Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalacar

quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Accent Stop Lambası değişimi ile ilgili resimli anlatım linki:

http://forum.donanimhaber.com/m_70564502/tm.htm

güzel paylaşım teşekrüler.

not :tampona bir işlem yaptınmı?...

Tampona da ileride bi çeki düzen vereceğim. Tamponu tamamen çıkarıp onu da fotoğraflayıp paylaşmayı düşünüyorum inşallah.

• quote:

quote:

quote:

Tampona da ileride bi çeki düzen vereceğim. Tamponu tamamen çıkarıp onu da fotoğraflayıp paylaşmayı düşünüyorum inşallah.

hocam bu arada sizin arabanın motoru ve yakıt tüketimi nedir acaba?...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Motor 1.5 12 Valf.

Yakıt Tüketimi:

Sivas için LPG: 2.81 TL (20.01.2013)
    İlk denememde (Uzun Yolda);
    - Yakıtı fulledim 310 km yol yaptım. Tekrar fullediğimde 22 Lt gaz aldı. Yani;
    1 Litre gaz ile 14 km yol gittim.
    Yani km ye 20 kuruş yaktı.

İkinci denememde (Uzun Yolda);
    -35 Lt gaz aldım. 425 km yol yaptım.
    1 Litre gaz ile 12,15 km yol gittim.
    Yani km ye 23 kuruş yaktı.

Üçüncü denememde (Uzun Yolda);
    -36 Litre gaz aldım. 462 km yol gittim.
    1 Litre gaz ile 12,83 km yol gittim.
    Yani km ye 22 kuruş yaktı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Motor 1.5 12 Valf.

Yakıt Tüketimi:

Sivas için LPG: 2.81 TL (20.01.2013)
    İlk denememde (Uzun Yolda);
    - Yakıtı fulledim 310 km yol yaptım. Tekrar fullediğimde 22 Lt gaz aldı. Yani;
    1 Litre gaz ile 14 km yol gittim.
    Yani km ye 20 kuruş yaktı.

İkinci denememde (Uzun Yolda);
    -35 Lt gaz aldım. 425 km yol yaptım.
    1 Litre gaz ile 12,15 km yol gittim.
    Yani km ye 23 kuruş yaktı.

Üçüncü denememde (Uzun Yolda);
    -36 Litre gaz aldım. 462 km yol gittim.
    1 Litre gaz ile 12,83 km yol gittim.
    Yani km ye 22 kuruş yaktı.

ben full şehir içi 312 kr yaktı benzin hariç ):

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2

Masraf açmaması, yakıtının azlılığı, fiyatının uygunluğu, sürüşüde hoşuma gidiyor vs.. :)

1:masraf açmaması--demişsiniz bence masraf alçmaya yatkın bir araba çok kaliteli oldugunu düşünmüyorum.

2: fiyatının uygunlugu--demişsiniz bence kalite ye baktıgınız zaman bence pahalı bile olablir zira accentten daha kaliteli arabalar daha ucuz fiyatlara var.

3:sürüşü hoşuma gidiyor--demişsniz rampada gidişi benimde hoşuma gidiyor lakin fren ve kasanın hafifligi virajlarda sorun yaratıyor.

4:yakıtı uygun demişsiniz--katılmıyorum bence az yakmıyor zira bendeki ve çevremde dogru hesaplayanlar a gör 300/350 arası yakyor gazda (gaz 2,46 şehir ankara şehir içi tüketimi)saygılar...

Valla ben kullanırken pek masraf açmadı arabalarım, yolda da bırakmadı beni.

Accentten daha kaliteli ve ucuz arabalara örnek verir misiniz ? Modellere bakıyorum bakıyorum ama yine accente dönüyorum ben. Frenler evet zayıf ama pek sıkıntı yaşamadım ama dediğiniz gibi kasanın hafifliğide biraz sıkıntı.

Ben az yaktığını düşünüyorum. 18-20 kuruş civarı yakıyordu bendeki araba. ( lpg biraz daha ucuzdu )

• arkadaşım yumurta kasa iyi bişi alıtyım dersen 13 bin tl o fiyata ilk aklıma gelen araç mazda 323 familla oldu bence accentin en büyük artısı parçası ucuz piyasası hızlı bence hak ettiginden ortalama 3/5 bin fazlaya satılıyor saygılar...
  • benim araç da 2000 model 1.5 gls 12 valf
    90 lira lpgye 396 km gitti gazın fiyatı 2.62
    100km de 8 litre flpg yakıyor. aracımda Bedini marka sistem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademdlby

benim araç da 2000 model 1.5 gls 12 valf
    90 lira lpgye 396 km gitti gazın fiyatı 2.62
    100km de 8 litre flpg yakıyor. aracımda Bedini marka sistem var.

yakıt miktarın bence süper şehir içi ise tabii...

• arkadaşlar bu arada aklıma bir şey takıldı bu adamlar gaz ayarını pc ile yapyolar biz o programı ve kabloyu bulsak kendimiz yapamazmıyız acaba?...
  • Kablo bulunur.
    Bildikten sonra yapilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz araştırdım konuyu sadece kablo ve pc programla olacak iş degil galiba birinin en az bir kere göstermesi lazım bir dahaki gaz ayarını kamerayımı çeksem acaba...
  • Aracina gore ayar yapmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar arabamın aküsü tamamen boşaldı şarj dinamosu arızasından dolayı dinamoyu yaptırdım şimdi ben aküyü arabadamı şarj edeyim yoksa elektrikçidemi şarj ettirmeliyim hangisi daha saglıklı olur acaba saygılar...
  • quote:

arkadaşlar arabamın aküsü tamamen boşaldı şarj dinamosu arızasından dolayı dinamoyu yaptırdım şimdi ben aküyü arabadamı şarj edeyim yoksa elektrikçidemi şarj ettirmeliyim hangisi daha saglıklı olur acaba saygılar...

Aynı şey 2 ay önce benim de başıma gelmişti. Aküyü çıkarıp uzun şarj ettirdim. Daha sonra şarj dinamsonu tamir ettirdim. Aküyü takıp yoluma devam ettim. Kış şartlarında hava soğukken bile sabahları çalışmam demedi. Ancak aküyü çıkarınca bazı aksesuarlar resetleniyo olabilir. Mesela bazı araçlarda radyo kodu istiyor. 1999 model Yumurta kasa accentte bir sorunla karşılaşmadım.

• quote:

quote:

arkadaşlar arabamın aküsü tamamen boşaldı şarj dinamosu arızasından dolayı dinamoyu yaptırdım şimdi ben aküyü arabadamı şarj edeyim yoksa elektrikçidemi şarj ettirmeliyim hangisi daha saglıklı olur acaba saygılar...

Aynı şey 2 ay önce benim de başıma gelmişti. Aküyü çıkarıp uzun şarj ettirdim. Daha sonra şarj dinamsonu tamir ettirdim. Aküyü takıp yoluma devam ettim. Kış şartlarında hava soğukken bile sabahları çalışmam demedi. Ancak aküyü çıkarınca bazı aksesuarlar resetleniyo olabilir. Mesela bazı araçlarda radyo kodu istiyor. 1999 model Yumurta kasa accentte bir sorunla karşılaşmadım.

arkadaşım pekii aküyü çıkarttıgınızda gaz ayarınız bgozuldumu acaba hani ecu kendini resetliyıor diyorlar bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

• quote:

quote:

quote:

arkadaşım pekii aküyü çıkarttıgınızda gaz ayarınız bgozuldumu acaba hani ecu kendini resetliyıor diyorlar bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

Ayar bozukluğu fark etmedim. Eskisi gibi devam. Ancak ECU resetlenmiş de olabilir. Resetlenip resetlenmediğini bilmiyorum.

• Arkadaşlar Merhaba,

98 yumurta kasa accentim sağa sola döneceğim zaman sağ ön tekerden ses geliyor ama neden olabilir ?
  • çok büyük ihtimalle sorun aks da fazla tutmaz bence...
  • 1-amortisörden
    2-aks ve karsiligindaki aks kafalarindan
    3-amortisör üzerindeki bilyalardan
    4-Z rot
    5-aks körüğü

Not: Direksiyonu tam sağa veya tam sola çevrilmiş vaziyette 15 saniyeden çok tutmamanız gerekiyor. direksiyon pompası gidebilir.
  • arkadaşlar araba konusunda çok bilgili degilim bu gün arkadaşım arabamı istedi işi varmış neyse verdim arkadaşım oto elektrikçisi arabadan anlar yani usta adam bana dediki senin arabada motoru sesli çalıolşyo subab sesi vs o tarz bir ses var bunun yanında kayış seside var havalar soguması ile başladı bu iki sorun yalnnız ben motordan gelen sesi anlayamamıştım arkadaş yagı kontrol etmiş çubugun en alt çizgisinde imiş neyse 1lt yag eklemiş ve bana dedigi sen bu arbaya 20/50 yagmı koydun araba ondan sıkıntılı çalışır dedi 20/50 yag koymam subab sesi gibi şıkırtılı çalıştırırrmı arabayı? ayrıca araba belli oranda km yapınca araba daha bir sessiz çalışıyordu yazında sessizdi kışın gelmesi ile yag da kalınlaşma olup sesli çalışma yaparmı ayrıca bu şekilde arabayı bir iki ay daha kullansam ( ayda ortalama150km yol yaparım) sorun yaparmı kalınyag arabaya büyük zarar verirmi arkadaşlar bilgisi tecrübesi olan paylaşırsa çok sevinirim.

not:arabayı arkadaşımdan aldım yag kartında 10/40 yazyo yalnnız arkadaşım yanılmıyorsam 20/50 yag eklemiş ben yag degişimi yapmadım daha.Birde aklıma takılan bir olay var 20/50 yagı eksilten araba 10/40 ı daha fazla eksiltmezmi teşekrüler saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalacar -- 27 Ocak 2013; 0:05:09 >

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.