Şimdi Ara

Firefox 54 yayınlandı: Şimdiye kadarki en iyi sürüm!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firefox 54 yayınlandı: Şimdiye kadarki en iyi sürüm!

Mozilla, tüm kullanıcılara çoklu işlem desteği getiren Firefox 54'ü yayınladı. Şirket, kullanıcıların tarayıcı performansında kayda değer bir iyileştirme göreceklerini iddia ederek övünmeye başladı bile. Kullanıcılar tarayıcı satırına about:support yazarak çoklu işlem desteği etkin olup olmadığını kontrol edebilirler.

Eğer "Çok işlemli pencereler" bölümü "Eklentiler tarafından devre dışı bırakıldı" şeklinde görünüyorsa about:addons komutuyla uyumlu olmayan eklentilerin olup olmadığını kontrol edin. Bunları kaldırıp tarayıcıyı yeniden başlatmak çoklu işlem desteğini etkinleştirecektir.

Firefox 54 yayınlandı: Şimdiye kadarki en iyi sürüm!

Firefox artık yükü birkaç bağımsız sürece böldüğünden, çok fazla kaynak tüketen içeriklerin açık olduğu sekmelerde herhangi bir yavaşlama veya zorlanma olmayacak. Ayrıca hız ve bellek kullanımı arasında da mükemmel bir denge sağlanmış durumda.

Yeni sürümle birlikte Firefox, performansı artırmak için tüm açık sekmelerdeki içeriği dört ayrı sürece bölebiliyor. Bu da bir sekmede açık olan ağır ve karmaşık web sayfasının diğer sekmeleri etkilemeyeceği anlamına geliyor. Yani artık herhangi bir yanıt vermeme durumunda tüm tarayıcı yerine sadece etkilenen sekme çökecek.

Yeni Firefox, sekmeleri ayrı işlemlere ayırarak, bilgisayarınızdaki donanımı daha iyi kullanmak üzere tasarlanmış. Böylece web sayfalarını daha az bekleme süresiyle ekrana getirebiliyor. Performans iyileştirmelerinin de kayda değer olduğunu belirtelim. Daha hızlı çalışmanın ve daha az çökmenin yanı sıra, Electrolysis (E10S) projesi web deneyimini daha akıcı hale getirmiş durumda.

Ayrıca Bkz.Samsung'un reklam bombardımanı Galaxy S8 sahiplerini kızdırdı
    Firefox 54'ün Windows, Mac ve Linux sürümlerini buraya tıklayarak indirebileceğiniz gibi tarayıcınızı "Firefox hakkında" bölümünden otomatik olarak yeni sürüme yükseltebilirsiniz. Android kullanıcıları da Google Play Store üzerinden yeni sürümü indirebilir veya yüklü uygulamalarını güncelleyerek Firefox 54'e geçiş yapabilirler.

• türkiye de nadir firedox kullanıcılarından biriyim. Tekel i ve tekelcileri sevmiyorum. Crhome herkes kullanıyor tekel kullanmam. ie zorla dayatıldı zamanında kullanmam. Google dayatıldı kullanmam baba. Mozilla ile yandex kullanıyorum. Millet eksiklerden dem vuruyor ama orta seviye ve alt seviye kullanıcılar çatır çatır kullanır. Yandex i de galatasaraya sponsor oldu google bize vergi vermediği dönemde o yüzden yandex.
  • "bir sekmede açık olan ağır ve karmaşık web sayfasının diğer sekmeleri etkilemeyeceği anlamına geliyor." Sonunda!

• Ben degisen birsey goremedim . Surface Pro i7 8 GB RAM li cihazimda Firefox pek akici degil ozellikle dokunmatik uyumu cok kotu . Dokunarak zoom yapma hala akiciligi birakin CTR tusu ve fare nin orta tekerlek tusuna basilincaki zoom yapma gibi kademe kademe yapmakta !

Rakip firmalar hepsi bu konuda cok akici Android telefon ve tabletlerdeki gibi akici ama ne hikmetse firefox becereksiz ...

• Keşke operayıda alsalarmış karşılaştırma için

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Ben degisen birsey goremedim . Surface Pro i7 8 GB RAM li cihazimda Firefox pek akici degil ozellikle dokunmatik uyumu cok kotu . Dokunarak zoom yapma hala akiciligi birakin CTR tusu ve fare nin orta tekerlek tusuna basilincaki zoom yapma gibi kademe kademe yapmakta !

Rakip firmalar hepsi bu konuda cok akici Android telefon ve tabletlerdeki gibi akici ama ne hikmetse firefox becereksiz ...

coklu cekirdek desteği acık değildir belki. about:config kısmından onu açarak dene
    dom.ipc.processCount kısmı 1 ise. 4 yap
  • firefox ilk çıktığından beri kullanıyorum, kötü flash performansı yüzünden son birkaç yıldır chrome kullanıyorum

• türkiye de nadir firedox kullanıcılarından biriyim. Tekel i ve tekelcileri sevmiyorum. Crhome herkes kullanıyor tekel kullanmam. ie zorla dayatıldı zamanında kullanmam. Google dayatıldı kullanmam baba. Mozilla ile yandex kullanıyorum. Millet eksiklerden dem vuruyor ama orta seviye ve alt seviye kullanıcılar çatır çatır kullanır. Yandex i de galatasaraya sponsor oldu google bize vergi vermediği dönemde o yüzden yandex.

• Fenerbahce yandex

Firefox

Uc Browser

Bunlar benim ilaclarim

• Eskiden kullanırdım şimdi sadece safari
  • Opera gibisi yok maalesef..

• web yazılımcılar için vazgeçilmezdir firefox adamsın reiz

• haber başlığını düzeltin yayınandı degil yayınlandı

• operayı deneyin bir dost tavsiyesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt

1 di 128 yaptim 4K ekranli 32 GB RAM i7 islemcili Alienware 17 ye uyguladim. Bakalim zamanlama nasil bir etki olacak .

Surface de birazdan 10 gibi bir deger denerim .

Tesekkurler
  • şu anda operadan daha stabil. tavsiye ederim .

Yalnız u block origin ve ghostery eklentilerini kurmayı unutmayın.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    suan bildiğin kadarıyla sadece en fazla 4 farklı process destekliyor
    ayrıca cok fazla eklenti kullanıyorsanız firefoxta sorun cıkardabilir eklentiler tam uyumlu dğeil suanlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 14 Haziran 2017; 21:13:12 >
  • Opera candır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Ben degisen birsey goremedim . Surface Pro i7 8 GB RAM li cihazimda Firefox pek akici degil ozellikle dokunmatik uyumu cok kotu . Dokunarak zoom yapma hala akiciligi birakin CTR tusu ve fare nin orta tekerlek tusuna basilincaki zoom yapma gibi kademe kademe yapmakta !

sırf dokunmatik uyumu yüzünden edge kullanıyorum bende. şimdi bir yükleyip denedim firefox'u bana akıcı geldi açıkçası. ama dediğiniz gibi zoom olayı çok kötü. belki bir eklenti ile çözüm bulunabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tree Style Tab eklentisi varken Mozilla bırakılmaz.
  • Opera PC'de güzel. Ancak mobil uygulamasını yetersiz buluyorum. Chrome'un mobil uygulamasında işlerimi daha hızlı halledebiliyorum, ulaşmak istediğim yer imine kolayca ulaşabiliyorum. Keşke Opera mobil de chrome gibi kullanımı kolay olsaydı. Firefox ise mobilde google görsellerde görüntü net olmuyor. O yüzden silmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.