Şimdi Ara

Turkcell, Aselsan'ın geliştirdiği yerli 4.5G anteni test ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell, Aselsan'ın geliştirdiği yerli 4.5G anteni test ediyor

Ülkemizin önde gelen firmalarından Turkcell, yerli üretimin desteklenmesi yolunda yeni bir adım daha attı. Turkcell, ASELSAN tarafından geliştirilen yerli 4.5G anteni mevcut şebekesinde test etmeye başladı. Turkcell'in girişimleri ile birlikte ASELSAN tarafından üretilen yerli antenler İstanbul ve Ankara'daki canlı şebekeler üzerinde test ediliyor.

5G Teknolojileri Üzerinde Çalışılacak

Yaklaşık bir yıl süren hazırlık aşamasının ardından üretimine başlanan yerli anten projesiyle mobil haberleşme altyapısının millileştirilmesi hedefleniyor. Yerli antenler sayesinde dışa bağımlılık azaltılacak ve önemli miktarda maddi kaynağın da yurt içinde kalması sağlanacak. ASELSAN’ın geliştirdiği yerli anten, yerli baz istasyonunun da en önemli parçalarından biri olacak. Yerli antenin test süreci bittiğinde 4.5G şebekelerinde aktif olarak kullanılacak ve 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için yeni projeler üzerinde çalışılacak.

Ayrıca Bkz.Havan saldırılarına yerli çözüm: SERHAT Havan Tespit Radarı

İletişim çağında olduğumuz şu dönemlerde yerli iletişim altyapımızı kurmamız stratejik önem taşıyor. Turkcell'in bu konuda bir çok girişimi oluyor. Yerli mesajlaşma uygulaması BiP, yerli baz istasyonu ULAK ve Türk mühendisler tarafından geliştirilen otomatik döner anten teknolojileri bu girişimlerden bazıları. Turkcell, bu tip projelerin geliştirilmesi ve ürünlerin test sürecinde en aktif rolü oynuyor.

• Yerli antenimizin ve baz istasyonumuzun olması gurur verici fakat turkcell denildiğinde ister istemez kötü şeyler aklıma gelmeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 24 Temmuz 2017; 12:50:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sivil alanda teknoloji geliştirecek şirketler/kurumlar olsaydı keşke bunu bile askeri bir kurum geliştiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 24 Temmuz 2017; 12:59:18 >
  • Yerli malına destek böyle olur. Güzel bir iş İnsallah adım adım tamamen yerli olanaklarla ayakta dik durabilen bir Ülke olacağız.

• Dışa bağımlı olmaktan yavaş yavaş kurtuluyoruz işte buna da mok atmayın

• Güzel gelişmeler. Yerli üretimi taktir ediyorum.

• darısı 5G ye

• Ülkemiz adına gurur verici gelişmeler

• İyi bir gelişme, umarım zamanı gelince 5G antenlerini de üretirler.

• Yukardaki arkadaşın da dediği gibi sivil kurumların yapması gereken şeyi askeri kurum yapıyor ne kadar acayip.
    Şirketlerimiz argesiydi yatırımıydı falan yeni atılımlara masraf yapmak yapmak istemiyorlar.Böyle gelişmemiz çok zor.Şuan herşey devlet iştirakli şirketlerin eline bakıyor(TAI,TEI,Aselsan vs.)

• içimizdeki fransızlar bu haberi beğenmedi... muhalefeti samanda iğne aramaya davet ediyorum. eminim bulacaksınız ??????

• Tamam güzel de artık şu internete bir el atın. 3gb 5gb kimi komik kotalara bir ton para ödüyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte böyle haberler görmek istiyoruz

• Phantom II kullanıcısına yanıt
    Aselsanın yapma nedeni kar amacından çok ülkenin milli haberleşme alt yapısına katkı sağlamak için. özel sektör yapsın tabiki. ama
    özel sektör yapmıyorsa elimiz kolumuz bağlı mı bekleyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ipardon

Dışa bağımlı olmaktan yavaş yavaş kurtuluyoruz işte buna da mok atmayın

sen adamlara

"mesleğinizi icra etmeyin" diyorsun resmen. hak mı bu şimdi. meslekleri bunların meslekleri
  • Malın yerli olanına ( Gerçekten yerli olanına ) her zaman desteğimiz tamdır. Hayırlı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayret bu konuya bizim muhalif cocuklar gelmemiş .

Ama antenin çelikleri yurtdışından gelmiştir falan deseydiniz 😂😂

• Malumların gelip sulandırması (her zaman ki gibi) hiç şaşırtmadı.
    Yerli üretim vs derken umarım şebeke problemi çözülecektir.
    Bununla birlikte kotalar + fiyatlarda da iyileştirme yapmaları gerekiyor.
    Hayırlı olsun hepimize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkD

Malumların gelip sulandırması (her zaman ki gibi) hiç şaşırtmadı.
    Yerli üretim vs derken umarım şebeke problemi çözülecektir.
    Bununla birlikte kotalar + fiyatlarda da iyileştirme yapmaları gerekiyor.
    Hayırlı olsun hepimize.

Hocam hep böyle tepkiler aldığımız için bu şekilde yazmıştım 😂Yorum gelmeyince insan şaşırıyor yani.

Uzaya yerli uydu fırlatıldı o zaman ne diyorlardı ne diye Türkiyeden fırlatılmadı

• Aselsan Tarafından üretiliyor olması güzel, özel bir firma üretiyor olsa idi başarılı olduğunda rakipleri tarafından yutulabilirdi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.