Şimdi Ara

Gigabyte GA-965P-DS3 anakart video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
7.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda fiyat / performans oranı oldukça yüksek olan bir anakartı, Gigabyte'ın GA-965P-DS3'ünü inceliyoruz. Anakartın üzerinde kullanılan kondansatörlerin tümünün katı kondansatörler olmaları ve hız aşırtma için uygun bios seçeneklerine sahip olması DS3'ü ilgi çekici kılan özellikler arasında.

GA-965P-DS3, özellikle C2 revizyonuyla bellek uyum sorunlarının da giderilmesiyle hız aşırtma konusunda üst seviye anakartlardan geri kalmayan bir performansa ulaştı. Anakart üzerinde kullanılan kondansatörlerin hepsinin katı kondansatörler olmaları da bu fiyat kategorisinde şu an için diğer firmaların sunduğu bir şey değil.

Model :

• GA-965P-DS3

Teknik özellikleri :

• Yonga Takımı : Intel P965/ICH8
    • İşlemci Desteği : Intel Core 2 Quad, Intel Core 2 Duo, Pentium® 4 5&6XX ve D Serisi
    • Soket Tipi : LGA775 (Soket T)
    • Veriyolu Hızı : 1066/800/533MHz
    • Bellek Desteği : Dual Channel DDR-2
    • Bellek Hızı : 800/667/533MHz
    • Bellek Kapasite : 8GB (4 yuva)
    • PCI Yuva : 3 (32bit), 3x PCI-E x1
    • PCI Express x16 : 1 adet
    • Ethernet : Gigabit Ethernet
    • Tümleşik Ses : 8 kanal ses (Optik/Coaxial Ses çıkışı)
    • ATA : 2xATA100, 6xSerial ATA II
    • RAID : Var (Serial ATA RAID 0,1, JBOD)
    • USB : 10xUSB2.0 (480Mbit/s)
    • Firewire : Yok
    • Ölçüler : 305 x 210mm

Satış fiyatı :

Sayfanın Linki : http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=591&productid=bd48359

• Güzel inceleme eline sağlık sepet bu arada hamachi den lfs serverimiza bekleriz
  • ds3 bulamayanlar hevesle linke tıklayacaklar, ama sonuç yine hüsran :), yok...
  • Türkiye ye gelmesi beklenen yeni DS3 ler rev.2.0 mış, gigabyte dan öğrendim, bu modelde fsb 1333'ü desteklemiyor. Gigabyte yetkilisi bu hafta stoklarda olacağını bildirdi bekliyoruz bakalım, döviz böyle artarsa fiyatlar oldukça artacak.
  • 1- Emeğin için teşekkürler 2-Biraz geç kalmış bir inceleme keşke daha önce yapılsaydı 3-Şu ara ds3 bulmak çok zor
  • Yarın hepsiburada.com stoklarında olacakmış anakartlar. Bekleyenler için az kaldı

@grotesque

Evet geç oldu diye düşünülebilir fakat en azından şu an da bu kartın özelliklerini merak eden ve yeni sistem alacak kişilere bir rehber olacaktır diye düşünüyorum. Sonuç olarak hiç yapılmamasından sa geç yapılması daha iyidir...
  • Arkadaşlar Revision 1.0 ve 2.0 olanlar da FSB 1333MHz işlemcileri destekleyecekmiş. Rev. 3.3'ün farkı 1333MHz işlemcileri otomatik olarak tanımasıymış. Eski revisionlarda biostan el ile ayarlama yapmak gerekiyormuş.
  • Emeğine sağlık:D:D SAğol speedstep. Sanırım Kont la konuşan birisi vardı DS3 ler 6-7 mart gibi bir part gelecekmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkansa

Arkadaşlar Revision 1.0 ve 2.0 olanlar da FSB 1333MHz işlemcileri destekleyecekmiş. Rev. 3.3'ün farkı 1333MHz işlemcileri otomatik olarak tanımasıymış. Eski revisionlarda biostan el ile ayarlama yapmak gerekiyormuş.

Eminmisin peki?
  • volkansa cidden doğrumu dediğin. bende de ds4 rev.2 var heralde benimki de destekler.
  • Ben de revision 1.0 kullanıyorum ve direk Gigabyte Taywan'a sordum. Sağolsunlar cevap verdiler. 965 yongaseti overclock ile FSB 1333MHz işlemcileri destekliyormuş. Revision 3.3'ün özelliği daha önce de dediğim gibi otomatik olarak bu işlemcileri tanıyor olmasıymış. Yani otomatik overclock yapıyor. Revision 1.0 ve 2.0'lar içinse biostan overclock yapmak gerekiyormuş.

Ben de üzülüyordum, iyi ki sormuşum. Şimdi kafam rahat. :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Yarın hepsiburada.com stoklarında olacakmış anakartlar. Bekleyenler için az kaldı

@grotesque

Evet geç oldu diye düşünülebilir fakat en azından şu an da bu kartın özelliklerini merak eden ve yeni sistem alacak kişilere bir rehber olacaktır diye düşünüyorum. Sonuç olarak hiç yapılmamasından sa geç yapılması daha iyidir...

• quote:

Yarın hepsiburada.com stoklarında olacakmış anakartlar. Bekleyenler için az kaldı

@grotesque

İnceleme için eline sağlık ama bir şey soracam..?

Kuzey ve güney köprüsüne +0.2 volt

Cpu ya ise 1.500 volta vermek biraz fazla değil mi ?

Bu anakartın kuzey köprüsü normalda zaten çok ısınıyor..Ekstra voltajla ile bence bile bile işkence ....

Bendeki cpu 400 fsb de 1.25 voltaj ile Rev.1.0 DS3 te full + full * stabil...

Bu anakarta yeni bios flashlamadan bile 450 fsb yapması lazım ( köprülere voltaj vermeden )

* Full + full stabil = 13 saat memtest memory stabil, cpu için 24 saat orthos test stabil..

Cpu soğutucu : Ninja

NB: Stoka fan + 9 cm fan ( kesinlikle üflemesi lazım )

• @Alper Meriç

Evet fazla. Genelde video incelemelerde vakit harcayıp donanımların en az çalışma voltajlarını bulmak yerine. Ortalama değerler seçerek hızlı bir şekilde hızaşırtma yapma yolunu seçiyoruz. Kullanıcılar ellerindeki donanımlara göre daha az voltajlar vererek daha yüksek frekans değerlerine çıkabilirler tabii.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkansa

Ben de revision 1.0 kullanıyorum ve direk Gigabyte Taywan'a sordum. Sağolsunlar cevap verdiler. 965 yongaseti overclock ile FSB 1333MHz işlemcileri destekliyormuş. Revision 3.3'ün özelliği daha önce de dediğim gibi otomatik olarak bu işlemcileri tanıyor olmasıymış. Yani otomatik overclock yapıyor. Revision 1.0 ve 2.0'lar içinse biostan overclock yapmak gerekiyormuş.

Ben de üzülüyordum, iyi ki sormuşum. Şimdi kafam rahat. :)

Bende 965P-S3 olanı var ve bende f7 biosu ile bu 1333 mhz desteğinin olduğuru ama versiyon 3.3 ile bu desteği verdiklerini biliyordum. F8 de ise zaten 1333 mhz gözüküyor ama bunun donanımsal bir özellik olduğunu dolayısıyla bios update ile bunun mümkün olmayacağını biliyorum. Speed-Step kardeşten isteğim, bizi bu konuda da bilgilendirirse çok iyi olur zira bunun netlik kazanması iyi olurdu

• Mesut bey video yu izledim : İnceleme için teşekkürler.

Yanlız şu raid 0 konusunu biraz açabilirmiyiz. Ben bu anakartı alacağım ve kesinlikle raid 0 yapacağım.

Bazıları bu anakartla raid olmaz diyor. Siz ise video da olur diyorsunuz(ama videonun başındada olmaz diyorsunuz.)

ŞU KONUYA AÇIKLIK GETİREBİLİRMİYİZ.

ARKADAŞLAR ARANIZDA BU ANAKARTI RAİSLİ KULLANAN VAR MI (RAİD O )
  • Raid yapılıyor. Fakat sadece 2 diski Raid yapabiliyorsunuz. Diskleri Raid yapmak için gigabyte'ın SATA2 kontrolcüsü tarafından kontrol edilen mor renkli SATA portlarına takmalısınız.

@someone74

Rev 1.0 ve 2.0 BIOS'tan elle yapılandırma ile fsb 1333MHz işlemcileri destekliyor. Rev 3.3'te BIOS hızaşırtmayı otomatik tanıyor.

S3 serisi ve üstünde olan bütün 965li GIGABYTE anakartlarda 1333MHz desteği var. 965P-DS3 ile 965P-S3 arasındaki tek fark model kodunda yer alan D harfi, anlamı da katı kondansatör..
  • quote:

@someone74

Rev 1.0 ve 2.0 BIOS'tan elle yapılandırma ile fsb 1333MHz işlemcileri destekliyor. Rev 3.3'te BIOS hızaşırtmayı otomatik tanıyor.

S3 serisi ve üstünde olan bütün 965li GIGABYTE anakartlarda 1333MHz desteği var. 965P-DS3 ile 965P-S3 arasındaki tek fark model kodunda yer alan D harfi, anlamı da katı kondansatör..

Bilgi için teşekkür ederim
  • çok güzel bir anlatım.inşallah daha sık boyle videolu anlatımlar olur :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

Mesut bey video yu izledim : İnceleme için teşekkürler.

Yanlız şu raid 0 konusunu biraz açabilirmiyiz. Ben bu anakartı alacağım ve kesinlikle raid 0 yapacağım.

Bazıları bu anakartla raid olmaz diyor. Siz ise video da olur diyorsunuz(ama videonun başındada olmaz diyorsunuz.)

ŞU KONUYA AÇIKLIK GETİREBİLİRMİYİZ.

ARKADAŞLAR ARANIZDA BU ANAKARTI RAİSLİ KULLANAN VAR MI (RAİD O )

Flopy de görünen raid sürücüleri

GIGABYTE GBB363 RAID CONTROLER
    GIGABYTE GBB360 RAID CONTROLER
    GIGABYTE GBB366 RAID CONTROLER
    GIGABYTE GBB361 RAID CONTROLER

Tek tek denedim, hem boardun cd sinden aldım sürücüleri hem de gigabyte ın sitesinden, bundan sonraki ekranda çıkan yazı şöyle

Kur bu dosyayı kopyalayamıyor : Jraid.sys

Bence raid 0 konusunda bir sürücü problemi var, keşke bu konuya değinilseydi, ben yukarıdaki ekranda takıldım hep, belki Speed-Step bir ek yapar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.