Şimdi Ara

Nvidia'nın sürücü tabanlı sürprizleri devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın yeni bir sürprizi daha ortaya çıktı. Daha önceki haberimizde GeForce 384 serisi sürücülerin, 6-7 yıllık Nvidia ekran kartlarına DirectX12 desteği kazandırdığını belirtmiştik. Aynı sürücü ailesi şimdi de, Netflix'in 4K yayınları için gerekli olan donanımsal bir engeli aşmasıyla gündeme geliyor.

Netflix'in 4K Ultra HD yayınlarını bilgisayarda izleyebilmek için, yeterli güce sahip bir ekran kartıyla birlikte, Intel'in 7. nesil veya AMD'nin ise Ryzen serisi işlemcilerine gereksinim duyuluyor, daha doğrusu şart koşuluyor. Ancak dikkatli bir Reddit kullanıcısı, GeForce 384 sürücü güncellemesinden sonra işlemci sınırlamasını aştığını belirtti.

Eski nesil bir işlemci ve GeForce GTX 1080 ile birlikte Netflix'in 4K Ultra HD yayınlarının alınabilmiş olması önemli bir gelişme. Hali hazırda PC ortamında bu yayınların alınabilmesi için sadece son nesil işlemci ve güçlü GPU değil, Windows 10 işletim sistemi ve Edge tarayıcısıyla birlikte HDCP 2.2 uyumlu bir 4K monitör de gerekiyor.

• Direk güncelleme ile mi aşmış belirtilen işlemci sınırını yoksa ayrıca bir işlem de yapmış mı? Güncelleme bu engeli ortadan kaldırmışsa iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek sürpriz bu! Olması gerekendir. Kullanıcılarına iyi hizmet vermek zorundalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizi ilgilendiren bir haber değil bence. 4k diyor. Hangi internetle 4k!?!?!?!?

• Shadowplay'in sadece GTX kartlarda kullanılmasına üzülmüştüm. Bu sürprizi bekliyorum asıl ama umutsuzum. Gerçi Microsoft imdadımıza yetişti de Windows 10'un kayıt aracını kullanıyorum ve gayet akıcı videolar çekilebiliyor. Eğer bunu bahane ediyorlarsa diyecek lafım yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 4 Temmuz 2017; 22:19:38 >
  • Benim anlamadığım dx12 desteğinin geldiğinden söz ediliyor ama geçen sene bile, nvidia gtx 580 nin bile teknik özellikle sayfasında zaten dx 12 desteklediği belirtiliyordu neden şimdi gündeme geldi bir anda yeni bugün olmuş gibi anlayamadım. Yani geçen sene bu eski ürünlerin web sayfalarında dx 12 uyumludur derken ? driver olarak bu başarılamamışmıydı ?
  • bir 4K filim minumum 25GB ediyor FURY (brad bitt) oynadığı film 110GB hangi akılla hangi imkanla izleyeceğiz bu filmleri ? 4K tv var ama gel gör ki içeriğe ulaşmak çok zor.

• Teknoloji gelişiyor da,gitgide herkese yayılacağına daha da pahalı oluyor.Herkes ten uzaklaşıyor.Hala ssd bile kullanamıyoruz pc lerde fiyatından dolayı 4k yı kullanacak donanıma nasıl sahip olalım?

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    hangi 4k ekranla? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Bizi ilgilendiren bir haber değil bence. 4k diyor. Hangi internetle 4k!?!?!?!?

Internet bilgisayar tamamda ekran yok :(
  • Bizlik bir durum yok.

• Evet sitede dx12 desteklediği yazıyordu. Bahsi geçen destek bu güncelleme ile verilmiş oldu.

• İşlemci sınırı olması zaten saçma bir durum zira ekran kartı gayet iyi bir şekilde çözebilir durumda. Yine de bu kısmı aşmak çok zor gibi düşündürmese de nasıl aştıklarını da merak ediyorum.

• Bu ekran görüntüsü hangi film yada dizi onu merak ettim.

• omerfa kullanıcısına yanıt
    yazıyor ya görüntünün üstünde

• Pek de Türkiye'dekileri ilgilendirmediği için... malum 3Mbps :D

• 4mbit hız ve 1080p ekranla bize haber mi veriyorsunuz küfür mü ediyorsunuz belli değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.