Şimdi Ara

ADSL de indirim belli oldu... (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
0
Favori
12.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar tarife şöyleymiş, böyleymiş tartışmalarına ARTIK LTF. SON VERELİM.

T.Telekom Sitesinde yayınlanan ADSL Toptan Tarife'den hareketle yapılan/yaptığımız hesaplamalarda az veya çok hatalar vardır.

Yarın (8 Mart Perşembe) -- veya başka bir kaynağa göre 9 Mart'da, TTNet (yani biz son kullanıcıların muhatap olduğu Kuruluş) perakende tarifeleri de aşağıdaki gibi açıklayacaktır.

Bana göre tartışma burada bitmelidir; ümitler ve gayretler bundan bir sonra yapılacak tarifelendirmenin tüketicinin daha lehine çıkabilmesi için yapılmalıdır.

Türk Telekom'un bugün açıkladığı toptan ADSL tarifelerinin son kullanıcıya yansımasında yüksek kapasite kullananlara avantaj sağlanması bekleniyor.

Türk Telekom’un (TT) yeni toptan ADSL tarifelerinin son kullanıcıya yansımasında, giriş düzeyinde daha yüksek kapasite sağlanırken hız arttıkça ödenen bedelde ciddi düşüş yaşanması bekleniyor. Bu gelişme, TT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany’nin geçen sene açıkladığı strateji doğrultusunda yeni bir adımı oluşturuyor.

Yarın (8 Mart 2007) açıklanacak son kullanıcı tariflerinde, 256 Mbit hızlı kotasız ve 3 GB kotalı bağlantıların fiyatlarında bir değişiklik olması beklenmiyor. Toptan tarifede yer alan 3GB’lik kotanın 4 GB’ye çıkarılması uygulamasının son kullanıcıya aynen yansıtılması bekleniyor.

Teknolatte’nin beklentileri, kota ve hız arttıkça daha avantajlı ücretlerle erişimin mümkün olacağı yönünde. Kotalı kullanımda en büyükavantajın 9 GB kotalı kullanımda ve kotasız kullanımda da 2048 Kbit hızda elde edileceğini tahmin ediyoruz. Yaptığımız hesaba göre, yarın açılacak son kullanıcı fiyatları şu şekilde ortaya çıkacak:

http://www.teknolatte.com/news.aspx?@=742&@@=MDcwMzA3

Yineliyorum 1 Nisan Tarifelerini:

256k 49 YTL
    512k 79 YTL
    1024k 99 YTL
    2048k 139 YTL
    1024k / 4 GB 29 YTL
    1024k / 6 GB 39 YTL
    1024k / 9 GB 49 YTL

İlk kurulum/bağlantı ücreti ---> 29 YTL

Fiyatlara %18 KDV & %15 ÖİV DAHİL'dir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 8 Mart 2007; 23:09:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

256k 49 YTL
    512k 79 YTL
    1024k 99 YTL
    2048k 139 YTL
    1024k / 4 GB 29 YTL
    1024k / 6 GB 39 YTL
    1024k / 9 GB 49 YTL

Fiyatlara %19 KDV & %15 ÖİV DAHİL'dir!

iyide %3'lük indirim nereye gitti?
    tamam 1,5ytl önemli bişey değil ama sonuçta bi yanlışlık var.
  • quote:

Türk Telekom Yeni ADSL Tarifeleri ile Herkesin Yüzünü Güldürecek

Türk Telekom, Türkiye’de ADSL tarifelerinde yaptığı yeni düzenlemelerle toptan ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 55’e varan indirimler yaparak, internet servis sağlayıcılarının (ISS) müşterilerine daha uygun fiyatlarla hizmet vermesine olanak tanıyacak.

İnternet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, Türkiye’de ADSL için gerekli altyapıyı oluşturduğu gibi yeni ihtiyaçlar doğrultusunda da bu altyapıyı sürekli yeniliyor.

2003 yılında ilk ADSL hizmetinin sunulmaya başlandığı günden bu yana ADSL için toplam 300 milyon ABD Doları yatırım yaparak 3 milyondan fazla ADSL müşterisine ulaşan Türk Telekom, 2007 yılı sonunda hanehalkı internet erişimini yüzde 28’e yani 5 milyona çıkarmayı hedefliyor. Bu sayede Türkiye’de internet penetrasyon oranını Avrupa seviyesine taşımayı amaçlayan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’nin her köşesinde hızlı ve kaliteli internet erişimini sağlamayı planlıyor.

Hedefleri doğrultusunda çeşitli düzenlemeleri hayata geçiren Türk Telekom’un yeni indirimleri ise internet servis sağlayıcılarının müşterilerine uygun fiyatlı hizmet vermesini sağlayacak.

1 Nisan 2007 tarihinde devreye girecek toptan tarife düzenlemeleri aşağıdaki değişiklikleri içeriyor:

· Yeni müşteriler için bağlantı ücretinde %51 indirim

· Veri akış erişimi tarifelerinde %55’e varan indirimler

· Kotasız paketlerin toptan tarifesinde %44’e varan indirimler

· Kotalı paketlerin toptan tarifesinde %35’e varan indirimler

· 1024 Kbps 3 GB kotalı paketin kullanım kotasının 4 GB’ye çıkarılması

· Kota aşım ücretlerinde indirimler

Telekom Hizmet Kalitesini ve Hızını Artırıyor

Türk Telekom daha kaliteli ve kesintisiz internet hizmeti vermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 2006 yılı başına oranla arıza giderme süresini üçte birine düşüren Türk Telekom, teknik hizmet kalitesini artırarak, bağlantı sürelerini kısalttı ve çağrı merkezlerinin geliştirilmesiyle hizmet kalitesini artırdı.

Türk Telekom mevcut ADSL altyapısın %74’ünü oluşturan ADSL 2+ teknolojisi ile Avrupa’nın en modern altyapılarından birine sahip. Önümüzdeki dönemde IPTV ve benzeri ileri teknoloji geniş bant servislerini (ses, veri, TV’nin tek ortamda aktarılması) vermeyi hedefleyen Türk Telekom, bu amaçla altyapısını FTTx ve VDSL teknolojilerini kullanarak güçlendiriyor.

arkadaşlar ben bu yazıyı okudum ve halen gülmekten kendimi alamıyom...yalan dolan...senin alt yapınıda bilioz üst yapınıda alayınız o.ç eline su dökemeyecek kadar a.k.g.s.o.ç ......................................

• quote:

Orjinalden alıntı: shadow_Shooter

Arkadaşlar 4 sayfalık açık bir manifestoyu tüm adsl kullanıcıları adına yazmaktayım. Bitirince buradan sizlere sunacağım.

Aklı basında bır tepkı ve bunun ıcın harcanan emek,takdır edıyorum,herhangı bır destegım olabılırse lutfen bana ozel mesajla ulasın,kolay gelsın.

Gelelim su muhtesem telekomun super ultra mega hızlı adsl servısıne.Telekomda bır tane aklıbasında yonetıcı,bır tane analız yetenegı olan yonetıcı olsa dusunurler bu mıllet nıye sınırsız 256 da ısrar edıyor?Dunyanın karını kazanıyoruz hala 256 ıstıyorlar?Bır tanesı dusunse ve aklıyla yapamazsa hesap makınasını alsa da dusunse,bu adam ortalama 25kb/s ile indirse saatte yaklasık 100mb yapar,hadı bu kullanıcı cok azımlı cıksa 7/24 bılgısayarını acık bıraksa bır ayda zaten download yapabılecegı maksımum 60 bılemedın 70 gb dır.O zaman bız soyle ozel bır tarıfe cıkartsak 1mbit 60gb kotalı,o zaman butun sınırsız 256 lar bu tarıfeye gecer.Ama nerde onu dusunecek yaratıcı zekalı yonetıcı?Hernekadar kota mantıgına karsı olsam da ,kotayı kabullenen zıhnıyetı altın kafestekı bulbullere benzetsem de aylık 60 gb kotalı 1 mbıt tarıfe en azından bızım sınırsız 256 kbps den yıyıdır,en azından zararımız olmaz,hem 256 ıle ındırebılecegımız maksımumun hakkı onlarda kalmamamıs olur hem de 1mbıt kullanılabılır.Ama ısrarla tekrarlıyroum,bu tarıfeyı dahı sadece gecıs surecınde kbaul etmek gereklıdır,herzaman paramızın karsılıgnı tam olarak ıstememız sarttır.

256kbps=7/24 download=60-70gb veya 1mbit=1024kbps=60gb kota

Suan ıcın telekomun zararsız karsılayabılecegı bır talep,zararsız derken kastım elde ettıgı %200 kardan zarar etmemesı manasındadır,telekom bır ıhtımal su sınırsızlarda %300 bıle kar edıyor olabılır.

• quote:

Orjinalden alıntı: hasli

quote:

Arkadaşlar 4 sayfalık açık bir manifestoyu tüm adsl kullanıcıları adına yazmaktayım. Bitirince buradan sizlere sunacağım.

Aklı basında bır tepkı ve bunun ıcın harcanan emek,takdır edıyorum,herhangı bır destegım olabılırse lutfen bana ozel mesajla ulasın,kolay gelsın.

Gelelim su muhtesem telekomun super ultra mega hızlı adsl servısıne.Telekomda bır tane aklıbasında yonetıcı,bır tane analız yetenegı olan yonetıcı olsa dusunurler bu mıllet nıye sınırsız 256 da ısrar edıyor?Dunyanın karını kazanıyoruz hala 256 ıstıyorlar?Bır tanesı dusunse ve aklıyla yapamazsa hesap makınasını alsa da dusunse,bu adam ortalama 25kb/s ile indirse saatte yaklasık 100mb yapar,hadı bu kullanıcı cok azımlı cıksa 7/24 bılgısayarını acık bıraksa bır ayda zaten download yapabılecegı maksımum 60 bılemedın 70 gb dır.O zaman bız soyle ozel bır tarıfe cıkartsak 1mbit 60gb kotalı,o zaman butun sınırsız 256 lar bu tarıfeye gecer.Ama nerde onu dusunecek yaratıcı zekalı yonetıcı?Hernekadar kota mantıgına karsı olsam da ,kotayı kabullenen zıhnıyetı altın kafestekı bulbullere benzetsem de aylık 60 gb kotalı 1 mbıt tarıfe en azından bızım sınırsız 256 kbps den yıyıdır,en azından zararımız olmaz,hem 256 ıle ındırebılecegımız maksımumun hakkı onlarda kalmamamıs olur hem de 1mbıt kullanılabılır.Ama ısrarla tekrarlıyroum,bu tarıfeyı dahı sadece gecıs surecınde kbaul etmek gereklıdır,herzaman paramızın karsılıgnı tam olarak ıstememız sarttır.

256kbps=7/24 download=60-70gb veya 1mbit=1024kbps=60gb kota

Suan ıcın telekomun zararsız karsılayabılecegı bır talep,zararsız derken kastım elde ettıgı %200 kardan zarar etmemesı manasındadır,telekom bır ıhtımal su sınırsızlarda %300 bıle kar edıyor olabılır.

e
    evet olabilir
    bence tlekom çıksın desinki
    alın size 49 ytl ye ayda 50 gb limtili 1 mbit.
    ama
    ama diyorum
    kotayı aştınızmı 1 gb başina 1 ytl değil 5 ytl nizi alırım. bende eyvallah derim :D

• quote:

Orjinalden alıntı: MAG

quote:

256k 49 YTL
    512k 79 YTL
    1024k 99 YTL
    2048k 139 YTL
    1024k / 4 GB 29 YTL
    1024k / 6 GB 39 YTL
    1024k / 9 GB 49 YTL

maalesef yanlışlık yok, o indirim iss lere yapılan, son kullanıcı fiyatları yukarıdaki gibi olacakmış...

• quote:

Orjinalden alıntı: niyatovic

quote:

quote:

256k 49 YTL
    512k 79 YTL
    1024k 99 YTL
    2048k 139 YTL
    1024k / 4 GB 29 YTL
    1024k / 6 GB 39 YTL
    1024k / 9 GB 49 YTL

maalesef yanlışlık yok, o indirim iss lere yapılan, son kullanıcı fiyatları yukarıdaki gibi olacakmış...

hayır arkadaşım yüzde 3 bize indirim var 256 k da toptan fiyattada yüzde 6 var.

• demekki yarın son kullanıcı fiyatları belli olacak
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Azizke

http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=3359
    FİYATLAR BELLİ KASMAYIN KENDİNİZİ
    bence iyi alıştık tabii 80-90gb download'a....
    9gb kotalı 1mbit hat en ideali....
    herşeyi çekmeyeceğiz yani....
    bence cem uzanı bekleyip ömrünüzü boşuna çürütmeyin....

burda bi yanlışlık var,

Kotalı Erişim
    1024 kbps hızda 9 GB - 37YTL
    1024 kbps hızda 6 GB - 30YTL
    1024 kbps hızda 4 GB - 23YTL

Sınırsız Erişim
    256 kbps hızda - Değişmiyor
    512 kbps hızda - Değişmiyor
    1024 kbps hızda - 99 YTL
    2048 kbps hızda - 139 YTL

demiş ama sitede verilen oranlar dikkate alındığında aşağıdaki gibi oluyor.

2048 = 128,25
    1024 = 94,5
    512 = 76,55
    256 = 47,53

1024 9gb = 44,85
    1024 6gb = 36,75
    1024 3gb = 4gb = 29ytl

Ayrıca diğer Internet servis sağlayıcılara uygulanacak fiyatlar da buna uygun olarak düşürüldü.
    Yazının altına böyle bir not düşülmüş, kafam karıştı şimdi

• quote:

Teşekkürler... Bekliyoruz
  • ya ben anlayadım bu olayı ya şimdi ben 3gb sınırlı kullanıyodum 4gb olduğunu anladımda ne kadar ödücem artık...

bide sınırsıza çevirsem ne kadar ödücem artık anlayamadım acaba bende problemmi var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wboylord

ya ben anlayadım bu olayı ya şimdi ben 3gb sınırlı kullanıyodum 4gb olduğunu anladımda ne kadar ödücem artık...

bide sınırsıza çevirsem ne kadar ödücem artık anlayamadım acaba bende problemmi var...

1024, 4gb kotalı 29 ytl o kesin,
    ama sınırsız 1024 94,5ytl yada 99ytl.
  • öyle görünüyorki 6 gb kota bana uygun. artık ayda bi film indirebilirim.
  • quote:

quote:

ya ben anlayadım bu olayı ya şimdi ben 3gb sınırlı kullanıyodum 4gb olduğunu anladımda ne kadar ödücem artık...

yani 256 sınırsız kalktımı piyasadan
  • quote:

quote:

quote:

yani 256 sınırsız kalktımı piyasadan

hayır duruyor,
    sen 1024'ten bahsedince ben sadece onu sordun zannettim

512 = 76,55 yada 79ytl
    256 = 47,53 yada 49ytl

• "İndirimleri görünce gerçekten gözlerim yaşardı. Bunu TT'un bizim için çalıştığının kanıtı olarak algıladım. TT ve çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Özellikle Patronları olarak Paul Doany'e olan hayranlığım ve açıklamalarında ki gerçeklik beni gerçekten duygulandırdı."

Tabii bu dizeleri gerçekten yazmak isterdim ama nerede o övgüyü hakeden tarifeler. Paul Doany'e tek bir lafım olacak "Paul seninle görüşelim TABİİ YERSEN"

• Ya hepsini geçtim bu 2048 ile 256 arasındaki fiyat orantısızlığı nedir? Bu şekilde 2 tane daha indirim olsa 2048 256 dan ucuz olacak

2048/8 = 256 ama 139 / 8 = 17,375 olması gerekirken 47.5 YTL.

Hat başına sabit maliyet ne kadar yüksek te bu adamlar bu kadar fiyat koyuyor. Bu adaletsizlik için dava açılsa kesinlikle kazanılır. Birde bu doany .allaması neyine güvenipte avrupa ülkelerine bakınca bizim fiyatlar uygun diyebiliyor acaba? hiç mi haberi yok fiyatlardan. Kimse çıkıp demiyormu oralarda fiyatlar böyle diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canhantas -- 7 Mart 2007; 23:03:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: canhantas

Ya hepsini geçtim bu 2048 ile 256 arasındaki fiyat orantısızlığı nedir? Bu şekilde 2 tane daha indirim olsa 2048 256 dan ucuz olacak

2048/8 = 256 ama 139 / 8 = 17,375 olması gerekirken 47.5 YTL.

Hat başına sabit maliyet ne kadar yüksek te bu adamlar bu kadar fiyat koyuyor. Bu adaletsizlik için dava açılsa kesinlikle kazanılır. Birde bu doany .allaması neyine güvenipte avrupa ülkelerine bakınca bizim fiyatlar uygun diyebiliyor acaba? hiç mi haberi yok fiyatlardan. Kimse çıkıp demiyormu oralarda fiyatlar böyle diye.

47.5 da değil, tamı tamamına 49 YTL fatura gelecek 256k'lara!... Boşuna %3'lük indirim var diye heveslenilmesin!...

• quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER
    hayır arkadaşım yüzde 3 bize indirim var 256 k da toptan fiyattada yüzde 6 var.

Boşuna israr etmeyin; kendinizi kandırmayın!... 1 Nisan'dan sonra 256k sınırsızlara 49 YTL fatura gelecek!...

Ancak, benim gibi daha önce yapılan bir kampanyaya katılıp 12 veya 24 ay ADSL abonesi kalma taahhüdü vermişsseniz o zaman %3 veya %6 indiriminiz vardır; ancak bu kampanya tüm hızları içeriyordu zaten...
  • Sırf telekom degil, devlette bu %15 OIV ve KDV den indirim yapması gerek.Ama Unakıtan gibi birinden bunu beklemek güç.O ancak yumurtacı oğluna kıyak geçer
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.