- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Şehirler Arası Otobüsler Ayda Ne Kadar Kazanır?
239 Cevap81655 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mart 2007; 1:48:33 

Şehirler arası otobüsler ayda ne kadar kazanır?diyelim 2004-2006 0403 veya travegomuz var.Ne kadar aylık gelire sahipler bilen var mı?çalıştıran insanlar ne kadar kazanır?ben duyduğuma göre 10.000-15000ytl civarıymış.Siz biliyor musunuz acaba?
Bir de 0403 ve Travego cinsi araçlar 100 km de ne kadar lt mazot yakarlar?30-35lt arasıymış bu doğru mu peki?
Bilen arkadaşların msjlarını bekliyorum

12 Mesaj
4 Mart 2007; 2:05:46 

arkadasım403 bıle yakıyo 550 bın 480 bın sen ne dedııgının farkında degılsın.....

YALAN YALAN SENİ SEVMEDİĞİM YALAN

1389 Mesaj
4 Mart 2007; 12:46:45 

Ne kadar kazanacağı birazda çalıştıgı hatta bağlıdır diye düşünüyorum.

psn:ugggu

bana pm gitmiyor lütfen mail atın : uckalkan@mynet.com

Uzaklaştırılmış
4 Mart 2007; 20:14:08 

en iyi ve en kotu hatta ne kazanir ve 100km de kac lt yakar bilen varsa lutfen paylaşsın.

2468 Mesaj
4 Mart 2007; 20:43:37 

bu işlerle pek ilgim yoktur fakat bi otobüsün deposu 1000 ytl civarı doluyor bu depo ilede izmir den ankaraya, oradan izmire, tekrar ankaraya kadar gidebiliyorsunuz izmir ankara arası yaklaşık 600 km fln işte. kaç lt yaktığı hakkında bir bilgim yok.

130 Mesaj
5 Mart 2007; 19:34:21 

Kulaktan dolma bilgilerle şunları söyleyebilirim:

Otobüsler normal bir yolda 100 Km'de 30 Lt civarında mazot yakmaktadır.
Otobüslerde ikisi yolda, biri sürekli evde olacak şekilde 3 şoför çalışmaktadır.
Host'u bağlı bulunduğunuz firma göndermektedir.
Bir otobüse aşağı yukarı 300.000 Euro gibi bir sermaye bağlanmaktadır.

Bağlı bulunduğunuz firmaya cironun %30'u civarında bir bedel ödemektesiniz.

Terminal kullanım ücretleri vs de bildiğim kadarıyla otobüs sahibi tarafından karşılanmaktadır.

Yaz aylarında ortalama bir firmanın doluluk oranı %90, kış aylarında %30 civarındadır.

Hiçbir iş için "şu kadar şu kadar masrafı olsa şu kadar para kalır, oh kebap" denilemez. Her işin kendine göre masrafları vardır.

Sanırım bu bilgiler ışığında bir fikir oluşturabilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
5 Mart 2007; 20:42:24 

kesin olarak bilen yok mu en az en çok ne kadar kazanır?Yazıların gelmesinin devamını bekliyorum.

2468 Mesaj
5 Mart 2007; 21:17:21 

arkadaşım en güzeli sen bulunduğun şehrin otogarına git ve otobüsüm var şirketinize girmek istyorurum fln de adamalrla konuş işte + ları - leri değerlendir. en iyi bigiyi sana onlar verecektir. 403 ünüz varsa belki kabul etmezler ama travego varsa büyük ihtimalle alırlar artık tüm büyük şirketlerde 403 devri kapandı travego moda oldu

848 Mesaj
10 Mart 2007; 18:19:44 

valla şehirler arasını bilmiyomm ama geçen şehir içi minübüse bindim eve gelicektim şöförün arkasına oturdum 2 li koltuklara şöför birisiyle konuşurken kulak misafiri oldum konuşmalarına

'ben minübüsçülük yapmadan önce nakliyat işindeydim yeni bi tır almıştım onla sefer yapıyodum ama kazandığım para hem tırın taksidine hemde evi geçindirmeye yetmiyodu.tırı sattım bi minübüs aldım bide hat aldım,hem tırın geri kalan takitlerini hemde evi rahatlıkla geçindiriyorum bide cebime fazladan para kalıyo' dedi

valla aynen böyle dedi

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!

4349 Mesaj
10 Mart 2007; 20:47:43 

bi ara hostun biriyle muhabbet ediyoduk
bu arac ne kadar yakıyo dedim (neoplan starliner)
700 750 dedi
oha filan napıyon abi dedim

ee bu çift dingil dedi
0

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

57 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:54:04 

yok bee o kadar yakmazzzzzzz yanlışı vardırrrrrrrrrrrrrrrrrrr

rampaların ustasıyım gözlerinin hastasıyım güzelimmmm

1080 Mesaj
4 Nisan 2007; 20:18:23 

403 ler 100 km de 25 lt civarı yakıyor.travegolarda ise bu 20 lt civarında.yeni mercedes motoru harika bi makine gerçekten.25 tonla çalışan 1840 çekiciler bile 27 lt yakıyo 100 km de.çift dingil diye sallayan hostta harbi kara cahilmiş.çok bilşey farkkettirmez üçüncü dingil yakıtta

telefonu hiç çalmayan a-sosyallerin dernegi

111 Mesaj
4 Nisan 2007; 20:35:29 

mazota zam geldikten sonra km de 75 kuruş yakıyor

tcdd

51 Mesaj
4 Nisan 2007; 23:05:54 

arkadaşlar benim mazot aldığım petrolün otobüsü vardı yazın aylık 30 000 ytl kazanıyor dedi.diğer zamanlar pek fazla iş olmuyo dedi zaten adam otobüsü 200 000 ytlye sattı ve dolmuş hattı aldı.bu kazanç istanbul seferinin kazancı.

51 Mesaj
4 Nisan 2007; 23:08:12 

birde yakıt konusu var ben özel halk otobüsü sürüyorum km 0,44 kuruş yakıyor onlar daha az yakar biz dur kalk yapıyoruz. benden bu kadar

12459 Mesaj
4 Nisan 2007; 23:46:35 

varan da şoförler 100 kmde 35 litre civarında mazot yaktığını söylemişlerdi ortalama hat istanbul didim bütün molalar da sadece 15er dakka stop klimalar motor açıkken devamlı açıkk.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

2384 Mesaj
8 Mayıs 2007; 15:59:32 

Uzun yol otobüslerinde 7 kişiden sonrası kar diye söylemişti bir şoför arkadaş...bana çok geldi ama yalan söylecek de değildir diye düşünüyorum....

^_^

10077 Mesaj
9 Mayıs 2007; 2:37:33 

Bir de indir bindirler var ki onlar da çok önemli.

Selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 9 Mayıs 2007; 2:38:25 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

2388 Mesaj
9 Mayıs 2007; 10:17:58 

quote:

Orjinalden alıntı: irish

Uzun yol otobüslerinde 7 kişiden sonrası kar diye söylemişti bir şoför arkadaş...bana çok geldi ama yalan söylecek de değildir diye düşünüyorum....

yalan söylemiyorsa yanlış hesaplamıştır

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

2703 Mesaj
16 Mayıs 2007; 1:17:09 

quote:

Ben de bir şoföre kulak misafiri olmuştum, 8-10 kişi demişti. Mesafeye ya da firmanın fiyat politikasına bağlı olarak değişiyor olabilir.

Honda Civic Executive Eco Auto 2014
Ford Fiesta Titanium-X Auto 2010

Uzaklaştırılmış
16 Mayıs 2007; 13:34:30 

travegoların yakıt deposu kaç litredir ?

2007 Mesaj
16 Mayıs 2007; 14:29:32 

Kısa meafede çok kazanırlar,uzun mesafede zarar ederler

1233 Mesaj
17 Mayıs 2007; 0:57:45 

Otobüs firmalarının politikalarına bağlı tamamen. Bazı şirketler kendi araçlarını en karlı hatlara koyup şahıs araçlarını kıytırık (yolcusu az olan, bileti ucuz olan veya aracı fazlasıyla yıpratan hatlara) koyarlar. Böyle durumlarda tabiki hem gelir az olur hem de masraf fazla olur. Bazılarında ise tur uygulaması vardır (her araç dönüşümlü olarak tüm hatlara girer) bunda ise daha adil bir gelir durumu söz konusu olur. Yakıt miktarı aracın gittiği hatta göre değişir. Örneğin rampası bol olan hatlarla düz yollu hatlar arasında 100km de 5 lt kadar sapma olur. Ortalama bir otobüs 1 lt yakıtla 4-5 km civarı yol alır (düzgün yolda), bu 2-3 km ye kadar düşebilir. Her otobüste (çok kısa hatlar hariç) 2 (bazen 3) şöför ve en az 1 muavin çalışır. Ortalama bir uzun yol şoförünün maaşı 1000 ytl, geliri ise 1500 ytl civarıdır. Muavinler de 500 civarı alır. Bu arada yeni bir otobüsün fiyatı 500-600 bin YTL civarıdır. Bilet satış fiyatlarından %30 acenta komisyonu kesilir. KDV zaten araç sahibi tarafından ödenir. Yani bilet fiyatından %48 kafadan düşer. Varın gerisini siz hesaplayın.

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2007; 1:47:12 

nediyeyimhocamiyi açıklamışsın

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2007; 13:16:47 

Eğer bir otobüse 300.000 euro bağlıyorlarsa aylık 30.000 ytl kar az bile bence,
çünkü vergisi kaskosu bakımı derken baya külfiyeti olmalı

2388 Mesaj
17 Mayıs 2007; 13:25:41 

beni gördüğüm şu ki,
otobüsü olan şahıs ömür boyu 1 otobüsle kalır,tam senetleri biterken model yenilenir,eee oda yenisini alır başlar yeni senetler ödemeye...

elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir

2384 Mesaj
18 Mayıs 2007; 16:29:35 

quote:

Orjinalden alıntı: mavim1974

yalan söylemiyorsa yanlış hesaplamıştır

ama ben ege bölgesinde bazı dönemler en fazla 10 kişiyle indi bindi yapmadan tüm yolu bitirdğini bilirim...o zaman o adam ne kazanacak?

^_^

2388 Mesaj
19 Mayıs 2007; 8:25:48 

quote:

ama ben ege bölgesinde bazı dönemler en fazla 10 kişiyle indi bindi yapmadan tüm yolu bitirdğini bilirim...o zaman o adam ne kazanacak?

abi kazanmasada o seferi yapmak zorunda,ticarettir bu herzaman kazanılacak diye bir şart yok,işin devamlılığı için zarar dönemlerindede katlanacaksın

(bu arada binlik olacaksın nerdeyse hadi hayırlısı)

2384 Mesaj
19 Mayıs 2007; 15:05:44 

doğru o açıdan bakarsak öyle aslında...ya neyse çok züğürt gördüm kendimi çenem yoruldu...

(sen bu hızla gidersen yakında beni geçersin... )

^_^

5 Mesaj
25 Mayıs 2007; 23:35:26 

otobüslerin ne kadar kazanacağı çalıştığı firmaya ve ile bağlıdır bende sehirler arası otobüs muavinliği yapıyorum gerçekten güzel firmaya girip çalışırsan iyide kazanırsın yani tabi bide otobüsün modeli yüksek olması gerekiyo iii para kazanıyım dersen.

muavinn

7 Mesaj
27 Haziran 2007; 13:32:00 

Çalıştığı firma tabiki önemli fakat o firmanında hangi hattına çalıştığı da unutulmaması gereken br unsur mesela METRO TURİZM ankara-istanbul arası çalışan bir araç aylık en az 25.000 ytl 30.000 ytl kazandırır fakat METRO TURİZM inde hiç tutunmayan hatları var var mesela ankara-kayseri, ankara-bartın, ankara-kastamonu, ankara-izmit... ben otobüsçü olsaydım yeni adana ile çalışırdım çünkü ankara-adana 30 ytl adana-istanbul ve adana-izmir 45ytl fiyatı var gitgel 40 kişiden sonrası kar (20 geliş 20 gidiş) heleki yaz günleri hiç boş kalmıyor... ank.aşti-aydın

AYDIN ZENGİN

3442 Mesaj
27 Haziran 2007; 16:42:26 

Arkadaşlar ilk olarak bizim 403 km de 750 bin yakmakta bunuda 100 kmde litre bazına vurursanız ortalama 34 litreye tekabul eder yani yakıtı budur...

gelelim kazanca aracın yeniliği ve çalıştığı firma ve hatta bağlıdır ancak ayda normal bir hat ve firmada çalışan bir otobüs 30.000 ytl kazanamaz artı çalışılan hat ne olursa olsun 7 kişinin üstü amorti edemez.. en güzel örenği veriyim

şanal kırşehirde otobüsünüz var ve genelde ankara kırşehir çalışıyorsunuz ve yola 200 km diyelim yakıt tutarınız 150 ytl diyelim ve bilet 10 ytl ve aracvın 46 gittiğini düşünün yani 460 ytlş para geldi bunun %20 si firmanın cebine yani 92 ytl kabaca 90 diyelim 150 de yakıt ettimi 240 muavine 20 lira verdiniz 260 ytl otogar giriş çıkışınada hadi 40 diyin ettimi 300 30 lirada ikrama diyin eder 330 ytl yani araç full giderse araç sahibine kalan bir seferde 130 ytl... hadi dönüşte full gitti gelişte 10 kişi geldi o zaman nolucak? mazot parası gitti üstüne üstlük kazanılanda gider yani bu iş öyleki zararına dahiş gidip gelebilirsiniz... ha ama şöyle söyleyim en çoık kazanan doğu araçları yazında yazlık yerlerle büyük şehirlere çalışanlardır doğuda bilet parası fazladır kaçak mazot kullanırsın kazanırsın ancak bi yarıdan az çıksan yine zarardasın...

kısacası kazanç asla ortalama dahi olarak verilemez ancak den
ldği gibide 30.000 ytl kazancı olamaz eğer öyle olsa 10 ayda otobüs kendini amorti ederdi ve korkunç para kazanılırdı kısacası bunlar hikayeden başka bi
r şey değilk ha bizim araç için ortalama söylersem aylığı 4-5.000 ytlk ye gelmekte..

7 Mesaj
29 Haziran 2007; 11:15:29 

Ben git-gel 20 den 40 kişi örneğini Yeni Adana için verdim Kırşehir-Ankara 3 saat 10 ytl Adana-ankara 6 saat 30 ytl ayrıca bizm de kent turizmde çalışan 0404 ümüz (geçen yıl satıldı) aylık 4-5 milyar getiriyordu en fazla ama rekabet den dolayı aracın kazancını biraz da çalıştıgı hattaki fiyat belirler. Metro Turizm'in özel sırasına çalışan araçlar var ankara'dan mesela hergün sabah 9.30 da ankara'dan istanbul-keşan istikametine aynı araç gider banada yazdığım o fiyatı o aracın sahibinden duyanlar söledi bilmiorum aslı ne bana da ilk duyduğumda ilginç geldi ama hesaplamalarımda 4-5 milyardan kesinlikle ve kesinlikle fazla kazandıgını çıkarıyor. aşti-aydın

AYDIN ZENGİN

3442 Mesaj
29 Haziran 2007; 13:11:54 

quote:

Orjinalden alıntı: aydın...

Ben git-gel 20 den 40 kişi örneğini Yeni Adana için verdim Kırşehir-Ankara 3 saat 10 ytl Adana-ankara 6 saat 30 ytl ayrıca bizm de kent turizmde çalışan 0404 ümüz (geçen yıl satıldı) aylık 4-5 milyar getiriyordu en fazla ama rekabet den dolayı aracın kazancını biraz da çalıştıgı hattaki fiyat belirler. Metro Turizm'in özel sırasına çalışan araçlar var ankara'dan mesela hergün sabah 9.30 da ankara'dan istanbul-keşan istikametine aynı araç gider banada yazdığım o fiyatı o aracın sahibinden duyanlar söledi bilmiorum aslı ne bana da ilk duyduğumda ilginç geldi ama hesaplamalarımda 4-5 milyardan kesinlikle ve kesinlikle fazla kazandıgını çıkarıyor. aşti-aydın

Valla aydın madem aştıdensin durumu en iyi senin bilmen lazım... dediklerimin neresi yanlış?

1083 Mesaj
30 Haziran 2007; 20:28:08 

sunu anlamıyorum bir otobüsün sahibine aylık 30.000ytl kalması nerde hikaye sen hiç indi bindiyi düşünmüyormusun 4-5ytl kaldığında o adam iflasa gider otobüscülükte deli para döner ama becerene bilene suanda sezonluk bir turizm firmasına verseniz safiri size aylık getireceği 7-8.000ytldir ve düşününki birde sehirler arası çalışıyorsunuz yolda çıkan ördekleri hiç saymıyorsunuz sanırım bilet kesmediğiniz yolcuyu hiç saymıyorsunuz benim otobüsüm izmir antalya calısıyor aylık bana net 45.000ytl gelmezse ben iflasa giderim zarar ederim ben düşünün pazartesi günü sabah antalyaya giden arac yolda toplam indi bindi ördekleri toplarsak antalya garaja girdiğinde 2.500ytl birde aksam üstü izmire tekrar geri döndüğünde toplam 5.000ytl bulunmaktadır 30 gün boyunca kaba bir hesap yapsak 150.000ytl bunun mazotu-muavin parası-aracın yattığı gün kazanılmayan para-şöför paraları-ikram paraları-aylık şirketin servis parası-komisyon-garaj çıktı girdisi-arac bakım parası toplam olarak 100.000ytl civaını bulmaktadır geri kalan ise şöföründür ben 600.000ytl otobüs alıcam bana 4-5.000ytl kazandırsın bana göre sacmalık(bu 4-5.000ytl yerel firmalar için demiyorum)

3442 Mesaj
30 Haziran 2007; 21:10:06 

quote:

Orjinalden alıntı: meli-417

sunu anlamıyorum bir otobüsün sahibine aylık 30.000ytl kalması nerde hikaye sen hiç indi bindiyi düşünmüyormusun 4-5ytl kaldığında o adam iflasa gider otobüscülükte deli para döner ama becerene bilene suanda sezonluk bir turizm firmasına verseniz safiri size aylık getireceği 7-8.000ytldir ve düşününki birde sehirler arası çalışıyorsunuz yolda çıkan ördekleri hiç saymıyorsunuz sanırım bilet kesmediğiniz yolcuyu hiç saymıyorsunuz benim otobüsüm izmir antalya calısıyor aylık bana net 45.000ytl gelmezse ben iflasa giderim zarar ederim ben düşünün pazartesi günü sabah antalyaya giden arac yolda toplam indi bindi ördekleri toplarsak antalya garaja girdiğinde 2.500ytl birde aksam üstü izmire tekrar geri döndüğünde toplam 5.000ytl bulunmaktadır 30 gün boyunca kaba bir hesap yapsak 150.000ytl bunun mazotu-muavin parası-aracın yattığı gün kazanılmayan para-şöför paraları-ikram paraları-aylık şirketin servis parası-komisyon-garaj çıktı girdisi-arac bakım parası toplam olarak 100.000ytl civaını bulmaktadır geri kalan ise şöföründür ben 600.000ytl otobüs alıcam bana 4-5.000ytl kazandırsın bana göre sacmalık(bu 4-5.000ytl yerel firmalar için demiyorum)

valla meli anlaşılan ya biz işi bilmiyoruz yada tek kazanan araba sahibi sensin... ördekleri saymıyoruzda dağılan motoru şanzımanı defransiyeli retarderi klimayı bakım masraflarınıda saymıyoruz dikkat edersen... harbi aylık 403 ede 30.000 ytl kazandırabilirsen 15.000 i senin olsun senin dediğin şekilde bizim otobüsüde çalıştıralım nolucak 15.000 ytk full kar kalsa 10 ay olmadan otobüsün parasını fazlasıyla çıkarırız.... bu iş böyle dediğin gibi olsa tüm millet otobüsçülüğe girer ancak allaha emanet otobüs işine giren batıyo... sen nasıl 30.000 ytl aylık para kazanıyosun anlamadım gitti....

1083 Mesaj
30 Haziran 2007; 21:33:26 

eğer setra 417 hdh aldığında koy büyük şirketlere (varan-ulusoy-kamilkoç-pamukkale-metro)gibi şirketlere ay sonunda sana ne kadar kalır gör otobüscülük bela bir iştir bu işle kaç kişinin yuvası battı haberiniz varmı adam 800.000ytl starlinere yatırıyor aylık 4-5.000ytl net para ile bu arac calısırsa araC sahibi kafayı yer ayllıkk 4-5.000ytl arac sahibine getirdiğinde ölene kadar zor çıakrtır otobüs parasını siz örneğin otobüsünüzü yatırırsınız kötü bir firmaa aylık 1.000ytl bile kazanamazsın benim arabam setra 417hdh allah bereket versin 2.setrayı bile aldırdı gelen paralan ben bu işin kurdu oldum diyebilirim 13 yasından beri bu işteyim dedem otobüscüydü sonra babam yaptı bende devam ettirdim bu işe yeni yapan biri asla ve asla götüremez sizi batırmaya calısan bir firma vardır elinizden otobusunuzu almaya calısan bir firmalan karsılasırsınız deminde dedim ya 13 yasından beri bu işin içindeyim bütün kuralını biliyorum benim aracların 2side en yoğun olduğu zaman sefere cıkıyor sen dökük 403 koyduğun zaman seni en beter saati verirler yolcu otobüsün modeline göre bilet alıyor bu işler böyle

2388 Mesaj
30 Haziran 2007; 21:50:45 

quote:

Orjinalden alıntı: aydın...

lacivert 404 değilmi kayseriden adanaya gitmiştim onunla

2388 Mesaj
30 Haziran 2007; 21:55:03 

quote:

eğer setra 417 hdh aldığında koy büyük şirketlere (varan-ulusoy-kamilkoç-pamukkale-metro)gibi şirketlere ay sonunda sana ne kadar kalır gör otobüscülük bela bir iştir bu işle kaç kişinin yuvası battı haberiniz varmı adam 800.000ytl starlinere yatırıyor aylık 4-5.000ytl net para ile bu arac calısırsa araC sahibi kafayı yer ayllıkk 4-5.000ytl arac sahibine getirdiğinde ölene kadar zor çıakrtır otobüs parasını siz örneğin otobüsünüzü yatırırsınız kötü bir firmaa aylık 1.000ytl bile kazanamazsın benim arabam setra 417hdh allah bereket versin 2.setrayı bile aldırdı gelen paralan ben bu işin kurdu oldum diyebilirim 13 yasından beri bu işteyim dedem otobüscüydü sonra babam yaptı bende devam ettirdim bu işe yeni yapan biri asla ve asla götüremez sizi batırmaya calısan bir firma vardır elinizden otobusunuzu almaya calısan bir firmalan karsılasırsınız deminde dedim ya 13 yasından beri bu işin içindeyim bütün kuralını biliyorum benim aracların 2side en yoğun olduğu zaman sefere cıkıyor sen dökük 403 koyduğun zaman seni en beter saati verirler yolcu otobüsün modeline göre bilet alıyor bu işler böyle

öyle ya adam 800bin€ yu bankaya koysa aylık 5bin ytlden fazla faiz alır niye otobüs riskine girsin

3442 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:00:42 

quote:

Arkadaşım sende para var konuşursun yok 30.000 ytl kazanıyo diye bizde bütçe bu kadar döküntü dediğin arabayla çalışmaya uğraşıyoruz..... ha senin hala tutupta 30.000 ytl nasıl kazandığını inan anlamış değilim kazanıyosan helal olsun ha ama şunuda bil ne setraları olan abilerimiz var bir güne bir gün tutupta senin gibi böyle kazanıyoruz dediğini duymadım adamların sen hayatımda tek 30.000 ytl kazanan adamsın o zaman bi setra alsak demek 2 sene gelmeden kendini amorti edecek allah etmeye demek biz bundan kaybediyoruz ticaret zekası yok bizde..... valla artık sen bizim türkiye şartlarında çalışan birimisin yada böyle kazandığını idda eden birimisin bilemem ancak buradan bu işe başlayacaklar varsa kesinlikle tavsiye etmem....

1083 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:12:14 

ssana sunu söyleyeyim ben senin suanda calıstırdığın otobüsün 5katı firmaya hava parası verdim dostum mavim 1974 ne güzelde cvb vermiş bankaya koysaN 800.000ytl aylık getiri 5.000ytldir neden girsinki riske sana soruyprum delikanlı gibi cvb ver kaç kere 46 yolcuyu doldurdun tam 46 koltuk dolu gördün kaç kere soruyorum izmirliler bilir çalıştırdığım firma iyi otobüsü boş koltuksuz göndermez sen 2kişilen gideğin yere ben gidiyorum full ee buda farkı gösteriyor

3442 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:17:48 

quote:

ssana sunu söyleyeyim ben senin suanda calıstırdığın otobüsün 5katı firmaya hava parası verdim dostum mavim 1974 ne güzelde cvb vermiş bankaya koysaN 800.000ytl aylık getiri 5.000ytldir neden girsinki riske sana soruyprum delikanlı gibi cvb ver kaç kere 46 yolcuyu doldurdun tam 46 koltuk dolu gördün kaç kere soruyorum izmirliler bilir çalıştırdığım firma iyi otobüsü boş koltuksuz göndermez sen 2kişilen gideğin yere ben gidiyorum full ee buda farkı gösteriyor

valla meli ben 46 koltuğu boşta olsa bilet kesildiğini büyük bi kaç firmada gördüm sadece allah etmiye bizim otobüsdün 46 yı gördüğü nadirdir.... ha doğuya gidişte görür örneğin ama gelişte bi 10 a düşer gelir olduğu gibi gider.....

sen dediklerini yapıyosan diyecek lafım yok diyorum ya ilk defa senden duydum bu işte böyle para olduğunu bi arabanın kazanırı tüm masrafları çık en kral arabada 10.000 ytl-ki bu bile zor eğer sen böyle kazanıyosan helal olsun derim ama buradanda olurya bu işe niyetlenecek arkadaş varsa KESİNLİKLEDE GİRMELERİNİ TAVSİYE ETMEM...

2468 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:21:54 

quote:

melih abi doğru sölemiş. benim memleket anamur olduğundan ya pamukkale yada metro ile gideriz.metro nun direkt anamura arabası fakat yol çok uzun otur otur biryerin ağrıyor. hem ağrıyan yerlerimiz kendine gelsin diye bazen de pamukkale ile alanya antalya ya kdr gideriz oradan geçeriz. pamukkalenin 23:00 dan sonraki arabalarına biniyoruz ve araba antalya ya kadar full dolu gidiyor.

1083 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:22:31 

tabiki arkadasım sende haklısın ama izmirde isim yapmıssan öyle arkadaslar fiatci arkadasımla bakmayın bizim tartıstığımıza sonucta aynı meslektasız sadece fikirlerimiz savunuyoruz bendende tavsiye dostum ben 30.000ytl kazanabilmek ,için sabahı aksama katıyorum otobüs altlarında yatıyorum düzenli bir aile hayatı olmuyor ve senşnde böyledir biliyorum londan kimseye önermöiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meli-417 -- 30 Haziran 2007; 22:23:41 >

2388 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:33:27 

quote:

tabiki arkadasım sende haklısın ama izmirde isim yapmıssan öyle arkadaslar fiatci arkadasımla bakmayın bizim tartıstığımıza sonucta aynı meslektasız sadece fikirlerimiz savunuyoruz bendende tavsiye dostum ben 30.000ytl kazanabilmek ,için sabahı aksama katıyorum otobüs altlarında yatıyorum düzenli bir aile hayatı olmuyor ve senşnde böyledir biliyorum londan kimseye önermöiyorum

otobüs altı dediği yerde hilton

1083 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:36:17 

dostum aman foyamı ortaya çıkartma

2388 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:39:13 

quote:

dostum aman foyamı ortaya çıkartma

aramızda yabancımı var,herkes biliyor hiltonu

1083 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:53:50 

yeni baslıcak kişileri özendirdin şimdi yandıkkk

2388 Mesaj
1 Temmuz 2007; 0:01:30 

quote:

yeni baslıcak kişileri özendirdin şimdi yandıkkk

yeni gelenlerin önünü açmak lazım,kazıkmı çakacaksın mesleğe

1083 Mesaj
1 Temmuz 2007; 10:17:09 

dostum inanki su otobüscülüğü anaconda ile eggy13 öğrettimmi setraların kaptanı onlar yapıcam bende doğrudan tatile bir yat kiralıcam akdenizin bütün koylarını gezicem tek hayalim bu bu hayalimide anaconda ve eggy13 işi kaptıklarında gercekleşecek inş.

2388 Mesaj
1 Temmuz 2007; 20:25:28 

quote:

dostum inanki su otobüscülüğü anaconda ile eggy13 öğrettimmi setraların kaptanı onlar yapıcam bende doğrudan tatile bir yat kiralıcam akdenizin bütün koylarını gezicem tek hayalim bu bu hayalimide anaconda ve eggy13 işi kaptıklarında gercekleşecek inş.

hayırlısıysa olsun inşallah

benim hanım ve çocuklar senin firmayla çıkmışlar yola dostum datçadan istanbula,kazasız belasız gelirler inşallah,cümle yolcular ve içinde de benimkiler...

1083 Mesaj
1 Temmuz 2007; 20:44:43 

inşallah dostum ama bügün güney ege tarafından istanbula giden bütün aracların şöförleri profesyonel haftasonu ya bide şirket kendi aracını koymustur allah kavustrsun ozaman allah kazasız belasız yanına kavusturur

1083 Mesaj
1 Temmuz 2007; 20:59:02 

dostum ben şimdi firma ile konustumda istanbula 2arac kalkmıs saat 11 ve 17 aracı kafanı rahat tut ikiside usta şöförlerdir tekrardan allah yanına kazasız belasız kavustursun

2388 Mesaj
1 Temmuz 2007; 21:50:16 

quote:

dostum ben şimdi firma ile konustumda istanbula 2arac kalkmıs saat 11 ve 17 aracı kafanı rahat tut ikiside usta şöförlerdir tekrardan allah yanına kazasız belasız kavustursun

17 de kalkandalar dostum,Allah razı olsun

işte bak evlenince böyle oluyor,artık kendi başına değilsin

1083 Mesaj
1 Temmuz 2007; 22:10:17 

anlıyorum seni dstum çok zor sen uzmansın bu konuda senden yardım alıcam gibi gözüküyor