Şimdi Ara

Maliye Bakanı: Açgözlülük olunca her yere TEDES ceza sistemi kuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maliye Bakanı: Açgözlülük olunca her yere TEDES ceza sistemi kuruldu

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile ilgili konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Sözlerimin arkasındayım. Gerekli uyarılar ve uyarıcı levhalar konulmadan TEDES uygulamalarının yapılması haksızlıktır. Çok iyi niyetlerle yola çıktık dedik ki, bir kazan kazan. Yani belediyeler bu sistemi kuracak. Ben bir kamu kaynağı harcamadan bir ceza sistemi kuruyorum. Sonra bir gördük ki bunu belediyeler şirketlere devretmiş. Bir de açgözlülük diyeceğim açgözlülük olunca da her yere kurmuşlar onu." dedi

Ayrıca Bkz.Ferrari çalışanlarının Ferrari alması yasak!

Sözlerine devam eden Naci Ağbal EDS sisteminin doğru bir proje olduğunun ve yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Bu projenin belediyeler tarafından değil bölgesel olarak yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi. Bölgesel düzeyde belli kural, kaide ve standartlarla EDS sisteminin özelleştirilebileceğini ve amaçlarının gelir elde etmek değil aslında trafik kurallarına uyulmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Trafik Cezaları Tebliği 1 Yılı Geçmişse Yok Hükmündedir

Ağbal, 2011 yılında Çalışma Müsteşarına gelen bir cezadan bahsederek "Dedi ki ya geçen gün bana trafik para cezası geldi, olay 4 yıl önceydi; 4 yıl sonra bana tebliğ ediliyor. Bende torba yasa bir kural koyalım dedim. Bundan sonra dedik bir trafik ceza tutanağı tutulduktan sonra 1 yıl geçtikten sonra artık onu tebliğ edemezsin zaman aşımı olur. Dolayısıyla, şu anda bir yıldan sonra trafik cezası tebliğ edilmişse o aslında yok hükmündedir ona itiraz etmek lazım” dedi.

TEDES Nedir?

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik akışını denetlemek ve kurallara uymayan sürücülere ceza verilmesi adına kurulan görüntülü izleme sistemidir. Kurallara uymayan sürücülere TEDES tarafından otomatik olarak ceza gönderilmektedir.

İçişleri Bakanlığı; TEDES'in uygulanmasında yaşanan bazı sorunlar ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda TEDES'i yürürlükten kaldırdı. Yeni düzenlemeler ve belirlenecek standartlar çerçevesinde TEDES yeniden yürürlüğe girecek.

• Ceza geliri hedefi olurmu bir ülkenin yav?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 24 Temmuz 2017; 15:14:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçlardan alınan faiş vergi üstüne verginin vergileri açgözlülüğün daniskasıdır. Ancak trafik konusundaki cezalar daha da arttırılmalı bence (tabi iş yazıda olduğu gibi şirkete çevrilmeden).

Neden derseniz yurdum insanı trafikte kontrolden çıkıyor. Alkollü, uykusuz, dikatsiz (trafik ışıkları veya levhalar) ve aşırı hız yapan insanlar sebebiyle o kadar çok ölen varki...

Bu tarz insanlara fırsat verilmemesi için cezalar arttırılmalı. Yaya geçidinde yayalara yol vermeyen sürücülere karşıda bir düzenleme yapılması lazım bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 24 Temmuz 2017; 14:57:3 >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Tamamda 90 la giderken 300 mt sonra 50 tedes yazısı çıkması nasıl mantık bari 70 yap

• Lütfen kaçak elektrik kullananlara, vergiden kaçanlara, devletin Eti'nden sütünden yararlanıp ihanet edenlere, kötüye kullananlara da ceza uygulayabilecek cesaretiniz olsun tedes medes kolay...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 24 Temmuz 2017; 14:56:38 >
  • merkez bankamızdaki 450ton altın neden ingilterede millette oraya bir kamera koysun ceza kessin.

• Trafik kontrolü bahane ceza gelirleri şahane amaç vatandaşı yolmaktan başka birşey değil. Duble yol yap 110km hız sınırı koy her viraj sonrasında il-ilçe merkezi diyip hız sınırını 50 yap arkasına tedesi yerleştir sonra vatandaşın iyiliğini düşünüyoruz diye açıklama yap, şimdi otobanlarda viraj sonrası 120 km hızı denetleyen hız koridorları yap hep bir vatandaş iyiliği hep bir hizmet...

• Adamsanız ötv yi 10 yıllık araç sahiplerine kaldırın. Hani ötv yi getirirken zırt pırt araç değiştirip harcama yapıp ülke gelirini başka ülkelere kaptırmasınlar diyordunuzya. işte bak sana 10 yıllık araç sahibi birisinin zırt pırt aracını değiştirmeden yeni ve sıfır araç alma hakkını ötv siz olarak kullanması gerektiğinin ispatı. Hadi bakan efendi bakalım bu öneri işinize gelecekmi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha çok tedes istiyoruz, her mahalleye her köye her yola bol bol suyundanda koy koy

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Lütfen kaçak elektrik kullananlara, vergiden kaçanlara, devletin Eti'nden sütünden yararlanıp ihanet edenlere, kötüye kullananlara da ceza uygulayabilecek cesaretiniz olsun tedes medes kolay...

Aynen öyle, gemimiz de zaten delik var ama bu bahsedilen delik iğne ucu kadar bir delik. Ama onun yanında tam geminin belinde çatlak var komple gemi ikiye ayrılacak sen onla uğraşmıyorsun da gidip iğne ucu kadar deliğe yama yapıyorsun. Tamam bunlar harkülade 20 30 40 kat cezalar artsın gider hemen desteklerim.

Adam gelecek doğuda kaçak elektrik kullanıp ufo türevi 3000 wattlık ısıtıcıları takı takıp sömürecek cezası yok. Eskiden hapis cezası vardı artık yok. kayıp kaçak bedeli vs. belirtiliyordu artık belirtilmiyor. Digital saat diyorlar içinde türlü türlü şeyler var eski nesil analog saate göre daha fazla ölçüyor.

Yani bintane büyük sorunumuz var bunların yaptıkları şey ufak tefek şeylere yapılan şeyler olmaz. Önce senelerdir var olan bu sorunu engelle, sonra koltuklu adamları kayırmayı engelle. trafik terörünü engelle adam millet vekili oğlu gta 5 de ki gibi god mode açık geziyor altında jip ez öldür yayaları 1 gün içerde yatmaz çıkar elini sallaya sallaya gezer bu nasıl iş ? olmaz. Hele birde koltukluysa tamam işte heryerde adam kayrılır. Yasa bilmemne adalet hiçbir şey geçerli değil bu varlıklara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 24 Temmuz 2017; 16:14:33 >

• Doğuda herkes kaçak elektrik kullanıyor, onların elektrik parasınıda bizlere ödetiyorlar. Yıl olmuş 2017 hala buna bir önlem almıyorlar, tabii batıdakilere ödetmek kolay.

• quote:

Orijinalden alıntı: mirocus

Trafik kontrolü bahane ceza gelirleri şahane amaç vatandaşı yolmaktan başka birşey değil. Duble yol yap 110km hız sınırı koy her viraj sonrasında il-ilçe merkezi diyip hız sınırını 50 yap arkasına tedesi yerleştir sonra vatandaşın iyiliğini düşünüyoruz diye açıklama yap, şimdi otobanlarda viraj sonrası 120 km hızı denetleyen hız koridorları yap hep bir vatandaş iyiliği hep bir hizmet...

Bence Tedes kurana kadar tüm araçlara zorunluluk getirseler en güzeli olur.

Sonuçta Tedes kursan da o adam isterse gene basacak gaza, gene ezecek birini.

Onun yerine tüm yeni satılan araçlara hız sınırlama sistemini zorunlu koy. 50km yazan yerde araba 50 nin üstüne çıkamasın.

Yani en azından İETT otobüsleri, ticari araçlar, taksiler, minübüsler ile falan başla. Sonrası zamanla gelir bireysel araçlar için. Dün İETT otobüsü ile yolculuk ederken hızla bir tümsekten geçtik. Aracın camları tuzla buz oldu. Bomba patlamış gibi camlar tuz buz oldu. Milletin kalbine inecekti. Neyseki kimse yaralanmadı. Kökten çözüm işte. Millet "acaba hız sınırını geçtim mi?" diye kasmasın, vatandaşlar da yolda güvenle yürüsünler kazalar olmasın.

Aslında haberin özü şu; adam diyor ki!

Ya biz gerçekten iyi bir niyet ile yola çıktık bu sistemi getirirken. Ama belediyeler firmalara vermiş işi, firmalar da resmen tuzak kurmuş olmaz böyle diyor. Tedes sistemi var ama ne tedes vardır diye bir uyarı tabelası var ne de bir hız sınırı tabelası var. :D

• kaçak elektirik cezasını ben niye ödüyorum ben aptalmıyım ? kaçak kullanmadan kaçak cezası yiyen ülke türkiye denir

• Yiyin yiyin daha çok yiyin.
    Ben köşede sessizce oturup plakayı çantaya atar gezerim.
    Ne HGS veriyorum, ne ceza ödüyorum fıstık gibi.
    Sizinle mi uğraşıcam lan?
    Yemin ediyorum 1 yıldır çeviren yok, soran yok. Dert yok tasa yok.
    He olursa ne olur? gider cezamı öderim ama her şekilde daha karlıyım.

• Yine kandırılmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Yiyin yiyin daha çok yiyin.
    Ben köşede sessizce oturup plakayı çantaya atar gezerim.
    Ne HGS veriyorum, ne ceza ödüyorum fıstık gibi.
    Sizinle mi uğraşıcam lan?
    Yemin ediyorum 1 yıldır çeviren yok, soran yok. Dert yok tasa yok.
    He olursa ne olur? gider cezamı öderim ama her şekilde daha karlıyım.

En güzelini yapiyorsunuz yeminle

• Artık araç kullanırken psikolojim bozuluyor. Hızım kaç diye kadrana bakmaktan kaza yapacağım bir gün. Bu kadar da insanlara zulüm olmaz.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Güzel ülkemizde kuyumculuk yapıp yıllık kazanç ortalaması 1540 TL olan insanlar var. Bu insanlara üzülüyorum, o kadar mal riskine girip ortalama 1540 TL yani aylık 125 TL para kazanabiliyorlar. Ne acı

• aaguler kullanıcısına yanıt
    Bence onlar kazandıkları 125 liranın 40 lirasını da zekat olarak veriyorlardır, ahlakı da güzeldir ülkemizin.

• Allah belanızı versin haram zıkkım olsun devlete madem öyle o. Çocukları

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.