Şimdi Ara

SpaceX en büyük roketini uzaya göndermeye hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SpaceX’in en büyük roketi olan ve şirketin Mars’a ve Ay’a yapılacak insanlı görevlerde kullanacağı Falcon Heavy isimli roketin testlerine geçtiğimiz ay başlanılmış ve roketin eylül ayında ilk görevi için fırlatılacağı açıklanmıştı. Son zamanlarda Falcon Heavy’nin belirtilen tarihe yetişemeyeceği iddialarına Elon Musk Twitter hesabından cevap verdi ve planlanan tarihte Falcon Heavy’nin ilk yolculuğuna çıkacağını duyurdu.

SpaceX en büyük roketini uzaya göndermeye hazırlanıyor 

Falcon Heavy’e ait tüm bileşenlerin iki ile üç ay içinde Cape Canaveral Uzay Üssü’nde olacağını açıklayan Musk, gerekli her şeyin üsse getirilmesinden bir ay sonra Falcon Heavy’nin ilk görevine çıkacağını söyledi. Dünya yörüngesine yaklaşık 55 ton, Mars’a ise 13.6 ton yük taşıyabilme yeteneğine sahip olan Falcon Heavy, SpaceX’in 2018 yılında Mars’a yapacağı yolculukta kullanılacak.

Tabi SpaceX zaman çizelgesine uymak için çabalıyor olsa da bazı durumlarda SpaceX ve diğer uzay şirketlerinin daha başarılı sonuçlar alması hem test süreçlerini hem de diğer hazırlık işlemlerini uzatması faydalı olabiliyor. Geçtiğimiz yıl SpaceX’e ait Falcon 9 roketinin fırlatma işlemi esnasında patlamasının ardından şirket bir sonraki fırlatma için, Federal Havacılık Otoritesi’nin incelemesi yüzünden uzun bir süre beklemek zorunda kalmıştı. 

• elon sende bin git kurtar kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

elon sende bin git kurtar kendini

Elon: "Ben gidersem, şirkete kim bakacak?" diyor.
  • Benim bildiğim roket düşmedi test esnasında rampada infilak etmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

elon sende bin git kurtar kendini

Elon: "Ben gidersem, şirkete kim bakacak?" diyor.

Bizim Tübitak müdürüne vekalet versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 12 Haziran 2017; 16:44:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım neler olacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.