Şimdi Ara

DATRON 32' LCD RESİMLİ İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
17.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yurtdışında fiyat performansı ile yok satan ürünü Türkiyede bu fiyata alabildiğim için kendimi şanslı sayıyorum.

Aşağıdaki linklerde sayfalarca tartışıldığı gibi ürün cidden fiyatına göre mükemmel.Yine o forumlarda evinde Samsung Lcd'si olan bir kişinin Samsung'dan daha iyi olduğunu yazdığını okudum.
    http://thedvdforums.com/forums/showthread.php?t=459348&page=1&pp=20

Türkiye de ufotek tarafından Datron adıyla satılan ürünün ufotek'in yaygın servisi ağı ile içiniz rahat olabilir.(Samsunda var örneğin)

Pc bağlantısı için 1024x768-1280x768-1360/1366/1368x768 kabul ediyor.
    En net görüntü 1280x768'de.

Son sözü baştan söyleyeyim bence mükemmel.Bu fiyata göre demiyorum kendi sınıfındakiler arasnda çok iyi bir konumda bana kalırsa.
    Teknosa da gördüğüm lcdler normal yayınlar ve siyah alanlarda bu cihazın yanına bile yaklaşamaz.
    1200:1 kontrast-HDMI-Component-PIP/POP özellikleri en dikkat çekici olanlar.

FİYAT
    PCSATIS'dan aldım 1278 YTL-8 TAKSIT TOSHIBA DVD PLAYER HEDIYELI

MODEL-ÖZELLİKLER
    DATRON 32 N32W551T LCD TV
    [DA-N32W551T]

TEKNİK VERİLER

CİHAZ AOC ÜRETİMİDİR
    Araştırmalarıma göre panel üreticisi CMO isimli bir firma ve bu Samsung, LG-Philips ve AU-Optronics'ten sonraki 4 lcd üretici olarak tanımlanmış.

CeBIT : LCD, VAextreme technology
    Amongst panels' manufacturers, we know Samsung, LG- Philips and AU-Optronics. The others are less popular. There is however a fourth "big" one, that has very ambitious plans for the months to come: CMO. Lately they have released wide TN 19" panels. All 19" monitors of this type or using their panels.

CMO also sells VA panels. The name of their last panel generation was S-MVA. In the future, it will be VAextreme. The response time decreases to 6.5 ms the contrast ratio increases to 1200:1. This new generation is included in several monitor and TV panels and in this very impressive 56" TV which resolution is of 3840 x 2160 pixels!

Bu koyu kısımda anlatılan (Datron da kullanılan) panelin S-MVA'nın VAextreme isimli yeni bir versiyonu olduğu.

AOC SERVİSİ TARAFINDAN E-MAİL İLE GÖNDERİLMİŞ TEKNİK ÖZELLİKLER

Model No.: L32W551T, N32W551T
    Feature 32” Wide screen
    WXGA (1366 x 768) Resolution
    High Brightness (500 cd/m2)
    High Contrast Ration (1200: 1 )
    Wide Viewing Angle (176 H / 176 V)
    Built-in Full channel Tuner with Nicam, Teletext.
    Graphic (D-SUB), PIP (Video on Graphic, Video on Video) POP
    LCD Panel Screen Size 32” TFT-LCD Panel (CMO)
    Aspect Ratio 16:9
    Resolution 1366 × 768 (WXGA)
    Display Area (opening) H x V 709mm × 399mm
    Pixel Pitch 0.519mm × 0.519mm
    Display colors 16.7 million
    Contrast Ratio 1200:1
    Brightness 500cd / ㎡
    Viewing Angle 176°(Horizontal) / 176°(Vertical)
    Response Time 6.5ms (Grey to Grey)
    Lamp Type/Life 60000 hr
    Color Temperature 6500/9300 Kelvin degree
    PC Input Signal Input D-SUB
    PnP compatibility DDC2B
    Input frequency FH: 31.5KHz to 48KHz FV: 56Hz to 75Hz
    Recommended 1024 x 768 (60Hz)
    Input Audio Mini-jack for stereo (3.5ø)
    Audio Output Audio Output: L / R Speaker (built-in): 7W+7W
    Headphone Mini-jack for stereo (3.5ø) Line-out (3.5ø)
    Table Stand Included
    Wall Mount Yes
    Video Inputs AV1, AV2 Scart1 (RGB+CVBS), Scart2 (S-Video+CVBS)
    CMP Component (YPbPr) ×1 Audio L/R ×1
    AV3,AV3-S CVBS ×1/ S-Video ×1 Audio (3.5ø) ×1
    HDMI Audio/Video with HDCP ×1

RESİMLER YORUMLAR
    Resimlerdeki dikey çizgiler fotoğraf makinasına bağlıdır.Normalde görünmüyor.

XBOX360 COMPONENT 720 BAĞLANTI NBA 2K7 OYUN İÇİ GÖRÜNTÜSÜ

XBOX360 COMPONENT BAĞLANTI ÜZERİNDEN 720P TOKYO DRIFT FRAGMANI - BACKLIGHT BLEEDING DEĞERLEDİRMESİ İÇİN (üst kısımdaki parlak alan oda aydınlatmasından)

XBOX360 COMPONENT BAĞLANTI ÜZERİNDEN 720P TOKYO DRIFT FRAGMANI

XBOX360 COMPONENT 720 BAĞLANTI CARBON OYUN İÇİ GÖRÜNTÜSÜ

DİGİTÜRK SCART BAĞLANTI

BACKLIGHT BLEEDING IÇIN BAŞKA BİR ÖRNEK (DAHA DOĞRUSU NOT-BLEEDING İÇİN)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 2 Mart 2007; 22:47:09 >

• Bende araştırıp duruyordum bu modeli görünce acaba demiştim (nerdeyse 1lcd fiyatına 2 lcd alınıyor)
    Aoc üretimi bu panel yurt dışında dediğin gibi çok tutulmuş. ve senin bu değerlendirmende çok iyi. Ellerine sağlık
  • Güle güle kullanın, izlenimlerinizi paylastıgınız ıcınde tesekkurler. resimler çok hoş.
  • sence bunu ağırlıklı olarak pc mpnitörü olarak ta kullanabilirmiyiz? tavsiye edermisin? yoksa daha küçük boyutlarda olanları tercih edeceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyahtemas

sence bunu ağırlıklı olarak pc mpnitörü olarak ta kullanabilirmiyiz? tavsiye edermisin? yoksa daha küçük boyutlarda olanları tercih edeceğim

Öncelikli PC kullanımı icin ebat konusunda bir sıkıntınız olmasın. Sahsen 42" TV mi, 1920*1080 (1080p/60hz) de pc mönitörü olarak kullanıyorum. Alırken de önceliklerimi PC ve oyun konsolu olarak belirlemiştim. DVI-HDMI kablo ıle baglandıgında 1:1 de yapıyorsa tadından yenmez

quote:

Araştırmalarıma göre panel üreticisi CMO isimli bir firma

CMO nun acılımı Chi Mei Optoelectronics dir. 1440p ve 2160p panelli LCD TV lerini zamanında nette görmüştüm. Sharp ın 42" panel üretimi olmadıgı icin kullandıgım 42XD1E nin paneli de bu firmaya ait diye okumustum. Serinin diger 37,46,52" panelli TV leri ise Sharp ın kendi fabrikasında üretiliyor.

• Bende en kısa zamanda almayı düşünüyorum peki TV'nin kasa kalitesi nasıl ayrıca harici speaker bağlama şansımız var mı?
  • ben de bugün Konya Kipa da inceledim ürünü.kasası,dizaynı gayet şık.
    philips home cinema sistemine hdmi bağlantısı yaptırıp seyrettim.(nedense hdmi bağlantı ihtimalleri varken compozit bağlantıyla sergiliyorlar tv nu???)
    benden geçer not aldı.alınabilir.sanırım garanti de vestel den.
    bu arada alanlara da hayırlı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyahtemas

sence bunu ağırlıklı olarak pc mpnitörü olarak ta kullanabilirmiyiz? tavsiye edermisin? yoksa daha küçük boyutlarda olanları tercih edeceğim

Bence masaüstünü ayarlarsan çok rahat kullanılabilir.1366x768 doğal çözünürlüklü fakat 1368-1366 ve 1360 x 768 de flulaşmadan net görüntü alınıyor.Benim tavsiyem 1280x768 olurdu en net bu modda.
  • mm Pc monitörü olarak kullanabileceksek baya iyi bir alternatif gibi görünüyor... zira 22" ws ler 600ytl...
  • Dostum PCSATIŞ'ta kalmamış, stiede gözükmüyor, nereden buluruz o fiyatlara bilgin var mı?

Kipa'da var 1300'e, fakat İstanbul'a gönderirler mi?
  • mavi bilgisayarda çok pahalı yaw 1400 ytl arkadaş almış birde dvd player hediye etmişler, mail falan atsak adamlara bidaha getirtseler falan :D
  • izmir çiğli kipada bugün gördüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmirli mert

izmir çiğli kipada bugün gördüm

Gönder bize oradan
  • Görüntüde bıyuna çizgiler vara sanki, yoksa kullandığın fotoğraf makinası yüzünden mi ?
  • Bende datronu KİPA da gördüm,şaşırdım!özelliklerine broşürde bakmıştım,özellikleri pek te iyi değildi,(HD Ready,HDMİ yazmıyordu,1000/1contras olduğu yazıyordu)Ama görüntüsü süperdi,yani yanında phılıps samsung plazma ve lcd ler vardı onlarla mukayese ettim,kendi kendime hadi canım sende dedim hiç olurmu 1299 luk LCD ile 2999 luk LCD bir olurmu?Ama oluyor işte datronda en az samsung kadar iyi????Aklıma takıldı araştırdım, gerçekten güzel özelliklere sahip. kullanan arkadaşlarda iyi-kötü yanlarını yazarlarsa çok makbule geçer kipa da 1299 ytl 18 taksit
  • yani gerçekten şaşılacak bir fiyat aynı ayarda başka bir lcd 2000 in üstünde fiyat olarak. bir bit yeniği olmasın bu işin içinde
  • resimlerdeki dikey çizgiler tv de yok arkadaşlar makinadan.
    Arkadaşlar bit yeniği yok cidden:)
    Yurtdışında yok satıyor alamayanlar ağlıyor.ilk kez yurtdışı ile aynı anda böyle bir fırsatı ülkemizde değerlendirme şansımız oldu.
    Ben cok iddalı konuşmayı sevmem ama teknosa da hgördüğüm toshiba ve philipslerden daha iyi bence görüntü.siyah alanlar sorunsuz.
    üstelik yukarıda resim var, backlight bleeding diye bir sorun yok.yine forumda lgnin bu problemlerini okumuşsunuzdur.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=455307&highlight=AOC+L32W551T

http://thedvdforums.com/forums/showthread.php?t=459348

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 11 Mart 2007; 23:20:00 >

• cihazı 2 haftadır kullanıyorum sony phılıps lcd tv leri olan arkadaşlar gördüklerinde inanamadılar tek kelimeyle renkler mükemmel
  • istanbulda nerden bulunur her yerde farkli fiyat sanirim ?
  • arkadaslar bu urunu alana kadar 600 ytl fazla vererek SONY KDL 32U2000 U SERİSİ almak daha mantıklı degılmı sızce?cafeye alıp playstatıon oynatmayı dusunuyorum.5-6 adet alınacak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.