- x
ACCENT YUMURTA / 1994-2000
2369 Cevap200620 Görüntüleme26 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     31 32 [34] 36 37 38 39 40      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

566 Mesaj
11 Şubat 2013; 21:34:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Klima gücünü kayıştan, kayışta gücünü motordan alır.
Dolayısı ile kayış motor çalıştığı sürece devamlı döner (Klima motoru da çalışır, ama kompresör çalışmaz.)

KLİMA (Kompresör) açılmadığı sürece motora YÜK BİNMEZ

Klima açıldığında , gaz devir daim etmeye başladığında ve bunu klima kompresörü bastığından oluşan basınç , motorun 3-5 beygirini alır.

Mantıken , Klima açılmadan ses yapıyorsa , açıldığında da ses devam edecektir.

Ben yine sorunun klimadan olduğunu düşünmüyorum. Klima çalışırken sadece hafif bir vınlama yapabilir. Boşta iken bu olmaz.

HArici ciyaklama, şu bu , farklı olabilir. İlk akla gelen CIYAKLAMA... sözünden şarj dinamo kömürleri azalmış ise bunu yapabilir.
Araç gece farları düşük yanıyor ve gaza basınca canlanıyorsa bu kömürlerin kontrol edilemesi gerektiğini gösterir.

Diye düşünüyorum...

ogünmas hocam ilk defa klimalı aracım oldu açıkcası çok zayıfım bu konuda şimdi sorunu şöyle anlatmaya çalışayım arabada3 tane kayış var biri tiriger onu hiç saymıyorum biri v kauışı denilen vantilatörün baglı oldugu digeri ise motorun yanında olan direksiyon powerininde baglı oldugu kayış.ses bu üstteki kayışın oldugu yerden geliyor yani direksiyon poerinin alt taraflarından gibi ses tam anlamıyla ciyk ciyk diye geliyor sohukken daha fazla ısının ca azalıyo ama tam olarak hiç kesilmiyor arabanın içinde ilk etapta çok rahatsız ediyor . kilima açıken ve ya kapalı iken fark varmı bilemyom klimayı açmadım hiç şimdi benim aklımada şu geldi bu kayışın baglı oldugu bir klima rulmanı varsa boşta dönen kayışın hareketine baglı dönen demek istiyorum bu ötermi şimdi usta 250/350 arsası bir rakamdan bahsedince açıkcası bir bilya okadar tutarmı die düşünüyorum başka ustalarda gösterecem ama en çok aklıma takılan olay şu:şimdi sıcaklarda bu ses hiç yoktu hava sogudu öyle başladı bilya ötmesinin hava sıcaklıgı ile bir alakası olurmu eger olmaz ise araba ısnınca ses neden azalıyor alakası varsa başka tabii.

not:şarj dinamosunu yeni yaptırdım yolda kaldım komple bakımı yapıldı içindeki bilyalar ve bir parça degişti(konjöktömüydü neydi) bu ses şarj dinamosu arıza yapmasından evvelde vardı sonrasında da var saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalacar -- 11 Şubat 2013; 21:38:32 >

1165 Mesaj
11 Şubat 2013; 22:43:42 

Hd yagini hic kontrol ettirdin mi?
Hidrolik direksiyon yagi
soguk ken kalin usininca incelir
genelde donuslerde ciyaklar.

Ben klimadan ilmayacagina israr etmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Japon yanyana gelse, 1 Türk' ü,
2 Türk yanyana gelse, 1 Japon' u alt edemez.

566 Mesaj
11 Şubat 2013; 22:49:20 

quote:

Hd yagini hic kontrol ettirdin mi?
Hidrolik direksiyon yagi
soguk ken kalin usininca incelir
genelde donuslerde ciyaklar.

Ben klimadan ilmayacagina israr etmek isterim.

ogünmas arkadaşım direksiyon yagı vs herşey normal inşallah klima da sıkıntı çıkmaz birde krank kasnagından bahsediyorlar belkide o ötüyodur bir iki ustaya sormadan söktürmeyecem saygılar...

346 Mesaj
11 Şubat 2013; 23:16:43 

Accent 1999 Model 1.5 Gls Araçların Yağ Değişimleri Markaları ve Özellikleri Nelerdir???

Asıl sorum en altta ama diğer arkadaşların da işine yaraması için aşağıda sıraladığım sorulara uzmanlardan cevap bekliyorum...
Ben kullanma klavuzunda yazanları Parantez içinde belirttim.

1-Motor soğutucu suyuna hangi marka ve özellikte antifiriz?
2-Motor yağı olarak hangi marka ve özellikte yağ? (SG ya da üstü çoklu grad ve yakıt randımanlı yağ)
3-Fren hidroliği? (Yalnızca Dot3)
4-Debriyaj hidroliği? (Dot3)
5-Hidrolik direksiyon yağı için hangi markaları önerirsiniz. (ATF Dexron II)
6-Cam silecek suyu?
7-Manuel Şanzıman yağı? (Automatic Transmission Fluid, Autran MMSP-II, Diamond ATF SP-II, API GL-4 SAE 75W- 85W)
8-Buji?
9-Akü?
10-Triger Kayışı?

Aracın Hidrolik direksiyon yağı hangi marka konuluyor?
Ayrıca mevcut Kırmızı olan yağ yerine yeşil renkli olan konulur mu?

Hyundai Accent 1999 Model 1.5 GLS Gri Renk Samsung Galaxy Wonder

1165 Mesaj
13 Şubat 2013; 10:39:10 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Accent 1999 Model 1.5 Gls Araçların Yağ Değişimleri Markaları ve Özellikleri Nelerdir???

Asıl sorum en altta ama diğer arkadaşların da işine yaraması için aşağıda sıraladığım sorulara uzmanlardan cevap bekliyorum...
Ben kullanma klavuzunda yazanları Parantez içinde belirttim.

1-Motor soğutucu suyuna hangi marka ve özellikte antifiriz?
2-Motor yağı olarak hangi marka ve özellikte yağ? (SG ya da üstü çoklu grad ve yakıt randımanlı yağ)
3-Fren hidroliği? (Yalnızca Dot3)
4-Debriyaj hidroliği? (Dot3)
5-Hidrolik direksiyon yağı için hangi markaları önerirsiniz. (ATF Dexron II)
6-Cam silecek suyu?
7-Manuel Şanzıman yağı? (Automatic Transmission Fluid, Autran MMSP-II, Diamond ATF SP-II, API GL-4 SAE 75W- 85W)
8-Buji?
9-Akü?
10-Triger Kayışı?

Aracın Hidrolik direksiyon yağı hangi marka konuluyor?
Ayrıca mevcut Kırmızı olan yağ yerine yeşil renkli olan konulur mu?

1-5 arası +7,8 cevapları fotoda

0

6-Cam silecek suyu FARK ETMEZ
9-Akü 60 A petekleri kalın olmalı
10 - Triger Kayışı 60000 km de bir

** Hidrolik fren yağının markalarını değiştirmeyin. mümkün mertebe aynı seri ve yağı kullanın.

1165 Mesaj
14 Şubat 2013; 9:47:43 

Türkçesi için http://www.hyundaiclubt.../pdf/accent_yumurta.pdf kullnılabilir.

1364 Mesaj
14 Şubat 2013; 17:44:25 

babamda 98 model accent var.cam ve bagaj fitillerinin arasından su giriyor,durduk yere arabanın çürümemesi için sanırım bütün fitillerin değişmesi gerekiyor.bu işlemi bostancı sanayi veya kadıköy tarafında adam gibi yapabilecek ve de çok tuzlu bir fiyat çekmeyecek bir yer biliyor musunuz acaba.

Edit:alıntılayarak cevaplarsanız çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gewa -- 14 Şubat 2013; 17:45:44 >

16 Mesaj
15 Şubat 2013; 1:05:19 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

arkadaşlar hyundai accent 1,5 gl model aracımda milano sıralı sistem gaz var.

arabam daki sıkıntı şu: benzinde ve lpgde rolanti oynaması çekiş düşüklüğü, gaza abanınca zor gaz yeme, gazda silkeleme, benzinde ise daha hafif silkeleme. motor soğukken bu sorunları neredeyse hiç yapmıyor ama motor ısındıkça daha fazla yapıyor. debriyaja bastığım anda silkelemeyi kesiyor.

araç sabahları zor çalışmıyor, yağ ve su eksiltmiyor.

yapılan işlemler:
bobin , buji , buji kablosu, gaz filtreleri, hava filtresi , yağ değişimi, gaz beyni değişimi (regulatör)

hava ısı sensörü ve maf sensörü temizliği. genel olarak hava alan yer olmadığı düşünüldü. ateşleme sensörü motorun içinden öktü başka bir aracınkiyle değiştirdi ondada aynı sorun devam etti, ama zaten değiştirdiği parçada bozukmuş. adamın ateşleme sensörü dediği sanırım krank mili pozisyon sensörü olsa gerek.

0

bunlardan sonra sorun devam edince usta bana lpg enjektörünü sökelim gazı devre dışı bırakalım bi süre kullan bakalım yapacakmı dedi bende tamam dedim. gazı tamamen söktük ben benzinde bindim. ilk başta araba yağ gibi kayıyordu ama süre kullandıkça yine sorunlar baş gösterdi, rolanti dengesizliği ve araba çekmemeye başladı. hafif hafif sarsıntı başladı. bende lpg hortumunu tekrar enjektöre bağlayıp lpgnin soketini bağlayıp tekrar lpgye alıp denedim aracı. yine arada bir aşırı silkeleme yapmaya başladı. araba kullanıldıkça motor ısındıkça sorunlar daha belirgin hale geliyor.

usta ateşleme sensörü (krank mili pozisyon sensörü) değişecek dedi, ondanda değilse beyin beyinciye gidecek dedi.

arkadaşlar ben zengin bir insan değilim yukarıdaki saydıgım işlemler için 600 liradan fazla param gitti ve dahada nereye kadar gideceği belli değil, sıkıntının ne olduğuda belli değil. arabayı satıyım desem, benden sonra alan adama yazık yaptırmadan bu şekilde satmakda istemiyorum. yardımcı olabilecek yada ankarada hyundai accen 1,5 lerden gerçekdende iyi anlayan bir ustaya yönlendirebilecek birisi varsa aranızda bana yardımcı olursa çok sevinirim.

kardeş ankarada çevik kuvvetin arkasındaki yani isksitlerdeki hyundai servisinde ibrahim usta vardı ona göster gerçekten memnun kalacağını düşünüyorum tabi hala orada ise orada ise banada msaj atarsan sevinirim

3806 Mesaj
15 Şubat 2013; 7:10:34 

quote:

Orijinalden alıntı: sadikdurak

kardeş ankarada çevik kuvvetin arkasındaki yani isksitlerdeki hyundai servisinde ibrahim usta vardı ona göster gerçekten memnun kalacağını düşünüyorum tabi hala orada ise orada ise banada msaj atarsan sevinirim

dostum ben arabayı sattım, uğraşılmıyor eskiyle.

Çokda wi-fi ;)

16 Mesaj
15 Şubat 2013; 20:48:47 

valla kardeş bende bıktım yaza doğru satıp sıfır alacam artık bu arada sen naptın dediğin sorunları çözebilmişmiydin

16 Mesaj
15 Şubat 2013; 20:56:06 

kardeş senin yazıyı şimdi okuyunca tam anladım önce dikkatli okuyamamıştım lpg sorunu diyon sanmıştım şuan benim araba dada aynı sorun var kaç gündür uğraşıyom hala aynı daha bugun segman atıldı siboplar yapılsı hala aynı araba en soğuk havada dahi gazet güzel çalışıyor ama motor normal ısısını alınca gaz yememeye başlıyor par par ediyor soğukken okadar belli olmuyor ama ısınınca tamamen ortaya çıkı0yor

Kardeş sen çözüm bulabildinmi sorun neymiş slm

16 Mesaj
16 Şubat 2013; 2:26:55 

quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

arkadaslar yumurta kasalardan az cok anlarım sorunlarınız olursa sorabılırsınız oyuncak gıbı hergun bıyerını sokup takardım aracımıda 2007 aralıkta sattım askere gıdıyorum dıye
0

kardeş benim araba 99 gls klimalı araba çalışırken gayet rahat çalışıyor ancak motor ısındıktan sonra gaza yüklenirken pır pır bırbır ediyor acaba neden sende böyle bir sorun oldumu hiç
slm

566 Mesaj
17 Şubat 2013; 5:48:03 

quote:

kardeş senin yazıyı şimdi okuyunca tam anladım önce dikkatli okuyamamıştım lpg sorunu diyon sanmıştım şuan benim araba dada aynı sorun var kaç gündür uğraşıyom hala aynı daha bugun segman atıldı siboplar yapılsı hala aynı araba en soğuk havada dahi gazet güzel çalışıyor ama motor normal ısısını alınca gaz yememeye başlıyor par par ediyor soğukken okadar belli olmuyor ama ısınınca tamamen ortaya çıkı0yor

Kardeş sen çözüm bulabildinmi sorun neymiş slm

kardeş sekman subab işçilik vs ne tutu acaba saygılar...

6 Mesaj
17 Şubat 2013; 13:11:47 

98 otomatik 1.5 accent gls bende de var alalı henüz bir hafta oldu. araba gaz yemiyor , gaza yükleniyorum kendini öne geriye atmaya başlıyor sanki ben ittirdikçe araba kendini durdurmaya çalışır gibi.
makineye bağlatınca hava akış debimetresi arızası verdi gittim orjinalini aldım 192 tl ye araba biraz düzeldi ancak hala gaz yememe problemi var. yokuşlarda en sağ şeritler benim kısacası :) dün tekrar iyi bir ustaya götürdüm tekrar makineye bağlandı araba bu seferde emiş sensörü ve vuruntu sensörü arızası verdi. onları hallettikten sonra gerçek arızayı görebiliriz dedi.
arabayı da satmak istemiyorum çünkü güzel bir araba. bu konuyla ilgili aynı sorunları yaşayan arkadaşlardan çözüm bulabilen varsa sevinirim. olmadı benim ki çözülürse zaten burda paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkositaner -- 17 Şubat 2013; 14:28:17 >

6 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:27:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ABREC

servisden orjinalini taktırdım sorun çözüldü yan sanayi buji kablosu keskinlikle tavsiye etmiyorum

hocam öncelikle iyi günler dilerim. hemn üst tarafta sıkıntılarımı paylaştım sizinkilere benziyor mu? aracım gaz yemiyor ve patlatma yapıyor.

436 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:23:16 

quote:

Orijinalden alıntı: nkositaner

98 otomatik 1.5 accent gls bende de var alalı henüz bir hafta oldu. araba gaz yemiyor , gaza yükleniyorum kendini öne geriye atmaya başlıyor sanki ben ittirdikçe araba kendini durdurmaya çalışır gibi.
makineye bağlatınca hava akış debimetresi arızası verdi gittim orjinalini aldım 192 tl ye araba biraz düzeldi ancak hala gaz yememe problemi var. yokuşlarda en sağ şeritler benim kısacası :) dün tekrar iyi bir ustaya götürdüm tekrar makineye bağlandı araba bu seferde emiş sensörü ve vuruntu sensörü arızası verdi. onları hallettikten sonra gerçek arızayı görebiliriz dedi.
arabayı da satmak istemiyorum çünkü güzel bir araba. bu konuyla ilgili aynı sorunları yaşayan arkadaşlardan çözüm bulabilen varsa sevinirim. olmadı benim ki çözülürse zaten burda paylaşırım.

Bujileri buji kablolarını bir kontrol ettir istersen eğer değiştirecek olursan da mutlaka orjinal yada kalite bir marka ile değiştirin, Ben yan sanayi taktırdım ertesi gün sanayiye zor gittim orjinalini aldım ekstra masraf çıktı, arabayı ilk aldığımda hep tüpte hem benzinde çok güzel gidiyordu ama ben bütün kış sadece tüpte binince enjeksiyonlar kurum bağladı ondan sonra benzinde gaz yemez oldu ama şimdilik öyle idare ediyorum

Get up Stand up Don't give up the FIGHT

16 Mesaj
17 Şubat 2013; 22:26:47 

kardeş benim masraflar şöyle

segman takım=100
conta=30
ana kol yatak=30
işçilik=150
yağ+filtre=60
toplam=370
sen de 400 oldu

ama eğer süboplar değişir ve üst kapakçıya giderse 200 de o olur

566 Mesaj
17 Şubat 2013; 22:34:48 

quote:

kardeş benim masraflar şöyle

segman takım=100
conta=30
ana kol yatak=30
işçilik=150
yağ+filtre=60
toplam=370
sen de 400 oldu

ama eğer süboplar değişir ve üst kapakçıya giderse 200 de o olur

400e motoru sıfırlamışsın bence gayet uygun saygılar...

16 Mesaj
18 Şubat 2013; 20:15:08 

kardeş ben urfadayım görev gereği burası türkiyenin çini gibi

566 Mesaj
18 Şubat 2013; 21:57:53 

quote:

kardeş ben urfadayım görev gereği burası türkiyenin çini gibi

türkiyenin çini güldüm saygılar...

6 Mesaj
23 Şubat 2013; 10:54:21 

quote:

arkadaşlar sıkıntımı hallettim buradan paylaşmak istedim sizinle. Hava akış debimetresinin hemen yanında hava akış sensörü var, bu bozulmuş şansa buldu usta az kaldı 400-500 tl tlik masraf olcaktı 30 tl ya bulduk parçayı araba kendine geldi yokuşlarda yapıştırıyorum :)

566 Mesaj
23 Şubat 2013; 20:43:41 

quote:

arkadaşlar sıkıntımı hallettim buradan paylaşmak istedim sizinle. Hava akış debimetresinin hemen yanında hava akış sensörü var, bu bozulmuş şansa buldu usta az kaldı 400-500 tl tlik masraf olcaktı 30 tl ya bulduk parçayı araba kendine geldi yokuşlarda yapıştırıyorum :)

hocam parçanıon komple fiyatımı 400/500 yoksa sizin aldıgınız arızalı olan ufak bir parçamı saygılar...

6 Mesaj
24 Şubat 2013; 14:23:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

hocam parçanıon komple fiyatımı 400/500 yoksa sizin aldıgınız arızalı olan ufak bir parçamı saygılar...

olayı şu şekilde anlatayım. aracı makineye bağladık emiş sensörü ve vuruntu sensörü arızası verdi. tabi orjinalini bulmak biraz zor ben de ankara yıldız sanayide bulunan hurdacılara gittim iki parçaya 25o tl istedi adamlar. bunun yanında başka bir usta da bu parçaların arabamdaki sıkıntıya yol açmayacağını başka sıkıntısı olduğunu söyledi. yani bu konuyşa ilgili iyi bir hyundai ustası bulamadık, nerdeyse başka parçaların değişimine girecektik ki 500-600 e kdar çıkacaktı masrafım. neyse en son bi japon parçacısına gidip hurdacıdan alacağımız emiş sensörünü sorduk adam da var abi deyince takıp denedik 30 tl ye bu işi bitirdik. ama çok şaşırdık o kadar küçük bir parça arabadan soğuttu resmen beni iki haftadır arabaya binesim gelmiyodu şimdi yokuşlarda yakalanmıyorum desem yeridir

566 Mesaj
24 Şubat 2013; 15:37:33 

quote:

Türkçesi için http://www.hyundaiclubt.../pdf/accent_yumurta.pdf kullnılabilir.

arkadaşlar arabnın yagını 2 hafta önce degiştirdim bu gün yag ı kontrol etigimde yag çubugunda full olan işaretin 1,5 cm üzerinde bir yag var yani yag fazla budurumuj arabaya bir zararı olurmu acaba araba 4 lt yag koymuştuk filtrede degişmişti saygılar...

1165 Mesaj
27 Şubat 2013; 13:13:57 

biraz fazla lakin büyük problem değil.

566 Mesaj
27 Şubat 2013; 21:22:24 

quote:

biraz fazla lakin büyük problem değil.

ogunmas hocam sabahları ilk çalıştırmada vuruntu sesi gibi bir ses gelyo ısınınca kesyo ses bu kayışların oralardan geliyor normalmidir sizce saygılar...

43 Mesaj
28 Şubat 2013; 18:05:05 

Arkadaşlar merhaba 97 model Accent almayı düşünüyorum bu araç hakkında 2 sorum olacak yanıtlar iseniz sevinirim. Bu araç 1.3 diye geçiyor ruhsatta silindir hacmi 1301 ve üstümü yoksa 1299 ve altımı. diğer sorum araç karbüratörlü diye biliyorum yakıtı nasıl tüm uyumu nasıl yardımcı olursanız sevinirim

566 Mesaj
28 Şubat 2013; 21:14:44 

quote:

Orijinalden alıntı: richezza

Arkadaşlar merhaba 97 model Accent almayı düşünüyorum bu araç hakkında 2 sorum olacak yanıtlar iseniz sevinirim. Bu araç 1.3 diye geçiyor ruhsatta silindir hacmi 1301 ve üstümü yoksa 1299 ve altımı. diğer sorum araç karbüratörlü diye biliyorum yakıtı nasıl tüm uyumu nasıl yardımcı olursanız sevinirim

biiiizm arkadaşta 1,3 var çok yaktıgını belki onun arabası sorunludur ama iyi araştırmak lazım saygılar...

12 Mesaj
1 Mart 2013; 11:40:00 

Merhaba,

1998 Accent Ls model aracımın bagajı anahtar ile açılıyor. Bunun yerine benzin kapağını sürücü koltuğunun oradan açmaya yarayan sistemin bir benzerini bagaj için yapmak istiyorum. Benim aracın bir üst modellerinde bu özellik var.

Bunu yapmak için gerekli olan malzemeleri bilen varmı (bagaj açma kolu-motor vb. gibi). Maliyeti çok olurmu bana.

Tşk.
İsmail

346 Mesaj
2 Mart 2013; 13:54:35 

@ismailarslann

Mekanizmayı senin için aşağaki fotoya ekledim.
Çok bir şeye ihtiyacın yok.
Sistem mekanik. Yani motora falan ihtiyacın yok.
Aynen bisikletlerdeki fren sistemi gibi.
Yapman gereken bir şekilde bagaj açma mandalını metal tel ile çekip bagaj kilidinin dilini çekmek.
Bu sayede bagajı şoför koltuğunun altından manuel olarak açabilirsin.

0

local://upfiles/1195596/F030B32CF8D148A6B6489E4764838E53.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 2 Mart 2013; 13:56:42 >

1165 Mesaj
4 Mart 2013; 8:10:53 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

ogunmas hocam sabahları ilk çalıştırmada vuruntu sesi gibi bir ses gelyo ısınınca kesyo ses bu kayışların oralardan geliyor normalmidir sizce saygılar...

Subaplardan geliyor. normaldir. 2-5 dk sonra ısınınca keser.

12 Mesaj
4 Mart 2013; 9:19:22 

@srdrerkoc çok teşekkürler. anladığım kadarıyla basit bir işlem, elektrikçilere yaptırabilirim bunu. Haftasonu sanayiye gideyim bi bakayım yapabileceklermi.

2258 Mesaj
8 Mart 2013; 23:46:50 

bu yumurta kasalarda tüp sıralımı olur yoksa tofaşlardaki brodway lerdeki gibi düz sistemmi?2 side oluyorsa hangisi daha iyi düzen tutuyor yada artıları eksileri nelerdir?

birde bu yumurtaların 8v 16v vs olanları varmıdır?varsa hangisini neden dolayı tercih etmeliyiz?

yarın bir yumurta kasa bakmaya gideceğimde.bu sorulara cevap verirseniz gitmeden önce kafamdaki soru işaretleri gider ve ona göre araca bakabilirim.

fiat palio 1.3multijet-LG-G2

1165 Mesaj
12 Mart 2013; 17:26:39 

yumurtalar 12v dir

1.3 ler düz lpg
1.5 enjeksiyonludur ve SIRALI LPG kullnır.

Yumurtalarda 16 v yoktur. Belki 1.8GT var ise! ben bilmiyorum 16v olabilir.

2258 Mesaj
12 Mart 2013; 22:42:31 

quote:

yumurtalar 12v dir

1.3 ler düz lpg
1.5 enjeksiyonludur ve SIRALI LPG kullnır.

Yumurtalarda 16 v yoktur. Belki 1.8GT var ise! ben bilmiyorum 16v olabilir.

peki hocam araca baktım arkadaşla.önce 10.5 dedi takasta(92 şahinim var 5 e saydı).üste 5.5 istedi.ben çok dedim döndük.bugün aradı peşin yazdığı fiyata takastada vereyim dedi 9.8 e.

araba kaza yapmış önceden 2 tane biri önden,komple boyanmış.beyaz renk.çürük çarık yok ama kaportada öyle ahım şahım durmuyo kötüde durmuyo ama.klima var.orjinal 137binde.2014 7. aya kadar muayene var.sizce fiyat nasıldır?

1165 Mesaj
13 Mart 2013; 9:09:32 

MODEL açık olarak ne ?

GL/GLS ?

ABS / KLİMA ?
LPG var/ yok ?

KAZA durumu ne şekilde ? ön yan arka tavan ,
değişenler ne (Komple boya önemli değil)

subaplardan ses geliyormu ?
Klima var ise aktif mi ?
Lastik durumu,
ön camlar otomatik çalışıyormu,
Merkezi klit çalışıyormu,

Bunlar ayırıcı kriterlerdir.

2258 Mesaj
13 Mart 2013; 19:01:03 

abs yok klima var.kazayı önde ve yanlardan yapmış.merkezi kilit sadece ön 2 kapıda mevcut arkalarda motor ya yok yada çalışmıyor.arka cam kolları sökülmüş.arka 2 kapının dış kollarında kırık var.ön cam otomatiği çalışıyor.1.3 motor karbüratörlü.araca sanayide kaportacıya baktırdım bugün kaporta yaramaz dedi.çok fazla yerde oynama olmuş ve işçilik kötü yapılmış.o nedenle vazgeçtim.

1165 Mesaj
14 Mart 2013; 8:48:18 

İYi yapmışsın.

YAramazdı zaten.

1297 Mesaj
14 Mart 2013; 20:55:19 

merhaba hyundaici arkadaşlar.bugün bacanağıma 99 model 1.5gl aldık.araç hatasız boyasız modeline göre emsalsiz gerçekten.fiyat olarak 11900 e anlaştık fiyat nasıl sizce.yarın satışını alacağız nasipse.bana göre tek eksisi hidrolik direksiyon olmaması.her yerine baktırdım ustalar v.s ama bu modelde böyle araba gerçekten zor. yorumlarınız değerli benim için. bu da linki http://www.sahibinden.c...accent-118118259/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 14 Mart 2013; 20:55:46 >

VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

20 Mesaj
15 Mart 2013; 22:31:03 

arkadaşlar benim 2000 lx yumurtamın ön takımlardan bildiğiniz karyola gibi gıcırtı geliyor, sprey yağlayıcı ile yağlıyorum birgün sonra yine aynı,bu gıcırtı beni arabadan soğuttu valla. gıcırtı tekerleğin arkasına baktğımda görülen pilastiklerden geliyor,eskimişler. dün internette gezerken bir yedek parça sitesinde salıncak burçlarının ucuna takılan lastiklere rastladım sipariş verdim(inşallah doğru parçadır) gelince inşallah taktıracam ve kurtulacam bu gıcırtıdan, yoksa kafayı yicem

20 Mesaj
18 Mart 2013; 23:13:24 

quote:

Orijinalden alıntı: yahoslmn

arkadaşlar benim 2000 lx yumurtamın ön takımlardan bildiğiniz karyola gibi gıcırtı geliyor, sprey yağlayıcı ile yağlıyorum birgün sonra yine aynı,bu gıcırtı beni arabadan soğuttu valla. gıcırtı tekerleğin arkasına baktğımda görülen pilastiklerden geliyor,eskimişler. dün internette gezerken bir yedek parça sitesinde salıncak burçlarının ucuna takılan lastiklere rastladım sipariş verdim(inşallah doğru parçadır) gelince inşallah taktıracam ve kurtulacam bu gıcırtıdan, yoksa kafayı yicem

arkadaşlar bugün itibariyle öntakımlardan gelen gıcırtıdan kurtuldum.sol ön tekerden de tiz bir ses geliyordu, meğersem balatalar bitmiş, onlarda değişti kafam rahatladı

16 Mesaj
23 Mart 2013; 22:30:09 

Ogunmas hocam uzun zamandir gelemedim gec yaziyorum ama arkadaslara yardimci olurum belki sorunu ve cozumunu yazayim.. Motor isindiginda stop etme bazen surekli stop ediyordu, gaz yemiyor arada silkeliyordu bu sorunlarin sebebi Gaz kelebegi sensoruymus. Rolanti dalgalanmasi, ani veya yavas yavas yukselip dusmesi. Bunun sebebide Hava akis sensoruymus.
Gaz kelebegi sensoru 55 tl
hava akis sensoru 400 tl
orjinal fiyatlari.. Yan sanayi kore olanlari var toplamda 120 tl gibi ama duzen tutmayacagi soyleniyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

346 Mesaj
24 Mart 2013; 0:27:23 

HYUNDAI ACCENT 1999 MODEL 1.5 GLS HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ (RESİMLİ ANLATIM)

İhtiyacınız olanlar:
Yıldız Tornavida
Düz Tornavida
Temizlik bezi ya da peçete

Aracınızı güvenlikli bir yere park edin.
Yalnızca fotoğrafta sarı renkle çerçeveye alınmış bölgede işlem yapacağız.

0

Oklar dört adet düz vidanın yerlerini işaret etmektedir.
Filtremiz bu kapağın hemen altında sarı renkte.
Kapağı sökmek için okla işaretlenmiş klipsi gevşetmemiz yeterli.

0

Vidalar söküldükten ve klips gevşetildikten sonra kapağı çekip çıkarıyoruz.
0

0

0

0

346 Mesaj
24 Mart 2013; 0:42:44 

BUJİ SIRALAMA (EŞLEŞTİRME)
Birilerinin işine yarayabileceğini düşündüğüm için alttaki fotoyu hazırladım.

0

Bu benim aracımdaki diziliş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 29 Mart 2013; 22:13:16 >

566 Mesaj
24 Mart 2013; 13:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

BUJİ SIRALAMA (EŞLEŞTİRME)
Birilerinin işine yarayabileceğini düşündüğüm için alttaki fotoyu hazırladım.

0

güzel paylaşım saygılar...

43 Mesaj
25 Mart 2013; 20:08:57 

http://www.youtube.com/watch?v=XjM3__b_QZU

arkadaşlar aracımdaki bahsettiğim sorunun videosunu aldım. benzinden gaza geçinceye kadar böyle yapıyor. ama ilk çalıştırmada değil tabi o zaman motor soğuk olduu için rolanti yüksek bu ikinci üçüncü çalıştırmada böyle oluyor.
nedir bu sorun ya kafayı yiyecem?

566 Mesaj
27 Mart 2013; 22:27:03 

arkadaşlar benim araba gene arıza yaptı :) arabanın ana sigortası atmış durdugu yerde nasıl arıza yapıyor anlamıyorum neyse elektriköçi sigorta biraz acemi sigortayıda yerinden çıkaramadı pense ile çekti gene çıkmadı oda tel ile birbirine bağladı sigortayı bişey olmaz böyle kullan dedi bilgisi tecrübesi fikri olan lütfen paylaşırsa sevinirim bu arada sigortayıı usta çıkaramadı ama ben alsam degiştireblirmiyim püf noktası varmı acaba araba 98 1,5 gls saygılar...

1165 Mesaj
29 Mart 2013; 8:00:33 

Motor kaput altındaki Sigorta kutusunda ki ana sigortan atmış olabilir.

O atık sigortayı şiddetle çıkarttırıp ORG sigorta taktırmanı öneririm.

O tamirci bozuntusunun! atık sigortaya sardığı bakır tel Kaç Amp e kadar çekiyor! belli değil.
Ortalama değerlerle bu iş olmaz. MAX: 15 A çekecek sigortaya 25A lik bakır tel sarılırsa tesisat fazla akım çektiğinden tssisat yanabilir !

566 Mesaj
29 Mart 2013; 12:28:34 

quote:

Motor kaput altındaki Sigorta kutusunda ki ana sigortan atmış olabilir.

O atık sigortayı şiddetle çıkarttırıp ORG sigorta taktırmanı öneririm.

O tamirci bozuntusunun! atık sigortaya sardığı bakır tel Kaç Amp e kadar çekiyor! belli değil.
Ortalama değerlerle bu iş olmaz. MAX: 15 A çekecek sigortaya 25A lik bakır tel sarılırsa tesisat fazla akım çektiğinden tssisat yanabilir !

ogünmas hocam bu gün yanan sigorta nın üzerinde 100A 32v yazıyor bu gün çok yakın olan bir parçacıdan 7 tl karşılıgında aldım ama marka yok bu aldıgım herhal yansanayi(üzerindeki rakamlar aynı ama yan sanayi oldugu belli) şimdi bu işimi görmezmi acaba en azından nisan 24 de muayene var bakıma gidecem ozamana kadar idare eder inşallah konu elektirik olunca çekinyom açıkcası saygılar...

1165 Mesaj
29 Mart 2013; 13:19:47 

Görür.

Çıkan Sigorta 32 Volt 100Amper e kadar kontrol ediyormuş .ANA sigorta

Zaten piyasa malı kullnacaksın. Sorun çıkarmaz.

566 Mesaj
29 Mart 2013; 13:46:32 

quote:

Görür.

Çıkan Sigorta 32 Volt 100Amper e kadar kontrol ediyormuş .ANA sigorta

Zaten piyasa malı kullnacaksın. Sorun çıkarmaz.

çok teşekrüler ogunmas hocam...

566 Mesaj
30 Mart 2013; 22:49:49 

arkadaşlar benim arabanın bu sagtaraftaki kayışların ordan kayış sesi ile beraber bir bilya seside geliyor ses öyle bir geliyorki helede soguk havalarda yolda herkes benim araca bakıyor ısınınca nisbeten azalıyor daha önce yazmıştım ustanın biri klima göbeginden demişti neyse bu gün kafama tak etti gittim kilimacıya arabada ki ses gelmiyor dinliyo adam bunda ses yok abi diyor klimanın bilyası öttümmü hiç sesi kesmez devamlı öterdedi gerçi ses bendede herzaman geliyor ama ustaya gidene kadar kesildi ses sizdede bu gibi bilya sorunu oldumu yada öten bilyanın zaman zaman sesi kesileblirmi ses çok rahatsız edici saygılar...

9 Mesaj
31 Mart 2013; 21:27:47 

selam arkadaşlar ..
yumurtamın şöför kasısı cam kriko teli sizlere ömür..

kopmamış ama bayaa bi deforme olmuş..
kendim alsam değiştirebilirmiyim .. yada buna camcımı bakar acaba...
tamda şöför kapısı aksilik ..

kolun olduğu yer sökebildim amma üsteki parça beceremedim..

2462 Mesaj
31 Mart 2013; 23:19:10 

elekrikçi değiştirir sanırım 75 tl cam krikosu

43 Mesaj
1 Nisan 2013; 0:24:27 

@ogunmas hocam geçen rolantideki dengesiz çalışmanın videosunu çektim. aracım benzindeyken bu halde.. gaza geçince titremeler biraz daha sakinleşiyor. servise gittim akışmetreye baktılar sorun bulamadılar. benzin pompası veya filtreden şüphelendiler. benzin filtresini değiştirdik hatta içinden simsiyah benzin çıktı filtrenin.. pompadan ses geliyordu zaten takır takır.. bozuk olduğunu biliyordum zaten ama aklıma gelmemişti.. ondan da yapabilir dediler... neyse filtre değişince biraz sakinledi arabam.. yalnız hala az da olsa sorun devam ediyor.. benzin pompasında olacağını sanmıyorum çünkü benzinde kullandım bi süre çekişte azalma falan hiç bişey yok..pompa görevini zorlansa da yerine getiriyor.. bi çıkmaza döndü bu sorun yahu.
videosu burda
http://www.youtube.com/watch?v=XjM3__b_QZU

1165 Mesaj
1 Nisan 2013; 9:37:51 

Benzin ve lpg de aynı sorun olması düşüncürücü.

Eski Bedfordlar gibi çaklışıyor
1. Kanistere hava bastır ( Değiştirme maliyetlidir.) Giriş borusundan hava bastırıp çıkış borusundan havanın çıkmasını sağla.

2. Hava filtresini atlama, Bujiler Tek tırnak olmalı, çift tırnak kullanma. 20000 de bir değişim olmalı