Şimdi Ara

Ücretsiz Siber Güvenlik Kampı! 'Son başvuru 3 Temmuz'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) 10-15 Temmuz tarihlerinde bir siber kamp düzenliyor. Son başvuru 3 Temmuz. Online sınav 4 Temmuz.

Siber güvenlik günümüzdeki en popüler ve  bilişim sektöründe en çok eleman ihtiyacı olan konulardan bir tanesi.  Bu amaçla Üniversite öğrencileri için ücretsiz   Siber Yaz Kampı düzenleniyor.  Katılımcılar sertifika verilecek eğitimde şehir dışından gelen öğrenciler üniversite yurtlarında kalabilecek.Öğrencilere ayrıca  kahvaltı, öğle ve akşam yemeği verilecek.

Kampa son başvuru 3 Temmuz. Online sınav 4 Temmuz.
    Bu sınavı geçenler 6-7 Temmuz'da mülakata alınacak.

• Bu tarz kamplar gerçekten çok güzel, 1 haftalık kamp ile orada bulunarak daha iyi bir şekilde öğrenebiliriz. Ancak kapasitenin limitli olmasından dolayı herkes katılamayacaktır. Bence Boğaziçi gibi bir üniversite aynı yurtdışındaki MIT, Stanford, Harvard gibi tanınmış üniversitelerde yapılan online ders paylaşma sistemini kullanabilir. Bu sayede daha önce herhangi bir şekilde bu konuda eğitim almamış ama yine de ilgisi olan insanlar faydalanabilir diye düşünüyorum. Sonuçta ilgili ama bilgisiz olan insanlar mülakati ve sınavı geçememiş de olsa onlar için de bir şey yapılmış, kazanılmış olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

• Önyargisiz bir şekilde gerçekten reklam korkmadan düzgün bir kamp olur ise yararlı olacağı kanaatindeyim. Aksi takdirde zamanları çöpe gidecek insanların. Ve birşey de anlamayacaklardir. Alanında uzman kişiler olduğu için btrisk, BGA benzeri oluşumlar desteklenmeli ve önyargısız bakılmalı.

• teşekkürler, Donanım haber olmasa hiç haberimiz olmaz bu tür gelişmelerden .
    Bir de Shiftdelete diye bir site var,ne işe yaradığı belli değil.

• "Üniversite lisans öğrencileri için ücretsiz"
    Açık lise de okuyorum CCNA ve CCNA Security eğitimleri almış biriyim.
    Sırf lise okuyorum diye giremeyecek miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemywalker -- 2 Temmuz 2017; 20:51:22 >
  • enemywalker kullanıcısına yanıt
    Evet ama bi mail at istersen adres varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    İletişim için mail attım.Pek olumlu bakmıyorum.
    O kadar liseli tanıdığım var ki bir çok üniversite öğrencisini cebinden çıkartır.
  • Heveslenmiştim ama sıradan kullanıcılar için değil sanırım bu eğitim.Başlıklardan bile pek bir şey anlamadım
  • Vay bizim bölümü buralarda görmek de varmış :D

• enemywalker kullanıcısına yanıt
    siz başvurun belki mülakata alırlar.
  • şu duvar tarafındaki kolona bağlı gider borusundan hiç ses gelmiyor mu !?

• Usta seni yan profilden çekmesinler.

• Beyler Casper'ın şifresi: 3068 değil miydi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.