Şimdi Ara

Asimov'un bilim-kurgu klasiği Vakıf dizi oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asimov'un bilim-kurgu klasiği Vakıf dizi oluyor
    Bilim-kurgu edebiyatının en önemli isimlerinden Isaac Asimov'un ödüllü kitap serisi Vakıf (Foundation) dizi oluyor. Star Trek Beyond ve Terminator Genisys gibi filmlerin yapımcısı olan Skydance Media, Asimov'un klasik bilim-kurgu serisini dizi haline getirmek için çalışmalara başladı.

Başta Star Wars olmak üzere birçok bilim-kurgu film ve dizisine ilham kaynağı olan Vakıf serisini, David S. Goyer ve Josh Friedman ikilisi televizyona uyarlayacak. The Dark Knight, Man of Steel ve Batman v Superman gibi DC uyarlamalarının senaristi olarak tanınan Davis S. Goyer, aynı zamanda FlashForward ve Da Vinci's Demons gibi dizilerin de yaratıcısı. Josh Friedman ise Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinin yaratıcısı olarak adını duyurmuştu.

Yıllar sonra ana üçlemeye katılan iki öncül ve iki ardılla birlikte toplam yedi kitaptan oluşan Vakıf serisi; Samanyolu boyunca farklı gezegenlere saçılmış insanların hikayesini anlatan son derece karmaşık bir destan. Vakıf serisi, matematiksel verileri kullanarak geleceği görme yeteneğine sahip bir tarihçi ve matematikçi olan Hari Seldon'ın hikayesini anlatıyor.

Galaksinin dört bir köşesine saçılmış insanları bir arada tutan Galaktik İmparatorluk'un çökmek üzere olduğunu gören Seldon, insanlığın bilgisini ve tarihini yok olmaktan kurtarmak için zorlu bir yolculuğa atılacak.

Bir süre önce Jonathan Nolan (Westworld, Person of Interest)'ın Vakıf serisini HBO için dizi haline getireceği açıklanmıştı ancak anlaşılan o ki Nolan'ın projesi rafa kaldırılmış. Goyer ve Friedman tarafından hazırlanacak bu yeni versiyon için ise henüz bir kanal ile anlaşılmış değil.

• Bugün aldığım en güzel haber bu oldu... Beklentim yüksek....

• Asimov şey değil mi ya bu AWP skini

• 7 kitaptan aslında ne güzel seri filim çıkardı, Lakin HBO olaya el attar ise filim kıvamında uzun soluklu bir dizi ilede karşılaşa biliriz. Umarım öyle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Asimov şey değil mi ya bu AWP skini

haha :D evet asiimov

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suslu76 -- 30 Haziran 2017; 5:55:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeroWin

Bugün aldığım en güzel haber bu oldu... Beklentim yüksek....

Kitap olarak seri muhtesem de Man of Steel ve Batman v Superman ibarelerini gorunce bir anda butun heyecanim sondu.
  • Kazandığı Ödüller
    • Nebula Best Short story (aday) (1965) : Founding Father
    • Nebula Best Short story (aday) (1965) : Eyes Do More Than See
    • Nebula Best Novel (kazandı) (1972) : The Gods Themselves
    • Hugo Best Novel (kazandı) (1973) : The Gods Themselves
    • Hugo Best Novellette (aday) (1975) : That Thou Art Mindful of Him
    • Nebula Best Novellette (aday) (1976) : The Bicentennial Man
    • Hugo Best Novellette (kazandı) (1977) : The Bicentennial Man
    • Nebula Best Novel (aday) (1982) : Vakıf'ın Sınırı
    • Hugo Best Novel (kazandı) (1983) : Vakıf'ın Sınırı
    • Hugo Best Novel (aday) (1984) : The Robots of Dawn
    • Nebula Best Short story (aday) (1986) : Robot Dreams
    • Hugo Best Short story (aday) (1987) : Robot Dreams
    • Hugo Best Novellette (kazandı) (1992) : Gold

• quote:

Orijinalden alıntı: NeroWin

Bugün aldığım en güzel haber bu oldu... Beklentim yüksek....

Kesinlikle günün en güzel haberi. Eğer batırmazlar ise gelmiş geçmiş en güzel bilim kurgu dizisi olmaya aday.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suslu76

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Asimov şey değil mi ya bu AWP skini

haha :D evet asiimov

• FOundation'ı alalı yıl oldu hala okuyamadım ilk 30-40 sayfayı filan okumuştum baya iyi gidiyordu ama sonra vakit bulamadık
  • Şu an 3. Kitabı okuyordum. Görsellik mükemmel olacak diye düşünüyorum. Kitap okuma alışkanlığı olmayan kişiler için söyleyim kitap inanılmaz akıcı gidiyor. 7 kitap bitmez diye düşünmeyin. 3-4 günde bir katabı gayet rahat bitirirsiniz.

• İnsan Bankası ; 2067

1967 - 2067 yılları arası; bir ailenin 5 kuşak süren, 100 yıllık köleliğinin, post modern, özgürlükçü bir dille anlatımı...
    2050'lerden sonra, el çizgilerini okuyan cihazlarla kredi kullanabiliyorsunuz...
    Bankalar, ülkenin en önemli kurumları haline gelmiş, kişilerin çocukluktan yetişkinliğe geçerken, aldıkları ahlaki değerlere göre, ekonomik hayata başlangıç kredileri veriliyordu.
    Bu değeri kredi olarak yükleyen bankanın adı: İNSAN BANKASI
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/insan-bankasi-2067/418994.html

• Terminator TSCC ve Da Vinci's Demons yaratıcıları bir arada mı? Alırım bir dal.

• Sonunda
    Foundation'a ne zaman sıra gelecek diye bekliyordum. Seri olur 7-8 filmlik diye düşünüyordum ama olsun dizi de olur.
    HBO olsaymış çok iyi olurmuş ama eminim böyle bir seri tırt bir kanala ve yapımcıya gitmez.
    Merakla bekliyoruz.
  • 2018 de çıksın çok bekletmesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abartiyor olabilirim ama benim icin gelmis gecmis en iyi seri vakıf ve robot kitaplarinin bütünüdür. Cok zekice yazılmış (Asimov zaten iq su dahi seviyesinde) sürükleyici super bir seri.

• Önce kitaplarını okumalı. Ancak şunu söylemeliyim ki, son zamanlarda gördüğüm en heyecan verici proje.
  • kitap serisini yeni okumaya başladım daha başındayım ama güzel bir dizi çıkabilir gibi gözüküyor ama yayınlanacağı kanal da önemli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.