Şimdi Ara

Microsoft’dan parmak izi okuyuculu üst seviye klavye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft’dan parmak izi okuyuculu üst seviye klavye

Bilgisayar sistemleri yanında çevre birimleri konusunda da uzun yıllardır faaliyet gösteren Microsoft, üst seviye segmentinde yer alacak yeni bir klavye modeli duyurdu. Modern Keyboard adındaki klavye alüminyum alaşım ve parmak izi okuyucusu ile dikkat çekiyor.

Premium seviye

Özellikle premium seviyede Surface dizüstü ve bilgisayar cihazlarına sahip olan Microsoft’un yine aynı seviyede çevre birimleri ile bu cihazlarını desteklediğini görüyoruz. Modern Keyboard ve Modern Mouse ikilisi yeni Surface cihazlarına uyan bir tasarım ile geliştirilmiş.

Sayısal tuş takımı ile tam boy bir klavye olan ürün 19.3mm yüksekliğe sahip. Alüminyum alaşım ile klavyeye premium bir hava kazandırılmış. Oldukça hızlı olan parmak izi okuyucusu ise normalde Başlat tuşunun olduğu yerde ve atanmış bir tuş üzerinde geliyor.

Ayrıca Bkz.Apple A10X: Mobil dünyanın en güçlüsü

Bluetooth ile 10 metre bağlantı mesafesi sunan klavye ayrıca istenirse kablolu olarak da kullanılabiliyor. Tek şarj ile 4 ay civarında kullanım ömrü sunan klavye Windows ve MacOS işletim sistemleri ile uyumlu. Klavyenin fiyatı 129$ ve önümüzdeki aylarda satışa başlayacak. Modern Mouse ise 50$ fiyat etiketi ile bir süredir satışta. 

Microsoft’dan parmak izi okuyuculu üst seviye klavye 

• Yukarıdaki post sebebi; Apple yıllar önce yaptığı klavyenin tasarımı ile aynı olduğu için olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Yukarıdaki post sebebi; Apple yıllar önce yaptığı klavyenin tasarımı ile aynı olduğu için olabilir.

aynı demek ayıp bence. benziyor mu? benziyor. e ama ortada neredeyse klavyenin tuşları dışında başka bir şey yok üst yüzeyde. detaylara inince de çok bi benzerlik göremiyorum, layout, renk vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Yukarıdaki post sebebi; Apple yıllar önce yaptığı klavyenin tasarımı ile aynı olduğu için olabilir.

aynı demek ayıp bence. benziyor mu? benziyor. e ama ortada neredeyse klavyenin tuşları dışında başka bir şey yok üst yüzeyde. detaylara inince de çok bi benzerlik göremiyorum, layout, renk vs.

Benim için bir sorun yok. Firmalar kendi aralarında anlaşıyorsa ne mutlu. Ben bana fayda sağlıyorsa tercih ederim gerisini düşünmem açıkcası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft ne yapacağını iyice şaşırdı

• Bu tip klavyeleri hiç konforlu bulmuyorum, tuşlar biraz yüksek profilli ve içbükey olmadıkça rahat yazamıyorum.
  • Konforlu gibi görünmüyor.

• Şu klavyedeki; "Enter", "Backspace" ve "Shift" tuşlarını bölme fikrini ilk ortaya atan ve uygulayan sivri zeka hakkında acayip fantezilerim var. Öyle böyle değil.

• Apple patent davası açsın microsoft ta Bu kadar da benzerlik olur mu araklanmış resmen. Bir klavye alırken en çok dikkat ettiğim konu enter tuşu büyük olmalı. Çizgi halinde bir enter tuşlu klavye iş görmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 19 Haziran 2017; 10:48:38 >
  • bi parmak izlerini çalmadığı kalmıştı oda tam oldu aktarın tüm bilgilerini aktarın milletin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.