- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yanaktan yama olurmu?
22 Cevap1107 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2962 Mesaj
5 Mart 2007; 19:02:00 

lastik yanaktan darbe almış ve ufak bir delik oluşmuş lastikçi burda yama olmaz değişmesi lazım dedi
görüşleriniz nedir

teşekkürler.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzye36 -- 5 Mart 2007; 19:05:08 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

4088 Mesaj
5 Mart 2007; 19:31:07 

yanaktan yapılan yamalar maalesef tabandan yapılan yamalar kadar dayanıklı olmuyor..çünkü lastiğin yanak yapısıyla taban yapısı bir hayli farklı..lastiği değiştirseniz daha güvenli olur..

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

2962 Mesaj
5 Mart 2007; 19:43:54 

quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

yanaktan yapılan yamalar maalesef tabandan yapılan yamalar kadar dayanıklı olmuyor..çünkü lastiğin yanak yapısıyla taban yapısı bir hayli farklı..lastiği değiştirseniz daha güvenli olur..

teşekkürederim gitti 205 ytl....
bu 2. oldu lastik bukadar dayanıksızmı anlamıyorum mareada neler yapıyorum banamısın demiyo.
birde şimdi 1i 0 1i 10000 diğer ikisi 20000 oldu bunları nasıl yerleştirmek lazım

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

69 Mesaj
5 Mart 2007; 21:06:23 

malesef yanaktan yapılan yamada lastik balon yapabiliyor. değiştirmek en mantıklı ve güvenilir çözüm olur

Kendini mutlu hissediyorsan, bir yerde yine bir salaklik yaptin ve farkinda degilsin demektir

4088 Mesaj
5 Mart 2007; 21:16:55 

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

teşekkürederim gitti 205 ytl....
bu 2. oldu lastik bukadar dayanıksızmı anlamıyorum mareada neler yapıyorum banamısın demiyo.
birde şimdi 1i 0 1i 10000 diğer ikisi 20000 oldu bunları nasıl yerleştirmek lazım

yanlız lastiği buradan patlatmak normal yol kullanımlarında sık rastlanan bir durum değildir..eğer aynı durum 2 kez başınıza geldiyse sabotaj ihtimalini de göz önüne alın derim ben

lastiklerin hepsinin aynı marka,ölçü ve desende olduğunu farzedersek....
0 lastiği ve 10000 km deki lastiği çekişin olduğu tekerleklere takıp diğerlerini çekişin olmadığı tekerleklerde kullanmak birinci seçenek..bu durumda aracınız eğer önden çekişli ise bir süre sağa sola çekecek ama daha sonra düzelecektir..
diğer bir seçenek 20000 km deki iki lastiği çekiş tekerleklerine aktarıp diğerlerini çekiş olmayan tekerleklere takmaktır..bu durumda bahsettiğim olumsuzluğu yaşamazsınız ama bir süre sonra çekişteki 2 lastiği de değiştirmeniz gerekir..
sürüş güvenliği açısından ben ikinci seçeneği öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 5 Mart 2007; 21:32:46 >

2962 Mesaj
5 Mart 2007; 22:30:52 

teşekkürler. şuanda
öndekilerden biri 10000 biri 20000
arkalar 20000 0 şeklinde lastikçi böyle önerdi...
not: lsatikler aynı

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2007; 22:32:16 

225-45-17 olculerinde 4 adet hiz lastigi satilikdir.. sifir

2962 Mesaj
5 Mart 2007; 23:50:00 

quote:

Orjinalden alıntı: cilikka

225-45-17 olculerinde 4 adet hiz lastigi satilikdir.. sifir

sağol

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

4088 Mesaj
6 Mart 2007; 0:12:57 

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

teşekkürler. şuanda
öndekilerden biri 10000 biri 20000
arkalar 20000 0 şeklinde lastikçi böyle önerdi...
not: lsatikler aynı

lastikçiniz böyle önerdiyse diyecek bir şeyim yok ama bu kombinasyon benim kafama pek yatmadı..muhtemelen çarpaz tolerans düşünülüyor ama dediğim gibi bana mantıksız geldi..son karar yinede sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 6 Mart 2007; 0:15:27 >

2962 Mesaj
6 Mart 2007; 0:37:06 

tümünü sıfırlamayı düşündüğümden ses çıkarmadım ama böylesi banada mantıklı gelmedi....

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

617 Mesaj
6 Mart 2007; 1:42:00 

Geçmiş olsun ozzye36. Nasıl bir darbe sonucu oluştu lastik markan nedir. Sanıırm bunlar punto'nun lastikleri

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9782 Mesaj
6 Mart 2007; 9:10:49 

lastiği hemen değiştirin.geçici çözümler size birşey sağlamaz ,hayatınızı riske sokar.

324 Mesaj
6 Mart 2007; 10:01:51 

BU SORU SORULMAZ BİLE LASTİK YANAKTAN DARBE AKMIŞ DELİNMİŞ YIRTILMIŞ VS VS DEĞİŞTİRMENİN DIŞINDAKİ ALTERNATİF ÇÖZÜMLER AZRAİLLE YAKINLAŞMANI SAĞLAR DÜŞÜNME BİLE......

VAZİFEYİ İHMALE GÖTÜREN MERHAMET, MEMLEKETE İHANETTİR!..

2962 Mesaj
6 Mart 2007; 18:19:05 

quote:

Orjinalden alıntı: baran özden

Geçmiş olsun ozzye36. Nasıl bir darbe sonucu oluştu lastik markan nedir. Sanıırm bunlar punto'nun lastikleri

cmaxin lastikler. nasıl olduğunu bilmiyorum geçen sefer kaldırıma sürtüp balon yapmıştım bu sefer babam bişeyer yapmış girilmez yollardaki kapanın zadelediğini düşündük ama lastikçi değil dedi.
markası goodyear

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

2962 Mesaj
6 Mart 2007; 18:21:12 

lastik değiştirildi peki yerleşimi nasıl olmalı

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

7868 Mesaj
6 Mart 2007; 20:45:20 

michelin mi lastikler?

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

2876 Mesaj
6 Mart 2007; 22:04:38 

aracın arkası daha hafif olacağı için en yeniler arkaya takılmalı ön taraf zaten ağırlıktan dolayı basıyor...

2962 Mesaj
6 Mart 2007; 23:11:53 

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

michelin mi lastikler?

goodyear.
hepsini söküp michelin takmayı planlıyorum

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

2526 Mesaj
7 Mart 2007; 15:26:50 

acep bi soru sormak istiyorum
ön lastiklerin birinde soyulma olsa bi zararı olur mu soyulma dediğim yanaklardan değil de
yola temas eden tabakadan bahsediyorum tabandan

169 Mesaj
7 Mart 2007; 21:52:29 

ya nsl olmaz yanaktan yama kardesim adamlarda aletler var adam içerden lastigi ısıtıp eriterek yama yapıyo biz 2 yıl kullandık yandan yarılmıs lastigi yamalatıp hiç bi sorun cıkarmadı paran yoksa para vermek istemiyosan lastige git iyi bi lastikçiye eskisindende iyi olur o lastik

onlyme

602 Mesaj
7 Mart 2007; 22:55:22 

Yanaktan yama olur ama sor nasıl olur.
Yer:Ankara yenımahalle
Saat:03:00 cıvarı
Olay:Arkadaslarımla konserden cıktım ve hepsını ewlerıne bırakıyordum ve kapandan kacıyım derken lastık yanakları kaldırıma deydı ve sag arka lastıgım patladı.O an yedek lastıgımı taktım (yedekde yedek olsa bısıklet lastıgı gıbı ıncecık)O gecenın sabahı samsuna gıdecektım erken saatde o yuzden lastıgı yaptırmam lazımdı.Kulaktan dolma bılgılerle 24 saat acık olan lastıkcılerın oldugunu duymustum ve bır taksıcıye sordum Kazım karabekır cad. bır lastıkcıye gıttım.Adam lastıgı gordu 3 yerden yarılmıs.Hemen yama fılan tabı o saatde gece tarıfesı ıslıyor.lastıklerın ısı bıttı arabaya gerı takıldı
Ozellıkle tamırcıye sordum bu lastıkler uzun yola dayanırmı dıye adam lafı aynen burdan fızana bıle gıder oldu.Neyse ıcım tedırgın eve geldım yavas yavas.Icıme kurt dustu lastıgın yanagında 3 yama var yolda basım agrımasın dıye.Neyse sabah 8 valızımı hazırladım arabama bındım tam yola cıkıcam lastık yıne aklıma geldı bır lastıkcıye daha baktırayım dedım.Gıttım bırde ne goreyım benım lastıgın yanaklarından 3 tane armut buyuklugunde baloncuk olusmus.Lastıkcının agzı acık kaldı.O lastıklerle yola cıkmıs olsaydım yolda ya rezıl olacaktım yada meftaaaa.allah korumus lastıkcıye ugramısım.Hemen yenı lastık aldım yola devam.Kusura bakmayın bıraz uzun oldu ama onemlı bır konu oldugu ıcın anlattım.Sonucta hayatımız 4 tane lastık parcasının ustunde.Sonuc olarak yanaktakı yırtılma acılma cook onemlıdır rıske atılmaz hemen yenısı ıle değiştirilmeli kanaatindeyim.

Güvenli ve konforlu sürüşler

943 Mesaj
8 Mart 2007; 0:02:35 

Toe (rot) ayari bozuk arabalarin lastik tabanlarinda soyulma olur. Toe ayari duzgunse soyulma olmamasi lazim. Tehlike yaratmaz ancak lastik cabuk eskir.

quote:

Orjinalden alıntı: play_boy

acep bi soru sormak istiyorum
ön lastiklerin birinde soyulma olsa bi zararı olur mu soyulma dediğim yanaklardan değil de
yola temas eden tabakadan bahsediyorum tabandan

RENAULT 12 TS
MERCEDES E200 KOMPRESSOR W210

2526 Mesaj
8 Mart 2007; 0:10:29 

tşk.ler

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.766