Şimdi Ara

BROTHER YAZICILAR HAKKINDA.. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
21
Favori
241.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, öncelikle bu başlığı açmış olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim. İnternet ortamında Brother marka yazıcılara dair kayda değer veriler çok kısıtlı. Faydalı bir forum olduğu kanaatindeyim.
    Meseleye gelirsek, bütçeme uygun bir yazıcı arıyorum; önceleri Xerox PE16 marka/model fotokopi ve faks özellikleri olan bir yazıcım vardı. Vista'dan sonra sürücü yükseltmediklerinden dolayı yazıcıyı rafa kaldırdım . Sürücü kurnazlığından dolayı Xerox listemde değil artık. Şimdi yeni bir yazıcı almak istiyorum. Brother ilgimi çekti. Japon malıymış, Japonları severim ama nihayetinde tüccar her yerde tüccardır, adama kafa kırdırırlar . Hep alışık olduğumuz Samsung, Hp, Canon, Oki vb. makinalara kıyasla Brother marka yazıcıların artı ve eksilerini değerlendirirseniz sevinirim.

Sarf malzemelerinin muadillerine göre oldukça ucuz olduğunu okudum, doğru mudur?
    Faksa ihtiyacım olmadığından ötürü düşündüğüm model, faks eklentisi olmayan 'DCP-1511'dir; bu modele önereceğiniz fiyat aralığı nedir?
    Vatan Bilgisayar'dahttp://www.vatanbilgisayar.com/dcp-1511--lazer-yazicitarayicifotokopi.html belirtilen fiyat ideal midir?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Ayak kullanıcısına yanıt
    merhaba

BROTHER Mfc-7860dw bu yazıcıyı ofiş için almayı düsünüyorum sizce eksi ve artı yönleri nelerdir.

toner dolumu var mı benim için önemli olan bu bir de baskı kalitesi ve hızı nasıl

yardımlarınız için simdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: esaglayan

merhaba

BROTHER Mfc-7860dw bu yazıcıyı ofiş için almayı düsünüyorum sizce eksi ve artı yönleri nelerdir.

toner dolumu var mı benim için önemli olan bu bir de baskı kalitesi ve hızı nasıl

yardımlarınız için simdiden teşekkür ederim

cihaz özellikleri bakımından iyidir.. yalnızca şunu bilmek gerekir ofisinizde günlük ne kadar baskı yaparsınız.

şunuda belirteyim pirint out sektöründe cihazın içindeki toner kapasitesi o cihazın aylık baskı hacmini gösterir, yani toneriniz 2600 sayfa ''%5doluluk oranına göre'' baskı ömürlü ise cihazınızla ortalama aylık 2600 sayfaya kadar baskı alabilirsiniz demektir, bunun üzerinde bir baskı hacmine sahipseniz cihaz size yetersiz kalabilir..

• Ayak kullanıcısına yanıt
    cvp ınınz için teşekkürler

günlük ortalama 100 sayfa dan ayda 2600 sayfa baskı alıyoruz . diger pc lere baglı olan yazıcıları devre dısı bırakıp tek bu yazıcıdan ethernet baglantısını kullanarak ortak kullanmayı düsünüyoruz.

üzerinde gelen toner doluma müsait mi yoksa kullandıktan sonra demo toner atılıp yenisini mi alacagız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlutfuavci.blogspot

Merhabalar, öncelikle bu başlığı açmış olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim. İnternet ortamında Brother marka yazıcılara dair kayda değer veriler çok kısıtlı. Faydalı bir forum olduğu kanaatindeyim.
    Meseleye gelirsek, bütçeme uygun bir yazıcı arıyorum; önceleri Xerox PE16 marka/model fotokopi ve faks özellikleri olan bir yazıcım vardı. Vista'dan sonra sürücü yükseltmediklerinden dolayı yazıcıyı rafa kaldırdım . Sürücü kurnazlığından dolayı Xerox listemde değil artık. Şimdi yeni bir yazıcı almak istiyorum. Brother ilgimi çekti. Japon malıymış, Japonları severim ama nihayetinde tüccar her yerde tüccardır, adama kafa kırdırırlar . Hep alışık olduğumuz Samsung, Hp, Canon, Oki vb. makinalara kıyasla Brother marka yazıcıların artı ve eksilerini değerlendirirseniz sevinirim.

Sarf malzemelerinin muadillerine göre oldukça ucuz olduğunu okudum, doğru mudur?
    Faksa ihtiyacım olmadığından ötürü düşündüğüm model, faks eklentisi olmayan 'DCP-1511'dir; bu modele önereceğiniz fiyat aralığı nedir?
    Vatan Bilgisayar'dahttp://www.vatanbilgisayar.com/dcp-1511--lazer-yazicitarayicifotokopi.html belirtilen fiyat ideal midir?

Arkadaşım bende teşekkür ederim..
    Şunu açıkca ifade etmeliyim ki bu başlık altında ticari her hangi bir kaygım olmadan forumdaki üyelere yardımcı olmaya çalışıyorum..
    Her markanın kendine göre artıları ve eksileri vardır önemli olan A markası ile B markasının aynı segmentetki cihazlarını kıyaslama yapmaktır..
    Brother markasının hiçbir tonerinde chip yoktur, drum ve tonerleri tümleşik değildir ayrı ayrı satılır avantajı ise kullanım performansına göre bir drum ünitesini kitabi ömrünün 5 katına kadar kullanabiliyor olmanızdır, tonerleri ise ehil ellerde dolumu yapılan ve yüksek baskı maliyetlerinden kurtulmuş oluyorsunuz.. brother her zaman scanner da diğer markalara göre çözünürlükte bir adım öndedir buda kullandıkları 'cıs' dan kaynaklanıyor..
    seçtiğiniz modeli ofis ortamındamı kullanacaksınız yoksa kişisel baskılarınızı alacağınız bir cihazmı olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: esaglayan

cvp ınınz için teşekkürler

günlük ortalama 100 sayfa dan ayda 2600 sayfa baskı alıyoruz . diger pc lere baglı olan yazıcıları devre dısı bırakıp tek bu yazıcıdan ethernet baglantısını kullanarak ortak kullanmayı düsünüyoruz.

üzerinde gelen toner doluma müsait mi yoksa kullandıktan sonra demo toner atılıp yenisini mi alacagız.

cihazı wirles özelliği var bilginiz olsun..
    cihazın üzerinde gelen toner kartuşu doluma müsaittir sadece dolum yapan kişin cihaz üzerinden toneri resetlemesi gerekir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayak

Arkadaşlar bu sıralar buralardayım brother ile ilgili sorularınız cevaplayabilirim.. :)

merhaba

bende dcp 1511 var
    çipsiz bir ürün olduğu için dolumda sıkıntı yaşamam sanırım
    fakat anlatırlarken çok basit geldi dolumu sana danışayım
    kapağı çıkartıp huni ile 35 gr kadar koyacaksınız başka bir şeye gerek yok dediler
    bu kadar kolay mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can.avar -- 5 Mayıs 2014; 9:07:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

quote:

Arkadaşlar bu sıralar buralardayım brother ile ilgili sorularınız cevaplayabilirim.. :)

merhaba

bende dcp 1511 var
    kapağı çıkartıp huni ile 35 gr kadar koyacaksınız başka bir şeye gerek yok dediler
    bu kadar kolay mı?

Sayılır.. :)
    Doğru toneri 'tozu' almanız ve kullanmanız gerekiyor ve makinanız kendi kendine sayfa sayıyor belirli bir baskıdan sonra makina tonerim bitti diyecektir o zamanda makinanızı resetlemek gerekiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayak -- 5 Mayıs 2014; 16:10:11 >

• quote:

quote:

quote:

merhaba

bende dcp 1511 var
    bu kadar kolay mı?

Doğru toneri 'tozu' almanız ve kullanmanız gerekiyor ve makinanız kendi kendine sayfa sayıyor belirli bir baskıdan sonra makina tonerim bitti diyecektir o zamanda makinanızı resetlemek gerekiyor..

cevap için teşekkürler
    resetleme çarkı döndürerekmi oluyor
    yoksa yazıcı üstünde birşey yapmak lazımmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba

bende dcp 1511 var
    bu kadar kolay mı?

cevap için teşekkürler

tonerinizin üzerinde resetlemek için dişli grubu var ise onunla yaparsınız..
    aksi taktirde özelden ulaşırsınız makina üzerinden de yaptırabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayak -- 6 Mayıs 2014; 23:34:39 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba

bende dcp 1511 var
    bu kadar kolay mı?

cevap için teşekkürler

tonerinizin üzerinde resetlemek için dişli grubu var ise onunla yaparsınız..
    aksi taktirde özelden ulaşırsınız makina üzerinden de yaptırabilirim..

video izledim
    dişliler var becerebilirim umarım
    olmadı yazıcı üstünden reset için öm atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: mlutfuavci.blogspot

Merhabalar, öncelikle bu başlığı açmış olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim. İnternet ortamında Brother marka yazıcılara dair kayda değer veriler çok kısıtlı. Faydalı bir forum olduğu kanaatindeyim.

araştırdım ve bahsettiğinde modelde karar kıldım. piyasada en uygun fiyatlı olarak nette vardı ve siparişimin ertesi günü elime geçti
    biraz önce toner dolumunu kendim yaptım @Ayak teşekkürler Ayak
    herşeyi ile pratik ve güzel bir ürün
    benim için tek eksiği arkalı önlü bastırma yapmaması
    oda zaten bu fiyata olmaz
    bimcom dan 295 ₺ aldım nisanın 3 de aldım

• arkadaşlar brother hl-1111 yazıcım var yeni aldım.... bir sorunum var her çıktımın sol kısmında mürekkep izleri var hepsinde de aynı yerde alt alta grup halinde...

kartuşta sorun mu var acaba bu izler nerden gelebilir?
  • murat550 M kullanıcısına yanıt
    Toner kartuşunun takıldığı drum ünitesini dışarı çıkartıp üzerinden toner kartuşunu çıkartın. Toner lekelerin olduğu tarafta drumu çevirerek kontrol edin.
    Drum üzerinde lekelerin çıktığı tarafı kuru bir bez ile bastırarak ve drumu çevirerek silin. Drum üzerinde gözle görülür çıkmayan lekeler varsa drum çizilmiştir.
    Fakat yeni bir yazıcının drumu durduk yere bozulmaz. Zaten bu yazıcının fabrika verisi olarak drumının en az 10000 çekim ömrü vardır ki çok daha fazlasını da çeker.
    Ancak kullanılan kağıdın üzerine yapışan veya makinanın içine kaçan bazı şeyler drumu çizebilir. Korona teli üzerindeki temizleme düğmesini de iki üç kez ileri geri sürün.
    Makinanın içerisinde toner tozunun dökülüp dökülmediğini de gözle kontrol edin varsa silin.
  • brother hl 2040 yazıcıyı ve drumı resetledim fakat şimdi de ready ışığı surekli yanıyor, fan da surekli çalışıyor. Ayrıca yazdır dediğimde bakıyorum yazdırdıgım sayfanın boyutu fazla gozukuyor ve hiç tamamlanmıyor ve yazdırmıyor da?

Ne onerirsiniz?
  • quote:

selamlar
    brother 7030 kullanmaktayım kendim toz alıp yaklasık 2 senedir doldurup resetleyip kullanıyorum.
    yaklasık aylık baskım 2500 adet
    bu yazıcı ile yaklasık 55000 adet baskı aldım. inanılmaz memnunum.
    fakat artık renkli bir yazıcıya ihtiyacım var. bitmeyen sistemlerden memnun olan da var memnun olmayanda.
    bu yüzden yeniden brother renkli lazer yazıcı almak istiyorum.
    şimdi mfc 9330 almak istiyorum ama Türkçe forumlarda bilgi bulamadım
    toner doldurma konusunda sıkıntı yaşar mıyım.
    bilgilendirir seniz sevinirim.
    şimdiden teşkkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meccbegg

quote:

selamlar
    brother 7030 kullanmaktayım kendim toz alıp yaklasık 2 senedir doldurup resetleyip kullanıyorum.
    yaklasık aylık baskım 2500 adet
    bu yazıcı ile yaklasık 55000 adet baskı aldım. inanılmaz memnunum.
    fakat artık renkli bir yazıcıya ihtiyacım var. bitmeyen sistemlerden memnun olan da var memnun olmayanda.
    bu yüzden yeniden brother renkli lazer yazıcı almak istiyorum.
    şimdi mfc 9330 almak istiyorum ama Türkçe forumlarda bilgi bulamadım
    toner doldurma konusunda sıkıntı yaşar mıyım.
    bilgilendirir seniz sevinirim.
    şimdiden teşkkürler.

Piyasadan dolum yapan arkadaşların memnun olduğunu biliyorum..

• Arkadaşlar öncelikle benim burada bulunma amacım son kullanıcının brother cihazlarla ilgili yaşadıkları sorunlarda yardımcı olmaktır..
    Bayii arkadaşlar, benden aldığı bilgiyi nakite çevirmeye çalışan arkadaşlar, özelden benden parça isteyen arkadaşlar, Ben burada daha önce de belirttim her hangi bir ticari kaygım yok, onun için benden bu tarz isteklerde bulunmayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

Arkadaşlar öncelikle benim burada bulunma amacım son kullanıcının brother cihazlarla ilgili yaşadıkları sorunlarda yardımcı olmaktır..
    Bayii arkadaşlar, benden aldığı bilgiyi nakite çevirmeye çalışan arkadaşlar, özelden benden parça isteyen arkadaşlar, Ben burada daha önce de belirttim her hangi bir ticari kaygım yok, onun için benden bu tarz isteklerde bulunmayın..

http://forum.donanimhaber.com/m_91674415/tm.htm linkinde belirttiğim soru ile ilgili bilginiz var mı?

cihazı size yakın bir servise götürün..

• arkadaş lar kafayı yemek üzereyim
    mfc 9330 yazıcım var
    tarama yaptırıyorum bazen önce tek numaraları sayfaları taradıktan sonra
    çift numaraları sayfaları gönder seçeneği çıkıyor
    bazende taramaya basınca arka sayfaları taramadan tarama işlevini bitiriyor
    nasıl yapmalıyım bu taramayı da önce tek sayfaları sonra arkayı çevirip çift numaraları sayfaları taramak için
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.