Şimdi Ara

Xiaomi ile Nokia arasında dev işbirliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi ile Nokia arasında dev işbirliği

Çinli teknoloji devi Xiaomi, ve Finlandiya merkezli cep telefonu üreticisi Nokia, stratejik bir iş birliğine imza attı. Yapılan ortaklıkla Xiaomi, Nokia'nın kilit patent varlıklarını satın aldı ve iki şirket arasında standart temel patentler için çapraz-lisanslama anlaşması imzalandı.

Çok yıllı çapraz lisanslama anlaşması ile her iki şirket de birbirine -ürünlerin endüstri standartlarına uyması için gerekli- standart temel patentlerini lisanslayacak. Finansal detaylarının ise henüz açıklanmadığını belirtelim.

Ayrıca Bkz.HTC U11'in "sıkılabilme özelliğini" orta sınıf bir telefonda görebiliriz
    Xiaomi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Lei Jun, "Dünyaya daha heyecan verici teknolojik yenilikler sunmak isteyen bir şirket olarak, gelecekte Nokia ile daha yakın çalışma fırsatından dolayı heyecanlıyız" dedi.

Nokia, ağ altyapısı donanımları sağlayacak

Anlaşmaya göre Nokia, büyük web sağlayıcıları ve veri merkezi operatörleri için yüksek kapasiteli, düşük güç gereksinimi sunmak üzere tasarlanmış ağ altyapısı donanımları sağlayacak. İki firma aynı zamanda veri merkezinde odaklanılan teknolojiler üzerinde birlikte çalışacaklar.

Nokia ve Xiaomi, veri merkezi bağlantıları için optik taşıma çözümleri, Nokia'nın yeni duyurulan 'FP4' ağ işlemcisine dayanan IP yönlendirmesi ve veri merkezi çözümleri konusunda ortak çalışmalar yürütecek. İki şirket ayrıca Nesnelerin İnterneti (IoT), artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve yapay zeka (AI) gibi alanlarda da iş birliği yapmayı kabul etmiş durumdalar.

Xiaomi'nin akıllı telefonlar dışında önemli bir IoT şirketi olduğunu belirtelim. Mi Ecosystem IoT platformu 60 milyon bağlı cihaz sayısını geçmiş durumda. Ayrıca Mi Ecosystem platformunda şimdi 8 milyondan fazla günlük aktif bağlı cihaz bulunuyor.

• nokia gibi köklü, xiaomi gibi yenilikci firmalarin birlesmis olmasi guzel. ancak onemli olan yinede fiyatlar tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia dan uzak dur MI, lanetli, seni de batıracak.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

nokia gibi köklü, xiaomi gibi yenilikci firmalarin birlesmis olmasi guzel. ancak onemli olan yinede fiyatlar tabiki.

Xiaomi'nin nesi yenilikçi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

nokia gibi köklü, xiaomi gibi yenilikci firmalarin birlesmis olmasi guzel. ancak onemli olan yinede fiyatlar tabiki.

1gb ramler de gezerdin onun sayesinde mecbur kalıp ramleri şirketler artırdı. Yoksa 1gb ..1.250gb.. 1.5gb diye yer keklerlerdi.

• Patent konusu önemli olan şey. Zaten patent sorunları yüzünden xiaomi çoğu yerde resmi olarak yok. Patent sorunu olmaz ise en azından yaygınlaşır. Ağ ürünlerini kullanacak diyor belkide 800 bandı sorunu bile düzelecek. Direk alaya almamak lazım. Bunlar dev firmalar bildikleri var mutlak.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

quote:

1gb ramler de gezerdin onun sayesinde mecbur kalıp ramleri şirketler artırdı. Yoksa 1gb ..1.250gb.. 1.5gb diye yer keklerlerdi.

RAM arttırması yenilikçi yani? Başka?

• quote:

quote:

Yenilikten kasıt şöyle olabilir. Uygun fiyata iyi donanım veriyor. Hakkını yemeyelim yani SN820 gibi diğer üreticilerin illa 600 700 dolarlık cihazda verdiği donanımı, xiaomi çok daha ucuza veriyor.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyata güncel teknoloji deneyimlemek isteyenler için yenilikçi bir firma. Apple, samsung vb markalar ile benzer teknolojik yenilik sunduğundan yenilikçidir
    Yenilik anlayışınız çerçeve ise Mi mix; kıvrımlı ekran ise mi note 2 örnek verilebilir...
  • Xiaomi yenilikçiymiş.

Çerçevesiz ekranı ilk çıkaran firma Sharp. Aqua Crystal diye aratın.

Kıvrımlı ekranıda ilk çıkaran firma Samsung. Kaldı Xiaomi Note'daki ekranıda Samsung üretiyor.

Xiaomi yenilikçi falan değil. Taklitçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 5 Temmuz 2017; 17:26:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

Xiaomi yenilikçiymiş.

Kıvrımlı ekranıda ilk çıkaran firma Samsung. Kaldı Xiaomi Note'daki ekranıda Samsung üretiyor.

Çerçevesiz ekranı Tüfkiye'ye getirmedikten sonra benim için bir önemi olmaz o firmanın,ilk getiren veya uygun fiyata getiren firmayı tanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

quote:

RAM arttırması yenilikçi yani? Başka?

mi mix modeli ile cercevesiz tasarima gecildi. bu sayede samsung s8 modelini yapti. apple da oradan calacak mesela.

• Xiaomi sağlam bir firmadır, Başka bir firma olsa batar derdim ama :)

• Nokia firmasını sadece cep telefonu üreticisi gibi anlatarak haber yapmanız, haberle alakasız yorumlar gelmesine sebep olmuş.

Nokia'nın cep telefonu kolundaki yatırımları, şuanda belkide en küçük yatırım alanı olarak sayılabilir.

Nokia bir bilişim teknolojisi firmasıdır. İletişim altyapısı teknolojilerinde büyük yatırımları olan, dünyanın önde gelen bir kaç firmasından biridir şuanda. Bu habere de bu gözle bakılarak yorum yapılması gerekirdi ama, cep telefonu yorumlarının içine sıkışıp kalmış!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 5 Temmuz 2017; 15:51:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recebim59

quote:

Xiaomi yenilikçiymiş.

Çerçevesiz ekranı Tüfkiye'ye getirmedikten sonra benim için bir önemi olmaz o firmanın,ilk getiren veya uygun fiyata getiren firmayı tanırım.

Xiaomi'de getirmedi ki zaten ? Paralel ithalatçı firmalar getirdi Mi Mix modelini.

• fbyram kullanıcısına yanıt
    Valla dostum taklitçi veyahut her neyse ama bizim ülkemizin teknoloji markalarının değerini toplasan bı xiaomi etmiyor malesef bunu üzülerek söylüyorum..

• GkhnAkyolTr kullanıcısına yanıt
    Evet dostum, taklitçi olan çinli oppo firması ile karıştırıyor arkadaşlar sanırım. Oppo firması Apple ı taklit ediyor. Xiaomi firması tüketici dostu bir firmadır. Yenilikçidir de...
  • Xiaomi ister yenilikçi olsun ister taklitci
    kaliteli donanimi ucuza sunarak kullanicilari memnun etmeyi basariyor ya bir kullanici olarak benim icin onemli olan bu. Bu birlesmeden umudum umarim Xiaomi kamerada Nokia dan birseyler alir ya da kamera ve kamera yazılım isini Nokia yaya birakir. Ben rekabet ortami oluşturan her firmayi sever desteklerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Xiaomi yenilikçiymiş.

Peki samsung kendide üretim yaptığı halde kimin ürettiği kamera sensörünü kullanıyor? Kusura bakma ama bence saçma bir yorum olmuş her marka birbiri ile alışveriş içerisinde zaten, Sharp demişsin mesela peki kaç ülkede piyasaya çıktı önemli olan noktalar bunlar, Üretmek ayrı birşey bunu sunmak ayrı, Sunmadıktan sonra üretmenin bence pek bir manası kalmıyor, Tabi diğer markalara ürettiğin parçayı temin etmiyorsan.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Xiaomi yenilikçiymiş.

Peki samsung kendide üretim yaptığı halde kimin ürettiği kamera sensörünü kullanıyor? Kusura bakma ama bence saçma bir yorum olmuş her marka birbiri ile alışveriş içerisinde zaten, Sharp demişsin mesela peki kaç ülkede piyasaya çıktı önemli olan noktalar bunlar, Üretmek ayrı birşey bunu sunmak ayrı, Sunmadıktan sonra üretmenin bence pek bir manası kalmıyor, Tabi diğer markalara ürettiğin parçayı temin etmiyorsan.

Lafı başka yerinden anlama. Alıntı yaptığım mesajı dikkatli oku. Yenilikçi diye bahsedilen firmnanın yenilikçi olmadığı anlatmak için yazdım o mesajı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.