Şimdi Ara

Intel Ryzen işlemciler ile Xeon yongalarını kıyasladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel Ryzen işlemciler ile Xeon yongalarını kıyasladı
    Intel’in yeni Xeon işlemci ailesi geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Modellerin tanıtım slaytlarında aynı segmentte olmamasına rağmen Ryzen işlemcilerle kıyaslanması donanım severlerin dikkatinden kaçmadı.

Intel’in yeni nesil Xeon işlemci ailesi hem güç tüketimi hem de performans kanadında kaydadeğer geliştirmeler içeriyor. Firmanın slaytlarında değindiği asıl nokta da bu aslında. Buna karşın sunumda yer alan bir sayfada firma sunuculara ve iş istasyonlarına yönelik hazırladığı 2200$ fiyat etiketine sahip Xeon Gold 6134 işlemcisini AMD’nin 499$'dan satışa sunduğu Ryzen R7 1800X işlemcisiyle kıyaslayınca donanım severleri şaşırttı.
    Öte yandan Intel’in testte söz konusu Ryzen yongasına yer vermesine sebep olarak çekirdek sayısı itibariyle aynı miktarı içermesi düşünülüyor. Yine de karşılaştırmada AMD’nin EPYC işlemcilerinin kullanılması daha doğru olurdu. Özellikle kullanım sahasına dayalı özelleştirmeler hesaba katıldığında bu daha iyi anlaşılacaktır.

%24'lük artış

Son olarak EPYC işlemcilerinden bahsetmişken bu modellerin SMT ile ne kadar performans artışı yakaladığına da değinmek faydalı olur. Yapılan testlerde Xeon 8176 yongası sanal izleklerin kapalı durumuna göre %19.58’lik artış yakalarken AMD’nin EPYC 7601 çözümü ise %24’lük bir performans artışı elde etmiş bu da AMD’nin mühendislerinin sanal izlek konusunda gerçekten iyi çıkarttıklarını gösteriyor aslında.

• ne kadar tebiyesiz şu intel 1800x in hızını 2.2ghz e düşürmüş ayıp ayıp dürüst mücadele et
    amd senin işlemcilerinle karşılaştırma yaparken böyle sahtekarlık yapmıyor
    intel başından sonuna kadar terbiyesiz seviyesiz sahtekar bir firma intelden iyice sogudum haaa
    ryzen den önce hep intel kullandım ama bundan sonra kesinlikle intel işlemci almayacagım
    1800x i kendi hızında test ettiler ve 1800x intelin bu işlemcisini büyük ihtimalle tokatladı intel hemen 1800x in hızını 2.2ghz düşürüp
    o şekilde bu sonuçları verdi sahtekar intel

• AMD =
  • Yani bu demek oluyon ki masaüstü AMD Ryzenler Intel Xenon kıyasında işlemciler. :)

• 2200$ vs 499$ Üstelik sunucu işlemcisi bile değil kıyasladıkları işlemci.. Intel şaka gibi.. o paraya öküz alırız öküz :)

• Amd, İnteli o kadar çok şoka soktu ki intel ne yaptığını bilmiyor ..

2200$'lık işlemci ile 499$'lık işlemciyi karşılaştırmışlar. Komedi resmen bide aynı segmentin ürünleri bile değiller. Amd bu grafikte intele gene tokat atmış ben bunu gördüm.

• Xeon ile ryzen kıyaslamak başlı başına amd 'nin büyüklüğünü kabul etmektir bana göre. Şimdi bu mantıkla i7 işlemcileri ne ile kıyaslayacaklar merak ediyorum.

• İntel ağlıyordu. G4560 diyordu fanlarsa. İntel ise spike ları ile karşılık veriyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Düşünülenin dışında bir hareket yapmadı. Şuanlık herşey yolunda.

-İntel

• Linus'ta izlemiştim bu sabah.
    Intel işi çirkefliğe vurmaya başladı neden acaba?
  • Hani amd bayrağınız nerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhdemir -- 15 Temmuz 2017; 18:52:35 >
  • Karşılaştırıcak işlemci var mı ki amd tarafında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçmalığa gel bir de 2.2ghz e çekmişler 1800X i

Ee normal aslında bu çırpınışlar. Millete yıllarca 4/4 i5 leri 200$ dan, 4/8 i7 leri 300-350$ dan sattılar bir de üstüne OC olayını çok lüksmüş gibi sadece K serisi ile sınırlı tutup ekstra ücrete tabi ettiler sonra..

Sonra ne mi oldu AMD Ryzen ile uyandı ve ağzına burnuna ........... çatır çatır Allah ne verdiyse 5-10-15 7/24

• İntel sıvamış resmen. bilindik masa üstü ile böyle ise Ryzen tabanlı sunucu işlemcilerine karşı 0 şansı var intelin bir de uyanıklar ya saat hızını düşürmüşle turbo boost kapalı utanmayı bari çekirdeklerini de kapatsaymışlar tam olacakmış bu güne kadar hiç bir amd ürünü İntel ile kıyaslanırken özelliklerinin kapatılıp saat hızının düşürüldüğünü görmemiştik demek ki intelin elinde hiç bir koz yok engel olabileceği 12 - 16 ve üzeri çekirdeğe sahip olan ürünlerin % 20 ve üzeri daha performanslı olduğunu düşünürsek incelemelerde ki XEON' un hiç bir halt elde edebildiği ya da kazandırdığı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kazuro

Karşılaştırıcak işlemci var mı ki amd tarafında

İşlemciyi 2.2GHz çekmişler neredeyse yarı yarıya bir hız kısımı ile yapılmış bir karşılaştırma. AMD Intel ile karşılaştırma yaparken hızları kısmıyor. İ7'lerin Hızlarını Ryzen seviyesine çekip kapıştıralım adalet yerini bulsun istersen.
  • Ryzenın başarısını gösterir bu karşılaştırma.Çok pahalı olan bir sunucu işlemcisinin ryzen 1800x gibi bir işlemciyle karışlaştırılması intel için şuanda işlerin iyiye gitmediğinin net kanıtı.

Eğer bu karşılaştırmayı üçüncül şahıslar yapsaydı problem yoktu.Fakat intel olarak yaparsan problem başlar.Ayrıca niye saat hızı düşürerek yapıyorsun ?

• BURADAN TÜM İNTEL FANBOYLARINA SESLENİYORUM

SİZİ İNTEL İLE ALAKASI OLAN HER YERE DAVET EDİYORUM

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Ondanmı EPYC ile karşılaştırmadınız diye sorarlar adama. Yada Ryzen Prolar ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 15 Temmuz 2017; 19:36:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyYourLost

quote:

Orijinalden alıntı: Kazuro

Karşılaştırıcak işlemci var mı ki amd tarafında

İşlemciyi 2.2GHz çekmişler neredeyse yarı yarıya bir hız kısımı ile yapılmış bir karşılaştırma. AMD Intel ile karşılaştırma yaparken hızları kısmıyor. İ7'lerin Hızlarını Ryzen seviyesine çekip kapıştıralım adalet yerini bulsun istersen.

Bana da saçma geldi.

• Baidu gibi büyük bir şirketin Epyc müşterisi olması boşuna değilmiş görüldüğü üzere.

• ihtşyacım yokken para biriktirip ryzen işlemci alacam herhalde, sadece işlemci başka bir şey değil :D :D :D

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.