Şimdi Ara

İNTERNETİNİ PAYLAŞ TELEKOM ZARAR ETSİN KAMPANYASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

interneti komsularimizla paylasacagiz

2048 internet 4 saglam komsu arasinda paylastirilacak hala net tarife cıkmadı ama 128ytl falan olacak

11 ytl hat ucreti 140 eder 4 komsu paylasinca adam bası 35 ediyor 512 sınırsız icin iyi fiyat.

benim boyle bir paylasma sansim yok cunku evim mustakil cevrede yakindada kimse yok. guzel bir firsat bence 1 de rapid premium alinca modem ac kapa derdide olmaz. telekom yakalar falan diyede dusunmeyin. guzel bir kablolama sistemiyle gizlenebilir.

3milyon abone varmis 4 kisiden 3 ü iptal ettirse aboneligi paylasima gecse 500bin abonesi kalir telekomun ebesininkini o zaman gorur.

ARKADASLAR DURMAYIN BUGUN AKSAM GİDİP KOMSULARINIZLA GORUSUN HERKESİN BU FİKRE SICAK BAKACAGINI DUSUNUYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun1536 -- 8 Mart 2007; 12:43:36 >

• Paylaşacak insan bulduktan ve bu paylaşımı yakın çevreye duyurmadıktan sonra tekelkom yırtınsa yakalayamaz.

@gun1536,

Yakınlarında adsl kullanan tanıdığın varsa kablosuz ağ kurarak ortak kullanım yapabilirsin.
  • yok be dostum keske olsa öttürürdüm valla malikanede yasiyorumda
  • Yakalasa ne yazar! O bana bağlantı hızını satıyor, ben karşı dairede oturan ağabeyime al sende takıl diyorum. Telekoma ne oluyomuş!!
  • aynen.. hiçbişey yapamaz. ona neymiş? istersem bütün mahalleyle paylaşırım ama benim kotalı
  • interneti paylaşmıyoruz, sadece network var dersiniz. alla alla resimlerimi paylaşmamada mı karışcak adamlar. incelemeye gelirlerse bağlantı paylaşımını devre dışı bırakırız :P
  • Arkadaşlar iyi hoşta bir yakalarsa görürsünüz.Her hareketiniz telekomda belli oluyor.TTnet bunu düşünmüştür.salak değil o kadarİşin ucunda mahkemelerde sürünmek var.Network falan var dinlemez.
  • kablosuz paylaşıtırın o zaman sorun olmuyor,
    ama kablolu için aklınızda hep bi bahane bulundurun,
    bi gün kapınızı çalarlarsa afallamayın.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAG -- 7 Mart 2007; 19:42:25 >
  • bunca zaman paylaştık yada paylaşmadıkta neoldu 3 senedir 256 yine 256 50 milyon yine 60 milyon + tlf kullanmıyorum sabit ücretle 60milyon ceyrek mb bit internet edmokrasi ile yönetilen bi ülke olarak dünyadaki en kötü hız sadece şeraat iran bizden pahalı paylaşın gecin
  • Arkadaşım gerçekten parlak bir fikir

Kişi başı 32 ytl düşüyor yaaauuu

Hem de sınırsız,, 4Gb limitli fiyatına

Eğer buda milletçe tutulursa varya işte ozaman TT gerçekten yanlış tahtaya bastığını anlayacak.

Ve bunun geri dönüşü yok....

Olsa olsa bireysel kullanımı teşvik için 256 yı kaldırıp 512'yi ucuzlatmaya çalışır. Ama yine de bu yöntemle baş etmesi imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentilemania -- 7 Mart 2007; 21:52:03 >
  • 4 tane sınırsız isteyecek komşu bulmak çok zor, bence hatta hayal. Ki kişi sayısı arttıkça yakalanma riski artıyor. Paylaşmanın büyük cezaları var ayrıca şaka yapılacak gibi bile değil...
  • yeni konutlar inşa etmeli yada bi site felan kapatalım dicem ...sadece 2mb paylaşacak olanların taşınacağı ikamet edeceği bir site olsa data akışından oraya giden kablolar yanar dicem ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

4 tane sınırsız isteyecek komşu bulmak çok zor, bence hatta hayal. Ki kişi sayısı arttıkça yakalanma riski artıyor. Paylaşmanın büyük cezaları var ayrıca şaka yapılacak gibi bile değil...

acıkladıktan sorna bence herkez kabul eder 3gb cık sınırlıya 30 veren+tlf hattınada 10ytl veren toplamda 40ytl veriyor bu sisteme 512 sınırsıza 35-38 vermezmi
  • arkadaslar tuketici olarak kendi cephemizi kurmak zorundayiz. 128 ytl olan 2048 hizinda baglanti 32 milyona geliyor sinirsiz en az 512 hiz yakalayacagiz ki cogu zaman bu hiz dahada yuksek olacak 29 4 gb limitli kullanan arkadaslarin cogu zaten limiti asiyor 3 ytl icin kimse hayir demez. ag kurdum oyun oynuyorum dersin ki zaten bunun ispati mumkun degil ki evinimi basicak telekom ? polis bile savcidan izin kagidi almadan arama yapamiyor. telekom sana 2048 hiz satiyor 4 e bolunce bu hizda bir artismi oluyor hayir. ayni ip den baglaniyorsun telekoma mantikli fiyat uygulamasi yapsa zaten kimse boyle bir olaya girmez. 256 48ytl
    2048 128ytl boyle bir mantıksızlık olabilirmi? 8 tane 256 384ytl yapiyor. ayni hizi 128ytlye satiyorsun enayi yerine koymak buna denir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gun1536

3milyon abone varmis 4 kisiden 3 ü iptal ettirse aboneligi paylasima gecse 500bin abonesi kalir telekomun ebesininkini o zaman gorur.

3 milyon abonenin %25 yani 750 bini geriye kalan %75i yani 2,25 milyonu ile (yani bütün adsl kullanıcıları) ortak internet paylaşımı için konuşsun ve hepsi kabul etsin diyelim. bence sadece 100 kişi civarı uygular. Ne yazıkki millet olarak organize olamıyoruz. Çünkü organize olsak bırak %75i, %10-15iyle yürüyüş yapsak ses getiririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motun94 -- 8 Mart 2007; 9:27:09 >
  • yuruyus yapmak yerine kablo cemek daha kolay dostum yuruyus yapmaya degecek bir firmami telekom sence boyle vurmak varken

bir soru daha bu telekomun %45 i hala turk halkinin mali iken hangi hakla kendi personeline 2048 sinirsizi 29 ytl fiyat ile veriyorlar. 30.000 calisani olan bu sirket nasil olurda benim cebimden her ay 3.000.000 ytl parayi calar ve elemanlarina peskes ceker soruyorum sizlere? Madem son surat internet kullansin telekom calisanlarida 4gb kotali dimi?
  • Gayet mantıklı..Hatta ben görüşmelere başladım...
  • Mantıklı bi düşünce...

Zaten bu tarifelerden sonra milletin bu yola yöneleceğini düşünmesi gerekirdi telekomun..

Ama mantıklı düşünce ile telekom bağdaşmıyor değil mi? unutmuşum
  • quote:

Orjinalden alıntı: gun1536

yuruyus yapmak yerine kablo cemek daha kolay dostum yuruyus yapmaya degecek bir firmami telekom sence boyle vurmak varken

bir soru daha bu telekomun %45 i hala turk halkinin mali iken hangi hakla kendi personeline 2048 sinirsizi 29 ytl fiyat ile veriyorlar. 30.000 calisani olan bu sirket nasil olurda benim cebimden her ay 3.000.000 ytl parayi calar ve elemanlarina peskes ceker soruyorum sizlere? Madem son surat internet kullansin telekom calisanlarida 4gb kotali dimi?

2mbit sınırsızı kendi personeline 29liraya veriyorsa, demekki 29 lira kurtarıyor. peki o zaman bizlere sunulan fiyat fahiş fiyat değil mi? Telekomun kendi çalışanlarına çifte standart yapması "anayasanın eşitlik ilkesi"ne karşı değil mi? eğer 29 lira kurtarmıyorsa, devleti zarara sokuyolar demektir. bu suç değil mi?

geçen sene sanırım binali yıldırım şunun gibi bir şey demişti;
    "x gb kotalı internet herkese yeter. sınırsız internet kullananlar film, mp3 v.b. indiriyor, bir nevi hırsızlık yapıyor" anlamına gelen cümle kullanmıştı. Madem herkese kotalı internet yetiyor, o zaman niye "telekom çalışanlarına" sınırsız internet veriliyor? Yani telekom kendi elemanlarının hırsızlık yapmasına göz mü yumuyor?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.