Şimdi Ara

Engelli Samsung çalışanı şirket merkezinden 8.474 telefon çalarak 700 bin dolara sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Engelli Samsung çalışanı şirket merkezinden 8.474 telefon çalarak 700 bin dolara sattı

Kore'den gelen son raporlar, tekerlekli sandalyeye mahkum engelli bir Samsung Electronics çalışanının, işyerinden 8.000'den fazla akıllı telefon çalmak ve bunları satmak suçundan tutuklandığını ortaya koyuyor.

Lee adlı çalışanın Samsung'un, Gyeonggi eyaletindeki Suwon kentinde yer alan Samsung genel merkezinden, Aralık 2014 ile Kasım 2016 arasında binlerce akıllı telefon çaldığı belirlendi.

Lee, Samsung'dan toplam 8.474 akıllı telefon çalmış durumda ve cihazları ikinci el telefon perakendecisine yaklaşık 711.743 dolara sattığı belirtiliyor. Telefonların geliştiriciler için tasarlandığını ve çeşitli özellikleri test etmek için üretilen modeller olduğunu ekleyelim.

Lee, yaklaşık 7 yıl önce, akıllı telefon pazarının engelli kişilere istihdam sağlamaya başladığı bir dönemde Samsung'da işe alınmış. Kendisinin, geliştiricilerin yükseltmeleri veya yeni özellikleri test etmek için kullandığı eski telefonların bakım bölümünde çalıştığı belirtiliyor.

Güvenlik kontrollerine girmedi

Her Samsung çalışanın iş yerinden ayrılmadan önce vücut taramasına girmesi gerekiyor ancak Lee tekerlekli sandalyeye mahkum olduğundan, güvenlik kontrolünü atlamasına izin verildi. Bu sayede, son birkaç yıldır binlerce akıllı telefonu Samsung'un genel merkezinden çıkarmayı başarmış durumda.

Ayrıca Bkz.OnePlus 5'in ilk resmi görseli yayınlandı
    Olay ilk olarak Samsung'un satışa yönelik olmayan bazı akıllı telefon ünitelerinin Vietnam'da dağıtıldığını öğrenmesiyle ortaya çıkıyor. Polisler engelli Samsung çalışanının, çalınan cihazları satarak elde ettiği parayı, kumar borcunu ödemek için kullandığını söyledi.

Raporda hangi Samsung modellerinin çalındığı belirtilmedi ancak çalışanın eline Galaxy Note 7 veya geçen yılki Galaxy S7 de dahil olmak üzere neredeyse tüm amiral gemisi ve premium telefonların geçtiği kesin. Samsung olay sonrasında, özellikle de bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 8'i duyurmaya hazırlanması nedeniyle güvenlik kontrollerini ve prosedürlerini büyük ölçüde arttırmış durumda.

• Vay be iyi çalışmış helal

• Şaka mı? Diğer çalışanlarda mı yardımcı oldu nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek başına olmadığı bariz belli. İş birlikçi kokusu alıyorum..
  • İnsanın zihniyeti belirleyici unsurdur. Sahip olduğu engel değil. Hepimizin yarın ne olacağı belirsiz.. Bazen söylediklerinize dikkat edin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

boşuna dememişler acıma yetime

sende düşersin bi gün broo sanada acımazlar umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Bu Nu sözün yetimlere karşı kötü davranmayı öğütlediğini değil de, düştüğü zor durumdan dolayı insanlara tavizler vermememiz gerektiğini öğütlediğini düşünüyorum. Ama üyenin bu şekilde kullanması hiç hoş değil size katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

adamlar insanlık yapmış işe almışlar, maaşıda iyidir emin ol , buna rağmen bu çakal ne yapmış ?

bilmem anlatabildim mi ?
  • 8400 tane telefonun çalınması hiç mantıklı değil aklınız mantığınız alıyor mu sizin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BastonLa yürüyen bir engelli olarak 2 ihtimal olduğunu söyleyeyim;

** Şirket içinde çalışan diğer sağlam personelden bazıları engelliyi kullanarak ürünlerin şirket dışına çıkmasını sağlamış olabilirler. Engelliye de gelirden komisyon vermiş olabilirler..

** Bu kadar uzun süre yapıldığını hatırlarsak engelli çakallık yapmış olabilir..

İnsanoglu çiğ süt emmiştir, parayı görünce insan bozuluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 9 Haziran 2017; 20:49:8 >
  • "DİYABETLİ ÇALIŞAN ŞİRKET SOYDU" böyle bir haberin gereği olmadığı gibi insanların engelini ön plana çıkarmanın da manası yok. Engelli ya da engelsiz insan insandır. Özellikle belirtmek hoş değil.

• samsung o kadar çalıntıyı anca fark ettiyse burda aslan payı samsunga düşer.

• Komedi tam yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: bfcokan

"DİYABETLİ ÇALIŞAN ŞİRKET SOYDU" böyle bir haberin gereği olmadığı gibi insanların engelini ön plana çıkarmanın da manası yok. Engelli ya da engelsiz insan insandır. Özellikle belirtmek hoş değil.

Mevzuyu çok yanlış anlamışsın dostum.Tabiki de öne çıkartılır ve çıkartılacak.Çünkü engelli olup bunu kullanan ve bu sayede hırsızlık yapan o.

Kimse pembe gözlükle dünyaya bakmıyor artık çünkü algı bozukluğu yaratıyor.
  • Adam şirket içinde şirket kurmuş

• her yıl bu sayının 10 katı cep telefonu sırf promosyon tanıtım adıyla
    binlerce internet sitesine ücretsiz tanıtım adıyla incelensin diye dağıtılıyor !
    cep telefonu dediğiniz nedir ki ? biraz plastik biraz silisyum birazda silikon bataryasında biraz lityum var ! hiç bir şey sizin ona verdiğiniz değerden daha fazla değerli değildir !

• quote:

yetim nedir? Kime denir?
  • ucuz ucuz okutmuş herhalde tanesinden 100 dolar kazancı yok

• Türkiye ye getirse daha pahalıya satardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbretlik, gözün doysun be buna ceza verilmeyecek mi şimdi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.