içinde bulunan minijack (kulaklık girişinden) girişinden bağlıyorsunuz. Müziği mp3 çalarınızdan kontrol ediyorsunuz, QQ'in ses sisteminden mp3 parçalarının sadece sesini kontrol edebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 24 Eylül 2009; 21:30:33 >

186 Mesaj
24 Eylül 2009; 22:38:19 

Evet sonunda bugün Beyaz Qashqai Platinum'a kavuştum. Teslim aldıktan sonra yaklaşık 30 km yol yaptım denemek için. Açıkçası çok tatmin oldum.
Kullanımı çok keyifli, kumanda yerleşimi alışınca çok pratik, araç beklediğimden daha şık duruyor ve kendisine baktırıyor.
Hafta sonu daha fazla test edip fotolarını da paylaşırım.

Bu arada performans konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamadım.

845 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:09:57 

tebrikler byrock, hayırlı olsun. kazasız belasız çiziksiz darbesiz günlerde kullan...

performans konusunda benim de bir şikayetim olmadı hiç (1.6 visia, 115 hp, benzinli). neticede performans konusunda üst seviye bir beklentim olmadı alırken de. hatta "normal" olması nedeni ile volvo c30 yerine QQ aldım bile diyebilirim :) zira hız seviyorum ve 260 kadran bir volvo ile sonum pek hayırlı olmazdı :)

özellikle 2. ve 4. viteslerdeki performansı seviyorum. 160 km hıza kadar performans kesinlikle tatmin ediyor. 200'e çıkana kadar ise biraz kasıyor normal olarak. ama aracın göründüğü kadar ağır olmaması (~1300kg) 115 hp gücü gayet yeterli kılıyor bence.

764 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:43:32 

arkadaşlar bu qashqai nin montajı türkiyede mi yapılıyordu

845 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:45:45 

ingiltere diye biliyorum...

764 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:47:55 

biz düşünüyoruz da birtane yolda giderken tekerlek ve motor sesi nasıl içeriye fazla alıyor mu

845 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:50:44 

uzun bir şey olacak ama önceki sayfalarda merak edebileceğiniz hemen her konu (ses izolasyonu da dahil) pek çok konu hakkında bilgi mevcut. vakit ayırırsanız okumak için kesinlikle kararınız netleşecektir.

764 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:54:22 

2007 model qashqai tekna executive fiyatları tahminen ne kadardır

ben araba.com ve arabam.com sitelerine bakmıştım genelde hep siyah tercih edilmiş ama biz gümüş arıyoruz 2. el piyasası nasıldır bu aracın

845 Mesaj
25 Eylül 2009; 1:56:34 

sahibinden.com adresine de bakabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockerdem -- 25 Eylül 2009; 1:57:59 >

186 Mesaj
25 Eylül 2009; 11:04:50 

Aracı dün teslim aldım. Açıkçası daha önce bahsedilen ses problemine rastlamadım. Dış yalıtım gayet sorunsuz. Gelen tekerlek ve motor sesi normal bir arabadakinden fazla değil.
Ben de 2010 Platinum var, bu modellerde iyileştirme yapmış olabilirler.

quote:

Orijinalden alıntı: to_se

biz düşünüyoruz da birtane yolda giderken tekerlek ve motor sesi nasıl içeriye fazla alıyor mu

276 Mesaj
25 Eylül 2009; 11:13:57 

Sayın byrock, aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileği ile...

764 Mesaj
25 Eylül 2009; 12:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Aracı dün teslim aldım. Açıkçası daha önce bahsedilen ses problemine rastlamadım. Dış yalıtım gayet sorunsuz. Gelen tekerlek ve motor sesi normal bir arabadakinden fazla değil.
Ben de 2010 Platinum var, bu modellerde iyileştirme yapmış olabilirler.

bizde 2004 vectra varda onun yalıtımından pek memnun değiliz bilen varsa vectrayı bi kıyaslama yapabilrmi ikisi arasında

not:hayırlı olsun aracın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to_se -- 25 Eylül 2009; 12:01:01 >

186 Mesaj
25 Eylül 2009; 12:47:55 

Ben şöyle bir gözlemimi paylaşabilirim. Daha önce 2005 Toyota Verso kullanıyordum. Açıkçası ondan sonra bu araca binince çok daha sessiz geldi.
Aslında Verso da oldukça sessiz araçtır ama 5 senenin getirdiği biz yıpranma ile ses geçirgenliği artmış demekki.

quote:

bizde 2004 vectra varda onun yalıtımından pek memnun değiliz bilen varsa vectrayı bi kıyaslama yapabilrmi ikisi arasında

not:hayırlı olsun aracın

764 Mesaj
25 Eylül 2009; 13:35:03 

bide qashqainin donanım sıralaması nasıl http://www.sahibinden.c...QQcXQQ3531WQQpXQQsearch burda "acenta" diye bi donanım paketi var bu en üst mü en alt mı

3968 Mesaj
25 Eylül 2009; 14:00:38 

quote:

bide qashqainin donanım sıralaması nasıl http://www.sahibinden.c...QQcXQQ3531WQQpXQQsearch burda "acenta" diye bi donanım paketi var bu en üst mü en alt mı

Türkiye de bu versiyon yok.

Donanım Versiyonları ;

1.5 dCi Visia
1.6 Visia

1.5 dCi Tekna ..... Bu versiyonunda 16' ve 17' alaşım jantlı olanları ayrı ayrı mevcut.
1.6 Tekna

1.5 dCi Tekna Executive
1.6 Tekna Executive

1.5 dCi Platinum ......... Bu versiyon 1 ay kadar önce yeni çıkmaya başladı.
1.6 Platinum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 25 Eylül 2009; 14:01:46 >

236 Mesaj
25 Eylül 2009; 14:09:08 

aracın sessizliği kişiden kişiye çok değişen bir konu, test edip karar verilmesi en doğru olanı

bence 120 km hıza kadar ses seviyesi çok düşük, sonrasında ise orantısız olarak çok artıyor

ıslak yollarda, düşük hızlarda bile arka çamurluk içlerinin yalıtımsız olması sebebiyle, arka cam açıkmış gibi ses geliyor

tüm test sonuçlarında çok sessiz olduğu ısrarla vurgulanan yeni LAGUNA ya bindim 4-5 gün önce, QQ dan daha gürültülü geldi bana

kimsenin kulağı bir değil, kimi bas sesleri daha çok duyarken kimi tiz seslerde hassas, özetle başka biri LAGUNA yı daha sessiz bulabilir

otomobil dergilerinde çıkan test ve yorumlara da güvenmemek gerekli bence, örneğin AUTOSHOW dergisi QQ yu ilk test ettiğinde, rüzgarlı havalarda şeridinden sapma eğilimi olduğunu yazmıştı, aynı dergi PLATINUM versiyonu için yaptığı testte buna değinmemiş bile, bu aracın yürüyen aksamı değişmediğine göre bu sorunu 2.yazıda görmezden gelmişler

40 TL ye gömlek alırken bile deneyip alıyoruz, 40000 TL üzerinde parar verirken uzun bir test sürüşü yapıp kendi isteklerimize uyup uymadığını görmek en iyi çözüm olacaktır

328 Mesaj
25 Eylül 2009; 16:33:03 

quote:

Orijinalden alıntı: fastx
...örneğin AUTOSHOW dergisi QQ yu ilk test ettiğinde, rüzgarlı havalarda şeridinden sapma eğilimi olduğunu yazmıştı, aynı dergi PLATINUM versiyonu için yaptığı testte buna değinmemiş bile, bu aracın yürüyen aksamı değişmediğine göre bu sorunu 2.yazıda görmezden gelmişler

2. yazı hazırlanırken rüzgarsız bir havada test yapmışlardır :)

186 Mesaj
25 Eylül 2009; 16:35:59 

Kesinlikle burada önemli olan kişisel beklenti. Ne bekliyorsun ne buldun. Yani burada bazı yorumlar geliyor yok şöyle yok böyle. Kardeşim adamın beklentisi o zaten.
Işıklarda basacak, makas yapacak araba arıyorsan QQ alırsan hayalkırıklığı yaşarsın. Bu arabanın kötü olduğu anlamına gelmez senin beklentine uygun araba almadığını gösterir.

quote:

Orijinalden alıntı: fastx

aracın sessizliği kişiden kişiye çok değişen bir konu, test edip karar verilmesi en doğru olanı

bence 120 km hıza kadar ses seviyesi çok düşük, sonrasında ise orantısız olarak çok artıyor

ıslak yollarda, düşük hızlarda bile arka çamurluk içlerinin yalıtımsız olması sebebiyle, arka cam açıkmış gibi ses geliyor

tüm test sonuçlarında çok sessiz olduğu ısrarla vurgulanan yeni LAGUNA ya bindim 4-5 gün önce, QQ dan daha gürültülü geldi bana

kimsenin kulağı bir değil, kimi bas sesleri daha çok duyarken kimi tiz seslerde hassas, özetle başka biri LAGUNA yı daha sessiz bulabilir

otomobil dergilerinde çıkan test ve yorumlara da güvenmemek gerekli bence, örneğin AUTOSHOW dergisi QQ yu ilk test ettiğinde, rüzgarlı havalarda şeridinden sapma eğilimi olduğunu yazmıştı, aynı dergi PLATINUM versiyonu için yaptığı testte buna değinmemiş bile, bu aracın yürüyen aksamı değişmediğine göre bu sorunu 2.yazıda görmezden gelmişler

40 TL ye gömlek alırken bile deneyip alıyoruz, 40000 TL üzerinde parar verirken uzun bir test sürüşü yapıp kendi isteklerimize uyup uymadığını görmek en iyi çözüm olacaktır

3968 Mesaj
25 Eylül 2009; 16:53:45 

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

...............................
Işıklarda basacak, makas yapacak araba arıyorsan QQ alırsan hayalkırıklığı yaşarsın. Bu arabanın kötü olduğu anlamına gelmez senin beklentine uygun araba almadığını gösterir.

Ben bunları 1.5 dCi ile yapabiliyorum. Yapmanızı önermem o başka tabii..

Yapmak isteyen dizel alsın..

280 Mesaj
25 Eylül 2009; 17:35:36 

iste benim kafamda bir adam

ben de alirken c30 ile qq arasinda kalmistim arkadaslarim bir suru dalga gectiler iki ayri klasmanda iki apayri araba sen ne istedigini bilmiyorsun vs. diye
ama ikiside tasarimini begendigim kendi siniflarinda hosuma giden ve fiyat olarak bana uygun olan araclardi sonunda ben de qq aldim ama arada c30 gorunce gozum kaymiyor degil :)

quote:

tebrikler byrock, hayırlı olsun. kazasız belasız çiziksiz darbesiz günlerde kullan...

performans konusunda benim de bir şikayetim olmadı hiç (1.6 visia, 115 hp, benzinli). neticede performans konusunda üst seviye bir beklentim olmadı alırken de. hatta "normal" olması nedeni ile volvo c30 yerine QQ aldım bile diyebilirim :) zira hız seviyorum ve 260 kadran bir volvo ile sonum pek hayırlı olmazdı :)

özellikle 2. ve 4. viteslerdeki performansı seviyorum. 160 km hıza kadar performans kesinlikle tatmin ediyor. 200'e çıkana kadar ise biraz kasıyor normal olarak. ama aracın göründüğü kadar ağır olmaması (~1300kg) 115 hp gücü gayet yeterli kılıyor bence.

psn: gokere

845 Mesaj
25 Eylül 2009; 18:45:27 

al benden de o kadar :D

bi elli bin tl bulsam bi tane de c30 alırım :D

yoksa 50 bin + QQ satıp xc70 mi alsak :D

280 Mesaj
25 Eylül 2009; 20:51:40 

hehehehe aklimi okudun yeni bir arkadasim aldi vapur gibi alet mubarek ah su paranin gozu kor olsun

quote:

psn: gokere

328 Mesaj
25 Eylül 2009; 21:34:02 

quote:

Şöyle yapsak nasıl olur? QQ satıp XC30 alsak?
http://www.automotorspo...2008/Volvo_XC30_big.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 25 Eylül 2009; 21:33:48 >

39 Mesaj
25 Eylül 2009; 22:48:08 

Arabanin pesinatini verdigim su gunlerde bu tip arabalari ortaya surmeseydiniz keske :))) Sozlesmeyi de imzalamis bulunduk bir kere:)))

460 Mesaj
26 Eylül 2009; 2:56:48 

yaw bu araç nezman gelirki ya da burada satılıyormu gerçekten de çok harika gözüküyor.tam leonu verip platinium almaya karar vermişken bunu beklerim eger gelicekse
quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

Şöyle yapsak nasıl olur? QQ satıp XC30 alsak?
http://www.automotorspo...2008/Volvo_XC30_big.jpg
[/quote

845 Mesaj
26 Eylül 2009; 11:17:40 

o gelirse de 100-120 bin TL'den aşağı gelmez sanırım. iki QQ :)

328 Mesaj
26 Eylül 2009; 12:00:06 

quote:

o gelirse de 100-120 bin TL'den aşağı gelmez sanırım. iki QQ :)

Bu aracın üretileceğine dair resmi bir açıklama yok. Casus fotoğrafları ortaya çıkınca durum netleşir.

1.6 lt motor hacminde üretilir ve Türkiye'ye gelirse, 60-70 bin TL arası olacaktır.

1.6lt üzeri motor hacminde üretilir Türkiye'ye gelirse 75-90 bin TL arası olabilir.

120 bin TL'ye 2.4 lt dizel 0km XC60 satılıyor.

845 Mesaj
26 Eylül 2009; 12:13:00 

iddiaya girelim MVDR.

100 bin altı olursa ben sana bi XC30 alayım, üstü olursa sen bana :D

şaka bi yana, defalarca da dediğim gibi Volvo'ya karşı çocukuğumdan beri zaafım var. İlk oyuncak arabam Volvo, 25 senedir aynen durmaktadır, ondan sanırım ;)

Eğer MVDR hocamın dediği gibi 60-90 arası versiyonlarla gelirse, benim QQ kredi ödemesi biter bitmez saldırma ihtimalim çok yüksek :)

328 Mesaj
26 Eylül 2009; 12:28:38 

quote:

iddiaya girelim MVDR.

100 bin altı olursa ben sana bi XC30 alayım, üstü olursa sen bana :D

şaka bi yana, defalarca da dediğim gibi Volvo'ya karşı çocukuğumdan beri zaafım var. İlk oyuncak arabam Volvo, 25 senedir aynen durmaktadır, ondan sanırım ;)

Eğer MVDR hocamın dediği gibi 60-90 arası versiyonlarla gelirse, benim QQ kredi ödemesi biter bitmez saldırma ihtimalim çok yüksek :)

alt sınıfın baz modeli (xc30) üst sınıfın baz modelinden (xc60) pahalı olamaz

euro/tl paritesi 2.15 üzeri olmamak şartı ile, 1.6 lt'lik motor donanımı için, dediğim fiyatta olacaktır.

XC30 tasarımı yolladığım linkteki gibi olursa ben de düşünürüm. Tabi o dönem çıkacak diğer modellere de bakmak gerek.

845 Mesaj
26 Eylül 2009; 12:51:01 

tasarım oturursa net karar verilebilir ancak. benim sevmediğim bir volvo tasarımı olmadı şimdiye kadar, bunun da iyi olacağına eminim. ama şu an ortada çok fazla concept resmi var ve genel hatlar C30'un kaslısı gibi görünmekte; model adından da belli olacağı gibi. neyse, şimdilik QQ'deyiz :)

460 Mesaj
26 Eylül 2009; 12:58:22 

e ozaman beklemeye degmez mi.yai ne olacagi belli değilse.ama cidden hem güçlü hem spor bir görüntüsü var.tip olarak işte bu diyebiliceğim bir araç eger buşekilde bir imajı varsa.neyse platiniummu demiştik en son bu gelmiomuydu

460 Mesaj
26 Eylül 2009; 14:30:15 

aslinda bu aracın geleceği tarihi net olarak ogrenebilsek ben ciddi ciddi beklemeyei düşünebilirim. internette bir araştirma yaptim. volvonun bu aracı 2010 a yetiştirmeye çaliştiği yazıyordu.ama yetişirmi işte o var. çalişmak başka yetiştrmek başka

1402 Mesaj
26 Eylül 2009; 15:02:18 

Bu Qashgai nin 2. el fiatları nasıl arkadaşlar,düşme oldumu,
teşekkürler.

0

Ekteki dosya (1)

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
http://www.facebook.com/MetinAbininYeri

1402 Mesaj
26 Eylül 2009; 16:35:48 

Buda erkekler için olan versiyonu..
İsterseniz AİLE için olanıda var(!) onuda yüklerim.

0

Ekteki dosya (1)

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
http://www.facebook.com/MetinAbininYeri

1402 Mesaj
26 Eylül 2009; 16:49:32 

Affınıza sığınaraktan GENÇLER için olanıda yükleyeyim..

0

Ekteki dosya (1)