Şimdi Ara

Toshiba'dan oyunculara yönelik 3 yeni dizüstü bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son yıllarda artan satış rakamları ile masaüstü bilgisayarlara hiç olmadağı kadar büyük tehdit oluşturmaya başlayan dizüstü bilgisayarlarda rekabet her geçen gün artıyor. Pazarın büyüklüğünü gören ilgili ilgisiz birçok firmanın dizüstü üretimine girdiği yada büyük üreticilere ürettirdikleri modeller ile katıldıkları yarışta, aslına bakılırsa iddialı ve vizyonu olan firmalar zaten kolayca fark edilebiliyor. Yurt dışında Dell'in bünyesine giren Alienware, Rock vb. bazı firmaların başlattığı ve gerek donanımsal özellikleri gereksede performansları ile parmak ısırtan "oyun" amaçlı dizüstü bilgisayar akımına yönelik model ve alternatif sayısı da her geçen gün artıyor. Ülkemizde yakın zamanda bu akıma yönelik ürünleri ile dikkat çeken Fokus bilgisayarın Monster serisi diz üstü bilgisayarlarının yanında kısa süre önce pazara giriş yapan Dell'in XPS serisi gibi modeller de hedef kitle olarak oyunculara gözlerini dikmiş durumda. Ülkemizdeki dizüstü bilgisayar pazarında hatırı sayılır bir paya sahip olan Toshiba, oyun amaçlı 3 yeni dizüstü modeli ile bu alanda bende varım mesajı veriyor.

Toshiba oyuncular için hazırladığı 17" inç ekrana sahip Satellite P100 sersinden çıkan 3 yeni modelini duyurdu. Firmanın anons ettiği modeller, Satellite P100-ST9752, Satellite P100-ST9762 ve Satellite P100-ST9772. 1.999$'dan başlayan fiyat etiketleri ile de dikkat çeken modellere ait teknik detaylara gelin birlikte bakalım. İlk etapta her 3 modelin de sahip olduğu ortak özelliklere göz atarsak, Toshiba'nın yeni modelleri Micorsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows Vista'nın üst versiyonu olan Windows Vista Ultimate ile birlikte geliyor. Dizüstü bilgisayarların oyuncular için hazırlandığını belirtmiştik. Oyun konseptine yönelik olarak hazırlanan modellerin can damarı olan grafik çözümünü ise Nvidia'nın dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı ve firmanın en güçlü mobil çözümlerinden biri olan GeForce Go 7900GTX oluşturuyor. Her 3 modelin diğer ortak özelliklerine baktığımızda ise firmanın TruBrite teknolojisini kullanan 17" LCD, 5-in-1 medya okuyucu, DVD-SuperMulti DL optik sürücü, Bluetooth 2.0+EDR desteği ve ses konusunda en iddialı firmalardan biri olan Harman/Kardon'un stereo hoparlörleri her 3 modelinde ortak noktaları arasında. Toshiba'nın yeni güzellerinin boyutları ise 15.5" x 10.8" x 1.41" ve ağırlıkları da 3,5 kiloya yakın.

Ekran kartlarının ortak olduğu her 3 modelinde teknik özelliklerine birebirde baktığımızda, modeller arası fiyat farkını, kullanılan işlemcilerin, hard disk kapasitelerinin ve bellek miktarlarının oluşturduğunu görmekteyiz. Firmanın 3 modeli arasındaki en uygun fiyatlı çözüm olan ve 1.999$'lık fiyat etiketi ile satılan Satellite P100-ST9752 modeli üzerinde işlemci olarak Intel'in 1.83GHz'de çalışan Core 2 Duo T5600 kullanılırken modelin ekran çöznürlüğü 1440x900 olarak belirlenmiş. Ayrıca 5400rpm gibi kabul edilebilir dönüş hızına sahip olan 120GB'lık SATA hard disk'e de sahip olan sistem üzerinde açıkçası yaygınlaşmaya başlayan 7200rpm'lik hard diskler de tercih edilebilirdi. Bellek konusunda Toshiba bu model üzerinde 1GB'lık PC5300 DDR2 bellek kullanmayı tercih etmiş. Satellite P100-ST9762 modelinde ise işlemci hızı ve hard disk kapasitesi artarken aynı bellekler kullanılmış. Model üzerinde 2.0GHz'de çalışan Core 2 Duo T7200 işlemcisi kullanılırken, 160GB 5400RPM SATA hard disk ve 1GB PC5300 DDR2 bellek te dikkat çekiyor. Ayrıca bu modelde diğer modelden farklı olarak ekran çözünürlüğü 1680x1050'yi çıkarılmış. 3 model arasında gerek fiyatı gereksede teknik özellikleri ile tepe model ünvanına olan Satellite P100-ST9772 ise Intel'in en azından şu an için dizüstü bilgisayarlara yönelik olarak hazırladığı en performanslı mobil işlemcilerden biri olan Core 2 Duo T7200'i kullanıyor. Ürün üzerinde ayrıca 160GB 7200RPM SATA hard disk ve 2GB PC5300 DDR2 bellek bulunuyor. Anlaşılan Toshiba en azından şimdilik en iddialı ve pahalı modellerinde 7200rpm hard disk kullanmayı tercih ediyor. Bu modelin ekran çözünülüğü de Satellite P100-ST9762 modelinde olduğu gibi 1680x1050.

Toshiba'nın yeni modelleri, Satellite P100-ST9752, Satellite P100-ST9762 ve Satellite P100-ST9772'nin satışına başlandı. Fiyatları sırasıyla $1,999, $2,499 ve $2,899 olarak belirlenmiş. Ekran kartının ortak olduğu sistemlerde diğer donanımlar için fazladan fiyat farkı verilir mi, bu almak isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarına paralel olarak cevap vermesi gereken bir soru. Modeller hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak veya alıcı gözüyle bakmak isteyenler Toshiba'nın online satış alanı olan toshibadirect.com adresini de ziyret edebilirler.

Sayfanın Linki : http://www.toshibadirect.com/td/b2c/cmod.to?coid=-30605&seg=HHO

• teşekkürler Fx-57.Toshiba kalitesini ıspatlamış bi marka ama ben pek ısınamadım.Bu yeni oyuncu serisinde de fiyatlar biraz uçuk gibi
  • oy yoy yoyyy... guzel modeller gercekten,fiyatlarida bu konfigurasyonlara nazaran bence pekde ucuk degil ozellikle Satellite P100-ST9752 1999$ lik etiket fiyatiyla bircok kullanicinin begenisini kazanabilir... ama islemcinin 32 bit olmasi,5400 rpm bir hard disk kullanmasina ragmen 120 gb lik bir kapasiteyle gelmesi - yanlari tabi.. ram konusunda toshiba sonunda dogru yolu bulmu$ ve 667 lik ramler kullanmi$ bu guel..
    yanliz soyle birsey var Asus F3JP konfigurasyonunda olan P100-ST9762 2499 $ ve tek + si 7900gtx ... tabii x1700 le arasinda ucurum war bile diyebiliriz ama su andaki oyunlar icin x1700 bana kalirsa son derece yeterli bir kart,birde soyle dusunursek sonucta 7900gtx lerde direct x 10 destegi olan kartlar degil...bana kalirsa 1000 $ lik fark ve cok ama cok gereksiz,neden derseniz ilerde misal veriyorum F3JP ye XG Station alirsiniz ki bu surecte XG Station larda direct x 10 destegi veren kartlar kullanilabilir... bu sayede cebinizden hem daha az bir para cikar hemde direct x 10 kullanan guclu bir vga ya sahip olursunuz..haa birdee bazilari toshiba nin ses ustunlugunden bahsedebilirler merak etmeyin XG Station lada son derece kaliteli sesler elde edebiliyormussunuz...bu arada sanirim atladim bu toshiba modelleri 17`, o yuzden tercih sebebi olabilir,tabii kimileri tasinabilirlik yonunden bunu - olarakda gorebilirler ama kimileride bir multimedya araci olarak 17` i buyuk bir + olarak gorebilirler....Sonuc olarak, para var saadet var karde$im diyenler bencee hic durmasinlarr,ama benim durumum kisitli diyenler bence birazdaha dusunsunler sanirim bana hak vericeklerdir...
    saygilar gorusmek uzeree

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImmoRtaLity -- 2 Mart 2007; 0:48:43 >

• bir laptop alanıcakca ve bu harici ekran kartlı olacakca directx 10 destekleyen kartların beklemek gerektiğini düşünüyorum.....

bu arada DELL bu işte hala en iyisi........................
  • Oyuncular için notebook üretiyorlar neden vista işletim sistemi kullanıyorlar acaba ? hoş gelecekte open gl desteği falan verecekler ama şimdiki testlerde vista oyun için XP ye oranla yavaş kalıyor ... Birde hala 5400 devir disk koyuyorlar valla monster bile 7200 devirliklerden kullanıyor bilemiyorum ama Toshibanın fiyat politikasını pahalı buluyorum ...
  • quote:

Oyun konseptine yönelik olarak hazırlanan modellerin can damarı olan grafik çözümünü ise Nvidia'nın dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı ve en azından şimdilik firmanın en güçlü mobil çözümü olan GeForce Go 7900GTX oluşturuyor

su anda en ust modeli 7950 gtx, 7900 degil.
    numpad'li laptoplari sevmiyorum. yazi yazarken vucudunuz klavyenin sol tarafina dogru hafif egiliyor, uzun sure oyle kalirsaniz sirtinizda garip agrilar basliyor.
    bu modelin 100 dolar daha ucuzuna da bir model var, ama harddisk 80 gb ve windows XP var. belki oyun icin XP su anda daha iyi ama onumuzdeki bir yilda bunun boyle kalacaginin garantisi de yok.
    hepsi bir yana, dell XPS ile basabas dusunulebilecek bir alternatif olmasi cok iyi. imzamdaki aleti satsam 2,499'luk modeli dusunurdum. bir de cozunurluk 1920x1200 olsaydi...

• yav oyun oynayan adam zaten dizüstü bilgisayarda oyun oynamaz. İstesede oynayamaz. eğer oyuncuysanız alasından masa üstü makinanız olacak tabi paranız varsa benim gibi züürt değilseniz

Fiyatları çok uçuk ama eminim çok kalitelidir . Toşiba her zaman kalitelisini apıyor :)
  • Super ama hem cok gec gelmis hemde var olan modeller sadece sonlarindaki numaralar degisiyor.Fiyatlarida hortlatmislar gene kazik gene kazik
  • Toshiba için güzel ama gerçek oyun meraklıları o paraya masaüstünde harika sistem oluşturabiliyor. Geniş bir kitleye hitap etmeyeceği kesin ama alanın da memnun kalacağı da kesin. Özellikle masaüstünden kopmak zorunda kalanlar için...
  • arkadaşlar bu ürün türkiyeye geldi mi?
  • umudumuz bu yeni modellerin diğer toshiba (aslında a100 serisi,) modellerinin fiyatını düşürücü etki yapmaları..
  • Cok pahali,en ucuzu 2000$.Zaten bu modellerin alici kitlesi sadece belli bi kesim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hemoglobin

arkadaşlar bu ürün türkiyeye geldi mi?

Modellerin duyurusu daha çok yeni yapıldı ama ülkemiz pazarınada gireceklerdir.
  • Toshiba'nın pazarlama stratejisini bi anlasak zaten tam süper olacak.
    En üst modellerde hdd 5400rpm.
    7200rpm olanda ise Vista Ultimate gelmiyor (daha düşük modelde ultimate vermesine rağmen).
  • çok çok çok pahalı fiyatların düşmesini beklemek lazım yoksa m70 160 ı kullanmaya devam
  • Çok yakında masaüstü diye bir kavram kalmayacak galiba.
  • DRAGONS arkadaşım oyun tutkunu olupta sürekli çok sık yolculuk yapan adam ne yapsın masaüstümü taşısın.
    eskiden bende senin gibi düşünüyodum ama şartlar değişti.laptop ta oyun oynanır diyorum.kullan bir tane 7600 go ekran kartlı , ikna olursun.
  • fiyat sırasına göre t7200 t7400 t7600 ile satsalardı daha cazip olabilirdi
  • Bence Sony yenilmez Toshiba hikaye
  • Bana bir tane sony oyun makinasi soylesine ozellikle oyuncular icin yapilmis adamlar dizustu icin oyun makinasi neden yapsin ps3 psp ps2 gibi platformlarla ugrasmak varken sacma bi mantik bence
    quote:

Orjinalden alıntı: muhammedda

Bence Sony yenilmez Toshiba hikaye
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.