Şimdi Ara

BROTHER YAZICILAR HAKKINDA.. (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.078
Cevap
21
Favori
241.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nazmi28

quote:

Orijinalden alıntı: Ayak

Brother Dcp 7055, Dcp 7065dn, Mfc 7360, Mfc7860dw modellerinde kullanan arkadaşlar bugün sizin gününüz.. :) bu model cihazların toneri biten arkadaşlar makinanızın ön kapağını açın menü, genel ayarlar, toneri değiştir, ok ön kapağı kapatın bu işlem size 1500 sayfa toner kazandıracak.. :) verilen rakam %5 doluluk oranına göredir..

demo tonere mudahele etme sansımız var mı cark falan olmadan doldurup kullanma ımkanımız var mı....sanırım makına kendı kıtlıyor bunu ılk toner oldugu ıcın...

ALINTI

GÜÇ DÜĞMESİNİ KAPATIP GO DÜĞMESİNE BASILI TUTUNUZ.TONERİN KONULDUĞU ÖN GİRİŞ KAPAĞINI AÇINIZ.
    Güç düğmesini açın ve tüm ışıklar yandıktan sonra GO düğmesini bırakın.
    Ardından GO düğmesine 2 kez art arda basıp bırakın.Tüm ışıklar yanıncaya kadar bekleyin.
    Tüm ışıklar yanınca 6 defa GO düğmesine art arda basın.Bekleyip ön kapağı kapatın.Toneriniz tekrar dolu gösterecektir.
    ANCAK TOZ BİTMİŞSE dolum için 80gr toz satın alın,2500 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz.
    YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ TONER BİTMEDEN DE YAPABİLİRSİNİZ.HER DURUMDA TONER RESETLENEBİLMEKTEDİR.
    DEMO TONERE PARÇA SATIN ALMANIZA GEREK YOKTUR.700 SAYFA ÇIKTI ALDIĞINA BAKMAYINIZ.
    TONER IŞIĞI YANDIKÇA RESETLEYİNİZ.70-80GR. TOZ KOYUNUZ,2500 SAYFA ÇIKTI ALIRSINIZ.
    TEK SORUN HER 700 SAYFADA BELİRTMİŞ OLDUĞUM RESETLEMEYİ YAPMANIZ.TECRÜBEYLE ÖLÇÜLMÜŞTÜR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 24 Mart 2013; 21:18:26 >

• merhaba akradaşlar

brother mfc 7360aldık
    fotokopi mak. olarak kullanacagız
    problem yok ama ilk açılışta fax ışığı yanarak açılıyor.
    direk copy ışığı yanarak açılma şansı varmı
    birde buna kilit koyduk ama çalışmıor güvenlik kilidi. her önüne gelen copy almasın diye???
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

quote:

Brother Dcp 7055, Dcp 7065dn, Mfc 7360, Mfc7860dw modellerinde kullanan arkadaşlar bugün sizin gününüz.. :) bu model cihazların toneri biten arkadaşlar makinanızın ön kapağını açın menü, genel ayarlar, toneri değiştir, ok ön kapağı kapatın bu işlem size 1500 sayfa toner kazandıracak.. :) verilen rakam %5 doluluk oranına göredir..

demo tonere mudahele etme sansımız var mı cark falan olmadan doldurup kullanma ımkanımız var mı....sanırım makına kendı kıtlıyor bunu ılk toner oldugu ıcın...

ALINTI

GÜÇ DÜĞMESİNİ KAPATIP GO DÜĞMESİNE BASILI TUTUNUZ.TONERİN KONULDUĞU ÖN GİRİŞ KAPAĞINI AÇINIZ.
    Ardından GO düğmesine 2 kez art arda basıp bırakın.Tüm ışıklar yanıncaya kadar bekleyin.
    Tüm ışıklar yanınca 6 defa GO düğmesine art arda basın.Bekleyip ön kapağı kapatın.Toneriniz tekrar dolu gösterecektir.
    ANCAK TOZ BİTMİŞSE dolum için 80gr toz satın alın,2500 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz.
    YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ TONER BİTMEDEN DE YAPABİLİRSİNİZ.HER DURUMDA TONER RESETLENEBİLMEKTEDİR.
    DEMO TONERE PARÇA SATIN ALMANIZA GEREK YOKTUR.700 SAYFA ÇIKTI ALDIĞINA BAKMAYINIZ.
    TONER IŞIĞI YANDIKÇA RESETLEYİNİZ.70-80GR. TOZ KOYUNUZ,2500 SAYFA ÇIKTI ALIRSINIZ.
    TEK SORUN HER 700 SAYFADA BELİRTMİŞ OLDUĞUM RESETLEMEYİ YAPMANIZ.TECRÜBEYLE ÖLÇÜLMÜŞTÜR.

bu yazdıklarınız sanırım bızım makınalarla uyumlu degıl benım makına dcp 7055 sızın bahsettıgınız tn 2060 modelı ıle alakalı sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 26 Mart 2013; 22:58:46 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

quote:

ALINTI

bu yazdıklarınız sanırım bızım makınalarla uyumlu degıl benım makına dcp 7055 sızın bahsettıgınız tn 2060 modelı ıle alakalı sanırım

2130 içindi. zaten alıntı sekline belirttim

• merhaba. 2130 toner dolumu yaptım fakat siyah çıkartmıyor, gri çıkıyor yazılar. sönük çıkıyor yani. yazıcı da toner de toz da yeni daha. sorun nerde acaba?
  • Arkadaşlar uzun süredir bir sıkıntım var. Brother hl 2040 kullanıyorum. Çıktı almak istediğimde kağıtın yarısı çıkıyor yarısı içinde sıkışıyor sürekli. Fakat besleme ünitesinde koyunca böyle bir sıkıntı olmuyor sadece kağıt haznesinden alınca oluyor. Çözümü bulamadım yardım ederseniz seviriim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

merhaba. 2130 toner dolumu yaptım fakat siyah çıkartmıyor, gri çıkıyor yazılar. sönük çıkıyor yani. yazıcı da toner de toz da yeni daha. sorun nerde acaba?

toz uyumsuzdur. benim de basıma gelmişti. kagıdın tamamı gri olmus, yazılarda silikti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

merhaba. 2130 toner dolumu yaptım fakat siyah çıkartmıyor, gri çıkıyor yazılar. sönük çıkıyor yani. yazıcı da toner de toz da yeni daha. sorun nerde acaba?

toz uyumsuzdur. farklı bir toz ile dolum yapın
  • Ama aynı toz ile orijinal toneri doldurdum sorun yok normal yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam hl2040 drum bitiyor, bunun bir çözümü var mı yoksa drum ünitesi almak şart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dethadams

selam hl2040 drum bitiyor, bunun bir çözümü var mı yoksa drum ünitesi almak şart mı?

drum değişiyor. ruloyu değiştirmek yeterli. acaba kacta bitti drum. benim yazıcınınki 28.000 de. cok sukur sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.GordonFreemaN

Arkadaşlar uzun süredir bir sıkıntım var. Brother hl 2040 kullanıyorum. Çıktı almak istediğimde kağıtın yarısı çıkıyor yarısı içinde sıkışıyor sürekli. Fakat besleme ünitesinde koyunca böyle bir sıkıntı olmuyor sadece kağıt haznesinden alınca oluyor. Çözümü bulamadım yardım ederseniz seviriim

beyler sorumun cevabını bilen yok mu
  • quote:

quote:

Arkadaşlar uzun süredir bir sıkıntım var. Brother hl 2040 kullanıyorum. Çıktı almak istediğimde kağıtın yarısı çıkıyor yarısı içinde sıkışıyor sürekli. Fakat besleme ünitesinde koyunca böyle bir sıkıntı olmuyor sadece kağıt haznesinden alınca oluyor. Çözümü bulamadım yardım ederseniz seviriim

beyler sorumun cevabını bilen yok mu

Selam öncelikle geç cevap için kusura bakma sorununun bir kaç sebebi olabilir
    -kağıt alma ile zamanlama hatası yapıyor olabilir. (selenoid yapışıyor olabilir)
    -kağıt alan patenin temizlenmesi gerekebilir.
    -arka tarafta yani fixing ünitesinin hemen üstünde ki kağıdı süren patenlerin temizlenmesi ve baskı yapan yayların kısaltılması gerekebilir.
    bu işlemlerin yapılması için makinanızın belirli yerlerinin sökülmesi gerekecektir.

• Hl-2130 Yazdırma Raporu Alma
    Yazıcı toner hatası vermiyorsa
    1- 3 kez go dügmesine bas
    2- Yazıcı çıktı verir

Yazıcı toner hatası veriyorsa
    1- 7 kez Go dügmesine bas 3 renk yanıp söncek yazıcıyı servis moduna al
    2- 3 kez go dümesine bas
    3- Yazıcı çıktı verir
  • selamlar..ben de 7055 satın aldım. yazdırdıktan sonra fan 10 dakika kadar çalışıyor. bunun sesini azaltma ya da süresini kısaltmak mümkün mü ? bir de alırken tam dolu toner yazıyordu. tam dolu oldugunu nasıl anlayabilirim ?
  • malesef mümkün değil. fanın güç kablosunu kesmek gerekir ki o da tamamen devreden çıkaracaktır. tavsiye etmem. selamlar
  • Arkadaslar bir sorum olacak bende samsung sf1600 modeli yaklasik 10 yildir kullandigim fax cihazi var guzel calisiyor fakat bazi yerlere fax gondermiyor yani on faks tan ücü gitmiyor komsunun dukkanindan yolluyorum gidiyor komsunun demesine gore eski versiyon sen brother 236s al gider diyor sorun nedir degistirmem gerekirmi simdiden tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl samsung sf1600 10 yıldır kullanıyorsun ?

fax kartında problem vardır.

ne alakası var
  • http://www.youtube.com/watch?v=psWHK5etViw

bu yazıcıyı neden TÜRKİYEDE BULAMIYORUM
  • Ayak kullanıcısına yanıt
    Ayak Selam,
    Ben Brother MFC-J6510 DW model printer aldim. yukleme esnasinda difx driver package install error = 10 hata kodunu veriyor ve yuklemeyi yarida kesiyor. bu konu hk yardim edersen cok sevinirim.

Tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.