Şimdi Ara

Jeff Bezos dünyanın en zengin insanı oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon'un kurucusu ve CEO'su olan Jeff Bezos ilk kez yaklaşık 20 yıl önce girdiği milyarderler listesinde ilk sıraya yerleşti. Amazon'un hisse değerlerindeki yaklaşık 15 dolarlık artış Bezos'un servetinin 90 milyar doların üstüne çıkmasını sağladı. Bu artışla birlikte Bezos, uzun bir süredir dünyanın en zengin insanı unvanını taşıyan, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i geride bıraktı ve dünyanın en zengin insanı oldu.

Jeff Bezos dünyanın en zengin insanı oldu 

Dun piyasaların kapandığı anda Bill Gates 90 milyar dolarlık servete sahipti ve 89 milyar dolarlık serveti bulunan Jeff Bezos'un halen önündeydi. Bugün Amazon'un hisse değerlerindeki artış ve Microsoft'un hisselerinin değer kaybetmesi ikili arasındaki farkı eritti ve Jeff Bezos, 90.7 milyar dolarlık servetle, Bill Gates'i(serveti 90.5 milyar dolar) geride bıraktı. Jeff Bezos böylelikle son 30 yılda dünyanın en zengin insanı unvanını alan 6.kişi olurken Bill Gates de 2013'ten beri taşıdığı unvanını kaybetti. 

1994 yılında ilk etapta internet kitapçısı olarak faaliyete başlayan Amazon, kısa süre içinde yayıldı ve dünyadaki perakendecilik anlayışını tamamen değiştirdi. Bunun yanı sıra bulut ve dijital asistan gibi alanlarda da ön plana çıkan şirketin bu yıl gelirlerini geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 22 oranında arttırması bekleniyor.

• Türkiyede 250 TL olan kulaklığı 17 dolara aldım nasıl oluyor da kar ediyorlar anlamıyorum

• evet doğru 69 dolarlık ürünü 600 tl aldım :D bu salaklığımıda burada garantisi var bir şey olursa hallederim diyerek geçiştiriyorum :D

• Amazonla olan anlaşmalarınız sayesinde olmuştur. O istatistiklerin acayip faydası oldu ki adam aniden Dünya'nın en zengin insanı oldu. Eminim Jeff Bezos bu ödülü alırken donanımhabere çok teşekkür etmiştir.

• rothschild, rockefeller ve gösteriş meraklısı arap şeyhleri varken ve karda yürüyüp iz bırakmazken, hiç bir yayında, listede servetleri resmi olarak yer almazken bu tür haberler en azından benim için haber değeri taşımıyor.

• mesut çevik bunu beğendi

• 5 milyar dolar bana yollasa ne kaybeder

• quote:

Orijinalden alıntı: tstctstc

5 milyar dolar bana yollasa ne kaybeder

5 milyar dolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ee ne olacak 90 milyardan 85 milyara düşer paramı o adam için zaten sürekli artıyor bide türkiyeye acılirsa çılgın türkler parasına para katar

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Türkiyede 250 TL olan kulaklığı 17 dolara aldım nasıl oluyor da kar ediyorlar anlamıyorum

Adamlar bir şey kaybetmiyorlar ki bizim fırsatçılar çok kazanıyorlar.
  • 90.5 milyar dolar. O paranın 500 milyonunu kendine ayırsa. 90 milyar dolar ile dünyada çözülebilecek o kadar sorun var ki. Neye el atsa büyük oranda çözülebilir. Vay arkadaş.

• ulan paraya bak yaa,telaffuz ederken bile kavrayamıyorum...

• Sen kim sen milyon milyar sen kimsin...

• Sonuna kadar hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Türkiyede 250 TL olan kulaklığı 17 dolara aldım nasıl oluyor da kar ediyorlar anlamıyorum

Türkiyede vergi ve kar payı çok yüksek düşün Samsung Galaxy S8 amazonda türk parasına göre 2347 TL türkiyede ise 4000 tl.Devletin üretmediği telefondan payına düşen kar samsung'un karından bile daha yüksek
  • Ben bu sıralamalara inanmıyorum. Gizli tutulan çok çok daha büyük servet sahipleri olduğuna eminim. Bezos va Gates gibilerin açıklanma sebebi halka açık şirketlerinin değerinin meçburen açıklanması. 90 milyar nakit para değil yani. Büyük kısmı Amazondaki hisselerinin değeri.
  • Bir kismini bankaya faize koysa. Faizini de fakir fukaraya dagitsa olmaz mi?

• Amazon hisseleri düştü, Bill Gates yine üste çıktı.

• Jeff Bezos Dünyanın en zengin insanı.

PS4 Dünya'nın en zengin konsolu.

Microsoft'dan olsa olsa Altın Dışkı olur. Artık dengeler değişti

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.