Şimdi Ara

Xiaomi rekor akıllı telefon satışı yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi rekor akıllı telefon satışı yaptı

Bir dönem akıllı telefon pazarında ilk 5 listesine girmeyi başaran Xiaomi, kendisine 100 milyon satış hedefi koymuştu. Ne var ki hedefi tutturamadı ve geriye düştü. Geçen yıldan bu yana firma ilk beş listesinde değil. Bu yıl ise kıpırdanma görünüyor.

Yükseliş var

Yapılan açıklamaya göre yılın ikinci çeyreğinde firma tarihinin rekoru kırıldı. Toplamda 23 milyon akıllı telefon satılırken, önceki çeyreğe göre yüzde 70 civarında artış kaydedildi. Özellikle Redmi Note 4, Redmi Note 4X ve Mi 6 modellerinin rakamlara büyük katkısı oldu.

Fiyat-performans konusunda sahneyi kimselere bırakmayan Xiaomi, özellikle ülke dışı satışlarını arttırarak bu rakamı elde etti. Her ne kadar Asya kıtasında bir kaç ülkede resmi olarak varlık gösterse de, paralel yollardan Xiaomi telefonlar pek çok ülkede bulunabiliyor. Ülkemizde de artık perakende mağazalarında Xiaomi telefonlarını görmek mümkün.

Ayrıca Bkz.LG mobil bölümü yine hüsran yaşattı

Firmanın hedefi bu yıl 14.7 milyar dolar civarında satış yapmak. Bu da yaklaşık 80 milyon akıllı telefon satışına denk geliyor. Gelecek yıl ise satış rakamının 100 milyon civarında yükselmesi hedefleniyor. 

• Ve buna rağmen bir çok yılların markası üst üste her dönem zarar açıklıyor.
    Feyz almak bu kadar mı zor?

• Vestele örnek olsun. Vestel den ayrılan Goldstar bile Luck Goldstar yani LG oldu. Milletimizi geri bırakma köstek olma Vestel... isim biraz KASTELliyi de andırıyor.... hatta sembolik/gizemci bakışla WEST-EL // WESTEL. Fatin Rüştü Zorlu ilede akrabalık var mı acb? Asil Nadiri indirip geldiklerine göre ne bağlar vardır kimbilir.? İşin garibi Asil Nadir duruyor olsaydı şuan ki Vestel_Goldstar ortaklığı devam edip LG olmayabilirdiye kadar bile gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 9 Temmuz 2017; 0:29:33 >
  • Htc yükseliş açıkladı, samsung yükseliş açıkladı, xiaomi yükseliş açıkladı. Asıl soru bu firmalar yükselirken kimler çakıldı?

• Adamlar hak ediyor...

• Bu rekabet koşullarında ya MÜKKEMMEL ÜRÜN ya da MÜKEMMEL FİYATTA ÜRÜN yapacaksınız.
    Yoksa nal toplatırlar.

• xiaomi iyi hoş güzelde video konusunda fena çuvallıyorlar. mi5 4k videolar güzel çıkarken hd ve fullhd videolar cihazın donnaımına yakışmıyor, 4k 30fps video çekip 1080p 60fps video çekmemek falan cidden abes, onun dışında mi5 bence muazzam bir telefon. her özelliğiyle ve 1k'lık fiyatıyla şahane bir alet. ince diye çok hassas sandım 3-4 defada düşürdüm yine banamısın demedi. bu saatden sonra android pazarında asla başka markanın cihazına para vermem. ya pasaport kayıtlı iphone yada yurt içi garantili xiaomi hangisi uyarsa.

• Bütçe dostu bir firma. Diğerleri ise cep düşmanı ve telefonu işe yaramaz bir sürü uygulama ile dolduruyorlar. Birde arayüz konusunda iki güncelleme veriyorlar ikinci güncelleme ile telefonu cortlatıyorlar. Ama Xiaomi öyle değil miui arayüzünü her cihazı için güncelliyor. Her neyse Xiaomi'yi bilen biliyor zaten.
  • Sony ne alemde acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xiaomi drone alacam

• Her markalarda olduğu gibi ufak tefek sorunlar olsa da gayet kaliteli güzel cihazlar üretiyorlar. Bu yönde gittikleri sürece her zaman tercihim olacaktır.

• Xiaomi akilli cop kovasi yapsin alirim.Adamlar canta,ayakkabi filan uretiyolar

• Adamların sattığı mal kaliteli ki satıyor yoksa neden satsın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Ve buna rağmen bir çok yılların markası üst üste her dönem zarar açıklıyor.
    Feyz almak bu kadar mı zor?

slm dostum yillarin telefon ureticileri yaptiklari zarar aciklamalari kardan kaybettikleri zarar yoksa zarar degil

• Ürünü kaliteli ve uygun fiyat yaparsan ürün reklama bile gerek kalmadan tavsiye üzerine bile kendi kendini satar.bende redmi note 4 x kullanıyorum çevrem de benden görenler telefona hayran kalıyor lar. Bu fiyata nasıl yani diyorlar bu kalitede telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayal@t -- 9 Temmuz 2017; 18:4:6 >
  • açıkçası 2 veya 3 yıldır bir xiaomi kullanıcısı olarak artık başka telefon kullanamıyorum. hem fiyat performans hem arayüz hem de idare eder bir garantisi var isteyen istediğini kullanabilir ama bence denemekte fayda var.

• hayal@t kullanıcısına yanıt
    eyförüm benim kafadansın. :)

• ha gariptir... az önce sonynin z modeline bakıyordum... karşılaştırmada s4 vardı... sony qualcom 1.5ghz kullanıyor.. samsung global s4te exynos 1.4ghz kullanırken us versiyonda 1.5ghz qualcom kullanmış.... milyon adetle çarpınca... büyük firmaların uyanıklılığıda çıkıyor piyasaya...

• Xiaomi Türk dostu/Cep dostu. Belki de Türk bile olabilirler Çin karışık bir yer :) Yuan bile Türklerden(Kubilay han) kalma parabirimi. // Bizimkiler ( ? şüphe ! ) ise cebimizi şey yapıyor.

• bu markaya bir türlü ısınamadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.