Şimdi Ara

Dünyanın en değerli markaları açıklandı: Çinli bir şirket ilk 10’a girmeyi başardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Milliard Brown ve WPP tarafından belirlenen “BrandZ En Değerli 100 Global Marka” listesi 2017 yılı için açıklandı. Listenin ilk sıralarında son birkaç yıldır olduğu gibi Amerikan şirketleri yer alırken geçtiğimiz yıl listenin 11.sırasında bulunan Şanghay merkezli teknoloji devi Tencent bu yıl üç basamak yükselerek 8.sıraya geldi. Böylece 2013 yılında China Mobile’ın 10.sırada yer almasının ardından ilk kez Çinli bir marka dünyanın en değerli 10 markası arasına girmiş oldu.

Google 245 milyar doların üstündeki marka değeri ile yine listenin ilk sırasına yerleşerek son 11 yılda 7.kez dünyanın en değerli markası olmayı başardı. Piyasa değeri itibariyle Google’ın çok daha önünde olsa da Apple, 235 milyar dolarlık marka değeriyle listenin ikinci sırasında kendisine yer buldu. Bu ikiliyi ise, daha önceki 2 raporda olduğu gibi, yine Microsoft 143 milyar dolarlık marka değeriyle takip etti.

Amazon'un Yükselişi Sürüyor 

Listede en az Tencent kadar dikkat çeken bir diğer şirket ise yakın zamanda dünyanın en zengin insanı olacağı tahmin edilen Jeff Bezos’un kurucusu ve CEO’su olduğu Amazon’un 4.sıraya yerleşmesiydi. 2016 yılına ait listede marka değerini yüzde 59 artırarak 7.sırada bulunan şirket bu yıl ise marka değerini yüzde 41 artırarak 140 milyar dolara yakın olan marka değeriyle Microsoft’a oldukça yaklaştı.

İlk 10’da yer alan diğer şirketler ise sırasıyla; Facebook, AT&T, Visa, Tencent, IBM ve McDonald’s olurken analistler Telcent’in marka değerini yüzde 27 artırarak 8.basamağa yükselmesinin ana nedeni olarak Tencent’in sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WeChat’in artan kullanımı olduğunu düşünüyor.

Son zamanlarda ülkesindeki bir diğer internet devi Baidu gibi otonom araç çalışmalarına da başlayan şirket geçtiğimiz aylarda 1.7 milyar dolar karşılığında Tesla hisselerinin yüzde 5’ini satın almıştı. 

• çin durduralamıyor trump çin ile kuzey koreyi savştıramadı bir türlü
  • bu büyük başarıdır
  • "Google’ın çok daha önünde olsa da Apple" bu ne ezikliktir bu ne saplantıdır ki haber kaynağında olmayan bir cümleyi vurgulayarak yazma gereği duyuyorsunuz anlamak mümkün değil

• Başına kantar ekler misin? Kantar Millward Brown olacak :)

Ayrıca, WPP önderliğinde, Kantar Millward Brown metodojisini kullanan Brandz markası adı altında hazırlanıyor rapor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 11 Haziran 2017; 22:1:9 >
  • Bir zamanların dev markası coca colanın esamesi okunmuyor ??

• .... 11.sırasında bulunan Şanghay merkezli teknoloji devi Tencent bu yıl İKİ basamak yükselerek 8.sıraya geldi.

• "Google’ın çok daha önünde olsa da Apple"

şu cümleyi yazan editörü ben olsam işten atardım. böyle cahilce bir yorum yazmasını geçtim, biz kendisinin öznel düşüncelerini değil haberi okumaya geliyoruz.

• Şu Tencent'ın bir zamanlar öyle bir Malware'ı vardı ki bir kere bulaştı mı güvenli modda bile zar zor siliniyordu. Tez zamanda batarlar inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirchade

"Google’ın çok daha önünde olsa da Apple"

şu cümleyi yazan editörü ben olsam işten atardım. böyle cahilce bir yorum yazmasını geçtim, biz kendisinin öznel düşüncelerini değil haberi okumaya geliyoruz.

Yalnız bunu okuyunca direk Ekrem yazdı sandım ama değilmiş.
  • quote:

O cümle senin için değil zaten. "Ama apple daha büyük değil mi yaa ühü ühü!" diye ağlayacak olan ergen ayfoncular için.
  • quote:

Adama cahil demişsin ama daha okuduğunu anlyamamışsın. Diyor ki piyasa değeri olarak google dan daha değerli olsa da diyor. Benim gönlümün şampiyonu demiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamildoan -- 12 Haziran 2017; 0:34:20 >
  • quote:

Bence asıl seni forumdan atmak lazım. Yaptığın alıntının önünce yazan "Piyasa değeri itibariyle" ibaresini görmeyip, karşındaki kişiler hakkında insanları yanıltmaya çalışıyorsun.

Senin bu yaptığına yalancılık derler. Başka şeyler de derler ama onları burada yazmayacağım.
  • quote:

her hata yapanı işten kovalım o zaman ?
  • Neredeyse bütün firmalar Amerika'lı şirketler. Güçlü olmak lafla olmuyor. Ekonomik gücü eline alırsan fetö metö gibi terör örgütlerini paketleyip, kurdale takıp ülkene teslim ederler. Yoksa zübük bigi hareket edip, övündüğün köprünün bile projesini bu ülkelerin firmalarına yaptırırsın. sana da harç karıp, beton atmak gibi amelelik kalır. Ey amerika, ey avrupa siz kimsiniz ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exterminio

quote:

Bence asıl seni forumdan atmak lazım. Yaptığın alıntının önünce yazan "Piyasa değeri itibariyle" ibaresini görmeyip, karşındaki kişiler hakkında insanları yanıltmaya çalışıyorsun.

Senin bu yaptığına yalancılık derler. Başka şeyler de derler ama onları burada yazmayacağım.

Sen ne boş bir insansın ya... Profiline baktım da hayatın sadece Apple'a laf söyleyenlere sallamakla geçmiş. Git de bi hobi falan edin bi hayatın olsun tuhaf mısın nesin

• Sirchade kullanıcısına yanıt
    Yazdığım yoruma söyleyecek söz bulamayınca profilime laf atmaya çalışan ezik ruhlu birinin çırpınışlarını izliyoruz.

Gidip orada editörü kovun demiş, hala daha utanmadan yorum yazıyor. Git insanlara saygı göstermesini öğren.

Edit: Ha bu arada, ben bir geliştiriciyim. iOS platformu üzerinde yoğunlaşıyorum ve bilgilerim de bu yönde. Bu yüzden özellikle o başlıklarda insanları bilgilendirme adına yorum yapıyorum. Kapiş? Hangimiz boşmuş?

Hobi demişken, bir sürü farklı ortamda ve platformda bir araya getirmeye çalıştığım insanlar ve yeni ufak startuplar var. Bunun dışında fotoğrafçılıkla, robotikle ve bilimle yakından ilgileniyorum. Oldu mu güzelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6CB62D8CE -- 12 Haziran 2017; 2:19:59 >
  • quote:

Öznel bir düsünce degil piyasa degeri Google’dan daha fazla ve bu sik rastlanan bir durum olmadigi icin belirtmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasa değeri Apple in daha fazla. Bunda yanlış bir şey yok.

• wechat ne yahu hiç görmedim duymadım.allah bilir sadece Çinliler kullanıyordur.tabi milyar nüfus olunca otomatikman yaygın oluyor.o mantıkla bakarsa dünyada en çok konuşulan dil de Çince ama sadece "1" ülkede konuşuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 12 Haziran 2017; 9:21:2 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.