Şimdi Ara

İlk Model 3'ler yarın sahiplerine teslim edilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk Model 3'ler yarın sahiplerine teslim edilecek

İlk Model 3 teslimatları sonunda gerçekleşiyor. Tesla'nın kitlesel pazara yönelik uygun fiyatlı elektrikli otomobili yarın sahiplerine ulaşacak. Şirket, ön sipariş veren müşterilere ilk 30 aracı 28 Temmuz'da düzenleyeceği özel bir etkinlik sırasında teslim edecek. Türkiye saatiyle sabah 06:45'te başlayacak etkinliğin otomobil üreticisinin web sitesinden izlenebileceğini belirtelim.

Ayrıca Bkz.Volvo XC40, resmi web sitesinde göründü
    Bu 30 müşteri arasından Model 3'ü teslim alacak ilk kişi aslında CEO Elon Musk'ın kendisi olacak. Musk, Tesla Motors yönetim kurulu üyesi Ira Ehrenpreis'in sırasını, doğum gününde kendisine hediye ettiğini ve ilk Model 3'ün kendisine ait olacağını açıklamıştı.

Diğer araçların tamamı çalışanlara veya mevcut Tesla müşterilerine teslim edilecek. Model 3, Tesla'nın bugüne kadarki en ucuz otomobili olacak. Yaklaşık 35.000 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olacak otomobilin tek şarjla 340 km menzil sunması bekleniyor.

• Ah bir Tesla'm olsaydı keşke...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye'den 1000 dolarlik depozit yatiranlar nasil bir yol izleyecek acaba merak etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :) avrupada yaşayan varsa aranızda 1 hafta ücretsiz tesla deneme sürümü için taktik verebilirim :) haber etsin yeter

• Keşke burada satılsa mis gibi araç.

• Göztepe'de Model x'i inceleme fırsatım olmuştu, o andan itibaren diğer bütün araçlar dırıvırı geldi gözüme , hani iphone nun nokia etkisi gibi....

Tesla keşke Bursa'da bir yerlerde fabrika kursa...

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Göztepe'de Model x'i inceleme fırsatım olmuştu, o andan itibaren diğer bütün araçlar dırıvırı geldi gözüme , hani iphone nun nokia etkisi gibi....

Güzelce hazırlanan içerik mail atılsa kayıtsız kalmazlar.

• teslayı bedava verseler bile
    1.teslanın Türkiyede servisi yok. en yakın servis Avusturyada.
    2.kasko bedelleri 15 bin tl yi buluyor. ki kasko yapılsa bile avusturya servisine gitmesi için yol masrafları size ait oluyormuş.
    3.hızlı şarj istasyonu yok. normal istasyonlarda şarj süreleri çok uzun ve her yerde yok.

• quote:

Göztepe'de Model x'i inceleme fırsatım olmuştu, o andan itibaren diğer bütün araçlar dırıvırı geldi gözüme , hani iphone nun nokia etkisi gibi....

Göztepe'yi nedense bir dakika boyunca anlayamadım. Neresi orası diye düşünüyorum ki şu an Kozyatağı'ndayım. Göztepeyi de öyle ya da böyle biliyorum en azından ismen net kafamda ama Tesla ve Türkiye'de incelemek deyince sanırım beynim durdu. Nerede incelediniz onu da yazsanız ya da en azından mesaj atsanız sevinirim eğer galeri gibi bir yerse.

Diğer taraftan ilk ürünlerin çıkması güzel de üretim durumu şu an nasıl acaba. Riskli bir yöntem deneyeceklerdi ve işlerine yaradı mı? Yetişecek mi siparişlerin ilk partileri rahatça. Merak ettiriyor insana.

• Bizde olsa tüp takmaya çalışırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kelimam

Bizde olsa tüp takmaya çalışırlar

tüple çalışan 3 silindir bir motor ile bataryaları şarj edersen belki hibrit tarzı olabilir aslında
  • quote:

Tesla Bursa'ya fabrika kursa ne olacakki Argesini California'da yapıyor fabrikaya bakarsanız çoğu işte robotlar çalışıyor ve her geçen gün bu oranı artırıyorlar.Hem şu an Bursa'da üretilen en üst araba Egea. Adamlar güler valla.
  • ceo-tr kullanıcısına yanıt
    Superchargerlar yakın zamanda (2018 gibi) gelecek diye tahmin ediyorum çünkü sitesinde gösteriyor.
    Türkiye'de şirket tescili falan yapılmıştı önümüzdeki senelerde gelme ihtimali çok yüksek. Türkiye'den Model 3 için binlerce kişi rezervasyon yapsa burdaki yoğun talebi görseler işlemleri hızlandırırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

teslayı bedava verseler bile
    1.teslanın Türkiyede servisi yok. en yakın servis Avusturyada.
    2.kasko bedelleri 15 bin tl yi buluyor. ki kasko yapılsa bile avusturya servisine gitmesi için yol masrafları size ait oluyormuş.
    3.hızlı şarj istasyonu yok. normal istasyonlarda şarj süreleri çok uzun ve her yerde yok.

Sana Tesla fazla zaten. Sen Passat'a bin.

Şorj soroso fozlo.

Allah Allah tesla fazlaymış. senmi karar vericeksin. bu yazımdan anlayışsızlığınla ne anladın bilmiyorum ama teslayı yeren veya öven birşey yazmadım. sadece Türkiyede Tesla sahibi olunca karşılaşılacak zorluklar. hangisi yanlış. Bu forumdaki herkes Tesla sahibi olmak ister. Fakat Elon abi sana Tesla hediye etse bile Türkiyede yaşayacağın zorluklar bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

Superchargerlar yakın zamanda (2018 gibi) gelecek diye tahmin ediyorum çünkü sitesinde gösteriyor.
    Türkiye'de şirket tescili falan yapılmıştı önümüzdeki senelerde gelme ihtimali çok yüksek. Türkiye'den Model 3 için binlerce kişi rezervasyon yapsa burdaki yoğun talebi görseler işlemleri hızlandırırlar.

Evet hocam Türkiyede 6 adet süper şarj istasyonu gözüküyordu. sonra bir ara 2 ye düşürdüler. sadece istanbul olarak. inşallah yaygınlaşsın. belki bir distrübitör de tesla getirirde servis ve kasko olaylarıda düzene girer. model 3 yüzbin civarına acayip satış yapar bence. sitede bazı arkadaşlar konuyu bilmeden atıp tutuyorlar gerçi ama possoto bin falan. neyse

Edit: az önce tekrar baktım Türkiyede 10 adet yakında diye yazmışlar. servis yine Türkiyede yok ama. en yakın hala Avusturya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 28 Temmuz 2017; 11:36:9 >

• SuperCharger'lar 2017 Yıl sonu 2018 ortalarına doğru açılması planlanıyor. Tesla SuperCharger'ları günlük olarak değilde uzun mesafe yol kateden insanlar için açmayı düşünüyor Türkiye'de o yüzden uzak köşelerde kurulacak. ( Yaklaşık lokasyonlar haritada gösteriliyor) 1.000$ Refferal programına girerseniz ömür boyu SC bedava geliyor aksi takdirde yıllık belirli bir limitten sonra ücretlendirileceksiniz. Şu anlık Tesla , Türkiye için bir servis ağı kurmayı düşünmüyor maalesef. Model 3 için rezervasyon yapan Türk müşteriler ise kendileri araçları teslim alıp getirecek yada araç taşıma için şirketler ile anlaşmaları gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

SuperCharger'lar 2017 Yıl sonu 2018 ortalarına doğru açılması planlanıyor. Tesla SuperCharger'ları günlük olarak değilde uzun mesafe yol kateden insanlar için açmayı düşünüyor Türkiye'de o yüzden uzak köşelerde kurulacak. ( Yaklaşık lokasyonlar haritada gösteriliyor) 1.000$ Refferal programına girerseniz ömür boyu SC bedava geliyor aksi takdirde yıllık belirli bir limitten sonra ücretlendirileceksiniz. Şu anlık Tesla , Türkiye için bir servis ağı kurmayı düşünmüyor maalesef. Model 3 için rezervasyon yapan Türk müşteriler ise kendileri araçları teslim alıp getirecek yada araç taşıma için şirketler ile anlaşmaları gerekecek.

1000 $ programı bitti diye biliyordum hocam ama devam ediyorsa güzel. 2018 başlarında haritadaki lokasyonlar da açılırsa da gayet yeterli. dediğiniz gibi uzun yolda lazım super şarjlar. ama eve yakın olursada fena olmaz hani fakat şu servis ve distrübitör olayı şart Türkiye için. resmi olsa model 3 ü vergi avantajıyla falan 150 - 160 bin civarına alabiliriz belki. ekstra bişey çıkmazsa tabi

Yok devam ediyor, hatta BjORN adlı kullanıcı 50 adet referans ın sahibi olursa yeni Roadster'ın "Başarı" sını açtığını söylemişti. Evet Türkiye'ye kesinlikle servis ağı şart. Bir zamanlar yeterli sermaye ile açalım diye girişimde bulunduk lakin Tesla tamamen kendi mağazalarını açma fikrinde Distribütörlüğünü vermiyor maalesef. Beklemekten başka çaremiz yok

Ondada bataryayı değil takdıkları hoparlörü çalıştırıp dale çalarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kelimam

Ondada bataryayı değil takdıkları hoparlörü çalıştırıp dale çalarlar

şimdilik %3 ÖTV yi arttırmasılar yeter. diğer benzinli ve dizelde zaten dale dale gidiyor. 2.0 motor araba kullanamıyoruz. hem vergiden hem benzinden hemde mtv den 3 lü kombo yapıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.