Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
444.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogunmas

Dostlar ,

İnadına yeni aracımda da hyundai den vazgeçmedim.
    Hyundai 1.5 GLS, 16V, 102HP, 2003 model araca terfi ettim.
    Milenium kasa kısmında yeni bir topic açarak devam ediyorum.

Ancak, Yumurta kasa ilk gözağrımdır. Bu topikte her türlü yardım ve konuşmaya devam edeceğim.

Hayırlı olsun, kazasız sürüşler.

Millete yardımcı olmaya devam edeceğine sevindim.
  • arkadaşlar yumurta kasa gls otomatik şanzıman hundai lerle ilgili bilgi verirmisiniz.almak üzereyim.gliba 98 modeldi 120 binde.ful abs elek aynalar klima.airbek otomatik şanzımanları nasıldır sorunlumudur.sollamalarda aniden hızlanmak gerektiğinde kurtarmak için yeterli hızı ulaşılıyomu malum yeni araçlarda roketleme var.beni aydınlatırsanız sevinirim.teşekkürler.bu arada bendede 1998 toyota corolla gli special var onedenle nik ismim o.hundaiyi kardeşime alacam
  • 98 Hyundai 1.5 12v full donanımlı bir araç alıyorsunuz.85 Hp gücündeki bu aracınzın 1500-3000 devir arasında ekonomik kullanım modu. 3000d yukarısında agresif kullanım modu bulacaksınız.

Toyota dan az yakar ,Ancak Toyada dan atak değildir.
    Araç sollamalarında ve rampalarda overdrive düğmesini kulandığınızda olanlara şaşırabilirsiniz.
    Overdrive düğmesinin uzun süre kullnımı yakıt sarfiyatını attırır.

Virajlarda toyada dan iyi dir. Arkası kolay kendini bırakmaz.
    Fren konusunda ABS li de olsa temkinli olmak gerekir. Arka kampanalar biraz ufaktır.

Eğer aracınız temiz kullnılmış ise Pişman olmayacağınız ekonomik ve ucuz parçası olan bri araç aldınız.

HAyırlı olsun, Kazasız sürüşler.
  • arkadaşlar bir yumurta kasa sahibi olarak ben de aranızdayım artık.
    arabam 96 model 1.5 gls klima hidrolik direksiyon. lovato sıralı sistem lpg
  • hayırlı olsun, hoşgeldin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Soğutucu sıvı deposu olarak bahsettiğin radyatör takviye su deposu olacak. anladığım bu.

Burasının fokurdaması herzaman görülen bir durum değil.
    1. Soğutma sisteminde hava varsa yapabilir. HAvası alınır Geçer.
    2. Radyatör Fanı durmadan çalışıyorsa yada sık sık fazla çalışıyorsa
    sistem de su eksik yada hava bulunabilir buda suyun anormal
    ısınmasını ve fokurdamasına sebep olacaktır.
    3. Lastik boruların birinde çatlak yada delik olabilir. buda sistemin hava
    çekmesine sebep olacak ve otomarik hava alıyrosa forkurdama ile
    bunu kendi kendine çözmeye çalışacaktır.
    Suyun eksilip eksilmediğine bakınız.
    **-
    Her klimanın filtresi vardır.O filtre olmazsa sistem tıkanır.
    Bu iş servislik değil bu iş gerçek bir ustalık işi.
    Torpidonun sağ alt tarafında kutu içerisinde filtresi mevcuttur.

selamlar.

benim aracımda klimalı ama polen filtresi maalesef yok. ben biraz araştırdım
    eski modellerin bazılarında polen filtresi bulunmayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mursel_balci -- 9 Ağustos 2009; 18:15:03 >
  • polen filtresiz klimalı araç olacağını sanmıyorum. 94 gerisine bir şey diyemem.

Yumurta kasaların POLEN FİLTRESİ YOKTUR.

Torpido gözü kapağını serbest bırakıp arka tarafındaki motor kısmında 2 kademeli bir şey olabilir.
    Ama Yumurtalarda filtre yok arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 9 Kasım 2010; 17:01:55 >
  • arkadaşlar merhaba bende 1999 model accent gl 1300 var aracı 2 ci el aldım, klima yok camlar otomatik deyil ön camlara otomatik takılırmı maliyeti ne olur . ayrıca bu araca klima taksak kasarmı motor 12 valve bilen arkdaşlarım varya yardım beklyorum
  • HAyırlı olsun.

Aracınız 1.3 Gl değil LS olabilir. G harfi 1.5 lerde kullanılır.

Otomatik cam ve Klima taktırma olayına gelince

bence orijinalini bozma. İsteğin olur. Ancak tahmininden çok daha fazla masraf çıkar.
  • valalhi tam bilmiyorum daha devrini bile almadım klima çok önemli deyilde otomatik camlar şart 99 model bir arabaya nasıl otomatik takmıyorlar hayret ediyorum abs fren bile var vallahi 4 camada otomatik taktırmayı düşünüyorum sizce camlar çıkma olursa 200 ü bulurmu yoksa dahamı fazla :S
  • Değerli dostum,

-Aracın ön kapılarında camlar kol ile inip çıkıyorsa,
    -vitesin hemen arkasında 2 adet düğme yeri yok ise!
    -sağ ve sol kapıların içlerine camın kirikosunu çalıştırcak cam motoru gerekirse telleri konması gerekir.
    - vites consoluna düğme ekleyip altında kablo sisteminin sağ ve sol kapılara geçmesi gerekir.

yani, malzemeler + işçilik iyi fiyat yapar.

Bence öyle kullan.

Aracına gelince 99 GL 1.3 demişsin.
    Aracın GL ise 1.5 ecfi dir. Sadece aracında klima yoktur.

1.3 ise GL değil LS dir veya LX tir.
    Bu durumda aracın karbürütörlü 1.3 motora sahiptir. Lpg ye uygun ve 300-500 Tl ye işini bitirebileceğin bir durumdur.
    Ls lerde otomatik cam, Merkezi kilit, Hidrolik direksiyon genelde çoktur.
    Bazılarında klima vardır bazılarında yoktur.

Lx ler 1.3 ün lüks grubu dur.

Ancak bakımlı ve temiz bir araç almışsan emin ol ki isabetli bir seçim yaptın.
    MAsraf yapmayan dayanıklı bir araç aldın.
  • uzun uzun yağdığın için teşekkür ederim evet ls dediğin gibi araba temiz ve kaçışı çok güzel yani 1300 motor olduğuna inanamadım yol tutuşu süper bide 17 lik çelik jant var beyaz renk araba. ama ben 4 camada otomatik taktırmayı düşünüyorum çünkü birileri arabaya bindiği zaman kolları çevirmesi biraz abes kaçıyor yani şahis doğan olsa neyse onlarda bile var universal cam kitleri 100 tl 4 cam aldığını düşün 200 eder bunlar ne derece kaliteli bilemiyorum birde cam kaldırma modülü taktıracağım alarma basınca camlar otomatik olarak kapanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serco_ecz -- 17 Ağustos 2009; 14:07:44 >
  • Zevkler ve renkler kesinlikle tartışılmaz.

17" cant konmuşsa lastik ebatı düşürülmüştür.
    Buda aracın hızlanmasında çabukluk sağlar ancak yakıt tüketimini arttırır.
    Orj ebat 175 x 70 x 13 tür.
  • hmm evet sanki biraz fazla benzin tüketiyor gerçi tam denemedim daha lpg ye
    alıştığım için 10 liralık benzinle tahminen 20 km felan yaptım ama tam bilmioyrum lastiklerin ebadı incelmiş evet ama yükseklik atmış
    quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Zevkler ve renkler kesinlikle tartışılmaz.

17" cant konmuşsa lastik ebatı düşürülmüştür.
    Buda aracın hızlanmasında çabukluk sağlar ancak yakıt tüketimini arttırır.
    Orj ebat 175 x 70 x 13 tür.

• ...alıntıdır...

araba lastik kodları acılımı > Merak eder dururuz...

ARABA LASTİK KODLARININ AÇILIMI
    195 / 60 R 15 88 V
    175 (mm) Lastik tabanın dıştan dışa yanaklar arasında kalan mesafesi, yola oturduğu kısmın genişliği
    70 Kesit genişliğinin, kesit yüksekliğine yüzde olarak oranı. Bu rakam azaldıkça lastik yanak yüksekliği düşer (60, 50 serisi gibi).
    R Radyal lastik.
    13 İnç olarak Jant çapını verir
    82 Yük indexi – Belirtilen hız limitinde lastiğin taşıyabileceği en fazla yükü belirtir.
  • arkadaşlar arabam accent 1999 un sonu 1385cc motor var ama araç çok iyi kaçıyor fakat sanki biraz fazla benzin tüketiyor gibi geliyor bana ama çok beğendim ben 4 camıda ototmatik yaptımmı süper olucak
  • millet aracıma biraz masraf yaptım ön camlar otomatik oldu ve alarm devreye girince camlar kendiliğinden kapanıyor camların çalışmasıda orjinalden farksız sorunsuz ve hızlı kalkıyor yalnız içeriye benzin kokusu geliyor karbüratörcüye gösterdim bakımı felan yaptı içindeki kelebeği değiştirdi fakat yine koku geliyor bir şey daha bagaj kısmı içerden açılmıyor bunu benzin deposu gibi içerden açılır yapabilirmiyiz
  • İçeri benzin kokusu gelmesi depo geri dönüşü ile ilgili sorun görünmekte.
    Karbürütör den yapmaz.
  • yumurta kasalar standarttır. İhtimali yüksek koltuk altında karoser ahlının altında bagaj ve depo açma kol yeri ve mekanizması mevcut. Sadece ilave parçaların eklenmesi gerekiyor.

Bu işi iyi bir kaportacı ile çözebileceğimi düşünüyorum.
    Ancak Kaportacı işinin erbabı olmalı!

Benzin , manifolt çıkışı yada depo benzin geri dönüşü ile ilgili . Bu konu üzerine yürü derim.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.