Şimdi Ara

msi ge72vr 6rf nvidia optimus problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa bir süre önce msi ge72vr 6rf model laptop aldım. ekran kartı 3gb gtx1060 32gb ram kapasiteli işlemcisi 6700hq. Cihazın oyun performansına şıklığına ses kalitesine söyleyecek hiçbir olumsuz kelime bulamıyorum. Fakat çok enteresan bir sorunum var. Bilgisayarım masaüstü işlemlerinde gereksiz yere nvidia'ya geçiyor ve o anda anlık bir takılma (kekeleme gibi) oluyor ve sonra tekrar intel gpuya geri geliyor. En basit örneği sağ alttaki pil işaretine tıkladığım anda da nvidia gpuya geçiş yapıyor anlık olarak. Msi Afterburner çalıştırdığımda ise 10 saniye ara ile gtx1060'ın boşa çıktığını gözlemledim (Resmini paylaşıyorum). nvidia ve intel 530 gpularını en son versiyonlarına güncelledim hatta güncel olmayan hiçbir driver kalmadı diyebilirim. Olup olmadık saçma yerlerde olan anlık takılma cidden çok can sıkıyor böylesine güçlü bir makinede. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Aynı bilgisayara sahip olan arkadaşlardan da ricam acaba onlardada aynı sorun oluyormu? Çünkü sorun tamamen yazılımsal gibi duruyor. Nvidia yı iptal edince hiç bir sorun takılma olmuyor.
    Msi Afterburner Görseli

• Hocam şu firmware güncellemesini yaptın mı? Genel olarak bu güncellemeler ufak tefek donanım hatalarını düzeltiyor.

https://www.msi.com/Laptop/support/GE72VR-6RF-Apache-Pro.html#down-firmware
  • Ayberk1456 kullanıcısına yanıt
    hemen deniyorum
  • Ayberk1456 kullanıcısına yanıt
    bir işe yaramadı kardeşim
  • nvidia ile olan görüşmem. kısacası sorunun onlarda olmadığını msi ile görüşülmesi gerektiğini söylüyor.

• Selamlar,

Sorunlar MSI firması ile alakalı değil. Aynı problemler Razer, Gigabyte, HP markalarında da mevcut.

Olay tamamiyle GTX 10 serisi ile alakalı. Büyük ihtimalle anlık güç gereksinimleri karşılanmıyor.

Şu linki okursan sevinirim. If your MSI notebook has micro-stutters or mouse-pointer-freezes, try this.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neurtal -- 26 Haziran 2017; 15:14:55 >
  • Merhaba, herkese iyi bayramlar.

Aynı sorun bende de var.Makina GE62VR 7RF-425XTR.Ne yaptıysam ne ettiysem ben de bir türlü düzeltemedim.Çok çok rahatsız etmiyor ama tabiki böyle bir makinada böyle bir durum hoş değil.Hatta MSI forumlarında da geçenlerde bazı sorular sormuştum birisi de cevaplamış daha ona cevap da yazacağım.Oradaki sorduğum soruları okuyup buradan aynı şekilde rakamla sıralayarak (karışmaması için) cevap yazmak isteyenler olursa memnuniyetle okurum.Daha önceki bilgisayarımda MSI idi ancak bu kadar ileri seviye bir cihaz değildi, dolayısıyla vbios vs. nedir bilmiyordum.

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=288331.msg1631434#msg1631434

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.