Şimdi Ara

Hyundai, yüksek talep sonrası Ionic Electric modelinin üretim kapasitesini artırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hyundai, yüksek talep sonrası Ionic Electric modelinin üretim kapasitesini artırdı
    Hyundai'nin tamamen elektrikli modeli Ioniq gelen raporlara göre oldukça büyük bir başarı gösteriyor, öyle ki firma oluşan talebi yetiştirmeyle ilgili sorunlarını çözümlemeye yönelmiş durumda. Firma kaynaklarından gelen raporlara göre sorunların kaynağını LG Chem'in batarya tedariği oluşturuyor ve Kore'li üretici batarya siparişini %50 oranında arttırmayı planlıyor.

Tahmin edilene göre Hyundai, aracın bu derece yüksek bir satış grafiği çizeceğini tahmin etmiyordu ve hatta bazı pazarlarda aracı oldukça rekabetçi bir fiyattan piyasaya sürdü. 200 kilometre menzile sahip Ioniq, sunduğu bu menzil ve fiyatıyla pek New York gibi bazı büyük şehirler için oldukça ilgi çekici durumda.

Business Korea'ya göre LG Chem'e 6-7 bin dolaylarında batarya paketi siparişi veren Hyundai, Ioniq için beklediğinden iki kat fazla talep almış durumda. Bu durum karşısında firma LG Chem'den daha fazla batarya talebinde bulunsa da, batarya üreticisinin sipariş yetiştirmede zorlandığı söyleniyor. Kore'li haber kaynaklarına göre Hyundai'nin attığı adımlarla önümüzdeki aylarda talebi karşılayacak konuma geleceği bildiriliyor.

• hala ne bekliyoruz bu teknolojiyi kullanmak için, yada bu yönde adım atıp bu tarz işlere girişmek için?

• Birilerinin ölmesi gerekiyor dostum. Sen hala anlamadın mı bizim ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü!

• Ionic değil IONIQ

• TR'de elektrikli araç satışı yasak kardeşim heveslenmeyin.adamlar halk arabası prius'u vergiyle c180 fiyatına sattırıyorlar.kafa başka.hatta küllüsaraya yeni bina dikiyorlar.ona da para lazım.siz unutun elektrikli araç falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 13 Haziran 2017; 12:25:5 >
  • Bunun adı Ionic değil, Ironic (!)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temmuz'da aracın satışı Türkiye'de başlıyor, ama sadece hybrid olan satılacak, EV (sadece elektirik) olan veya Plug-in hybrid olanı ilk etapta gelmeyecek ve fiyat olarak alınabilir seviyede olacak bilginize...

• Helal olsun Koreye adamlar nereden nereye geldi

• Güzel araba, tabii bassınlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.