Şimdi Ara

Ünlü yönetmen iPhone 7 Plus ile kısa film çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ünlü yönetmen iPhone 7 Plus ile kısa film çekti
    Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan), Be Kind Rewind ve The Green Hornet gibi popüler filmlerden tanıdığımız ünlü yönetmen Michel Gondry, son derece ilginç bir projeye imza attı. Son dönemde daha çok reklam filmleri çeken Gondry, Apple ile ortak bir projeye imza attı ve sadece iPhone 7 Plus kullanarak yeni bir kısa film çekti.

Detour adını taşıyan bu 11 dakikalık kısa film, Apple'ın Birleşik Krallık ve Fransa kanalları üzerinden yayınlandı. Arabanın arkasından düşmesinin ardından sahiplerine ulaşmak için uzun bir yola çıkan bir bisikletin hikayesini anlatan Detour, Gondry'nin renkli hayal gücünü bir kez daha izleyicilerin önüne seriyor.

Daha önce de genç yönetmen Sean Baker da sadece iPhone kullanarak uzun metraj Tangerine filmini çekmişti. Sinema eleştirmenleri tarafından beğeniyle karşılanan ve çok sayıda ödül kazanan Tangerine, iPhone'un sinemacılar için son derece kullanışlı bir araç olabileceğini ortaya koymuştu.

Michel Gondry'nin kısa filmi Detour'u ve Fransız yönetmenin iPhone ile filmi nasıl çektiğini gösteren kamera arkası görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

• Bırakın bu işleri görüntüden anlayan biri durup dururken telefonla niye video çeksin dünyada kamera sıkıntısı mı var o kadar kötü sensörlere sahip bu cihazlarla bana kalsa hiç bit şey çekilmez detaylar yutulmuş, bulanık, grenli fotoğraflar samsunglarda renkler berbat, detaylar abartılmış tüm bunlara rağmen fotoğraf makinesi kamera varken hatta bazı hastalara Full Frame bile yetmiyor gelmişler iphonela film çekti oldu.
  • Bırakın bu işleri görüntüden anlayan biri durup dururken telefonla niye video çeksin dünyada kamera sıkıntısı mı var o kadar kötü sensörlere sahip bu cihazlarla bana kalsa hiç bit şey çekilmez detaylar yutulmuş, bulanık, grenli fotoğraflar samsunglarda renkler berbat, detaylar abartılmış tüm bunlara rağmen fotoğraf makinesi kamera varken hatta bazı hastalara Full Frame bile yetmiyor gelmişler iphonela film çekti oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 7 Temmuz 2017; 18:36:38 >
  • Kısa film çekmeye en uzak üst seviye telefonlardan biri halbuki... Sponsor olmasa seçmezdi yüksek ihtimal.

• İphone 7+ ile çekilmesi şaşırtmadı.. Her yeri kalite

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gündüz çekimi ne kadar iyiyse gece de o kadar kötü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam noise ile nostalji yapmak istemiştir belki? Doğal olsun diye 7 Plus kullanmıştır olamaz mı?

• Manuel Ayarın M si yok görüntü kalitesi iyi olsa ne olur kaldı ki oda vasat...

• Her anlamda ucuz reklam...

• Apple reklamlarında bugün...

• Yönetmen pek de ünlü gelmedi bana.İsmini ilk defa duydum desem.
  • Mobil film yapımcılığının geleceğini çok parlak görüyorum. Şimdilerde emekleme aşamasında olduğu için yapılan işleri pek ciddiye almasak da, bu alt dalın pek uzak olmayan bir gelecekte sektöre sözünü geçirebilecek konuma geleceğinden hiç şüphem yok. Kendi savıma göre, bunu gelişen kamera-kamera aksesuarı teknolojileri ve özellikle Android cephesindeki profesyonel derecede zengin manuel ayar seçenekleri sunan kamera yazılımları sağlayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Yönetmen pek de ünlü gelmedi bana.İsmini ilk defa duydum desem.

o senin cahilligin

• rakipleri sanki daha iyi çekermiş.

• Paraya sıkışmıştır kesin..

• Kim neden cep telefonu kamerasıyla film çekmek istesinki?

• Çok güzel film olmuş. Kamera önemli değil demek ki önemli olan yetenek.

• Reklam reklamdır işte.
  • pahalı ekipman usta yapmadığı gibi ucuzu da amatör yapmaz.sadece çekebilmeyi bilmek gerkeli.ancak bu iş reklam koktuğu için eleştiri alacaktır.

• babasının hayrına çekmemiştir.
  • Kaç para aldı acaba... Google Pixel XL, HTC 10, HTC U11, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8 gibi cihazlar dururken...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.