Şimdi Ara

Huawei'den Apple'a bir meydan okuma daha: MacBook Pro'ya rakip geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akıllı telefon ve tablet yarışından sonra Huawei'in rakibi Apple'ı aldığı yeni alan bilgisayarlar oldu. Mobil arenada Apple'la her alanda mücadele eden ve aynı rakibi gibi kendi mobil işlemcisini geliştiren şirket, şimdi de MacBook Pro'yu hedef alan bir dizüstü bilgisayarla, Matebook D ile gündemde. Biz de bilgisayarı kullandık, deneyimlerimizi aktardık.

• "ömö wöndöws yöklö"

• erdi bey sen yapma bari. markanın tanıtım argümanı mı bu o sebeple mi söylüyorsun macbook'a rakip vs. mecbur mu kalıyorsunuz? :)

• Macbook hiç kullanmadım ama donanım olarak rakip olabılırler ama yazılım olarak rakıp olamazlar. Macbook alanlarda yazılımdan dolayı alıyorlar, iphone ları da çoğu kişi ios oldugu ıcın alıyor.

• MacBook Pro'ya rakip olabilecek bir cihaz değil U serisi işlemcisi ve Thunderbolt 3 olmaması cihazın elini zayıflatıyor. Ayrıca Nvdia masaüstü GT 1030 seviyesinde düşük güç tüketimine sahip bir mobil işlemci geliştiriyorken 940mx gibi eski nesil ekran kartı kullanılması hoş olmamış. Kısacası cihaz zamanın gerisinde kalmış. Ekran oranı ve kasa kalitesi hariç.

• ben de açıkçası macbook'a rakip arıyorum. ama piyasada macbook'a rakip olabilecek bir tane laptop yok :(

• MateBook D için "Macbook Pro' ya rakip" demek biraz ayıp olmuş sanki.

• Biri Huawei mühendislerine Macbook yollasın en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Macbook a rakip olamaz. İçinde mac os yüklü olmadıktan sonra ;)

• 2017 Macbook Pro sipariş ettim henüz gelmedi. Videoyu izlediğimde başlığın alakasız kaldığını gördüm. Şöyle yapalım: 4 yıl sonra dönüp hangi bilgisayar kullanıcıları daha memnuniyet hissedecek bir bakalım...

• Ön tasarımı epey dell xps 2015/2016 dan alınma cihazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allons-y -- 30 Haziran 2017; 3:6:13 >

• Işıklı klavye olmadan macbook pro'ya rakip olmak

Ayrıca boşta RAM slotu var mı? 8 GB RAM ile alıp 16'ya upgrade edememek büyük problem.

• belliki uyarı yemiş, laptopa hordavrandığında sağdaki soldaki kişilerin hareketliliğine bakın, ee tabi bedava mal, kendi laptobu olsa eldivensiz dokunmaz....

• Bu muymuş Macbook Pro'nun rakibi
  • Macbook için halen macos için alıyorlar diyen arkadaşlar yanılıyor. Mac os son yıllardaki güncellemelerde eski stabilitesini koruyamadı. Mac os için en büyük tercih nedeni virüs ve spyware olmadan kullanım güvenliği. Windows gibi tehdit içeren bir platform değil. Güvenle bankacılık işlemlerini yapıyorsunuz kafanız rahat.

Gelelim aynı donanımlı bir windows bilgisayar yerine 2 kat fazla verip Macbook alma nedenlerinin en önemlilerine. Öncelikle macbook kasa kalitesinde piyasada başka model yok. Güncel Dell XPS, Toshiba Tecra kullanmış biri olarak monoblok alüminyum kasa çok kaliteli. Dışarıda sürekli Mid 2013 macbook air kullanıyorum. En az 3-4 defa masadan düştü. Onlarca defa şarj kablosuna çocuğum takıldı ama diğer bilgisayarlar gibi fiş soketi bozulmadı, mıknatıstan kurtuldu hiçbir sorun yaşamadım. 2 adet cep şarj cihazı büyüklüğünde adaptörünü taşımak çok kolay. Klavye tuş basma hissi ve kullanımı hiçbir notebook modelinde bu kadar iyi değil.

Hoparlör ses kalitesine alıştıktan sonra diğer notebook hoparlörleri cep telefonu hoparlörü gibi geliyor. Ekran menteşesi 4 yıldır ilk aldığım sıkılıkta. 4 yıllık bilgisayarımın pili %100 şarjda 9 saat kullanım sunuyor. Bilgisayarın donduğunu, ısındığını görmedim, fan sesini aşırı yük dışında hiç duymazsınız.

Özetle kağıt üzerinde özelliklere bakıp macbook çok pahalı demek doğru değil, macbook deneyimi yaşadıktan sonra diğer bilgisayarlar çağ dışı geliyor.

• Tam bir çin malı

• Bu mac os için alıyorlar diyenler neyin kafasında?? Üni'de mac alanlar içine windows kuruyordu. Belki photoşop kullanmak için starbaks'ta takılmak için macbook'un rakibi olmayabilir ama windows windows'tur. Komik olmayın.

• taklitler aslını yaşatır :) adını benzetmiş tipini benzetmiş bu nedir abi.

• Tasarım olarak samsung'un ilk ultrabooklarına benziyor.

• Donanım olarak yıllardır Macbooklardan çok daha iyi cihazlar var zaten. Rakibe ihtiyaç yok ki.
    Olay tamamen Mac OS - Windows tercihi. O da biraz alışkanlık meselesi benim fikrimce.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.