Şimdi Ara

Ferrari çalışanlarının Ferrari alması yasak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
7.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ferrari çalışanlarının Ferrari alması yasak!

Ferrari'nin sınırlı sayıda üretilen araçlarını satın alacak müşteriler konusunda seçici davrandığı bilinse de, şirketin çalışanlarına kolaylık sağladığını düşünüyor olabilirsiniz. Sonuçta bazı üreticiler çalışanlarının hizmetlerini ödüllendirmek için onlara özel indirimler sunabiliyorlar. Ancak görünen o ki Ferrari'de işler tam ters yönde işliyor.

Ayrıca Bkz.Audi, 850 bin otomobilini geri çağırdı
    Yakın tarihli bir röportajda Ferrari'nin Ticaret ve Pazarlama Müdürü Enrico Galliera, şirket çalışanlarının fabrika hattından yeni bir Ferrari almasının yasaklandığını söyledi. Galliera, "Sınırlı üretim ve müşterilerin arabalarını almak için çok uzun süre beklemeleri nedeniyle arabanın çalışanlara teslim edilmesi hoş değil. Öncelik müşterilerdir" diyor.

Sadece iki çalışan Ferrari alabildi

Ferrari satın almasına izin verilen sadece iki Ferrari çalışanı var. Bu kişiler ise Scuderia Ferrari Formula 1 takımının pilotları Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen olmuş. Marka için yarışırken kendilerine yeni birer Ferrari alabilen dünyaca ünlü pilotlara özel bir indirim yapılmamış ve fiyat etiketinin tamamını ödemişler.

Galliera'nın şirketteki mevcut görevi sınırlı sayıda üretilen Ferrari'leri kimlerin satın alacağına karar vermek. İşinin en zor kısmının ise "hayır demek" olduğunu söylüyor. Deneyimli yönetici "En başında, hak etmeyen insanlardan başvurular alıyorsun, sadece paraları var. Ben bir şeylerin kralıyım, o yüzden arabayı hak ediyorum havasında oluyorlar. Evet diyorum, ama sen bir Ferrari müşterisi değilsin" diye de ekliyor.

• orası tüm zengin siyasetçilerin ve makam sahiplerinin kendini vergiden kaçırdığı,
    havalimanında bomba patladığında yolculardan 100'er lira aldığı fakir cahil ve kendini uyanık zanneden insanların olduğu bir yer değil, orası türkiye değil.
    fark edip etmez işlem başlatırlar.
    her ne kadar müslüman(!) olmasalarda ahlak onlarda en öndedir.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İşte klas be.

• "Ferrari'ye binmesinler, Fiat'a binsinler" -Mercedes S600'e binen bir zat.

• Akrabasına aldırır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parası varsa gider 2.el alır. Bu kadar basit.
  • Porsche alsınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalan.

Ali agaogluna satmayin da goriim.

• yıllar önceki komik ferrari hikayesi aklıma hep bu olay geliyor. 2 gün felan konuşulmuştu haber bültenlerinde

http://arsiv.sabah.com.tr/2004/07/18/dun101.html
  • İşi bıraktım beyler Tesla ya geçiyorum

• Bize almak serbest yinede alamıyoruz

• Lamborghini varken yüzüne bakmayız zaten

• Tok esnaf olmak böyle bir şey işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

yıllar önceki komik ferrari hikayesi aklıma hep bu olay geliyor. 2 gün felan konuşulmuştu haber bültenlerinde

Ben bunu yarı efsane zannediyordum, gerçekmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: senged

Parası varsa gider 2.el alır. Bu kadar basit.

orası tüm zengin siyasetçilerin ve makam sahiplerinin kendini vergiden kaçırdığı,
    havalimanında bomba patladığında yolculardan 100'er lira aldığı fakir cahil ve kendini uyanık zanneden insanların olduğu bir yer değil, orası türkiye değil.
    fark edip etmez işlem başlatırlar.
    her ne kadar müslüman(!) olmasalarda ahlak onlarda en öndedir.
  • Haber olmak için yapılmış. Fabrikada çalışan adam kaç yıl çalışıp Ferrari alabilecekmiş ki?

Neymiş çalışanlarımıza Ferrari satmıyoruz. Xucuz araba olsa anlarım da bu arabaya iyi geliri olmayan kim binebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: yakapaca37

quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

yıllar önceki komik ferrari hikayesi aklıma hep bu olay geliyor. 2 gün felan konuşulmuştu haber bültenlerinde

Ben bunu yarı efsane zannediyordum, gerçekmiş

benim aklımda kalan kesimi biraz daha komikti aslında. adamlar tüp takamayınca ferrari'yi arayıp "buna nasıl tüp takıcaz" diyorlar. gelen cevap "siz takamazsınız çok teknik durum bu araç için, bize getirin" oluyor. sonradan da satış sözleşmesinde var olan hakkını kullanıp araç bedelini sahibine gönderiyorlar

• Ondan mı Dubai'de ki Nusr-et'in önü ferrari doluymuş ? Şeçicilermiş ? Pehhhhh

• Çalışanlarının iyiliğini düşünmeyen, müşterilerin ceplerini sülük gibi emmeyi amaçlayan lanet olası Ferrari... Hoş son modellere bakınca eski güzelliği de kalmadı ama olsun.

• Eyyyy ferrari sen kimsin ya

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.