Şimdi Ara

Remix OS’un geliştirilmesi durduruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2014 yılında bilgisayar sektöründe yeni bir çağ açmak için yola çıkan ve geçtiğimiz yılın Ocak ayında 2.0 sürümüyle ilk meyvesini veren Remix OS projesinde yolun sonuna gelindi. Jide ekibi ana sayfasında yayınladığı mesajla Remix OS’u geliştirmeyi bıraktıklarını duyurdu.

Android-x86 projesini temel alan x86 tabanlı bir Android sürümü olan Remix OS, en son 7 ay önce güncellenerek Android Marshmallow tabanlı 3.0.207 sürümüne geçmişti. Proje bir süredir sessizliğini korumaktaydı. Anlaşılan o ki sessizliğin sebebi ekibin odak noktasını değiştirmesiymiş. Yayınlanan mesajda aktarılanlara göre Jide ekibi artık kurumsal alanda faaliyet gösterecek.

Alternatifi var

Bilgisayarında Android deneyimi yaşamak isteyen veyahut da sanal makine üzerinden bazı uygulamalarını Windows üzerinde de kullanmak isteyen okurlarımıza tavsiyemiz Android-x86 projesi olacak. Hali hazırda Android 7.1 sürümünü RC 1 aşamasında sunan çalışma daha önce geliştiricinin Remix OS ekibine katılmasıyla biraz sekteye uğramıştı. Görünen o ki proje eski günlerine geri dönmüş.
    Remix OS’un geliştirilmesi durduruldu
    Son olarak Remix IO ve IO+ için Kickstarter üzerinden yapılan bağışların iadesine gelecek ayın 15’i itibariyle  başlanacağını da ekleyerek haberimizi noktalayalım.

• Çok iyiydi kötü olmuş...

• Alternatifi?

• Yazıklar olsun...

• Özellikle Android tabletler için RemixOS çok kullanışlıydı. Yazık oldu.

• Uzuldum :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen istedikleri ilgiyi görmedi.
  • pörtlemiş bir proje daha ! yazılım ne kadar doğru yazılsa da ! sistem hataları kaçınılmaz olur ! bu sistemin hatalı olduğundan değil ! yazılımların sistemlere göre yazılmadığından ötürü oluşudur. neden hep bir sistem açığı oluyor !? bunu 10 bin yazılımcı çalıştıran firmalar bile yapıyor !??

• Phoenix os var sanırım alternatif

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android-x86'nın Türkçe Dil Desteği Var Mı?

• Baktılar baya ilgi gördü e madem böyle niye bedava bişiler yapalım lan para kazanalım biz de demişler yani.Çok doğal bunlar bu devirde hem de.
  • Remix zaten uzun zaman once guncellemeyi durdurdu. Alternatifi için Phoenix os var. 2 dağıtımda canavar gibidir. Ama eski cok cok eski pclerde pcyi patatese çevirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

Remix zaten uzun zaman once guncellemeyi durdurdu. Alternatifi için Phoenix os var. 2 dağıtımda canavar gibidir. Ama eski cok cok eski pclerde pcyi patatese çevirir.
    Sanırım bu Android tabanlı işletim sistemlerinin hiçbirisi wifi adaptörleri desteklemiyor. PhoenixOS'ta internete bağlanamadım ne yazık ki.
  • Hiçbirisi demek yanlış olur ,aslında bir cogu sorun cikarmiyo calisiyo sorunsuz . Ama kurulan PC masaüstü olunca usb ile baglanan wifi cardlari gormeme gibi bir sorun oluyo. Remix os phoenix os chrome os ( aslında chrome değil nami deger cloudready)) ve prime os u sorunsuz kurdum ve kullandım. Cloudready biraz daha başarılı destek konusunda isterseniz onuda deneyin.

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Cloudready işletim sistemini deneyeceğim. PhoenixOS kurduğumda TP-LINK wifi adaptörüm çalışmamıştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.