Şimdi Ara

YouTube aylık 1.5 milyar aktif kullanıcıya ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YouTube aylık 1.5 milyar aktif kullanıcıya ulaştı 

Google çatısı altında faaliyetlerini sürdüren video paylaşım ağı YouTube, yeni hizmetleri ve kullanıcılarına sunduğu imkanlar ile büyümeye devam ediyor. VidCon etkinliğinde platforma ait yeni rakamları paylaşan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, YouTube’un aylık 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısını geride bıraktığını dile getirdi.

Televizyonu Tehdit Ediyor 

Facebook ve Twitter canlı yayın imkanı ve video servisleriyle, Netflix ve benzeri içerik üreticileri ise orijinal içerikleriyle insanların izleme alışkanlıklarını değiştirip televizyonun egemenliğini kırmaya çalışsa da YouTube, televizyonu tehdit eden en önemli platform. Bu durumun altını çizen Susan Wojcicki, kullanıcıların mobil cihazlarda günde ortalama 1 saatten fazla video izlediğini ve ABD’de insanların günde ortalama 4 saat TV izlediğini dile getirdi. YouTube halen TV’nin çok daha gerisinde görünse de kullanıcıların bilgisayar üzerinden günde kaç saat video izlediği bilinmiyor.

Wojcicki ayrıca halihazırda 37 orijinal içeriğe sahip olan YouTube Red’in neredeyse çeyrek milyar kullanıcı tarafından izlendiğini dile getirdi ve 12 adet yeni yapımın YouTube Red’e ekleneceğini duyurdu. 

• Acaba bu kullanıcı sayısının kaç bini gerçekten bilinçli kullanıcı merak ediyorum...
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    senden bilinçli olan sayısı %95 o kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salak diziler,spam-troll kalitesinde reklamlar uygulaması olduğu sürece tv kan kaybetmeye devam edecek.

• TV çoktan bitti bile, gözlemlediğim kadarıyla tv izleyenlerin çoğu orta yaş üstü, gençlerden izleyen çok az kaldı, şahsen ben evdeki televizyonu video film izlemek için kullanılıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube'yi izleme ve kullanma artsada Tv her zaman izlenilecektir. Tv de kendini geliştirecek ve zamana ayak uyduracaktır. Özellikle de internette altyapı vs sorunları olan Türkiye gibi ülkelerde tv, her zaman sosyal medya araçlarından önde olacağını/geleceğini düşünüyorum.
  • Ben Youtube'dan çıkmaz oldum,Televizyonun yüzünü gördüğüm yok..

• 6. ay sonu itibariyle akıllı TV'lerde youtube uygulaması son buluyor !

• İndirme kotası diye bir kavram olmasaydı, televizyonun devri çoktan bitmiş olacaktı; bundan hiç şüphem yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.