Şimdi Ara

Samsung Pay'e Paypal'la ödeme seçeneği eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Pay'e Paypal'la ödeme seçeneği eklendi

Samsung Pay'in PayPal'la senkronize olması kullanıcıların bundan sonraki alışverişlerinde yeni bir ödeme yöntemine sahip olmalarını sağladı. İlk olarak ABD ve daha sonra diğer ülkelerde kullanıma sunulacak yenilik, Samsung'un dokunarak öde (tap-to-pay) platformunu, dijital cüzdan hizmetiyle birleştiriyor.

Kullanıcıların öncelikle PayPal hesaplarını Samsung Pay'e eklemeleri gerekecek. PayPal üzerindeki para ancak bu işlem yaptıktan sonra, satın alma işlemleri için kullanılabilir hale geliyor. Sonuç olarak Paypal bundan sonra uygulama içi, mağaza içi ve çevrimiçi satın alma işlemleri dahil olmak üzere Samsung Pay'in kabul edildiği her yerde bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek.

Ayrıca Bkz.Kadınların AVM gezmesinden sıkılan erkeklere çözüm üretildi
    Samsung, Samsung Pay'ın piyasada en çok kabul gören mobil ödeme platformu olduğunu ve PayPal'ın eklenmesiyle kullanıcılara bir başka ödeme seçeneği sunulacağını söylüyor. 2017 yılının ilk çeyreğine göre PayPal'ın 203 milyondan fazla kayıtlı hesaba sahip olduğunu belirtelim.

Samsung ayrıca bir PayPal hizmeti olan Braintree ile daha fazla satıcının Samsung Pay'i kabul etmesini sağlayacak yeni bir ortaklık duyurusu yaptı. Hatırlayacağınız üzere Apple da kısa süre önce iTunes ve iOS cihazlarına PayPay ödeme seçeneğini eklemişti. Bugünkü Samsung haberi, birbirine rakip iki mobil ödeme platformunu eşit duruma getirse de gerçek kazananın hızlı bir şekilde yaygınlaşan PayPal olduğunu gösteriyor.

• paypal yakında bakkallarda marketlerde benzin istasyonlarında dahi kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muitobom

paypal yakında bakkallarda marketlerde benzin istasyonlarında dahi kullanılabilir.

ama türkiyede kullanılamaz :D
  • her yerde şube açıp resmen iş yaparak vergi ödüyorlarken bizim ülkemizde resmi tüzel kişilik olmaktan kaçınıp vergi mükellefi olmaları yönündeki uyarıları dikkate almadıklarından faaliyetleri engellenmeye devam ediyormuşmuş.

• Samsung pay neden var?cok ciddiyim bircok banka uygulamasi artik telefondaki NFC ile odeme destekliyor.hangi telefonu kullanirsan kullan.samsung pay neden bir ihtiyac olsun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

Samsung pay neden var?cok ciddiyim bircok banka uygulamasi artik telefondaki NFC ile odeme destekliyor.hangi telefonu kullanirsan kullan.samsung pay neden bir ihtiyac olsun?

NFC cok farkli benim bildigim.Samsung pay MST destekli cok genis kullanabilirlik sunuyor.

Soyle bir makale var:MST'nin avantajı manyetik okuyucularla otomatik olarak çalışmasıdır. NFC teknolojisi gibi cihazda da NFC desteği olmasını beklemez. MST LoopPay tarafından geliştirilmiş ve Samsung tarafından satın alınmıştır. Samsung MST teknolojisini kendi cihazlarında yaygın olarak kullanmaktadır.

MST teknolojisi eski tip pos cihazlariylada uyumlu atiyorum A101 e gidin karti cikarmadan telefonu kasiyere vericeksin teli uzerine tutugunda kart yerine gecicek sende sifreyi gireceksin bu manuel sifre mi girilir parmak izi ile mi o kadarini bilmiyorum.Yil sonuna dogru gelecegi konusuluyordu en son BKM ile anlasacaklari cogu banka ile anlastiklari soyleniyordu.

Buda android pay(nfc) samsung pay(mst) arasindaki fark

https://www.google.com.tr/amp/s/teknobolge.com/android/android-pay-ve-samsung-pay-arasinda-ne-fark-var/amp

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Samsung pay neden var?cok ciddiyim bircok banka uygulamasi artik telefondaki NFC ile odeme destekliyor.hangi telefonu kullanirsan kullan.samsung pay neden bir ihtiyac olsun?

NFC cok farkli benim bildigim.Samsung pay MST destekli cok genis kullanabilirlik sunuyor.

Soyle bir makale var:MST'nin avantajı manyetik okuyucularla otomatik olarak çalışmasıdır. NFC teknolojisi gibi cihazda da NFC desteği olmasını beklemez. MST LoopPay tarafından geliştirilmiş ve Samsung tarafından satın alınmıştır. Samsung MST teknolojisini kendi cihazlarında yaygın olarak kullanmaktadır.

MST teknolojisi eski tip pos cihazlariylada uyumlu atiyorum A101 e gidin karti cikarmadan telefonu kasiyere vericeksin teli uzerine tutugunda kart yerine gecicek sende sifreyi gireceksin bu manuel sifre mi girilir parmak izi ile mi o kadarini bilmiyorum.Yil sonuna dogru gelecegi konusuluyordu en son BKM ile anlasacaklari cogu banka ile anlastiklari soyleniyordu.

https://www.google.com.tr/amp/s/teknobolge.com/android/android-pay-ve-samsung-pay-arasinda-ne-fark-var/amp

ufak bir düzeltme yapmam lazım sanırım.kredi kartıyla temassız ödeme alan yeni/eski her POS makinası NFC ile de ödeme alıyor.yani NFC olabilecek en yaygın seçeneği zaten sunuyor.bizzat kullanıyorum.kasiyerler şaşırıyor ama dokunur dokunmaz heryerde çalışyor.çevremde de kullanan arkadaşlarım var.markadan ve POS makinasından bağımsız en yaygın teknoloji NFC yani.

söylediğim ödeme bankanın uygulaması ile çalışıyor.telefonda NFC varsa banka uygulamasından (mesela garanti bonusflas) 1 defaya mahsus temassız ödemeyi aktif etmek yetiyor.sonrasında telefonda NFC açık ise hiçbirşey yapmadan telefonu POS'a dokundurmak ödeme alıyor.android pay bundan farklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 20 Temmuz 2017; 11:23:0 >

• quote:

quote:

quote:

ufak bir düzeltme yapmam lazım sanırım.kredi kartıyla temassız ödeme alan yeni/eski her POS makinası NFC ile de ödeme alıyor.yani NFC olabilecek en yaygın seçeneği zaten sunuyor.bizzat kullanıyorum.kasiyerler şaşırıyor ama dokunur dokunmaz heryerde çalışyor.çevremde de kullanan arkadaşlarım var.markadan ve POS makinasından bağımsız en yaygın teknoloji NFC yani.

söylediğim ödeme bankanın uygulaması ile çalışıyor.telefonda NFC varsa banka uygulamasından (mesela garanti bonusflas) 1 defaya mahsus temassız ödemeyi aktif etmek yetiyor.sonrasında telefonda NFC açık ise hiçbirşey yapmadan telefonu POS'a dokundurmak ödeme alıyor.android pay bundan farklı olabilir.

Bilmiyordum simdi A101'e gittim .Bonus flashtan temassiz odemeyi acip denemek lazim pos cihazinda nfc destegi olmasi lazim tabi..Sokta vs gordum bu ozelligi aslinda deneme yapmak lazim olursa buyuk kolaylik saglar kart cikar geri koy poset vs arada karisiyor tel ile yapabilirsem cok iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bilmiyordum simdi A101'e gittim .Bonus flashtan temassiz odemeyi acip denemek lazim pos cihazinda nfc destegi olmasi lazim tabi..Sokta vs gordum bu ozelligi aslinda deneme yapmak lazim olursa buyuk kolaylik saglar kart cikar geri koy poset vs arada karisiyor tel ile yapabilirsem cok iyi olur.

Cafelerde(Starbucks,lavazza Vs..) ve migros'ta kullandım.hatta sinemada da sanırım kullandım.o yüzden dedim samsung pay lüzumsuz diye.benim bildiğim akbank,iş bankası,garanti ve yapikredi'de var NFC ile ödeme.kart kullanmaktan çok rahat tabi.

guvenlik icin ekran kilidi açık ve en fazla 10 işlemle sınırlamislar.kulkanmaya devam için uygulamaya tekar giriş yapin diyor 10 defa kulkaninca.bence mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde Paypal yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.