Şimdi Ara

Samsung'un reklam bombardımanı Galaxy S8 sahiplerini kızdırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'un reklam bombardımanı Galaxy S8 sahiplerini kızdırdı

Push bildirimler aracılığıyla akıllı telefonlarında reklam göstermeye başlayan Samsung, fanlarını kızdırmaya başlamış gibi görünüyor. Galaxy S8 kullanıcıları, Samsung'un Play Store'da yer alan oyunlarla ilgili reklam göstermek için Oyun Optimizasyon Servisi'ni (Game Optimizing Service) kullanmasından şikayet ediyorlar.

Oyun Optimizasyon Servisi, Samsung'un en yeni cihazlarında oyun performansını artırmak ve pil kullanımını azaltmak için yer alsa da Güney Koreli firmanın şimdilerde bunu push bildirimli reklam gösterimi için kullandığı görülüyor.

1.000 doları telefonda reklam görmek için ödemedik

Reddit'e şikâyette bulunan kullanıcılardan biri, geçen hafta iki kez Galaxy S8+ telefonunda Load Runner Classic reklamının gösterildiğini söylerken, diğer kullanıcılar da aynı reklamın geldiğini doğruladı. Duruma son derece sinirlenen kullanıcılardan biri "telefonumda reklam görmek için 1.000$ ödemedim" diyor.

Ayrıca Bkz.Tim Cook, Apple'ın otomobil projesini resmen açıkladı
    İlk bakışta bu reklamları engellemenin hiçbir yolu yok gibi görünse de aynı başlıktaki bir kullanıcı bunu yapmayı başarmış görünüyor. Reklamları engellemek için yapılması gereken Game Launcher uygulamasını başlatmak, ayarları açmak ve Pazarlama Bilgileri (Receive Marketing Information) seçeneğini devre dışı bırakmak.

Game Launcher, cihazınızda mevcut değilse, manuel olarak etkinleştirmeniz gerekecek. Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Oyunlar bölümüne giderek Game Launcher'ı etkinleştirebilirsiniz. Öte yandan bazı kullanıcılar reklamların Samsung Galaxy S7'de de göründüğünü iddia ediyor. Yani Samsung bu uyulamayı sadece S8 için hayata geçirmemiş durumda. S7'ye sahip olanlar da yine yukarıdaki adımları takip ederek reklamları engelleyebiliyorlar.

• u2 faciasını hatırladım

• Samsung iyisin hoşsun ama böyle akılsız mantıksız işlerin yüzünden sana bir türlü tam güvenilmiyor

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    Bedava verdikleri albümü mü diyorsun

Şaka bir yana, hatırladığım kadarıyla silinemiyordu eskiden. Sinir bozucu bir durum işte.

Samsung da çok aptal firma. Piyasanın en avantajlı ve göreceli olarak en güzel görünen telefonunu üretip, böyle abuk subuk yerlerden topuklarına sıkıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezillik. Bari uygulama açınca oluşan siyah boşluklara koysalardı o çirkinliği önlerdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Exterminio

Bedava verdikleri albümü mü diyorsun

Şaka bir yana, hatırladığım kadarıyla silinemiyordu eskiden. Sinir bozucu bir durum işte.

Samsung da çok aptal firma. Piyasanın en avantajlı ve göreceli olarak en güzel görünen telefonunu üretip, böyle abuk subuk yerlerden topuklarına sıkıyorlar

aynen hocam hiç sevmem böyle şeyleri ..

bu reklam bildirimleri resmen basitlik olmuş ..

• Package Disabler gibi bir uygulamayla çözülemez mi bu sorun?

• quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditore_

Package Disabler gibi bir uygulamayla çözülemez mi bu sorun?

1000 dolar verip en üst seviye telefon alan insan bununla neden uğraşsın? dünya bu forumdaki insanlarda ibaret değil
  • Xiaomi mi6 için bir sebep daha. Çinliler bile yapmaz bu Samsung'un yaptığı rezilliği.

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    Benim de uygulamamda u2 var

Eskiden ben ekledim herhalde diyordum

Saçma bir şey alakam falan yoktu

Yani onu apple mı gönderdi bize

Olayın aslı nedir hocam ben kaçırmışım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Google reklamlari zaten gina getiriyordu kendi kotamizdan reklam dayatiyorlardi .

Yetmezmis gibi bir de cihazin anasayfasinda reklam bildiirmi devasa koymalarinin sebebi yoksa alin size dev ekranli yaptik anlasmali reklamlari gorunuz diye !

Samsung S-Pen li Note serisi haric hicbir umut kalmadi tercih edilme olarak . Bu kafayla Note8 de de koyarlar .

Samsung RIP!

Shamesung klasigi ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 13 Haziran 2017; 20:25:41 >
  • Çok güzel bir telefon üretip yazılımda bu kadar saçmalamak ayrı bir yetenek istiyor demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Xiaomi mi6 için bir sebep daha. Çinliler bile yapmaz bu Samsung'un yaptığı rezilliği.

mi6 hepsiburada da 1999 tl den gözüktü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Benim de uygulamamda u2 var

Eskiden ben ekledim herhalde diyordum

Saçma bir şey alakam falan yoktu

Yani onu apple mı gönderdi bize

Olayın aslı nedir hocam ben kaçırmışım

izinsiz şekilde yüklenmişti hocam albümler .. silmeye kalksan silinmiyordu ..

• bu samsung un değil game launcher uygulamasının reklamı başka telefonlarda reklam yok diyosunuz da başka telefonlrda game launcher gibi uygulama da yok samsung babasının hayrına yapmıyor bu uygulamayı isteyen deactive eder.
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    deactive edince bir sorun oluyor mu peki
  • 1000 dolar ver reklam gör dur
  • Oha.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 dolar verip ne görmek istiyorlar acaba??

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.