Şimdi Ara

Steam’in VAC sistemi rekor tazeledi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dijital dağıtım platformu Steam’in VAC anti hile sisteminin geçtiğimiz günlerde askıya aldığı hesap sayısı duyanları şoke etti. Gelişmeye neden olarak yaz indirimlerinden faydalanan ve kurallara uygunsuz davranışlar sergileyen oyuncuların indirimlerden faydalanmasının önlenmek istenmesi gösteriliyor.

Rakam 40 000'in üzerinde

Gelen haberlere göre geçtiğimiz 6 Temmuz Perşembe günü 30 000 hesap banlanmış. Bununla birlikte 4 972 oyuncu da oyuncu da oyun içi ihlaller sebebiyle aynı uygulamaya tabi tutulmuş. Ayrıca sistemin günde ortalama 3500 hesabı da askıya aldığı aktarılırken etkilenen toplam oyuncu sayısının 40 000’i aştığı belirtiliyor.
     Steam’in VAC sistemi rekor tazeledi!
    Rakam geçtiğimiz yılki 15 227 kişilik rekorun oldukça üzerinde. Sayının bu kadar yüksek olmasında daha önce hesabına ya da oyununa engelleme uygulanan kullanıcıların tespit edilmesi ve bu kişilerin indirimden yararlanarak açtıkları yeni hesaplarının kolaylıkla engellenmesi etkili olmuş.

Öte yandan kullanıcıların oyun içi öğelerine erişimini kaybettiği ve Valve’nin sunucularına bağlanmasının engellendiği uygulama sonucunda toplamda 9 580$ değerindeki oyun içi eşyanın kaybedildiği rapor ediliyor.

• Banlananların %90 ı Cs Go oyuncusu.
    Son 8-10 aydır Hileden geçilmiyor.
    Az da olsa nefes aldı oyun.
    Devamının gelmesi gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 11 Temmuz 2017; 14:40:4 >
  • Rusların girmesini engelleseler yeter aslında :)

• Umarım daha da artar banlar. Bir de komik komik hileciler forumlarda falan yalvarıyor banımı kaldırır mısınız diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Rusların girmesini engelleseler yeter aslında :)

Sen önce Türklere laf et sonra ruslara sıra gelir. Hiçbir sebep yokken bizimkilere gelince küfürler havada uçuşuyor.
  • o değilde lanet olsun VALVE 'ye VAC yedirseler ne yazar. Kısır düngü içinde adamlar ban yedirtiyor . Tekrar satıyorlar . Hileyi koruma yapmıyorlar.
    CSGO Oynamayın oynatmayın .

• Bu vac dalgasının tamamı adil değildi yalnız, benim hesabımda vac yedi hileyle uzaktan yakından alakam olmadığı halde. Profesyonel olarak cs:go oyuncusu olan arkadaşımda haksız yere ban yedi. Aynı ip üzerinden ev arkadaşım hileli bir hesapla oynadığı için banada ban atılmış olabileceği söyleniyor ama nasıl çözüm bulacağım yada bulabilecek miyim bilmiyorum. 3800 saatim var oyunda o kadar emeğim var olan bizede oldu...
  • Cs denen valve oyununa 1000lerce saat verenlere iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 11 Temmuz 2017; 17:43:26 >
  • Allahtan şu prime account muhabbeti çıktı. Çok az hile geliyor prime account'ta. Gerçi wh açıp takım arkadaşına info verenler vardır ama onları da anlamak imkansız.

• cs yi hileciler yüzünden bırakmıştım iyi olmuş

• hilecilere acımadılar iyi oldu
  • Banla banla, ne kadar varsa, ip ban atsa yeridir.

• Haksız yere ban yemek yoktur. Saat kasma ban atıyor mu bilmem ama sam kullanmak da yasak sam kullandıysanız haksız yere yememiş oluyorsunuz. Ben de sam'i yasal sanıyordum değilmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha dün aim + wall geldi. Adam kapıdan geçene hs atıyor ssg ile. Akıllı olanlar hileyi hemen aktif etmedi heralde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Constantine34 kullanıcısına yanıt
    Elemanlar sallamıyor, bizim sistem kusursuz, hiç hata yapmaz diyorlar, veriyorlar sınırsız banı.

Yapacak tek şey yeni hesap açıp, ordan yeniden satın alıp devam etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 12 Temmuz 2017; 13:7:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haksiz bancilarda bitmez hilede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Allahtan şu prime account muhabbeti çıktı. Çok az hile geliyor prime account'ta. Gerçi wh açıp takım arkadaşına info verenler vardır ama onları da anlamak imkansız.

Prime account çözüm olmadı.
    İlk çıktığı günden beri kullanıyorum fakat onlarca defa hile denk geldi.
    Blizzard gibi ban atmalılar.
    Hile yapanın Kaç tane oyunu var demeden steam hesabı komple kapatılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Elemanlar sallamıyor, bizim sistem kusursuz, hiç hata yapmaz diyorlar, veriyorlar sınırsız banı.

Yapacak tek şey yeni hesap açıp, ordan yeniden satın alıp devam etmek.

Anlam veremedim, bilgisayarda idle-master dışında programda kullanmadım onu kullanırken bile cs:go'yu kara listede tuttum benim için önemli olduğu için. İnsanlara lafta anlatamıyorsun kullanmasan yemezsin diyo adam.
  • Bulunduğumuz rütbeyle de ilgili olabilir belki hileler bilmiyorum. Ben mG2'deyim ve prime account'a özel maçlarla eşleştir dediğim zamanlarda çok nadir hile geldi. Belki de tüm hile kullananlar yüksek rütbelerde toplanmıştır. Ban konusunda ise Valve'ın yeterince sert olduğunu düşünüyorum. Zaten VAC ban yiyince bir daha o steam hesabından online oyun oynayamıyorsun. Bence yeterince sert ve caydırıcı burada asıl sıkıntı yeterince ban atmıyor olmaları. Bir ay boyunca durmadan her gün 10bin kişi falan banlanması lazım ki oyun temizlensin. Bunun için de hile programlarını iyi analiz etmeleri gerekiyor. Asıl sıkıntı da burada başlıyor. Halen piyasada onlarca popüler ve VAC'a yakalanmayan hilelerin satışına devam eden site var.
  • Constantine34 kullanıcısına yanıt
    Program nedir ne işe yarar bilemem. Fakat o program eğer VAC'ın yasaklı listesindeyse senin ayarlardan CS:GO'yu kara listeye alman bir şeyi değiştirmez. VAC'ı yersin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.