Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirli olsun allah kaza bela vermesin hocam.
    Bendede 98 gls ov var bnm sanzuman arizaliydi 3 vitese gecemiyordu bosa atmis gibi oluyordu bide forumlari takip ettigim kadariyla bu araclarda 4.vitese gecmeme sorunu oluyor. Sanzuman yagini bi kontrol ettirin beninki kap karaydi ve acayip pis kokusu vardi sanzumanin sagligi icin 40-50000 km araliklarla sanzuman yaginin ve filtresinin degismesi tavsiye ediliyor bunlari kontrol ettirin.
    Far konusu bendede sikintili role taktirdim fayda etmedi 100w alpul aldim biraz idare ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

Hayirli olsun allah kaza bela vermesin hocam.
    Bendede 98 gls ov var bnm sanzuman arizaliydi 3 vitese gecemiyordu bosa atmis gibi oluyordu bide forumlari takip ettigim kadariyla bu araclarda 4.vitese gecmeme sorunu oluyor. Sanzuman yagini bi kontrol ettirin beninki kap karaydi ve acayip pis kokusu vardi sanzumanin sagligi icin 40-50000 km araliklarla sanzuman yaginin ve filtresinin degismesi tavsiye ediliyor bunlari kontrol ettirin.
    Far konusu bendede sikintili role taktirdim fayda etmedi 100w alpul aldim biraz idare ediyor.

Çok teşekkür ederim çok sağolun. İlk şanzıman yağına baktırdım. Yağ tertemiz koku da yok. Onun için elletmedim. Satan adam yaptırmış salıncaklar burçlar, amortisörler vs tertemizdi. Motorda veşanzımanda yağkaçağı da yok. Yine de 2. el araç alınce komple baktırayım dedim. Şanzımanda vites geçmeme sorunu yok şimdilik dediğim gibi 2 den L ye L den D ye aldım sıkıştırdım biraz. Koku vs gelecek mi diye. Sorun yok gibiydi. Araç benim beklediğimden daha iyi :) O zaman night breaker deneyelim. Bir de sis farının tampona sabitlendiği yerde küçük bir kırık var. Yani sis farı elle aşağı yukarı oynatılabiliyor şu an için. Ayrıca diğer far değiştiği için muhtemelen ayağı sabitlenmeyenin rengi açık. Değiştirdiğimde o kısmı tampona nasıl sabitlerim? Bir de sol dikiz aynasında küçük bir titreme var. (Biraz karışık bir tarif olmuş. Kusura bakmayın. ) Onu da bir şekilde sabitlemek gerek anladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metafor3441 -- 14 Ekim 2015; 15:17:04 >

• Onlar ufak tefek mevzular hocam sanayiye bi gittiginde baktirirsin. Gule gule kullanin.

• quote:

Orijinalden alıntı: veysi_kul

eyvallah ogün bey .. sağ farın içi sararmış görüş açısı baya daraltıyo değiştireyim dedim bende içini açıp uğraşmaktansa 60 lira bana uygun geldi ondan sordum .. tavsiye edeceğin bi site varmı sipariş vereyim .. baktımda bi kaç yere pek güvenemedim

Sanayide görerek alın, İnternet te olabilir ama 2 serisi var 97 öncesi 97 sonrası. Soru yaşanmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metafor3441

Selamlar Herkese;

98 1,5 GLS O.V. ile aranıza katılmış bulunmaktayım. :) Aracım 132.000 Km de 3 parça boyalı. Atiker LPG takılı araçta. Genel bakımını yaptırdım bu hafta. Yağ, filtre grubu, antifriz, buji, buji kablosu, arka kampanalar değiştirildi. Ön plastik muhafazalar yoktu. Onları ilave ettirdim. İşçilik vs derken 500 TL ye yakın para gitti. (Ön disk balata grubu yeniydi ellemedim.) Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız memnun olurum:

1-BU aracın otomatik vitesinde sorun var mı yok mu nasıl anlarız? Test ederken L-2-D yaptım biraz zorladım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ses ötme vs yoktu. (6 yıldır otomatik araç kullanıyorum.)
    2- Ön farlar zayıf gibi geldi. Night breaker beklentimi karşılar mı?
    3- Arka tampon yüzeyi sanki zımpara yapılmış gibi. Boya mı değişim mi tavsiye edersiniz? (Daha çok soru vardı kafamda ama yarısı uçtu gitti )

Bunlar haricinde ön arka park sensörü, rüzgarlık takılacak. Paspaslar değişecek. Sağlam bi de pasta cila yaptırıp içini de kuaföre soktum mu tam temiz olacak. :) İnşallah uğraşmama değer.

Saygılar...

Hayırlı olsun,

Yumurtalarda OV ve şanzımanların da Bu zamana kadar Büyük sorun durmadım açıkçası. BAKIMLAR düzgün ise Şanzıman yağı doğru ve tam ise gider.
    Overe Drive düğmesini Atlamayın. AGresif kullanımda Zevk veririr. Bir çeşit Sport kullnım.

Ön farların cam ve taslarını kontrol edin. CAmlar fluu ise camı temizletin. TASLAR kararmış ise YENİ iki far işinizi görür. Ampul çözüm olmaz.

98 model araba, bırakın arka tampon boyalı olsun ne olur.
    2007 aracımda 9 hafif kaza var. Ön arka tamponlar farklı zamanda boyanmış. Sağ ön çamurluk servis değişim. Arka bagaj boyalı.
    Önemli olan Tavan, ŞASE, Direkler dir. Megesler de oynama yok.
    Siz doğru gitseniz biri size dokunuyor. YAPILMAZ SA olmaz.
    Var sayın HAtasız ve kazasız araç aldınız. 5 000 fazla verdiniz. ÜZerineize aldınız, 1 km sonra YANDAN KAPINIZA boydan sürttüler. NE oldu :) Orijinallik gitti... : :) bana göre hikaye.
    Araç değeri düşürmekten başka bir şey değil.

Eskiden Kaportası bozuk araç almak yerine KOMPLE boyanmış temiz kaportalı araçlar aranırdı. ŞASE DİREKler kontrol edilir. Ön arka şaseler incelenir yamukluk hata yoksa. TAVAN ve Direkler kontrol edilir.
    Taşıyıcılarıda sorun yok ise Problemsiz alınırdı.

Şimdi İse KAportası DÖKÜK olsun Ama ORİJİNAL olsun ...:) Sonra . Oluşacak korozyon pas çürüme de ne olacak.
    Araç 20 yıl dayanacağınız 10 yıl dayanır.
    Ban bu olaylar MANTIKLI gelmiyor.

Takılmayın. Açın bagajınızı , Stepne olduğu yerde sağda ve solda Birleşme yerleridne çekülmiş SAKIZ biçiminde kapartılar ORİJİLAL kabartı ise,
    Bagaj Bağlantı yerleri Orijinal KAbartı ise ,
    Geri kalanı Boş verin Tamponda Bagaj da boyalı olsun Hiç Önemli değil.

Tekrar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Yeni aldığınınz bri araç sevis bakımlı değilse,

Km ye bakılmaksızın,

YAĞI
    YAğ filtresi
    Havafiltresi
    benzin filtresi
    LPG filtresi
    BUJİLERİ
    TRİGER SETİ

Değişir.

Debriyaj + Direksiyon + Fren hidrolikleri + RAdyatör Su takviyesi Kontrol edilir.
    Eksik ise tamamlanır.

Körükler patlamış ise değiştirin fazla para tutmaz.
    Değişmez ise bir süre sonra AKS bilyeleri toz alacağından bozulması hızlanır.

selamlar . bende aranıza 98 ls 1,3 Klimalı model ile katıldım sayılır . satışını aldıktan sonra tamamdır diyeceğiz kısmetse . size sorum ;

1 - yukarıda liste halinde verdiğiniz şeylerin parça ve işçilik masrafları ortalama ne kadar tutuyor ?

2 - aracı 13,500 Liraya aldım . sizce fiyat nasıl . yürürü motoru iyi durumda . araçta tek değişen var (sağ çamurluk çarpmadan kaynaklı) , çürüğü çarığı yok , sadece contadan yağ sızdırma yapıyordu , onuda alacağım kişi yaptıracak .

3 - klima buz gibi üflüyor , lakin 1,2,3. kademelerde sorunsuz çalışıyor ama 4. kademede fan hiç üflemiyor , bu neden olabilir ?

4 - motor sesi biraz gürültülü geldi . motor ustası motor sesinin normal olduğunu söyledi ama bana yine fazla geliyor . usta egzoza baktırırız , ondan kaynaklı olabilir dedi .ses biraz rahatsız edici olsada motordan olmadığı için mutluyum ama yinede aklıma takıldı . sizce ne olabilir , karbüratör sesi yüksek çıkar mı ?

5 - son olarak debriyaja basınca hafiften takılıyor gibi oluyor . normalde çok yumuşak ve rahat , vites geçişlerinde vs... en ufak sorun yok ama sanki debriyaj pedalı döşemeye takılıyor gibi hafif bir takılma ses var . bunun nedeni ne olabilir .

şimdiden teşekkürler .

• selamlar..99 model hyundi accent yumurta kasa otomatik arabam var.tavanda sıkıntılarım var.Sıkıntı derken eskı tarihte uzerıne tas dusmus aldıgım adam yaptırıp ustune siyah band cektırmıs.Aldıgımda bısı sırıtmıyodu ama sıcaklardan snra catlamalar basladı ve atmaya da basladı.Tavanın yuzde ellisi öle yani.tavan sacınımı degıstırmelıyım.usta macunlar boyarız gider biraz dedı ama.ne yapacagımı bilmiyorum.Aracımdan memnunum aslında.Ya yaptırıp satacam ya da servisinde tavan degişmesi olursa veya olmasından cok fiyatı ne kadar olur orasıda sıkıntılı.Cevap verirseniz tesekkur ederim.İyi geceler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamansss

selamlar..99 model hyundi accent yumurta kasa otomatik arabam var.tavanda sıkıntılarım var.Sıkıntı derken eskı tarihte uzerıne tas dusmus aldıgım adam yaptırıp ustune siyah band cektırmıs.Aldıgımda bısı sırıtmıyodu ama sıcaklardan snra catlamalar basladı ve atmaya da basladı.Tavanın yuzde ellisi öle yani.tavan sacınımı degıstırmelıyım.usta macunlar boyarız gider biraz dedı ama.ne yapacagımı bilmiyorum.Aracımdan memnunum aslında.Ya yaptırıp satacam ya da servisinde tavan degişmesi olursa veya olmasından cok fiyatı ne kadar olur orasıda sıkıntılı.Cevap verirseniz tesekkur ederim.İyi geceler..

99 Model araç,

16 yaşında. Neyi düşünüyorsunuz.
    DURUMUNUN Çekin fotoğraflarını

YA tavanı komple boyatın. YADA aracı komple boyatın.
    OPAK düz boya yı (Taksi boyası gibi) 400-500 TL ye yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Yeni aldığınınz bri araç sevis bakımlı değilse,

Km ye bakılmaksızın,

YAĞI
    YAğ filtresi
    Havafiltresi
    benzin filtresi
    LPG filtresi
    BUJİLERİ
    TRİGER SETİ

Değişir.

Debriyaj + Direksiyon + Fren hidrolikleri + RAdyatör Su takviyesi Kontrol edilir.
    Eksik ise tamamlanır.

Körükler patlamış ise değiştirin fazla para tutmaz.
    Değişmez ise bir süre sonra AKS bilyeleri toz alacağından bozulması hızlanır.

selamlar . bende aranıza 98 ls 1,3 Klimalı model ile katıldım sayılır . satışını aldıktan sonra tamamdır diyeceğiz kısmetse . size sorum ;

1 - yukarıda liste halinde verdiğiniz şeylerin parça ve işçilik masrafları ortalama ne kadar tutuyor ?

2 - aracı 13,500 Liraya aldım . sizce fiyat nasıl . yürürü motoru iyi durumda . araçta tek değişen var (sağ çamurluk çarpmadan kaynaklı) , çürüğü çarığı yok , sadece contadan yağ sızdırma yapıyordu , onuda alacağım kişi yaptıracak .

3 - klima buz gibi üflüyor , lakin 1,2,3. kademelerde sorunsuz çalışıyor ama 4. kademede fan hiç üflemiyor , bu neden olabilir ?

4 - motor sesi biraz gürültülü geldi . motor ustası motor sesinin normal olduğunu söyledi ama bana yine fazla geliyor . usta egzoza baktırırız , ondan kaynaklı olabilir dedi .ses biraz rahatsız edici olsada motordan olmadığı için mutluyum ama yinede aklıma takıldı . sizce ne olabilir , karbüratör sesi yüksek çıkar mı ?

5 - son olarak debriyaja basınca hafiften takılıyor gibi oluyor . normalde çok yumuşak ve rahat , vites geçişlerinde vs... en ufak sorun yok ama sanki debriyaj pedalı döşemeye takılıyor gibi hafif bir takılma ses var . bunun nedeni ne olabilir .

şimdiden teşekkürler .

Belirtiğim İşlemlerler ustay göre ve malzemeye göre değişir
    10w40 yağ 50-70 ( 4 lt)
    filtre 10-15
    hava 10-15
    benzin Motor tarafı 10-20
    Triger seti 120-180
    Devriyaj seti değişimi 150 işç + 150 Malzeme
    Körükler 15x2 =30
    Aks bilyaları ?

2 Conta sızdırmaz TERLER yumurtaların hastalığıdır. Sorun teşkil etmez
    3 4. kademe elektriksel aroza var düğme arkası kontak sprey ile temizlenmeli olmazsa değişim
    4 17 yaşında aracın sesi om kadar olur. Ayrıca karbürütörlü daha fazla ses yapar.
    5 Debriyaj alt merkez yada hidrolik yağını kontrol ettirin.

• newrophat kullanıcısına yanıt
    Selamlar;

Geçen hafta benzer bir bakım yaptırdım. LPG bakımı ve triger hariç, Kampana ve buji kablosu değişimi ile parça işçilik vs. 490 TL tuttu. Umarım faydası olur.

Edit: Arka cam mekanizmasını değiştirmiştim onu da fiyata dahil etmişim. Düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metafor3441 -- 19 Ekim 2015; 14:45:55 >
  • Arkadaşlar aracımla geçen hafta köye gittim git-gel 150 km gibi bir şey ama arazi dağlık rampa baya vardı 70km köye vardığımda aracın yağına baktığım da yarım lt den fazla eksikliğini farkettim ondan 2 hafta kadar önce kontrol ettiğimde böyle birşey yoktu acaba aracı zorlayınca yüksek devirde kullanınca yağ yakma gibi bir durum oluyor mu yağ değişeli 3000 km kadar oldu şimdiye kadar belirgin bir eksiklik görmedim neden olmuş olabilir ?
    10w 40 yağ 1,5 gls accent 95
  • Bende de 1.5 gls var ve durduğu yerde yağ eksiltiyormuş gibime geliyor çünkü akşam motor soğuduktan sonra baktım F de idi bugün sabah ise yarımdan biraz yukarıdaydı. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar . size sormak istediğim bir husus var ;

aracı başka şehirden alıyorum . yarın sabah satışını alacağım . ertesi gecesinde de yola çıkma niyetim var . yaşadığım yerde sanayi esnafının çoğunu tanırım , ufak yerdir çoğu çocukluk arkadaşımız vs... , o yüzden uzak yerde kazıklanmak istemiyorum . gideceğim yolda az buz bir yol değil , yaklaşık 750-80m km . şimdi bu arabanın huyunu husunu çok bilmediğim için alır almaz bakıma sokacağım gittiğimde kendi memleketimde . lakin buradan çıkarken baktırmam gereken yaptırmam gereken bir yeri var mı . yağını suyunu lastik havalarını kontrol edeceğim . ilave önerdiğiniz , şunu yaptırmadan yola asla çıkma diyeceğiniz bir şey var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik71

Bende de 1.5 gls var ve durduğu yerde yağ eksiltiyormuş gibime geliyor çünkü akşam motor soğuduktan sonra baktım F de idi bugün sabah ise yarımdan biraz yukarıdaydı. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

o motor sıcak-soğuk farkından kaynaklanıyor galiba .. ben çok zorlamazdım genelde arabayı malum köy yolu arazi geneli yokuş ve asfalt yok baya yordum arabayı yüksek devirde 4000-5000 devirde ondan şüpheleniyorum..milenyum kasa kullanıcısı dayımda yağ yaktığını söylüyor genelde böyle bi sıkıntı var galiba zorlayınca oluyormuş diyolar..
  • veysi_kul V kullanıcısına yanıt
    Şimdi sanayiden geliyorum ve maalesef araç segman kırmış. Tahmini olarak ne kadar tutar bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknokolik71 -- 20 Ekim 2015; 19:18:00 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçiş olsun hiçbir fikrim yok umarım çok maliyetli olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysi_kul

Arkadaşlar aracımla geçen hafta köye gittim git-gel 150 km gibi bir şey ama arazi dağlık rampa baya vardı 70km köye vardığımda aracın yağına baktığım da yarım lt den fazla eksikliğini farkettim ondan 2 hafta kadar önce kontrol ettiğimde böyle birşey yoktu acaba aracı zorlayınca yüksek devirde kullanınca yağ yakma gibi bir durum oluyor mu yağ değişeli 3000 km kadar oldu şimdiye kadar belirgin bir eksiklik görmedim neden olmuş olabilir ?
    10w 40 yağ 1,5 gls accent 95

Segmanlar yada subap lastikleri kontrol edilmeli.

1000-2000 km de 1 lt çok
  • quote:

Bende de 1.5 gls var ve durduğu yerde yağ eksiltiyormuş gibime geliyor çünkü akşam motor soğuduktan sonra baktım F de idi bugün sabah ise yarımdan biraz yukarıdaydı. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Yağ kontrolü için Araç çalışmış ise Stop ettikten Sonra 15 DK beklemeli. Doğru değeri görmek için
  • quote:

Şimdi sanayiden geliyorum ve maalesef araç segman kırmış. Tahmini olarak ne kadar tutar bilgisi olan var mı?

En KÖTÜ şartlarda 1000-1500 GENEL yekün çıkabilir.
  • veysi_kul V kullanıcısına yanıt
    Supap lastikleri aşınması üst kapak sokulecek rektefiye gidecek sonra bloğa bakılacak varsa bir sorun rektefiye aşınma yoksa piston kolları temizse kol yatak takım conta segmanlar toplamda 1000 TL masraf gider

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.