- x
Pul koleksiyonu nasil kime satabilirim
30 Cevap41222 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

56 Mesaj
3 Mart 2007; 12:51:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaslar bir arkadaşımın 2 defterlik pul koleksiyonu var.
Bunları satmak istiyor, koleksiyon karışık yutiçi yurtdışı, çeşitli tarihlerden pulları içeriyor.
Kimler almak isteyebilir veya kimler ilgilenir, bu kişilere nasıl ulaşabilirim, bir fikri olan arkadaş varmı acaba.

Teşekkürler,

269 Mesaj
3 Mart 2007; 16:34:45 

quote:

Orjinalden alıntı: dreamer1983

Bunları satmak istiyor, koleksiyon karışık yutiçi yurtdışı, çeşitli tarihlerden pulları içeriyor.
Kimler almak isteyebilir veya kimler ilgilenir, bu kişilere nasıl ulaşabilirim, bir fikri olan arkadaş varmı acaba.

Teşekkürler,

aynen ben de satacam
bi el atın

974 Mesaj
3 Mart 2007; 16:39:04 

kızlara sat pul koleksiyonunu

Samsung Galaxy SIII
Pentax K30 + 18-135mm WR

28 Mesaj
3 Mart 2007; 17:43:26 

Pul koleksiyonunda çok eski ve değerli pullar varsa bir antikacıya götürmeni tavsie ederim. Benimde iki defterlik babamdan kalma( tabi babamın niye pul biriktirdiği hakkında düşünmek istemiyorum.) pul koleksiyonum var.İçinde çok eski ve değerli pullar var.Bayağı iyi bir fiyat biçilmesine rağmen daha satmayı planlamıyorum.Ne de olsa manevi değeri yüksek Ayrıca bu konuyla ilgili bazı alışveriş sitelerinede ilan verin.Alıcısı çok çıkıyor...

Mütevazi olun, ben mükemmelliğimi buna borçluyum...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mart 2007; 17:50:53 

bendede var pul koleksiyonu küçükken yapmıştır 2 sayfalık en az 100 tane var ama ben profffosyonel olarak değil dönem ödevi idi bende yaptım para edermi bilmiyorum

28 Mesaj
3 Mart 2007; 17:54:05 

quote:

Orjinalden alıntı: BartuA

bendede var pul koleksiyonu küçükken yapmıştır 2 sayfalık en az 100 tane var ama ben profffosyonel olarak değil dönem ödevi idi bende yaptım para edermi bilmiyorum

Pulların para etmesi için üzerinden en bir 10 yıl geçmesi lazım...Ama osmanlı ve de cumhuriyet dönemi pullarının çok para ettiğini biliyorum

Mütevazi olun, ben mükemmelliğimi buna borçluyum...

Uzaklaştırılmış
3 Mart 2007; 17:55:43 

ne 10 yılmı allahhhh bendeki pullar en az 30 yılllık annemin küçüklüğünden kalma pullar zengin oldum herkese benden bi çayy

Uzaklaştırılmış
3 Mart 2007; 17:57:45 

bence satmasın o pulları
kızlara eve gel sana pul koleksiyonumu göstercem deyip
kızları eve atın

514 Mesaj
3 Mart 2007; 18:04:52 

quote:

Orjinalden alıntı: dreamer1983

Teşekkürler,

pul koleksiyonalrının da belirli özelliklerde olması gerekiyor galiba.bununla ilgili siteler müzayede yerleri var bir göz gezdir araştır istersen.

1-Toplama Konusu

Pul, kart, para, fotoğraf, plak, vb. gibi mamül eserler ya da deniz kabukları, mineraller, doğa ürünleri gibi doğal ürünler arasından hoşunuza giden bir ürünü toplamaya değer bulabilirsiniz. Bundan sonra ise koleksiyonerin kendisini iyi kötü bilgilendirecek kaynaklardan (sergiler, kataloglar ve/veya daha tecrübeli toplayıcılar) bilgi toplaması yerinde olacaktır. Kararınız kesinleştikten sonra da konunuzun çok geniş olması halinde (kartpostal, plak, para vb. gibi) ana başlığın içinden bir temayı seçmekte fayda vardır. Örneğin; kelebek pulları, reklam/promosyon amaçlı plaklar ya da ankara kartpostalları gibi.

2-Parçalar, Koleksiyonunuza katacağınız parçalar ;

A-) Orijinal niteliklerini mümkün olduğunca temiz bir şekilde korumalıdır;

B-) Doğal ya da sanatsal bir estetiği yansıtmalıdır

C-) Tarihi değeri,bilimsel yararı ve/veya teknik özgünlüğü olmalıdır

D-) Piyasada ya da doğada az rastlanır olmalıdır.

E-) Tamir ya da bakım görmüş ise eşyanın orijinalitesinden ve antisitesinden kayıp sözkonusu olmamalıdır.

3-Zararı önleyici ipuçları

Her yeni koleksiyonerin zaman içinde başından tatsız bazı tecrübeler geçer. Bu nerede ise kaçınılmazdır ama azaltmak da mümkündür.birinci ve en büyük tehlike koleksiyoncu adını verdiğimiz, estetik duygusu fazlaca gelişmiş varlığın gördüğü her güzel şeyi edinmeye çalışarak bir nevi cinnet durumuna sürüklenmesidir ki bu neredeyse istisnasız herkesin başına gelmektedir. Öyle ki askeri malzeme koleksiyonu yapan tanıdığım bir koleksiyoner bir müddet sonra evinin yerleşim planını (çökme tehlikesi yüzünden) bir mühendisle beraber yapmak zorunda kalmıştı. Üstelik bahsettiğm kişi belli bir maddi rahatlıkda ve istediği bir çok şeyi alabilen mutlu azınlıktan. Bir de alamadığımız, kaçırdığımız parçalar için üzülmek konusu var ki onun üzerinde hiç durmuyorum. Gene bir örnek vermek gerekirse çoğu yeni filatelist türkiye koleksiyonuna başlamaktadır. Ancak postaneden ya da sağdan soldan edinilen tekli, 4lü, 10lu serilerin üst üste yığılması bir koleksiyon değildir ve kişiyi de bir yerden sonra işe yaramaz bir yığının ortasında mutsuz biri yapar. Oysa bizim pullarımız arasında bugüne kadar ihmal edilmiş ve yaptığı işin çok da farkında olmayan tüccarların elinde hala bol miktarda, çok ucuz fiyatlı olan zarflar vardır. Kişisel olarak sizlere 1950li ve 1960lı yıllardan Müfahham Akoba ve Türk pulunun duayeni Ali Nusret Pulhanın hazırlatmış olduğu antetli ilk gün zarflarını, 1967 1988 arası özel gün damgalı zarfları önerebilirim. Ayrıca zarf üzerinde 1940 1985 arası hatıra pullu (resmi yada sürekli değil). Damgalı Türk Pulları koleksiyonu eğer yapabilirseniz dünyada (abartmadan söylüyorum) sadece sizde olacaktır.

http://www.acikalan.com...0d2231f2247f1fdcea24af5

56 Mesaj
5 Mart 2007; 13:26:28 

Arkadaşlar teşekkür ederim öncelikle ilgilendiğiniz için.
İnternette açıkarttırma sitelerinde biraz arama yaptım ve google da da. Ama genelde elimizdeki pulların fiyatı konusunda bilgi verebilecek bir sonuç bulamadım.Çünkü var olan ilanlar genelde açık arttırma halinde, 1 YTL den açık arttırmaya açmışlar. Ben antikacılara gitmeyi mi bir denesem acaba.Önerebileceğiniz varmı arkadaşlar acaba İstanbulda.

Baktıkça daha çok bakmak istediğim çok güzel pullar var. Aslında pulların tektek resmini çekip internete koymayı düşünüyorudum ama resimler net çıkmıyor.ben tarihleri ile koysam internete açık arttırma sitelerine yeterli olurmu acaba.

0 Mesaj
16 Haziran 2010; 23:43:54 

bende 5bın cıwarında war osmanlı donemıne aıt pullarda war en yakn tarhlı olanlar 50 sene gcmıs:) bnları okutmam lazm saglam bı alıcı buldm mu bı araba parası rahat cıkartrm oyle dusunuyorm yanılmıyosam 3 tane full dolu album gerı halanı kutu ıcnde hepsıde saglam ypranma yırtk pırtk yok ılgılenen arkdaslarla gorusebılrm.

0 Mesaj
27 Temmuz 2010; 15:53:00 

yapışık pulları nasıl ayırırım.lütfen bilgilendirin

0 Mesaj
12 Kasım 2010; 12:29:26 

Elimde yerli ve yabancı 500 tane kadar pul var tarihleri 1880 ve 1980 yılları arasında degişiyor bunları ihtiyaçtan dolayı satmak istiyorum ilgilenenler arasın tel:5412193971

0 Mesaj
12 Aralık 2010; 16:20:26 

bendede posta pulu var 470 tane bunları nasıl okuturuz bir çözümü varmı yardımcı olurmusunuz tel:5327310338 ilgilenenler ararlarsa seviniriz

482 Mesaj
27 Aralık 2010; 21:30:46 

www.pulkoleksiyonu.net ilgilenenlere

Anadolu Uygarlıkları Süper Başkent IFB

8 Mesaj
4 Ağustos 2012; 9:01:18 

www.pulkay.com.tr

tevsiye ederim ilgilenenlere

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2012; 9:11:16 

350 Mesaj
14 Ağustos 2012; 3:57:20 

quote:

Orijinalden alıntı: istanbuldakiAYDINEFESİ

http://www.sahibinden.c...as-gibi-82375699/detay/

bendede var :) :)

İlandaki pullara baktım birde fiyata
Maalesef bende satıyorum. Aradaki fark ise; Bendekilerin toplamı 1500 civarı en yeni pul ise 20 senelik. Bütün dünyaya ait pullar var.

Ben artık sadece damgasız cumhuriyet pulları biriktiriyorum. Elinde damgasız, hasarsız tam seri bol pulu olan varsa da görüşürüz.

Alıcı varsa hemen anlaşırız. Hemde yukarıdaki ilanla kıyaslarsak oldukça komik bir fiyata verebilirim.
ebaya baktım 5-10 dolar edenleri de var. Ama ebaya ilan verecen de, alıcı çıkacakda......... Bunlar bize fazla gelir.

Ayrıca dünya kadar madeni para da var. Varsa isteyen hemen versin, bende kurtulayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 14 Ağustos 2012; 4:02:25 >

424 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:00:23 

83 yilindan kalma pullar paralar felan para eder mi ? 1. 2 tanesini satsam caktirmadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

833 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:01:05 

Satılır Mı Bea Onlar?

Bak Bunlar Da Benimkiler;

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#53471473

Ore no AnimeList

Shinigami ~ Hollow ~ Quincy ~ Full Bringer

Yüzünü ileri çevir!Korkudan kurtul!İleri bak ve ilerle!Asla oldugun yerde durma.Geri adim atarsan,yaslanacaksin;tereddüt edersen, öleceksin.
Bleach[Black&White]

350 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:02:09 

quote:

Orijinalden alıntı: XxLe0xX

83 yilindan kalma pullar paralar felan para eder mi ? 1. 2 tanesini satsam caktirmadan

alırken pulların katalog değeri var olur satarken ise onda yirmi de bir olur

424 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:03:58 

babama kac yilindan dedim onuda mi satican it herif diyo

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

350 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:05:15 

pulda en büyük sorun ebayda satılabilir ama kargo masrafı ve sistemi bize anladığım epey ters. Ancak değerli pul kataloğu falan olsa orda satılır. Yoksa bende bazı pullar var. ebaya bakıyorum damgalının tanesini 2-3 dolara satıyorlar. sadece o pulardan bende 100 tane olan var.

http://www.ebay.com/itm...mps&hash=item4ab0ec69f6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 14 Ağustos 2012; 4:09:49 >

350 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:13:34 

quote:

Orijinalden alıntı: XxLe0xX

babama kac yilindan dedim onuda mi satican it herif diyo

yerli pullar 1940 lardan sonra ve damgalıysa zaten para etmez. Ama 1940 lardan önceyse başka konu. Hele bazıları bulunmayan osmanlı pullar ise köşeyi döndün

424 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:15:57 

Aklima girdiniz Ben yarin ev bosalinca bi goz atayim bali :)

106 Mesaj
25 Ağustos 2012; 18:37:45 

bizim eve gelen her kiz bana pul koleksiyonu soruyo ne is anlamadim

350 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:14:22 

pul koleksiyonlarını;

1- ülkesine göre damgalı damgasız
2-yada tema koleksiyonu ise koleksiyonu bozmadan. örneğin kuşlar gibi
3- size yakın filateli derneklerine vererek müzayede de satılmasını sağlayabilirsiniz. % 10-15 komisyon alıyorlar.
4- ebay-gg,sahibinden,donanım haber 2.el gibi siteler
5-Bu arada unutmayın karma yani diferan denilen pullardan fazla bir beklentiniz olmasın. 100bin lira yazdığınız bir koleksiyon 30 lira etmeyebilir bu nedenle şaşırmayın.
6-para eden koleksiyonlar gerçekte hatasız, parmak izi olmayan , sarı leke bulaşmamış ve dünyaca bilinen marka defterler veya veya özel havitlenmiş şekilde saklananlardır. danteli kopuk vs. pullar pek işe yaramaz.
7-pul defterlerinizi
8- katalog değerleri sizin beklentilerinizi yükseltmesin. bazen 30 da birine bile zor satılabilir. Şaşırmayın.
vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 8 Ekim 2012; 3:16:18 >

350 Mesaj
22 Aralık 2012; 16:20:32 

Konuya ek olarak ;
elinizde bulunan pullara kesinlikle rastgele fiyat biçmeyiniz. Bir defter dolusu pula siz iyi fiyat yazayım diyerek diyelim 100 lira yazdınız. Ama pullar içerisinde 1935 Kadınlar kongresinin zor bulunan yüksek valörlü (yani zamanın serideki pahalı satılan pulları) pullarda var. Aslında o 1-2 pul belki de 100-200 lira eder. Yani karışık olarak düzenlenmiş pullar arasında dahi kıymetli pullar çıkabilir. Bu nedenle önemli olan pul hangi seriye aittir ve o seride kıymetli pul varmıdır bilmek gerekir.
Sitelerde satılan çok sayıda dededen kalma Osmanlı pulları, çok kıymetli diye binlerce lira rastgele fiyat biçilmiş pullar görüyorum. Bu pullarda da yüksek valörler asıl belirleyiciler oluyor. Unutmayalımki pulun eski görünmesi değil eski pulun yeni gibi görünmesi daha çok kıymet sağlar. Bu daha iyi korunduğunun göstergesidir. Bu arada özellikle sürsarjlı pulların kıymetli olanlarında (sürsarj yani üzerindeki bedel üzerine basılmış ikinci bir baskı, örneğin 10 kuruşluk pul üzerine 50 kuruş yapıp satılmış) çakma baskı yapılanların zaten bir değeri olmaz. Osmanlı zamanında bile bu sahtecilikler yapılmış. Bunu da ancak pahalı pullarda ekpertiz raporlu olanları almak lazım. Zaten o pullar bizi aşar ve genelde isfila gibi yerlerde satılır. Düşük valürlü Osmanlı pullarının çoğu ise kolay bulunurlar ve çok ucuzdurlar.

Pullar arasında birde birbirine benzeyen ama kağıtları farklı olan seriler vardır. Cumhuriyet ilk yıllarında basılan ayyıldızlı pullar ile 1930-40 lı yıllardaki Atatürk serilerini örnek verebiliriz. Bunlar genelde ince kağıda baskı kalın kağıda baskı gibi çeşitlere ayrılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 22 Aralık 2012; 16:22:23 >

448 Mesaj
22 Aralık 2012; 16:24:39 

onların çok ekmeğini yersin de neyse..

0 Mesaj
6 Eylül 2014; 20:46:24 

bizdede var murat gürcüm0537 217 29 83

7 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Zwangzung
6 Eylül 2014; 20:48:23 

kızlara pul koleksiyonunuzu göstermek için evinize davet edin.

"Gelecek kimsenin umrunda olmayan, ilgisiz bir boşluktur, geçmiş ise yaşam doludur, kızdırır, başkaldırtır, yaralar, o kadar ki bu yüzden onu yok etmek ya da yeniden yaratmak isteriz. Geleceğe egemen olmak istenilmesinin nedeni, geçmişi değiştirecek güce sahip olmaktan başka bir şey değildir."
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Pul koleksiyonu nasil kime satabilirim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375