Şimdi Ara

“AMD ve Nvidia madencilik odaklı kartlar geliştiriyor”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
3.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son yıllarda başta Bitcoin olmak üzere şifreli sanal para birimlerine yoğun bir ilgi gösteriliyor. Artık sanal madencilik bir meslek haline gelmeye başladı. Çok değerli olan sanal para birimlerini elde edebilmek için ise çok güçlü grafik kombinasyonlarına ihtiyaç duyuluyor.

Özel üretim

En popüler sanal para birimi olan Bitcoin’in değeri 2900$’a kadar çıkmıştı. Ethereum ise 270$ civarında geziniyor. Bu denli değerli para birimleri için insanlar her şeyi gözden çıkarabiliyor.

Geçmiş dönemde madencilik için bir sistem oluşturmak oldukça maliyetliydi ancak özellikle AMD Polaris mimarisi ile fiyat-performans odaklı ekran kartlarının piyasaya çıkması durumu değiştirdi. Madencilerin adeta hücum ettiği RX 400 ve RX 500 ekran kartları stok sıkıntısı çekiyor. Karaborsaya bile düşen ekran kartlarına 900$ fiyat biçiliyor.

Sektörden gelen bilgilere göre AMD ve Nvidia madencilere yönelik yeni ekran kartları geliştiriyor. Mevcut mimariyi temel alacak ekran kartlarının en önemli farkı harici ekran çıkışının olmaması. Zaten sistemi kurup 24 saat çalışmaya bıraktığınız için bir harici ekrana ihtiyaç duymuyorsunuz.

Ayrıca Bkz.Ryzen işlemcili HP Omen oyuncu bilgisayarları duyuruldu

Madenci ekran kartları sadece üretici ortaklar tarafından satılacak ve orijinal modellerin biraz daha altında bir fiyatlandırmaya sahip olacak. Ayrıca garanti süresi de 90 gün ile sınırlandırılacak.

Şu anda RX 580 ekran kartının peynir ekmek gibi satıldığı düşünüldüğünde daha uygun fiyatlısı çıktığı gün tükenecektir. AMD ve Nvidia’nın bu hamlesi çok yerinde gibi görünüyor. Özellikle madencileri özel kartlara yönlendirmek ana akım ekran kartlarının stok sıkıntısını da çözebilir. 

• Ekran kartiyla gercekten saglam bir gelir elde edebilecegini sananlardan nefret ediyorum. Sirf bunlar yuzunden piyasada amd kart bulamaz olduk. Umarim hepinizin elinde patlar o kartlar. 2. el sitelerinde ucuzdan okutmak zorunda kalirsiniz.

Edit: Mesajim bazilarinin zoruna gitmis. Gercekci olun biraz. Aldiginiz 20 tane kart ile milyoner degil rezil olursunuz.
  • Ekran kartiyla gercekten saglam bir gelir elde edebilecegini sananlardan nefret ediyorum. Sirf bunlar yuzunden piyasada amd kart bulamaz olduk. Umarim hepinizin elinde patlar o kartlar. 2. el sitelerinde ucuzdan okutmak zorunda kalirsiniz.

Edit: Mesajim bazilarinin zoruna gitmis. Gercekci olun biraz. Aldiginiz 20 tane kart ile milyoner degil rezil olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömürcan -- 7 Haziran 2017; 23:9:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoin kasma değil de Ethereum ve Litecoin gibi altcoinleri kasma işi olabilir.
    Yada ASIC üreticilerine.

• Yabancılar için madencilik yapmak kolayda bizim için zor. İyi ingilizce, sürekli elektrik faturası falan filan.

• Türkiye'de sanal madencilik yasaklanmadı mı?

Wikipedia'nın kapanması bence bir işaret.

Yakında herşeyi engellerler.

• Ben bu mantığı anlamıyorum, olmayan birşeyin hesabını yapan sisteme para harcamak nedir? Buda patlar ( bkz. Morgage krizi, büyük buhran , hollanda laleleri ) parada amaç emeğin karşılığını yapmaktır.

• Crossfire desteği olursa ve normal kartlarla kullanılabilirse çok süper olur :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Ben bu mantığı anlamıyorum, olmayan birşeyin hesabını yapan sisteme para harcamak nedir? Buda patlar ( bkz. Morgage krizi, büyük buhran , hollanda laleleri ) parada amaç emeğin karşılığını yapmaktır.

Emeğin dışında bir şey yoktur ama insanlardaki hırs ve açgözlülüğü kullanarak bu ve buna benzer sistemlerle insanlar sömürülüyor. Öyle ki bu sömürenler öyle semirdi ki dünyayı kontrol eder her tarafı kaosa boğar hale geldi. Büyük ihtimal bu yeni sömürü aracı da onların işi. Benim anlamadığım akılsız açgözlülerin cezasını biz de çekiyoruz!
  • Madencilik odaklı nedir anlamadım. Başka bir haberde de madenciler hücum etti stoklar tükendi tarzından başlıl görmüştüm. Bu madencilik olayı tam olarak nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyada kaç tane madenci olabilir ki saçma geldi bana.

• Madem öyle 8500 tane ön sipariş vereyim. Ama önce nasıl kullanacağımı öğreneyim

• Ömürcan kullanıcısına yanıt
    Hocam sanıyosunuz ki elde edilmiyor.Valla böyle diyenlerden gına geldi.3sene önce en yakın arkadaşımada böyle diyolardı adam 200liralık ekran kartıyla bugün audi biniyor.19yaşında bu çocuk.Yapmayın gözünüzü seveyim.Adam çıkarıp direk satmıyor ki.Bekletir sonra satar kârın dibine vurur

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Bitcoin üretimi yapanlara diyolar madenci hocam

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Tabi bitcoin olması şart değil genel olarak söyledim.Herhangi coin olabilir

• Madencilik mi?

• elektirik faturasını bedavaya getirirseniz bu kartlar ile kazanmak mümkün, örnek güneş enerjisi veya kaçak :D tabi çoğu kişi illegal miner yazılımlarını yayıp kazanıyor..

• Şuan için karlı bir sektör.

“AMD ve Nvidia madencilik odaklı kartlar geliştiriyor”
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayjan

Yabancılar için madencilik yapmak kolayda bizim için zor. İyi ingilizce, sürekli elektrik faturası falan filan.

Türkiye için daha kolay olabilir, zira elektriği TL ile ödüyoruz BTC ise direk dolar olarak geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Ekran kartiyla gercekten saglam bir gelir elde edebilecegini sananlardan nefret ediyorum. Sirf bunlar yuzunden piyasada amd kart bulamaz olduk. Umarim hepinizin elinde patlar o kartlar. 2. el sitelerinde ucuzdan okutmak zorunda kalirsiniz.

Cahilsin anladıkta bunu bu kadar belli etme. O yüzbinlerce ekran kartını alanlar salak, bi sen akıllısın değil mi?
    Anlamadığı, bilmediği konularda AHKAM kesme huyu olan bir milletiz ama SIKTI artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Dünyada kaç tane madenci olabilir ki saçma geldi bana.

dünyada kaç madenci olduğu önemli değil . 1 madencinin kaç kart aldığıdır. izlandada elektrik ucuz olduğu için 100.000 kart ile maden yapan çiftlikler var. çiftlik diyince maden çiftliği yani:)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.