Şimdi Ara

Microsoft, devletler tarafından desteklenen saldırılara karşı yama yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, devletler tarafından desteklenen saldırılara karşı yama yayımladı 

WannaCry isimli fidye yazılımının dünya çapında yaklaşık 200.000 bilgisayarı etkilemesinin ardından kullanıcıları için yama yayımlayan Microsoft, devlet destekli siber saldırıları da es geçmedi. Microsoft, Update Tuesday ile ilgili paylaştığı bilgilendirme yazısında geçtiğimiz dönemlerde devlet destekli siber saldırılarda hedef alınan açıklar için yamalar hazırlandığını duyurdu. Yazıda, otomatik güncellemesi aktif olan (ve tabii ki hala Microsoft desteğine sahip olan) Windows sürümlerinin güncellemeyi otomatik olarak yükleyeceği, diğer sürümlerin kullanıcılarının ise herkese açık bir şekilde paylaşılan yamayı indirmesi gerektiğinden bahsedildi.

Bu güncelleme, desteği sonlanmış olan Windows sürümlerinin (Windows XP gibi) yakın tarihte aldığı ikinci güvenlik yaması. WannaCry fidye yazılımının geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir Windows açığından faydalanarak binlerce kişiyi etkilemesi, görünüşe göre Microsoft’u bu gibi güvenlik yamalarını paylaşmaya itti. Şirketin WannaCry’ın kullandığı güvenlik açığını kapatması, yaşananlardan dolayı tepki almasını engellememişti. Bazı kaynaklar, Microsoft’un bu açığın varlığından uzun bir süredir haberdar olduğunu ancak ortaya çıkana kadar herhangi bir önlem almadığını paylaşmıştı.

Yama ile ilgili Microsoft’un açıklamasına ve daha fazla bilgiye buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

• Bilinçli olarak o açıklar bırakılmıştı ; FBI ve CIA arka kapı olarak kullanıyordu ama fidyeciler açığı sökünce tabi tutulur tarafı kalmadı hemen yama yayınladılar...
  • Güzel olmuş,bence mantıklı...

• quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Bilinçli olarak o açıklar bırakılmıştı ; FBI ve CIA arka kapı olarak kullanıyordu ama fidyeciler açığı sökünce tabi tutulur tarafı kalmadı hemen yama yayınladılar...

FBI CIA sanıldığı kadar teknoloji ve yazılım işleri ile içli dışlı kurumlar değil. İşlerini genellikle geleneksel kağıt kalem arşiv yoluyla hallettikleri için. Çünkü en güvenli yol bu. Bir yerde bir yere çok önemli bir bilgiyi sadece ajanlar yoluyla gönderiyorlar. Telefon internet kullanmıyorlar. Söylediğin çok fazla komplo teorisine giriyor.
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Fbi cia de çalışıyorsun herhalde?

Snowden boşa mı attı tuttu o kadar? Tüm dünya çalkalandı.

Bişeyden haberiniz yok bari öğrenin. Komplo teorisi diye sizin gibiler uyutulup her türlü haltı işliyor bu nsa cia fbi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Fbi cia de çalışıyorsun herhalde?

Snowden boşa mı attı tuttu o kadar? Tüm dünya çalkalandı.

Bişeyden haberiniz yok bari öğrenin. Komplo teorisi diye sizin gibiler uyutulup her türlü haltı işliyor bu nsa cia fbi.

SİZİN HAYATINIZ BIK BIK BIK. BİR TANE FİLMLE HABERLE HEMEN DÜNYA TASARIMI YAPIYORSUNUZ.
    Sen uyumaya devam et.
  • Microsoft ve Güvenlik

• quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Sen uyumaya devam et.

ben uyumuyorum gerçekçi davranarak olayları en somuta indirgemeye çalışıyorum. Gerçek zamanlı algılamaya çalışmak. Senin gibilerin konuştuklarının büyük çoğunluğu komplo teorisi. Gerçek olabilir ama olmayanlar daha çok.
  • mikisoftun ipiyle kuyuya inilmez.

• ulan dünki yama onun içinmiydi sinirden format attım geride alınmıyordu o kadar programımız var çalısan hepsini çalışmaz hale getirdi allah belasını versin

• gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı sorunu yaşamıştım forumlarda programları kurtarmak için çare ararken bana sen güncellemeyi becerememiş sindir dediler yani demem o ki fanboyluk trollük öyle uçtu ki windows mıçıyor sıvıyor ama sorun sende oluyor... kardeş bende makineyi sıfırlayıp öyle güncellemek zorunda kaldım windows pişmanlıktır kapalı kutu laptop 3 gün internete bağlı değil diye sahte ürün uyarısı veriyor daha ne diyim sahtekarlığın hırsızlığın kitabını yazmış şirket bizi hırsız yerine koyuyor.

sende fbi ın çaycısısın oradan biliyorsun herhalde ??

• gxhero kullanıcısına yanıt
    Valla oylede benim programlar iosda calismaz hadi bisiler yaptik calistirdik diyelim donanimi yeterli gelmez zaten iki tarafi boklu degnek yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.