Şimdi Ara

Samsung Pay diğer markalara da geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Pay diğer markalara da geliyor

Yeni bir rapora göre Samsung, mobil ödeme servisi Samsung Pay'i rakip markalara da getirebilir. Şirkete yakın kaynaklar Güney Koreli teknoloji devinin mobil ödeme sistemini diğer telefon modellerine sunmayı planladığını iddia ediyor.

Ayrıca Bkz.Apple, iTunes Store'da 4K HDR film sunmaya hazırlanıyor
    Şirketin mobil ödeme platformu, bu yılın Mayıs ayında İngiltere'de kullanıma açılmıştı. Ayrıca Samsung'un geçtiğimiz günlerde ABD'li kullanıcılar için PayPal desteği sunmaya başladığını belirtelim. Samsung Pay'in hem NFC teknolojisi hem de manyetik güvenli aktarım (MST) teknolojisi ile kullanılabilmesi Apple ve Google'ın mobil ödeme servislerinden bir adım önde olmasını sağlıyor.

LoopPay Card'a benzer bir çözüm de gündemde

Öte yandan sadece belirli Samsung telefonların Samsung Pay'i desteklediğini belirtelim. Sadece Hindistan'da bazı orta sınıf akıllı telefonlar Samsung Pay Mini adlı kısıtlı bir versiyonla sunuluyor. Ancak rapor doğruysa, tam özellikli Samsung Pay'i artık diğer şirketlerin tüm yeni telefonlarında görebileceğiz.

Samsung Pay diğer markalara da geliyor

Bununla birlikte akıllı telefon üreticilerinin MST teknolojisinin kullanılmasını sağlamak ve Samsung Pay'i desteklemek için telefonlarına özel bir yonga eklemesi gerekecek. Şirket ayrıca bu teknolojiyi desteklemeyen diğer Android akıllı telefonlar için takılabilir LoopPay Card'a benzer bir aksesuarın fizibilitesini araştırıyor. Samsung'un tüm bu iddialarla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadığını belirtelim.

• neden samsung pay? bunu analayan biri açıklayabilir mi? zaten olan birşey.
    hemen hemen tüm bankaların mobil uygulamaları NFC ile temassız ödeme yapabiliyor zaten.
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Her banka için ayrı ayrı pay uygulaması yerine tek bir uygulamadan her banka için ödeme yapılabiliyor. Neden samsung sorusu kısmına gelirsek en kısa sürede ApplePay'e karşı tek bi cephe alınmak isteniyor ve en hazır durumda olan Samsung.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 31 Temmuz 2017; 8:54:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Her banka için ayrı ayrı pay uygulaması yerine tek bir uygulamadan her banka için ödeme yapılabiliyor. Neden samsung sorusu kısmına gelirsek en kısa sürede ApplePay'e karşı tek bi cephe alınmak isteniyor ve en hazır durumda olan Samsung.

telefonda hangi kartı kullanmak istersen onu zaten aktif tutuyorsun.samsung pay de sonuçta bir kredi kartına bağlı çalışacak değil mi? örneğin bu kart yapıkredi'nin ise yapıkredi mobil uyulaması bu işi görüyor gibi geliyor bana.apple pay de aynı sebepten bana kullanışsız geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 31 Temmuz 2017; 10:31:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

neden samsung pay? bunu analayan biri açıklayabilir mi? zaten olan birşey.
    hemen hemen tüm bankaların mobil uygulamaları NFC ile temassız ödeme yapabiliyor zaten.

Bu nfc ile calismiyor.Dediginiz yontemler sadece nfc destekli poslarda calisir.Bu MST ile calisiyor eski yeni pos hepsinde gecerli benim bildigim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Bu nfc ile calismiyor.Dediginiz yontemler sadece nfc destekli poslarda calisir.Bu MST ile calisiyor eski yeni pos hepsinde gecerli benim bildigim.

Telefondaki NFC, temassız kredikartı ile çalışan her pos'ta çalışıyor.NFC'li pos diye birşey yok yani.kafe,restoran,market,eczane,sinema...çalışmadığı yer görmedim henuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Telefondaki NFC, temassız kredikartı ile çalışan her pos'ta çalışıyor.NFC'li pos diye birşey yok yani.kafe,restoran,market,eczane,sinema...çalışmadığı yer görmedim henuz

NFC li pos olmadigini bende biliyorum.Evet temazsiz poslarda calisir acikcasi gecmis donemde bu konuyu googleda baya arastirdim fakat tam net bilgide bulamadim.Sadece anladigim Temassiz Odeme olmayan dahil butun pos cihazlarinda samsung pay gecerli.

Q4 de gelirse turkiyeye nedir ne degildir detaylica bakariz.Birde samsung payi sadece telefon olarak dusunmeyin gear s3 gibi saatlerde odeme yapabilecek bu sayede simdilik benim bildiklerim bunlar tabi yine soyluyorum emin degilim sadece bu benim anladigim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

NFC li pos olmadigini bende biliyorum.Evet temazsiz poslarda calisir acikcasi gecmis donemde bu konuyu googleda baya arastirdim fakat tam net bilgide bulamadim.Sadece anladigim Temassiz Odeme olmayan dahil butun pos cihazlarinda samsung pay gecerli.

Q4 de gelirse turkiyeye nedir ne degildir detaylica bakariz.Birde samsung payi sadece telefon olarak dusunmeyin gear s3 gibi saatlerde odeme yapabilecek bu sayede simdilik benim bildiklerim bunlar tabi yine soyluyorum emin degilim sadece bu benim anladigim..

akıllı saatte banka uygulaması da çalışır gibi geliyor bana.olan birşeyin yanında ne sunacak ben de merak ediyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.